Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Falcon Freedom 250 Kuba Superlıght 200 ikisi arasında gidip geliyorum yardım pls ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    ikisinin de negatif yönünü çok araştırdım neredeyse ikisinden de vaçgeçme konumuna geldim çin malı olsun tekerlekler vs .
    lakin araştırdığımda dış görünümde bu fiyata en uygun bu ikisi var siz olsanız (tecrübeli )arkadaşlar hangisini alırdınız birde alabilceğim en güvenilir yer neresi istanbulda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    İkisini de kullanan biri olarak zamanında şöyle bir şey yazmıştım.

Merhaba,

İki motosikleti de 1 gün kadar kullanma şansım olmuştu.Açıkçası bana Freedom trafik için daha kıvrak ve kullanışlı geldi.

Superlight'ın manevra kabiliyeti daha zayıf,kıvraklığı daha az.Ancak dur kalk yapmadan kullandığım takdirde " his " olarak Superlight daha çok tatmin etti ve daha rahatttı.

Bunun dışında parça kalitesi olarak Freedom çok çok kötü resmen plastik.Ayrıca çok kolay arıza yaptığı ve parçaların hasar gördüğü kullanıcılar tarafından da söyleniyor.

Parça kalitesi konusunda Kuba biraz daha iyi.

Vites kullanımı açısından da Freedom daha rahat Kuba kısa bacak boyu olan biri için vites konusunda çok kullanışlı değil maalesef.Bildiğim kadarı ile vites pedalını keserek kısaltanlar mevcut.

Ancak trafik gerçeği olan bir ülke,ivmelenme gereksinimi ve kıvraklık işin içine girince Superlight daha karizmatik gelse de Freedoom diyorum.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Falcon Freedom 250'de üstten egzantrikli motor var. Hem cc fazlalığından hem de üstten egzantrikli olmasından performansı daha iyi. Artı olarak bir de yağ soğutması var. Buna rağmen Kuba'dan ucuz.

Freedom iyidir hocam ;)

Ofius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Falcon Freedom 250'de üstten egzantrikli motor var. Hem cc fazlalığından hem de üstten egzantrikli olmasından performansı daha iyi. Artı olarak bir de yağ soğutması var. Buna rağmen Kuba'dan ucuz.
    Superlight 200'de yağ soğutmalıdır yanlış bilgi vermeyelim. Kullanıcı olarak şunu söyleyebilirim Kuba sl 200 piyasada daha eski bir motor ve daha yaygın bir servis ağı var. Falcon henuz yeni bir motor ve piyasada yer etmesi için mecburen ucuzdan satılıyor. Yoksa temelde cc farkı dışında ikiside aynı motor sayılır. Falcon'da nereler plastik tabanlı malzeme ise Kuba'da da aynı yerler plastik. örn. Yakıt göstergesi etrafındaki çerçeve veya ön ve arka çamurluklar sert plastikten üretilmiştir. Ancak piyasada alabileceğiniz bu güzel görüntüde bu fiyatlara motorlar mevcut değil. Eğerb ir tercih yapılacaksa yine de superlight'tan yana yapardım. Alttaki linkte kendi forumu var. Sayfa 141'de bir pdf dosyası hazırlanmış onu indirirseniz superlightla ilgili temel birçok şeyi öğrenebilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ght-200-a.html

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    korkutucu yorumlar yine var ilk motorum olcak bunlar kararsız kaldım

Ofius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı eminnkoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korkutucu yorumlar yine var ilk motorum olcak bunlar kararsız kaldım
    Ilk motoruna binlerce lira daha fazla berip japon alabileceksen durma dostum. Ben cok zengin bir adam degilim daha ustalasmadan 15-20bin verip japon motoru yatirmak niyetinde degilim o yuzden ucuzdan basladim ama piyasadaki kadrolu çin motoru kötüleyicilerine bakma sen. Her motor bakarsan sorunsuzdur. Bakmayıp hasta eden de çok japon motoru var.
    Rebel my new last name

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    167 boyundayım kuba nın şekli daha güzel gibi geliyor sıkıntı çıkar mı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)