Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Polisler motorculara neden takar??

Motovento
    REKLAM ALANI
    volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    ewet arkadaşlar bugün öyle bir olay yaşadım ki polislerin bize karşı önyargısına bir kez daha şahit oldum .
    bugün bir arkadaşımın burosunda oturup sohbet ediyorduk.derken arkadaşımın babası arkadaşı bir polisle buroya geldi.arkadaşım şakacı biridir hemen şaka amaçlı polisi görünce "bombaları sakladım" dedi.Polis de buna karşılık vermiş olduğu cevap beni tam anlamıyla şok etti.Polisin verdiğin verdiği cevap aynen şöyledir:
    "saat 12 den sonra sokaklarda dolaşma ve motor kullanma yeter"

sanki biz potansiyel suçluyuz...
    Eğleniyor muyuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    ne biçim polis bu

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Belkide şehir içindeki sürücülerin hatırı sayılır bir kısmının trafikte kural tanımayan, egzounu gece gündüz baartıp insanları rahatsız eden, zengin pastane motorcusu olduğu içindir.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı
    Belkide şehir içindeki sürücülerin hatırı sayılır bir kısmının trafikte kural tanımayan, egzounu gece gündüz baartıp insanları rahatsız eden, zengin pastane motorcusu olduğu içindir.
    iğne cuvaldız hesabı.motorcu denince akla bilmem kaç cc racingleri alıp ustune kumaş pantalon keten gomlek kask hak getire binen dallamalar geliyor ne yazıkki.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    sadece şerit ihlali yapan otomobillere ceza kesilse ülkenin dış borcu kalmaz be...
    May the Force be with McLaren Mercedes

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Hepsi bir yana.
    1-Motorcu en azından ruhen gençtir.
    2-Motorcu asidir isyankardır.
    3-Motorcu yenilikçi yaratıcı ve çözümleyicidir.
    4-Motorcu birlik beraberlik ve paylaşımdan yanadır.
    5-Motorcu cesaretli atak ve girişkendir.
    6-Motorcu sorgular neden sonuç ilişkisini kullanır.
    7-Başarır ve bundan mutluluk duyarak yenilerini kovalar.
    Kısacası tutucu toplumumuzun sınırlarını zorlayan bir ruhu vardır.
    ZOR seviliriz biz zor hele devlet hiç sevmez sınırları zorlayanları.
    30 sene önce dedem ayağımdaki kot pantolona ve uzun saçlarıma bakıp gomanis'mi olcen len nedir bu halin demişti rahmetli nur içinde yatsın.
    MOTORCU İSYAN MEŞALESİDİR!!!!!!!!!
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    speederbike
    şimdi kot pantolon ve uzun saça "coni misin len sen?" diyorlar.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı
    sadece şerit ihlali yapan otomobillere ceza kesilse ülkenin dış borcu kalmaz be...
    arkadaşımıza aynen katılıyom. bize söyleneceklerine biraz arabalara dikkat etseler zaten kaza diye birşey olmayacak. yaa aslında bütün sorun araba soförlerinin rüşvet vermeye alışmış ve bizim ise henüz bu konuda acemi olmamız bizde biraz versek varyaa trafikte hiç sorun olmayacaz.

Motosikleti
    speederbike
    biz rüşvet vermeye alışmayalım. olay ceza ödemek değil, olay can kaybetmek. otomobilleri hizaya sokmak lazım önce...
    türkiye'de ehliyet alırken adam sınava giriyor, o kadar para verdik kursa, kolay mı adam bırakmak zihniyeti var. sanki parayı ehliyete veriyor, parayı eğitim almak için veriyorsunuz. o mantık doğru olsaydı öss'ye giren herkesin bir yere yerleşmesi lazımdı. gavuristanda en ufak hatayla sınavı tekrarlatıyorlar. onun için orada herkes adam gibi, bizde herkes davar gibi kullanıyor.

merttunax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Motor her zaman 2 tekerli bir ölüm makinası olarak görülüyor. Bu imaj kimler tarafından, nasıl, neden ve niye yapıldı bilmiyorum ama bunu düzeltmek gerek. Biz her ne kadar haklı olsak da 2 tekerli ölüm makinasına bindiğimiz için haksız konumunda sayılıyoruz. 4 tekerli ölüm makinalarına bu kadar dikkat edilse ne bu kadar kaza olur ne de bizim imajımızda kötü bir leke olur. Bu olay gerçekten beni üzen olayların en başında geliyor. Kimse tarafında motorcular benimsenemiyor. NEDEN?
    Kaza Anında Sizi Korur...

Motosikleti
    speederbike
    çünkü insan denen varlığa özgüdür benimsemek. 4 tekerin direksiyonuna oturmuş hayvanlar diğer 4 tekerlileri benimsemekten acizken bizi nasıl benimsesinler?

Arkadaşlar, son zamanlarda gasp,kapkaç,saldırı ve bombalama eylemlerinde kaçma kolaylığı yarattığından dolayı sıklıkla motorsiklet kullanıldığınıda göz önünde bulundurursanız emniyet güçlerinin motorsiklet kullanıcılarına olan tavırlarını daha iyi anlarsınız..Tabiiki her motorsiksikletliye potansiyel suçlu gözüyle bakılmamalı ama ne yazıkki kurunun yanında yaşında yandığı bir ülkede yaşıyoruz...

Motosikleti
    speederbike
    türkiye'nin sorunu. adam gibi güvenlik kontrolü yapma, herkesi potansiyel suçlu gibi gör. otomobillerden hızlı gidene ceza yazmaya üşeniyorlar, n'apıyorlar? 50cm yüksekliğinde hız tümseği. kardeşim, ben yavaş gidiyom zaten, ne günahım var onlarla cebelleşecem. koy adamını, kim hızlı gidiyosa yazsın cezayı. ya da vatandaşın ihbarını ihbar kabul et.

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    (MOTORCU İSYAN MEŞALESİDİR!!!!!!!!!)
    İhtiyar dostum tüm sözlerine içtenlikle katılıyorum .Ayrıca motorcu ruhen,bedenen ve kafaca daima genç kalmasını bilen insandır.Toplumda motorculara karşı olan önyargı bu yüzden için için kıskançlık izleri taşır.
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Herkes motora binip sınırlarda dolaşmayı ister,ama bunu kendine bile itiraf edemez.Edemez çünkü sınırı aşan aforoz edilir.Hemen herkesin hayatında o bu şu komşu millet ana baba eş ne der diye kendine herhangi bir konuda engel olmuştur.Motorcular bu engeli kaldıran güçlü insanlardır.
    şimdi itiraf zamanı.

Alıntı locco adlı üyeden alıntı
    iğne cuvaldız hesabı.motorcu denince akla bilmem kaç cc racingleri alıp ustune kumaş pantalon keten gomlek kask hak getire binen dallamalar geliyor ne yazıkki.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı locco adlı üyeden alıntı
    İnsan normal olarak efendi efendi yolunda giden kurallarına riayet eden motosiklet sürücülerini görmezken bu gibi abuk tipleri geneller ve öyle yargıya varır.(bu çuvaldız)

Tıpkı bizim kamyon, minibüs ve bayan otomobil sürücülerini potansiyel motorcu katili saymamız gibi. (bu da iğne)

skyline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O da olur bea:)
    Bende katılıyorum "locco" ya
    Ne yazıkki racing kullanan bazı sonradan görmeler egsoz sesinden kız tavlanabildiğini sanıyorlar..Sesine hasta olanlar mutlaka vardır ama sokak araları bunun için ideal değildir..Ben finallere çalışırken kaç tane racing sürücüsünün arkasından basmıştım küfürü..
    Aynı zamanda kuryelerimizde sağolsun ne sinyal veriyorlar ne de insanlara dikkat ediyorlar..Kaldırımı da kullanıyor adamlar resmen..
    Polisin ön yargısı genelde bunlara..Yoksa cruiser ve scooter kullanıcısına pek müdahele edildiğini görmedim.

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Arkadaşlar,kuryecilik pizacılık vs 10-15 senelik mevzu.Yarış motorları ise bilemediniz 20 sene,motorcu 30 sene evvel de sevilmezdi.Bunun daha derin bir analizi yapılmalı.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar,kuryecilik pizacılık vs 10-15 senelik mevzu.Yarış motorları ise bilemediniz 20 sene,motorcu 30 sene evvel de sevilmezdi.Bunun daha derin bir analizi yapılmalı.
    Peki. Motosikletle alakam olmadığı zamanlara dönersem.

1-Motosikletin diğer ulaşım araçlarına nazaran daha tehlikeli olduğu aşikar, bu durumda kendi hayatını riske atmaktan çekinmeyen adam başkasının hayatını hiçe saymayı işten bile saymaz.

2-Birde filimlerde motorcuların kurbanlarının etrafında daireler çizip zincir sallamaları gibi abidik gubidik durumlardan geellemelere çıkmak var. (Size şaka geliyor ama filimde kötü adam oldu diye Erol Taş'ı eşşek sudan gelene kadar dövmüş bir milletin evlatlarıyız. Hoş bu durum hala Polat Alemdar karakterini oynayan adamı gerçekten mafya sayan ve hürmette kusur etmeyen evlatlar olduk)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler