Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Herkes dolandırıcı olmuş.

Motovento
    REKLAM ALANI

İlk motor 2. el olsun çok üzülmeyim düşüncesinden, 0 alırım keyfime bakarım noktasına getirdi bu ilanlar Ben hep malımı ucuza satarım alanın parasında gözü kalmasın diye ama motoru satarkende dikkatli olmak lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    ben üzerinde sıfır diablo rosso iki lastik olan koruma takozlu ve bir sürü ekstrası olan kazasız belasız motorumu 13500 e sattım. yazdığım fiyata satıldı ama gerçek alıcı bir ay sonra geldi aldı motoru. yana yakıla motor arayıp fiyattan şikayet edip bulamıyorsunuz bunun nedenini de motor satarken çok net anladım. 11000 tl uygunsa görüşelim yazan dangalaklar yüzünden, sa 12 nakit izmir yazanlar yüzünden cinnet geçiriyorum mantıklı fiyat söyle alalım diyen var ben anlamıyorum ki insan utanmıyor mu? bir kişi bana adam gibi fiyatı değil de motoru sordu pazarlığı yaptık aldı gitti.bu piyasayı bizim cingöz halkımız buraya getirdi. hırsızlık dolandırıcılık ölücülük alsatcılık moda.
    Mustaphalanx ve Morphin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı r48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben üzerinde sıfır diablo rosso iki lastik olan koruma takozlu ve bir sürü ekstrası olan kazasız belasız motorumu 13500 e sattım. yazdığım fiyata satıldı ama gerçek alıcı bir ay sonra geldi aldı motoru. yana yakıla motor arayıp fiyattan şikayet edip bulamıyorsunuz bunun nedenini de motor satarken çok net anladım. 11000 tl uygunsa görüşelim yazan dangalaklar yüzünden, sa 12 nakit izmir yazanlar yüzünden cinnet geçiriyorum mantıklı fiyat söyle alalım diyen var ben anlamıyorum ki insan utanmıyor mu? bir kişi bana adam gibi fiyatı değil de motoru sordu pazarlığı yaptık aldı gitti.bu piyasayı bizim cingöz halkımız buraya getirdi. hırsızlık dolandırıcılık ölücülük alsatcılık moda.
    Ben de 4 araba sattım. Bana o tarz yazanlara Örn 10000 tl istemişim 7000 canlı uygunsa demiş. Benim cevabım 4 teker + stepne + 4lü bijon anahtarı hediye 3000 daha ölü ver komplesi senin olsun yazıyorum cevap gelmiyor Ben son aracımla bir tane motosiklete takasa niyetlendim. Motosiklet Mondial RX3İ. Sıfırı 10350 ve kmsi 9500 istediği fiyat 10000. Üzerinde ekstra yok. Ben aracıma 8400 yazdım (8270e satabildim) yaratığa takas teklif ettim yaratık üstüne 5000 verirsen olur dedi! Yani küfür desen değil ne bu!... Boşverin ;)

axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -2.300 TL hasar kaydı olan motorumu hasar kaydını belirterek ve bu yüzden fiyatını kırarak sattım, sattığım motorun ilanını gördüm ve ilanda hatasız çiziksiz vs vs yazıyordu.
    Plakası 35HC1978
    -Arkadaşımda yzf125 vardi.2011 model beyaz renk, altin sarisi janlar.Kaza yapti perte cikti.1 sene sonra motoru sahibindende gördük adam yazmis hatasiz orjinal yzf diye.

-Arkadaşımın cbr ı 23.000 km de sattik.1 sene sonra sahibindende gorduk motosiklet 17.000 km de.Km geri sarilmis...

2.el alirken uyanik olcaksin yoksa fena kaziklarlar.
    ilk motorum ybr yi başlangıç motorum olduğu için ikinci el aldım. çok da satıcı dolaştım. bitanesi ben ekspertize motor falan götürmem dedi. direkt güle güle dedim çakala. yukarıdakilere benzer o kadar çok hikaye duydum ki, perte çıkıp bişey yokmuş gibi satılan motorlar mı dersin, şasisi dağılmış toplanıp kazasız diye satılan mı dersin. sırf bu yüzden ileride almayı planladığım mt-07 yi sıfır almak istiyorum. 15 bin tl nin üzerinde para veriyorsam, ikinci el nasıl kullanıldığını bilmediğim bir makine almaktansa, 2-3 bin fark verip sıfırını almak daha mantıklı geliyor bana.

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen gittin servise aracı soktun ya 4 bin tl masrafı servis dedi mal sahibide sana 4 bin tl düşüyorum al sen uğraş dedimi dedi olması gereken bumu risklide olsa bu extra masrafta o an sen yaptırırken çıkabilir sende kendi çabanla bunları gideririm araç tecrübenle az masraf ederek bu işin içinden çıkabildinmi çıktın velhasıl bazı arkadaşlara bu dokunmuş bal kabağı tadında sualer yöneltiyorlar

Sen olması gerekeni yapmışsın biz ne tatlı su kurnazlarına deng geldik motoru servise götürüyorum 400 tl maraf çıkıyor yaptır istediğin parayı verim veya vericeğim paradan 400 tl keserim diyorum yok hiç birini yapmam alırım malımı giderim başka bi keriz bulur ona monte ederim diyor bu tipleri ıslak odunla terbiye etmek lazım ne emmeye ne g..meye geliyorlar
    yorumunuz için teşekkür ederim ben zaten bu işin piyasasında ki çakalları çok iyi biliyorum..çok araç alıp sattım..hepsinden de kar ettim..ama bu bahsettiğim örnekte ki aracı alırken kar amacım yoktu kullanmalık almıştım üniversite için..masrafı kafamda belirledim 4.000 tl harcayacaktım ama birkaç araştırma sonrası masraf etmeden yaptım aracımı, ekstra işçiliklerle tabi..burada ki kardeşler beni çok yanlış anladı tabi..ben bana çakallık yapana çakallık yaparak karşılık vermedim.aracın olurunu oturup konuştuk adamlar çok ısrar etmememe rağmen 4.000 tl daha indirim yaptı bende Allah razı olsun dedim..şimdi haram yediğimi düşünen insanlar var..varsın düşünsünler ne olacak ki ? Allah katında kafam rahat..her türlü günahı belki işledik ama asla ve asla kul hakkını girmedim giremem de..
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ol-lutfen.html

ben de takipteyim ıslak odunu da hazırladım bu arada
    siz halen tartışın
    bagriacik ve Morphin bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolandırıcılıktan bahsediyorsak etraflıca konuşmakta fayda var. İnsanların zaafından faydalanıp haksız kazanç elde etmek her daim ahlaksızlıktır. Bir kişi karşısındaki kişinin zaafından (bilgisizliği, saflığı, zorunlu mecburiyeti..v.s.) faydalanarak haksız kazanç elde ediyorsa ve buna dini kılıf uyduruyorsa, bunu helal kabul eden zihniyet sorgulanmalı. Ayrıyeten sıkıntıya girmiş bir insanın bu zaafından faydalanıp malını mülkünü leş kargası gibi üşüşüp ucuza kapatmaya kalkışmak ekstra ahlaksızlıktır.
    topu bana atmadınız inşAllah ? çünkü bahsettiğim örnekte ki ya da bu konu ile ilgili söylediğim herşey aynen yazdığım gibi HARAM değildir.sonuna kadar helaldir.size bu örnekleri çoğaltabilirim istediğiniz kadar..ben şu ana kadar kimsenin zaaflarıyla oynayarak ticaret yapmadım çünkü işin dini boyutu dışında vicdan muhasebesi de var.bu ,sizin söylediğiniz gibi ahlaksızlığa girer buna bende karşıyım bilmenizi isterim.
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz halen tartışın
    Bekle burda sen bekle.. Mayıs ayında görüşücez

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda yazdığımı okudunuz mu ? Gider malı görürsünüz , içinize sinmezse almazsınız. İkinci el biraz emek ister. Yok için rahat olsunistiyorsanız sıfır alırsınız. İnsanlar yalancı ve dolandırıcı ise siz insanları düzeltemezsiniz, boşuna uğraşmayın.[COLOR="Silver"]
    Katılmıyorum hocam, ortada bir yanlışlık var ve adamın itiraz etmesi normal. Evet insanları değiştiremeyiz ama hiçbir şey olmamış gibi de davranamayız.

Şu konu sayesinde bir tek kişi bile böylesi davranışların farkına varmışsa tamamdır. Bir kişi bir kişidir.
    Morphin bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı r48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz uyanıklara benim yazdığım cevap : 7000 liran varsa 7000 liralık motora bak, ilnada 12000 yazıyor gözün körmü şeklinde oluyor.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Yemin ediyorum bu R25 ve pulsar satanlar komedi

Bende devamlı ilanları takip ederim bu motorların 5 ilandan 4üne gülüyorum neyin kafasını yaşıyolarsa

Bizim ülkede nedense bazı motorlar var ilk 15.000 km boyunca km si arttıkça değerleniyor
    Morphin bunu beğendi.

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz uyanıklara benim yazdığım cevap : 7000 liran varsa 7000 liralık motora bak, ilnada 12000 yazıyor gözün körmü şeklinde oluyor.
    hocam sen sabırlısın efendi gibi cevap veriyorsun. en son dayanamadım küfür ettim birine.
    Morphin bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    milletçe çok uyanığızya.

satıcı 3 liralık malını 103 liraya satma derdinde alıcı 10 liralık malı bedava ve mümkünse üzerine para alma derdinde. geçen arkadaşım konusunu açmıştı motosiklete merak salmış 1-2 kişiylede görüşmüş sıfır fiyatına ikinci el satanlarla hani. yok bilmem nekadar sigorta parası verirmişmiş bunun sigortası yeniymiş yaptırmak zorunda kalmazmışmış. yahu aracını sattığın an kalan sigorta paranı geri alırsın alan yeni sigorta yaptırır. çocuğada bunu nasıl inandırdıysa artık. kim ne derse desin ben şunu gördüm sıfır alacaksın kafan rahat olacak.

satmaya gelince eski motorumu satarken ne tekliflerle karşılaştım bir tanesi bu işten para kazandığını motoru onun istediği paraya (neredeyse beni myazdığımın 3te biri parasına) verirsem çocuklarının bana çok duacı olacağını söylemişti. bir tencere tavayla takas teklifi gelmedi okadar yani.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bence bu konudan çok takasçılar cep telefonuna puzzle anne kucağı teklifi geldi buda gelmez dedim kombi geldi :( doğalgazlı kombi :(

mrb arkadaşlar bende malum siteden r25 takip ediyorum şimdi sıfır 15.750 pazarlıkla 15.500 alınır bu bi gerçek şimdi gelelim millete adam yazmis 2015 model 15 bin km de 14.500 yapacak birsey yok bekleyin şahsın şahsen ben alamam ederi 12.500 dur ancak yani ona 14.500 verene kadar 1bin lira daha verip sıfır alırım millet 13.750 alıp kar edecek yapacak bişey yok bekleyelim oda şatsin bakalım kim alacak

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    1200 aldığım teli garantisi 2 3 ay kala ilana 600 koydum 500 tl razıydım tek çiziği bile yoktu öyle temiz bakarım velhasıl 200 300 tl teklifler geliyordu banada takasta ( su arıtma cıhazı ) teklif etiler sonra aileden birine verdim bi 2 senede o kulandı halen kusursuz devam ediyor iykide satmamışım

Not 1200 alıp 1.500 tl fiyat koymadım ilana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1200 aldığım teli garantisi 2 3 ay kala ilana 600 koydum 500 tl razıydım tek çiziği bile yoktu öyle temiz bakarım velhasıl 200 300 tl teklifler geliyordu banada takasta ( su arıtma cıhazı ) teklif etiler sonra aileden birine verdim bi 2 senede o kulandı halen kusursuz devam ediyor iykide satmamışım

Not 1200 alıp 1.500 tl fiyat koymadım ilana
    su artımayı okuyunca kahkahayı patlattım :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

millet 2012 cbr 250r bile haal 10 bin üstüne satmaya çalışıyor

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Beyler 2014 cbr 125 var. 9.000 km de, kaza değişen yok, çalışmayan veya kırılmış bir yeri yok, servis bakımları serviste yapılmamış kaç lira eder ??? .......

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler 2014 cbr 125 var. 9.000 km de, kaza değişen yok, çalışmayan veya kırılmış bir yeri yok, servis bakımları serviste yapılmamış kaç lira eder ??? .......
    bakımları neden serviste yapılmamış?
    şimdi sen sıfır motor alsan , 2 sene garantisi var sonuçta. serviste yaptırırsın bakımlarını.
    motoruna değer vermiyorsan
    km sini değiştireceksen seviste km kaydı yapılmasını istemiyorsan
    belki hiç bakım yapmadıysan (5 yıl bakım yapılmayan araç biliyorum) umrunda olmaz.

bunları almayın işte.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)