Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Herkes dolandırıcı olmuş.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diyelim ki bir mal alacağım, fiyatını bilmiyorum, piyasadan da haberim yok , acil lazım, 1 liralık malı bana 5 liraya itelediler dinen caiz mi hocam.
    sen ozaman hak ediyosun(şaka tabi) bak kardeşim demek istediğim sen satıcının söylediği fiyata razı isen sıkıntı yok orda...sizin mantığınızda gidersek Allah rasulünün pazarlık anlayışı da size ters düşecek..mesela tam piyasa fiyatından ya da altında bir ürün buldunuz ama pazarlık sünnettir deyip bu malı piyasa fiyatından 5 bin lira aşağısına aldınız ozaman ne olacak ? siz hak yemiş olmadınız mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alanda satanda hak yiyor ve bunu ove ove anlatiyor ne guzel sey valla! Bravo.

Allah var gam yok dostlar, Allah yarina birakir yanina birakmaz.

Haram ile aldığınız aractan da haram ile aldiginiz paralardan da hayir bekliyorsanız, yazik size.
    düzgün konuş ! hak yediğimi iddaa eden sen ,kaç defa hadis,fıkıh ya da benzeri şey okudun ?ya da kaç defa bu konuyla ilgili fetva veren insanlara danıştın ? anlamadan bilmeden hak yediğimi iddaa eden insanlar,fakında olmadan günahın en beterine gidiyorsunuz..ve bu konuda kesinlikle bilmeden konuşmayın.benim yüzümden günaha girmeyin yazık size çünkü..
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende etikete çok miktar yazılmasına karşıyım tabi ama serbest piyasa değil mi? Üzülerek söylüyorum; herkes malına istediği fiyatı biçebilir.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen ozaman hak ediyosun(şaka tabi) bak kardeşim demek istediğim sen satıcının söylediği fiyata razı isen sıkıntı yok orda...sizin mantığınızda gidersek Allah rasulünün pazarlık anlayışı da size ters düşecek..mesela tam piyasa fiyatından ya da altında bir ürün buldunuz ama pazarlık sünnettir deyip bu malı piyasa fiyatından 5 bin lira aşağısına aldınız ozaman ne olacak ? siz hak yemiş olmadınız mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

düzgün konuş ! hak yediğimi iddaa eden sen ,kaç defa hadis,fıkıh ya da benzeri şey okudun ?ya da kaç defa bu konuyla ilgili fetva veren insanlara danıştın ? anlamadan bilmeden hak yediğimi iddaa eden insanlar,fakında olmadan günahın en beterine gidiyorsunuz..ve bu konuda kesinlikle bilmeden konuşmayın.benim yüzümden günaha girmeyin yazık size çünkü..
    Ben isim zikrettigimi sanmiyorum neden ustunuze alindiniz ki?
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

Bence isteyen istedigi motoru istedigi fiyata alir satar. İsteyende yuksek satana (isim zikretmeden) sahtekar, alanada keriz diyebilir. Bana gore etik degil iyi bir olay degil. ilk defa motor alan cahil garibani keklemek insanlik degil. (Ulkemizde insan gorunumlu mahlukat cok)

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Ben isim zikrettigimi sanmiyorum neden ustunuze alindiniz ki?
    bu konuda ki tüm yorumları okuyun ve benim fikrimi savunan zihniyet var mı bakın.ben şu an dinden bahseder iken diğer arkadaşlar zıttını savunmuş..(kendince yorum katmışlar).burda yazdıklarınızın okları doğruca yaptığım yorumlar ve bende karşılık verdim bu kadar..ileri de bir gün dediklerimin doğruluğunu anlayacaksınız..saygılar mübarekler

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    bu konuda ki tüm yorumları okuyun ve benim fikrimi savunan zihniyet var mı bakın.ben şu an dinden bahseder iken diğer arkadaşlar zıttını savunmuş..(kendince yorum katmışlar).burda yazdıklarınızın okları doğruca yaptığım yorumlar ve bende karşılık verdim bu kadar..ileri de bir gün dediklerimin doğruluğunu anlayacaksınız..saygılar mübarekler
    Tamam da bu konuda bir tek siz mi yorum yazdiniz, yada ben bu konuda herhangi birini yada bir mesaji isaret ettim mi? Siz sebepsiz ustunuze alindiniz uslubsuz bir sekilde ustelik. Tanimadiginiz birine ahkam kesiyorsunuz sonra da sunu oku buna danis en musluman benim diyorsunuz.

Merak ediyorum kime danismaliyim yada hangi kitapları okumami tavsiye edersiniz?
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    benim motorumda 14.000'de Pirelli lastikler falan gömdüydüm bi ara sitedeki fiyatlara bakınca bende 15'e koyarım yani niye ucuza versin ki millet 15'e satılabiliniyorsa bu alet yani alma o zaman, bak geç ben öyle yapıyodum geçen sene 😂

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Tamam da bu konuda bir tek siz mi yorum yazdiniz, yada ben bu konuda herhangi birini yada bir mesaji isaret ettim mi? Siz sebepsiz ustunuze alindiniz uslubsuz bir sekilde ustelik. Tanimadiginiz birine ahkam kesiyorsunuz sonra da sunu oku buna danis en musluman benim diyorsunuz.

Merak ediyorum kime danismaliyim yada hangi kitapları okumami tavsiye edersiniz?
    kusura bakmayın ozaman özür dilerim..gerginlik var bu konuda ve üzerime alındım..asla ama asla en müslüman ben değilim.sadece bu konuda ki bilgimi paylaştım..size kısa sürede kitap konusunda bilgilendiricem..(yeter ki isteyin)

Beyler kavga etmenin luzmu yok herkes su hadisi layikiyla anlarsa degil motor hic bir konuda problem cikmaz Allah rasulu ticaret icin "bizi kandiran bizden degildir " diyor. Bu soyleyecegim hayatin her konusunda gecerliki bizler malesef dunyayi yahut insanlari degistiremeyiz. En fazla kendimizi degistiririz o kadar. Biz kandirmayalim kimseyi kimsede bizi kandirmasin. E nasil kimse bizi kandirmicak? Valla kardesler ekstrasini felan bosvericeksiniz motorun. Pasa pasa gidiceksiniz bayiden alicaksiniz 10 bin km deki motor ile sifir arasinda fiyat farki yokken ben sizin zaten 2. El almanizi akil kari gormuyorum. Sizde motorunuzu bildiginiz kisilere satarsiniz bu forumdada salak insan cok ama bir sahibinden deki salak populasyonu kadar yok. Ben olsam motorumu sadece bu forumda satisa cikarirdim. Su forumda bir suru etkinlik duzenleniyor tanisiyosunuz kaynasiyosunuz beraber surup kamplara katiliyosunuz keza forumda birbirinizi taniyosunuz ben 2. El motor kesinlikle almam sifirina yetiyosa param binerim yoksa paramin yettigine binerim. Ama illede ikinci el alicak olsam kesinlikle alisverisimi bu sosyal ortamdan tanidigim insanlarla yaparim. Bunu bir dusunun bence.
    ByYlmzZz ve Morphin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı tylnsbl2016 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler kavga etmenin luzmu yok herkes su hadisi layikiyla anlarsa degil motor hic bir konuda problem cikmaz Allah rasulu ticaret icin "bizi kandiran bizden degildir " diyor. Bu soyleyecegim hayatin her konusunda gecerliki bizler malesef dunyayi yahut insanlari degistiremeyiz. En fazla kendimizi degistiririz o kadar. Biz kandirmayalim kimseyi kimsede bizi kandirmasin. E nasil kimse bizi kandirmicak? Valla kardesler ekstrasini felan bosvericeksiniz motorun. Pasa pasa gidiceksiniz bayiden alicaksiniz 10 bin km deki motor ile sifir arasinda fiyat farki yokken ben sizin zaten 2. El almanizi akil kari gormuyorum. Sizde motorunuzu bildiginiz kisilere satarsiniz bu forumdada salak insan cok ama bir sahibinden deki salak populasyonu kadar yok. Ben olsam motorumu sadece bu forumda satisa cikarirdim. Su forumda bir suru etkinlik duzenleniyor tanisiyosunuz kaynasiyosunuz beraber surup kamplara katiliyosunuz keza forumda birbirinizi taniyosunuz ben 2. El motor kesinlikle almam sifirina yetiyosa param binerim yoksa paramin yettigine binerim. Ama illede ikinci el alicak olsam kesinlikle alisverisimi bu sosyal ortamdan tanidigim insanlarla yaparim. Bunu bir dusunun bence.
    haklısınız...

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben olsam 2. el YBR ye bakardım. Sanırım 16 17 ye biraz daha eklersek haftanın her günü için 1 adet YBR alabiliriz. Boşver YZF yi napıcan. YBR ler 125CC 7 tane alsan eder sana 975CC daha ne istiyosun da. Uğraştığına değmez milletle R25 leri zaten genelde motora ilk başlayanlar hava için alıyorlar temiz bulman imkansız gibi birşey. O yüzden nerdeyse 10 ilandan 5 inde instagram fotosu mevcut Bu arada RC Duke lere bakmanızı daha çok öneririm. Bana sorarsanız daha güzel görüntüsünden ekstra olarak ABS ile birlikte geliyorlar. RC Duke alıcıları YZF lere göre daha çok işi bilen tayfa oluyor. İlanlarda dolandırıcılık olacağını pek sanmam.
    Morphin bunu beğendi.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    sen ozaman hak ediyosun(şaka tabi) bak kardeşim demek istediğim sen satıcının söylediği fiyata razı isen sıkıntı yok orda...sizin mantığınızda gidersek Allah rasulünün pazarlık anlayışı da size ters düşecek..mesela tam piyasa fiyatından ya da altında bir ürün buldunuz ama pazarlık sünnettir deyip bu malı piyasa fiyatından 5 bin lira aşağısına aldınız ozaman ne olacak ? siz hak yemiş olmadınız mı?[COLOR="Silver"]
    Hımmm, Diyelim ki motorla uzun yol yaptık, yolda bir parça arıza yaptı, parçanın fiyatından haberimiz yok, kasabanın birinde hacı kılıklı bir tamirci bulduk, 1 liralık parçaya 5 tl fiyat çekti, başka gidecek tamirci de yok, bu herifin kazancı helal mi şimdi hocam ?? Migros ta indirimli satışlar oluyor,indirimde aldığım üründe haram mı yiyorum şimdi hocam?

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Hımmm, Diyelim ki motorla uzun yol yaptık, yolda bir parça arıza yaptı, parçanın fiyatından haberimiz yok, kasabanın birinde hacı kılıklı bir tamirci bulduk, 1 liralık parçaya 5 tl fiyat çekti, başka gidecek tamirci de yok, bu herifin kazancı helal mi şimdi hocam ?? Migros ta indirimli satışlar oluyor,indirimde aldığım üründe haram mı yiyorum şimdi hocam?
    öncelikle bana hoca demez isen sevinirim lütfen..o herif'in kazancı helaldir eğer razıysan parça fiyatına.pazarlığını yaparsın mesela 3 liraya çekersin razıysan da yaptırırsın. Migros için söylemeyelim bunu ve skalayı geniş tutalım ; istediğin alışverişi yap verilen fiyata razı isen al..ne sen haram yersin ne de o.Bundan sonra lütfen tartışmayalım size dinden bahsetmek ve konuyu tartışma alanına çekmek istemedim temiz ve iyi netle yaklaşımda bulundum.kırdığım kalp ya da incittiğim insanlar var ise özür dilerim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Kusura bakmayın vakti geldi "gönlünüze su serpmeye mevlaya aşkini anlatmaya geliyor o geliyor peçeli bülbül"

Başka türlü durulmayacak topic D:D

ByYlmzZz bunu beğendi.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Dolandırıcılıktan bahsediyorsak etraflıca konuşmakta fayda var. İnsanların zaafından faydalanıp haksız kazanç elde etmek her daim ahlaksızlıktır. Bir kişi karşısındaki kişinin zaafından (bilgisizliği, saflığı, zorunlu mecburiyeti..v.s.) faydalanarak haksız kazanç elde ediyorsa ve buna dini kılıf uyduruyorsa, bunu helal kabul eden zihniyet sorgulanmalı. Ayrıyeten sıkıntıya girmiş bir insanın bu zaafından faydalanıp malını mülkünü leş kargası gibi üşüşüp ucuza kapatmaya kalkışmak ekstra ahlaksızlıktır.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    öncelikle bana hoca demez isen sevinirim lütfen..o herif'in kazancı helaldir eğer razıysan parça fiyatına.pazarlığını yaparsın mesela 3 liraya çekersin razıysan da yaptırırsın. Migros için söylemeyelim bunu ve skalayı geniş tutalım ; istediğin alışverişi yap verilen fiyata razı isen al..ne sen haram yersin ne de o.Bundan sonra lütfen tartışmayalım size dinden bahsetmek ve konuyu tartışma alanına çekmek istemedim temiz ve iyi netle yaklaşımda bulundum.kırdığım kalp ya da incittiğim insanlar var ise özür dilerim..
    Sen gittin servise aracı soktun ya 4 bin tl masrafı servis dedi mal sahibide sana 4 bin tl düşüyorum al sen uğraş dedimi dedi olması gereken bumu risklide olsa bu extra masrafta o an sen yaptırırken çıkabilir sende kendi çabanla bunları gideririm araç tecrübenle az masraf ederek bu işin içinden çıkabildinmi çıktın velhasıl bazı arkadaşlara bu dokunmuş bal kabağı tadında sualer yöneltiyorlar

Sen olması gerekeni yapmışsın biz ne tatlı su kurnazlarına deng geldik motoru servise götürüyorum 400 tl maraf çıkıyor yaptır istediğin parayı verim veya vericeğim paradan 400 tl keserim diyorum yok hiç birini yapmam alırım malımı giderim başka bi keriz bulur ona monte ederim diyor bu tipleri ıslak odunla terbiye etmek lazım ne emmeye ne g..meye geliyorlar
    ByYlmzZz bunu beğendi.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    -2.300 TL hasar kaydı olan motorumu hasar kaydını belirterek ve bu yüzden fiyatını kırarak sattım, sattığım motorun ilanını gördüm ve ilanda hatasız çiziksiz vs vs yazıyordu.
    Plakası 35HC1978
    -Arkadaşımda yzf125 vardi.2011 model beyaz renk, altin sarisi janlar.Kaza yapti perte cikti.1 sene sonra motoru sahibindende gördük adam yazmis hatasiz orjinal yzf diye.

-Arkadaşımın cbr ı 23.000 km de sattik.1 sene sonra sahibindende gorduk motosiklet 17.000 km de.Km geri sarilmis...

2.el alirken uyanik olcaksin yoksa fena kaziklarlar.
    Morphin bunu beğendi.

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -2.300 TL hasar kaydı olan motorumu hasar kaydını belirterek ve bu yüzden fiyatını kırarak sattım, sattığım motorun ilanını gördüm ve ilanda hatasız çiziksiz vs vs yazıyordu.
    Plakası 35HC1978
    -Arkadaşımda yzf125 vardi.2011 model beyaz renk, altin sarisi janlar.Kaza yapti perte cikti.1 sene sonra motoru sahibindende gördük adam yazmis hatasiz orjinal yzf diye.

-Arkadaşımın cbr ı 23.000 km de sattik.1 sene sonra sahibindende gorduk motosiklet 17.000 km de.Km geri sarilmis...

2.el alirken uyanik olcaksin yoksa fena kaziklarlar.
    aynen öyle

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Dolandırıcılıktan bahsediyorsak etraflıca konuşmakta fayda var. İnsanların zaafından faydalanıp haksız kazanç elde etmek her daim ahlaksızlıktır. Bir kişi karşısındaki kişinin zaafından (bilgisizliği, saflığı, zorunlu mecburiyeti..v.s.) faydalanarak haksız kazanç elde ediyorsa ve buna dini kılıf uyduruyorsa, bunu helal kabul eden zihniyet sorgulanmalı. Ayrıyeten sıkıntıya girmiş bir insanın bu zaafından faydalanıp malını mülkünü leş kargası gibi üşüşüp ucuza kapatmaya kalkışmak ekstra ahlaksızlıktır.
    canım benim adam ben yaptırcam dedide alıcı manimi oldu hayır mal sahibi ben uğraşamam al git sen uğraş demiş indirim yaparak ben olsam önce yaptır sonra konuşalım derdim o riski göze almazdım

Sen halen işin kurnazlığında samanlıkta ine arıyorsun
    ByYlmzZz bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O ilanları verenler net olarak şerefsizdir. Buradan açık açık yazıyorum. Gördüklerimi de siteye şikayet ediyorum. Siz de üşenmeyin şikayet edin.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)