Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

SPY 5000M 2-way motosiklet alarmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı sadi81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .çin den sipariş verdim bugün teslim aldım
    site ve fiyatıda merak etmedik değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Çin kökenli siteler çok yavaş abicim, kışın vericektin siparişi.
    Şimdi ısmarlarsan bi dahaki sezona yetişir. 40 gün 50 gün bu ne ya, insan aldığını unutuyor valla..

http://www.banggood.com/MA2002G-Moto...-p-924692.html

sadi81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni leopart
    ebay dan sipariş verdim satıcının ismi easyguard -us hiç bir şekilde gümrüktü kargoydu ödemedim herşey dahil 241TL
    Alıntı e_trkuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    site ve fiyatıda merak etmedik değil
    SERT RÜZGARLAR YÜKSEK TEPELERDE ESER(ALINTI AKŞEMSETTİN HZ.)

Motosikleti
    BMW R1250GS ADV
    Arkadaslar urun bir aydir elimde ancak baglaticak bir yer bulamadim.Ankara da baglatan arkadaslar var ise oneride bulunabilirler mi montaj icin.

sadi81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni leopart
    sitede yazılanlaarı oku yanlış bağlasan bile bi şey olmaz en fazla sigorta atar tecrübeyle sabitben deneme yanılma yoluyla yaptım 1 sigorta değiştirdim
    Alıntı motoankara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar urun bir aydir elimde ancak baglaticak bir yer bulamadim.Ankara da baglatan arkadaslar var ise oneride bulunabilirler mi montaj icin.
    SERT RÜZGARLAR YÜKSEK TEPELERDE ESER(ALINTI AKŞEMSETTİN HZ.)

Motosikleti
    Dominar D400
    Ben Ankaradayım, ve alarmı araştırıp/motoru bir miktar sök tak yapıp kendim bağladım, başkasına bağlatmaktansa kendim bağlamak daha güvenli geldi bana.İlk aldığımda sadece alarm ve microdalga sensörünü bağlamıştım(sadece 3 kablo bağlamanız yeterli oluyor ), 1-2 ay sorunsuz olarak çalışınca uzaktan start-stop olayına girdim ve hallettim. Alarm çaldığındaki 4 lü flaşörlerin yanması kaldı, bi ara da onu yapıcam. İstersen benim motorda anlatabilirim detaylı olarak,sen de senin r25'i en azından aküsüne ulaşacak kadar sökmeyi biliyosan ve sök tak için gerekli aletedevatın varsa alarmı monte etmekte sıkıntı yaşamazsın.

Motosikleti
    BMW R1250GS ADV
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Ankaradayım, ve alarmı araştırıp/motoru bir miktar sök tak yapıp kendim bağladım, başkasına bağlatmaktansa kendim bağlamak daha güvenli geldi bana.İlk aldığımda sadece alarm ve microdalga sensörünü bağlamıştım(sadece 3 kablo bağlamanız yeterli oluyor ), 1-2 ay sorunsuz olarak çalışınca uzaktan start-stop olayına girdim ve hallettim. Alarm çaldığındaki 4 lü flaşörlerin yanması kaldı, bi ara da onu yapıcam. İstersen benim motorda anlatabilirim detaylı olarak,sen de senin r25'i en azından aküsüne ulaşacak kadar sökmeyi biliyosan ve sök tak için gerekli aletedevatın varsa alarmı monte etmekte sıkıntı yaşamazsın.
    Anlatırsanız gerçekten iyi olur.Aküye kadar sökebilirim.Bir ustayla görüştüm uzaktan çalıştırma felan istiyorsan depo sökülcek kablolar altında dedi ya da yamahanın kontak kablolarının renklerini biliyorsan ya da baglatmış bir tanıdığın var ise direk bağlarım dedi.Depo sökülme olayı canımı sıktı biraz açıkcası.

Motosikleti
    Dominar D400
    Anlatırsanız gerçekten iyi olur.Aküye kadar sökebilirim.Bir ustayla görüştüm uzaktan çalıştırma felan istiyorsan depo sökülcek kablolar altında dedi ya da yamahanın kontak kablolarının renklerini biliyorsan ya da baglatmış bir tanıdığın var ise direk bağlarım dedi.Depo sökülme olayı canımı sıktı biraz açıkcası.
    Uzaktan çalıştırmayı-durdurmayı halletmek için ustan doğru söylemiş, ben de kontağa giden kablo ve marş kablosunun rengini öğrenmek için kafayı söküp bakmıştım. Sonrasında kabloyu takip için depoyu da sökmüştüm ancak sigortalara arka koltuktan erişebiliyorsanız depoyu sökmeye gerek olmuyor genelde. Tüm kabolar renkleri değişmeden sigortalara gidiyor bir şekilde. Sadece alarm için bunlara hiç gerek yok zaten.

Youtube'da ya da forumlarda r25 için gerekli kablo renklerini bulabilirsiniz belki. Söken birileri vardır sanırım, ya da elektrik şemasını bulursanız daha da iyi olur.
    Motordaki gerekli kaboların renklerini bilince zaten olay kolay, onları bilince ustaya çok da ihtiyaç kalmıyor. :D İş biraz zaman ve el becerisine kalıyor.

esetabu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    selamlar,

spy 5000 almayi dusunuyorum fakat sadece akuye arti eksi baglayacagim. beyine baglama gibi bi durum olmayacak cunku garanti var daha bikac sene.

bi arkadas soyledi, sadece arti eksi baglayarak bicok ozelligi kullanilabiliyormus. mesela motorun yanina yaklasildiginda veya uzerine oturuldugunda kumandanin titremesi uyari vermesi otmesi gibi seyler. benim istediklerim de bunlar. uzaktan calistirma falan garantiden sonra bakarim onlara simdilik sadece calma etme gibi konulara yardimci olabilecek ozelliklerini kullanmak istiyorum.

arti ve eksiyi baglayarak bu ozellikleri kullanabilir miyim?

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı esetabu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,

spy 5000 almayi dusunuyorum fakat sadece akuye arti eksi baglayacagim. beyine baglama gibi bi durum olmayacak cunku garanti var daha bikac sene.

bi arkadas soyledi, sadece arti eksi baglayarak bicok ozelligi kullanilabiliyormus. mesela motorun yanina yaklasildiginda veya uzerine oturuldugunda kumandanin titremesi uyari vermesi otmesi gibi seyler. benim istediklerim de bunlar. uzaktan calistirma falan garantiden sonra bakarim onlara simdilik sadece calma etme gibi konulara yardimci olabilecek ozelliklerini kullanmak istiyorum.

arti ve eksiyi baglayarak bu ozellikleri kullanabilir miyim?
    Önceki mesajlarda birkaç defa bunun açıklaması yapıldı, bir miktar okursanız eğer...

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    garantiden cikarmanin yollarini ariyor bayiiler maalesef..
    - alarm mi? aman taktirmayalim, hirsizlar calmazlar, bizde yeni motor satamayiz..
    saglam küfretmek geliyor icimden..

motorum ktm, alin terim ile kazandigim iki tomar parayi saydim..
    arizasi cikti, yok neymis, alarm oldugu icin ve akkü orijinalden farkli oldugu icin garanti kapsamina girmiyormus.. ee nolacak, 200 küsür lira tutar..
    ktm ile maillestim, yazdiklari; alarm motorun elektronigine müdahele etmiyorsa bir sorun teskil etmez..
    kaldi ki duke modellerde bulunan alarm soketin baglanti noktalarini kullanip montajini yaptim..
    avrupa turu esnasinda motor tekrar ayni fi arza kodu vermeye basladi, avusturyada bir ktm servisine götürdügümde, hic sormadilar bile, bu nasil bir akü, alarm var bunda, sol anahtar kolu orijinal degil, mu motor garanti disi vs.. catir catir kurus almadan garanti kapsaminda halettiler..
    sonra sistemde motorun gecmisine ait veritabaninda daha önce de ayni hatadan servis gördügü ve garanti kapsaminda tamir edildigi gözüküyordu, ne güzel istanbul, hem müsteriden hemde garantiden parayi götür..

esetabu; alarm motorun elektronigine müdahele filan etmiyor ve senin kullanim kilavuzu cercevesinde yapabilecegin seyler disinda hic birsey yapmiyor.
    alarm alarm esnasinda dörtlüleri/sinyal lambalarini yakiyor - bunu normal yoldan sinyal verme tuslari ile sende yapabiliyorsun
    alarm motoru calistirabiliyor - sen mars dügmesine basarsan da calisiyor
    alarm motoru stop edebiliyor - acil stop veya kontak anahtari ile sende stop edebiliyorsun

bu yukardaki saydiklarim sonucu motoru alarm takildigi icin garanti kapsamindan cikaran bayiide art niyet ararim..
    eek ve maktama bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garantiden cikarmanin yollarini ariyor bayiiler maalesef..
    - alarm mi? aman taktirmayalim, hirsizlar calmazlar, bizde yeni motor satamayiz..
    saglam küfretmek geliyor icimden..

......
    sonra sistemde motorun gecmisine ait veritabaninda daha önce de ayni hatadan servis gördügü ve garanti kapsaminda tamir edildigi gözüküyordu, ne güzel istanbul, hem müsteriden hemde garantiden parayi götür..

....
    Şu duruma sağlam küfür ettim şu anda, hem de okkalısından. Halen de ediyorum. Benim sinirlerim yerinden zıpladı sizi düşünemiyorum bile. Bunu yapan servis/ler en yumuşak haliyle "iyi aile çocuğu"...

Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    onceki motorum calindi o yuzden paranoya otesi bi insan oldum. 5dkda bir cikip motora bakiyorum oyle boyle degil.
    su an dandik bi alarmim var. bunu takmadan once baya bi ugrastim alarm istiyorum diye, servisler takmayiz dedi. cunku onlar sandi ki ben alarmi tumuyle takmak istiyorum, beyin dahil. e beyin isin icine girince hem garantiden cikar hemde biz bunun altina girmeyiz risk almayiz gibi seyler zirvaladilar. ben de sadece otmesini istiyorum dedim. haa o zaman dediler tak diye alarm takildi motora.

garanti bittikten sonra tamamini baglamayi dusunuyorum acikcasi.

simdi garanti varken ben baglasam bile her servise giderken sokmem gerekir bu sefer. servisin gormesi sorun yaratabilir. surekli bagla cikar oyuncak gibi olur.

servisler artik cok fena. her yerden para koparmaya calisiyorlar. en ufak isten bile cilgin iscilik parasi yaziyorlar ama napalim garanti var. garanti olmasa zaten hayatta ugrasilmaz bunlarla ama simdilik elimiz mahkum. kitapcikta yazanlari dogru duzgun kontrol bile etmiyorlar. yag degistir zincir yagla ver motoru siradaki musteri gelsin yapiyorlar.

hep yalan dolan bu isler. sonra honda garantiyi 4 sene yapmis ivir zivir. 4 yapinca tabi 4 sene boyunca servise gidiyoruz onlarda geciriyor bize. guzel is degil mi?

Motosikleti
    BMW R1250GS ADV
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzaktan çalıştırmayı-durdurmayı halletmek için ustan doğru söylemiş, ben de kontağa giden kablo ve marş kablosunun rengini öğrenmek için kafayı söküp bakmıştım. Sonrasında kabloyu takip için depoyu da sökmüştüm ancak sigortalara arka koltuktan erişebiliyorsanız depoyu sökmeye gerek olmuyor genelde. Tüm kabolar renkleri değişmeden sigortalara gidiyor bir şekilde. Sadece alarm için bunlara hiç gerek yok zaten.

Youtube'da ya da forumlarda r25 için gerekli kablo renklerini bulabilirsiniz belki. Söken birileri vardır sanırım, ya da elektrik şemasını bulursanız daha da iyi olur.
    Motordaki gerekli kaboların renklerini bilince zaten olay kolay, onları bilince ustaya çok da ihtiyaç kalmıyor. :D İş biraz zaman ve el becerisine kalıyor.
    Merhaba alarmı kendim bağladım uzaktan çalıştırma hariç.Ancak bu durumda bile 3 kere sessiz tuşuna basınca sanki kontak çevrilmiş gibi elektrik geliyor.sarılar sinyal kahverengiyide arka stop'a bağladım.Onun haricinde 3 kablo boşta kill switch ve mavi start kablosu.Normal bir durum mu bu?

Motosikleti
    Dominar D400
    Merhaba alarmı kendim bağladım uzaktan çalıştırma hariç.Ancak bu durumda bile 3 kere sessiz tuşuna basınca sanki kontak çevrilmiş gibi elektrik geliyor.sarılar sinyal kahverengiyide arka stop'a bağladım.Onun haricinde 3 kablo boşta kill switch ve mavi start kablosu.Normal bir durum mu bu?
    Çünkü aslında kahverengi kablo kontağın + kablosuna bağlanan kablodur,kontağın + kablosuna bağladığınızda kumandadan kontağı açabilirsiniz ancak marş kablosunu bağlamadığınız için marş basamazsınız.

Motor anahtarla açıldığında kahverengi kablodan elektrik geçeceği için kontak açık bilgisini de yine kahverengi kablo iletir.

Uzaktan çalıştırmayla işiniz olmadığnı söylediğiniz için kahverengi kabloyu kontağa kadar (ya da daha basiti sigorta kutusunda kontağın geldiği yere kadar) bağlamanın, ya da kontakla uğraşmanın gereği yoktur, sadece motor anahtarla çalıştırıldığında güç gelecek bir yere bağlarsınız ki alarmın beyni motorun çalıştığını anlasın ve alarm çalmasın. Sizin arka stopa bağlayarak yaptığınız aslında işinizi/kurulumu kolaylaştırmak için yapılam bir uygulamadır.

Ben de ilk başta öyle kullanıyordum ancak uzaktan start-stop'u monte ederken sizin dediğiniz bu olayla karşılaştım ve tekrar kurulum şemasına baktığımda bu anlattığım durumu gördüm ve kahverengii kabloyu arka plaka ışığından ayırıp sigortadaki kontaktan gelen kabloya eklenti yaptım. Böylece mavi kabloyu da marş kablosuna eklediğimde otomatik çalıştırma başarılı oldu.

Bu arada sessiz tuşuna 3 kere değil 1-2 sn aralıkla 2 defa basmanız kontağın açılması için asıl olandır. 2 defa daha basarsınız ve motor marş alır(eğer mavi kabloyu bağlarsanız), 3 kere basıyorsanız hızlı basıyorsunuz sanırım, ve 1 basış boşa gidiyor. Kumanda öter zaten.

Bu arada önceki mesajlardan bana yapılan uyarıyı genel için tekrar edeyim, önce uzaktan durdurmayı yapmadan uzaktan çalıştırmayı(mavi kabloyu) yapmayın, yoksa motoru durduramayabilirsiniz:D

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Merhaba, türkiyede sanalpazar'da satanları gördüm. Ebay'de çinde ve ingiltereden satışlarda var. Sanırım sahteleride mevcut nasıl ayırt edebiliriz.

Örneğin; Sanalpazardaki 350m mesafe diyor, ingilteredeki 5000m diyor. Sanalpazarda 245tl, ingilterede 342tl

http://www.ebay.com/itm/SPY-5000-MOT...3D201267257704

Motosikleti
    BMW R1250GS ADV
    Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Aslında butun kabloların gırdıgı yerı buldum.Ancak renkleri cıkartamadım. Kill switch sigortadan buldum.ancak ignition ı bulamadım.Kafayı yemek uzereyım acıkcası.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, türkiyede sanalpazar'da satanları gördüm. Ebay'de çinde ve ingiltereden satışlarda var. Sanırım sahteleride mevcut nasıl ayırt edebiliriz.

Örneğin; Sanalpazardaki 350m mesafe diyor, ingilteredeki 5000m diyor. Sanalpazarda 245tl, ingilterede 342tl

http://www.ebay.com/itm/SPY-5000-MOT...3D201267257704
    Keşke "... 350m ..." diye bahsettiğiniz ürünün sanal pazar linkini de verseydiniz de görüp kıyaslayabilseydik.
    Benim sanalpazarda bulduğum mesela ŞU LİNKTEKİ var , aynen benim kullandığım, kumandasına kadar aynı(2 çeşit kumanda var, işlevleri aynı görünüş ve 1 tuşun yeri farklı sadece)Yukarıda sizin ebay linkindeki diğer tip kumanda. Sanalpazarda "spy alarm" diye arattığınızda bir tane 1000m'lik 3 tane de 5000m'lik spy alarm çıkıyor. hepsini de linkatek adlı kullanıcı satıyor ve fiyatlar yurtdışından dha uygun, ben olsam burdan alırdım.

Bu arada bu 5000metre açık alanda alarmın kumandanıza alarm gönderme mesafesidir(ancak klavuzda bir mesafe belirtilmemiş ), alarm beyninin sinyal gönderme gücü: Transmitting power >300mW olarak geçer klavuzda, aynı şekilde sizin kumanda alarma komut gönderemeyebiliyor, klavuzda kumandanın sinyal çapı 500metre olarak belirtilmiş, kumandaların sinyal gönderme gücü: transmitting power>16mW.
    Yani 3 kat altta kapalı garajda duran motorunuz bir şey olduğunda kumandaya alarm sinyali yollar ancak siz kumandadan çalan alarmı sustaramayabilirsiniz.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Aslında butun kabloların gırdıgı yerı buldum.Ancak renkleri cıkartamadım. Kill switch sigortadan buldum.ancak ignition ı bulamadım.Kafayı yemek uzereyım acıkcası.
    Sigortanın üstünde ignition diye yazmıyorsa benim yaptığım gibi bir şekilde kafayı söküp kontak kablolarının rengine bakacaksınız, sigorta da aynı renk kabloyu bulup ona bağlayacaksınız(Kahverengi kabloyu),alarmdan çıkan mavi marş kablosunu ben kafayı söküp direkt marş düğmesinin motora doğru giden kablo demeti soketinde kablonun yanına sokuşturdum ve sabitledim bantla.

Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    motorun yaninda durunca kumandada gostermiyor ama vurdugum zaman kumandada gosteriyor. boyle bisey yasayan var mi?

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı esetabu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun yaninda durunca kumandada gostermiyor ama vurdugum zaman kumandada gosteriyor. boyle bisey yasayan var mi?
    microdalga sensörünü bağladıysanız kumandadan aktif hale getirin. Nasıl yapılacağı yine açıklandı önceki mesajlarda.

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)