Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

SPY5000M Alarm Almayı Düşünüyorum Uzaktan Çalıştırma Hakkında Sorum Var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Alıntı bagriacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl gözünden kaçtı anlamadım. Adam burada çok net bahsetmiş.

Hatta yine sorun çıkarsa şöyle toparlayayım. Adam diyor ki çalıştırma tuşuna bir kere basınca kontak 1 kademe çevrilmiş gibi davranıyor motor. Yani enjeksiyonu devreye soktu saat çalıştı vs. sonra bas ateşlesin diyor. Yani senin istediğini yapıyor.
    İzlediğim videolarda hızlı hızlı iki defa basıyorlardı. Motor kontak açar açmaz marş basıyordu. Demek ki tek tek de oluyormuş. Kullanıcılar da teyid ederse içim rahatlayacak birde zamanlama rölesi ile uğraşmayalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Şöyle bir baktım bunu buldum. Umarım sorularına cevap olur. Videoda ki motorun sistemi ile senin motorunu sistemi aynı. https://youtu.be/bT5t0ptJq1E

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Alıntı bagriacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir baktım bunu buldum. Umarım sorularına cevap olur. Videoda ki motorun sistemi ile senin motorunu sistemi aynı. https://youtu.be/bT5t0ptJq1E
    Çift basıyor kontak açılıyor, sonra kumanda görüntüden çıkınca motor çalışıyor. Anlamadım gitti biri ilk bastığında kontak ikincide marş dedi, videoda başka türlü. Bi kullanıcı güzelce anlatsada anlasak.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Bu alarmdan bende de var. Ama uzaktan çalıştırmayı bağlamadım. Alarm müthiş herkese tavsiyemdir.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu alarmdan bende de var. Ama uzaktan çalıştırmayı bağlamadım. Alarm müthiş herkese tavsiyemdir.
    Aldık mevlüt beyy bir sorun olursa sana sorarım artık...
    MANKU bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı serkan_emp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çift basıyor kontak açılıyor, sonra kumanda görüntüden çıkınca motor çalışıyor. Anlamadım gitti biri ilk bastığında kontak ikincide marş dedi, videoda başka türlü. Bi kullanıcı güzelce anlatsada anlasak.
    Çift basıyor kontak açılıyor, sonra motorun çalışması için bir kere daha çift basıyor. okadar.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ml#post3617781

ordan bir alıntı:
    ....
    Bu arada sessiz tuşuna 3 kere değil 1-2 sn aralıkla 2 defa basmanız kontağın açılması için asıl olandır. 2 defa daha basarsınız ve motor marş alır(eğer mavi kabloyu bağlarsanız), 3 kere basıyorsanız hızlı basıyorsunuz sanırım, ve 1 basış boşa gidiyor. Kumanda öter zaten.
    ....

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Sen çalıştır, biri binip gitsin..
    Bana ters.

Motor ısınacakmış, kim var acaba
    sabah sabah motora binip 2. viteste kalkarak kendini 4 sn. de 6. viteste yardırırken bulan..

Zaten aheste aheste 1 ile kalkıyor 2 ye çekiyorsun köşe başı, dur, sağa sola bak tekrar 1 2 derken ısınıyor zaten, saçma sapan işler..
    Rodajmış, ısınmadı, soğumadı,
    "-baba makine soğuk bekle.."

Teknoloji uzaya bile çıksa halen hızlı trenin altına kömür atmaya çalışacağız vesselam..
    TURAN.RTR bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen çalıştır, biri binip gitsin..
    Bana ters.

Motor ısınacakmış, kim var acaba
    sabah sabah motora binip 2. viteste kalkarak kendini 4 sn. de 6. viteste yardırırken bulan..

Zaten aheste aheste 1 ile kalkıyor 2 ye çekiyorsun köşe başı, dur, sağa sola bak tekrar 1 2 derken ısınıyor zaten, saçma sapan işler..
    Rodajmış, ısınmadı, soğumadı,
    "-baba makine soğuk bekle.."

Teknoloji uzaya bile çıksa halen hızlı trenin altına kömür atmaya çalışacağız vesselam..
    Size ters olabilir, ama herkes "siz" değil nihayetinde Direksion kilidi, Ön tekerden disk kilidi ve arkadan da zincire bağlı olduğu için motor çalışsa da götürebilme ihtimalleri azalıyor benim durumumda. Siz bu önlemleri almazsanız tabi ki götüredebilirler ;)

Birkaç zorunlu/ihtiyaç hali dışında(kaygan zemin gibi) neredeyse hiç 2. viteste kalkmam. Ama ana yola çıkışım 10sn'lik mesafe. Siz aheste kalkabilirsiniz, ama önce de dediğim gibi herkes "siz" değil. Bırakın lütfen her olaya kendi bakış açınızdan bakmayı, biraz açık fikirli düşünün. Herkesin ihtiyacı, keyfi ...vs farklı. Kışın Ankara'da sabah 7 ayazında motor aşağıda ısınırken evde giyinip öyle çıkmanın, direkt ısınmış motora binip gitmenin keyfi bana göre hiç de boş iş değil. Tabi bu durum "bana göre" böyle.

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Forum = fikir paylaşımı ve eleştiri

Eleştiriler sürekli yapıcı olacak diye kendinizi şartlandırmayın.

Ben mevcut konuyu eleştirdim sadece, ola ki;
    açtığınız konunun eleştirilmesine tahammülünüz yok...

O zaman konu açmayın..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Dominar D400
    Forum = fikir paylaşımı ve eleştiri

Eleştiriler sürekli yapıcı olacak diye kendinizi şartlandırmayın.

Ben mevcut konuyu eleştirdim sadece, ola ki;

O zaman konu açmayın..
    Herkesi kendiniz gibi görmenizin/düşünmenizin yanında(benim düşüncem bu yönde oluştu) yazılanı kendi istediğiniz gibi anlamışsınız. Olay konuyu eleştirmeniz değil, benim için de hiç bir zaman durum bu olmadı(başkalarını bilmem).
    "....Motor ısınacakmış, kim var acaba
    ..."

Olay, konuyu tek bakış açısından eleştirmekten daha çok eleştirirken ki uslubunuz; "Tüm motor camiasını/dünyadaki tüm motor kullananları biliyorum, yok böyle birşey yapan" dercesine tavrınız.. Cevap nihayetinde bir eleştiri alınca da ilk tepki :

" ola ki;
    O zaman konu açmayın.."

Gereksiz şekilde konuyla alakasız, reflex olarak yapılan savunma tepkisi(forumda yazdıklarınıza bir çok defa denk geldim, genelde böyle yapmazdınız ama...).
    Ola ki size sizin yönteminizle cevap vermek gerekirse:

Yazdığınız eleştiriye eleştiri yapılmasını kaldıramıyorsanız hiç eleştiri yapmayın.
    (size de çok komik gelmedi mi?)
    Tekeriniz düz bassın, kalın sağlıcakla.

Bu arada dip not: Açılan konunun sahibi ben değilim.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Ayrıca şu gereksiz fikir beyan eden yorumlara da tutuluyorum. Sizene kardeşim gerekliliğinden, gereksizliğinden. Birisi de demişki sistemi karıştırmaya gerek yok. Ne karıştırması yahu? Motorumda immobilizer olmasa en çok kullanacağım özellik. Bilmiyorsunuz ama fikriniz var. Çok enteresan...

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz immobilizerli degilse ve baglantilari dogru yaptiysaniz kumandadaki en arka tusa basili tuttugunuz gibi mars aliyor. Oldu mu?
    Yanlış, önce kontağı açar, sonra marş basar, tek doğru immobilizer sistemlerde çalışmayıp hata lambası yakması.

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Ben mesajım eleştirim artık herneyse kimseyi hedef almıyor ve iğnelemiyor.
    Siz ki;
    son 2 yazdığınız mesajlarınızda kullandığınız kelimelerinize bakarsanız hiddetinizin karşıdan anlaşıldığını göreceksiniz.

Bu sinir ve hazımsızlık celallenme niye ?
    Üslubunuz ve gereksiz sert kelimeleriniz anlamsız.
    Burada herkes fikrini yazıyor ama siz bağıra çağıra karşılık veriyorsunuz.

Bu konuya şu kadar kişi girmiş çıkmış
    Cevaplar: 29
    Görüntü.: 428
    ve kimse benim yazdığımı üzerine alınmamış sizden gayrı..

Neyse herkes kendi siklet ve klasmanında yarışmalı.

Size hayatta başarılar dilerim
    NOKTA
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Birçok gereksiz cevabın yanında çok değerli cevaplarda alınmıştır. Teşekkürler

Motosikleti
    Dominar D400
    Ben mesajım eleştirim artık herneyse kimseyi hedef almıyor ve iğnelemiyor.
    Siz ki;
    son 2 yazdığınız mesajlarınızda kullandığınız kelimelerinize bakarsanız hiddetinizin karşıdan anlaşıldığını göreceksiniz.

Bu sinir ve hazımsızlık celallenme niye ?
    Üslubunuz ve gereksiz sert kelimeleriniz anlamsız.
    Burada herkes fikrini yazıyor ama siz bağıra çağıra karşılık veriyorsunuz.

Bu konuya şu kadar kişi girmiş çıkmış
    Cevaplar: 29
    Görüntü.: 428
    ve kimse benim yazdığımı üzerine alınmamış sizden gayrı..

Neyse herkes kendi siklet ve klasmanında yarışmalı.

Size hayatta başarılar dilerim
    NOKTA
    "...hiddet.. sinir ve hazımsızlık celallenme... gereksiz sert kelimeleriniz anlamsız.. ..siz bağıra çağıra karşılık veriyorsunuz..."
    Ben neler yapmışım böyle; bunları size "siz" diye hitap ederken mi yapmışım, "...lütfen..." derken mi, yoksa smiley'si ile mi?!

Siz bu konuya girip neden/neyi üzerinize alındınız ki cevap yazdınız, bu durumda onu da merak ediyorum?! (sizin mantığa göre bir konuda birşeyler yazmak için üzerine alınmak gerekiyor)

"...herkes kendi siklet ve klasmanında yarışmalı"
    İşte bunda hemfikiriz.
    Başarı temennisi için ayrıca teşekkürler(Niye nokta diye bağırdınız onu anlamadım, vardır bir bildiğiniz mutlaka).
    Sağlıcakla kalın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)