Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik Tescil İşlemleri (Sırasıyla)

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Merhaba,
    Bugün trafik tescil işlemlerini halletmek için bayiden aldığım evraklarla şubeye gittim ama malesef bankonun işlem hacmi dolduğu için sıra alamadım yarın sabah erkenden gitmeyi düşünüyorum.. Hazır gitmişkende şöförler odasından dosyamıda aldım.. Sistem nasıl işliyor.. Sıra numarası alıp direk bankoya gitsem beni yönlendiriyorlarmı işte para yatırmam için vs. vs. yada vezneye parayı yatırıp mı gitmem gerekli.. Bilgilendirirseniz sevinirim..
    Ege Anıl EFE bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ege Anıl EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696, Triumph street triple, Xmax 25
    Bir kaç güne, bende bu işlemleri gerceklestiricem. Takipteyim+1

ulassscannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    9-10 gün sonra aynı durum bende de olacak takipteyim

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Aynı durum bizdede var +1

Arz talep çok ama Sonuca ulaşamadık hala

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

Ek olarak şöyle birşeyler daha buldum..

Önemli Duyuru :

Trafik Tescil İşlemlerini yaptırmak üzere; faturalı araç alanların Merkezi Nüfus İdaresi Sisteminde (MERNİS) kayıtlı bulunan adresin bulunduğu tescil biriminden, 2. El araç alanların Noter tarafından verilen araç tesciline ilişkin geçici belgenin alt kısmında bulunan not bölümünde belirtilen Tescil Birimine başvurması gerekmektedir.

Araçlarda yapılacak her türlü iş ve işlemler, araç sahiplerinin bizzat kendisi veya kanuni temsilcilerinin, (Noterden Vekaletli ) vekillerinin veya kamu kurum ve kuruluşları ile tüzel kişiliklerce yetkilendirilen kişilerin ibrazı zorunlu belgelerle birlikte müracaat etmeleri suretiyle yapılır.

Belge yenileme işlemleri tüm tescil kuruluşlarından yaptırılabilir.

FATURALI ARAÇLARIN TESCİL İŞLEMLERİ (Ankara trafik tescil sayfasından)
    (Yeni Kayıt)

Özel Tüketim Vergisi ödeme belgesi aslı
    TSE Onaylı Araç Münferit Uygunluk Belgesi aslı
    Fatura aslı ve 1 adet fotokopisi
    Trafik Sigortası aslı ve 1 adet fotokopisi

TÜZEL ŞİRKETLER İÇİN

Oda Sicil Kayıt Sureti aslı ve 1 adet fotokopisi
    İmza Sirküleri aslı ve 1 adet fotokopisi
    Vekaletname aslı ve 1 adet fotokopisi ( vekil müracaat ediyorsa)

ŞUBE İÇERİSİNDE İZLENECEK ADIMLAR
    C Kapısından Giriş Yapınız ve Şoförler Odasından Araç Dosyanızı Alınız, Dosyayı (Daktilo/Bilgisayar Ortamında) Doldurup Sıramatiklerden Araç Yeni Kayıt Bölümünü Seçerek Araç Palakanızı Yazmak Sureti İle Sıranızı Alınız. Monitörlerden Numaranızın Çağrılmasını Bekleyin, Sıranız Geldiği Zaman İlgili Bankoya Başvurunuz.

- Dosyayı aldım fakat EK-1 istenmiyor bildiğim kadarıyla o zaman ne doldurtmam gerekiyor?
    Ek-1 istenmediğine dair madde.. http://www.trafik.gov.tr/Sayfalar/AracIslem.aspx

A- YENİ KAYIT (FATURALI) TESCİL İŞLEMİ YAPILACAK ARAÇLAR:

1- Fatura ve faturayı düzenleyen bayinin yetki belgesi,
    2- Uygunluk belgesi
    3- Zorunlu mali sorumluluk sigorta poliçesi
    4- Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ödeme belgesi,
    5- Nüfus cüzdanı,
    6- Şoförler odasından alınan araç tescil dosyası,
    7- Sadece ÖTV’den muaf olan araçlar için araç özelliklerine ve sahibinin kimlik bilgilerine göre doldurulmuş şoförler odasından alınan iki adet araç trafik tescil ve müracaat işlem formu (EK-1),
    8- Araç tüzel kişilik adına tescil edilecek ise ticaret sicil gazetesi, oda sicil kaydı ve imza sirküsünün,
    İbraz edilmesi gerekmektedir.
    NOT: Uygunluk belgesi ve matbu formaların aslı ile diğer ibraz edilecek belgelerin aslı görülmek suretiyle fotokopileri trafik tescil kuruluşları tarafından alınmaktadır.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Muameleciler işin kurdu olmuş. Vaktim olmadığı için 100 TLye hem tescil hem plaka işini hallediyorum. Sadece bayiden aldığım evrakları ilettim gerisini hallediyor.

Ege Anıl EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696, Triumph street triple, Xmax 25
    Bayi benden 450 lira istedi ,kendin yapsan 220 lira felan tutuyor biliyorum, zaten sigorta kol gibi olacak. Ne kadar tasarruf o kadar iyi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Ben 15 gün kadar önce Adana'da motosikletimin tescilini yaptırdım. Taşıtla ilgili tüm belgeleri (fatura, uygunluk vb) satıcıdan aldınız. Sigortayı da yaptırmalısınız. Sonra Şöförler odasından aldığınız dosyaya bir dilekçe yazarak koyuyorsunuz (ben takipçide yazdırdım) ama imzayı tescildeki görevli memurun önünde atacaksınız. Kimlik fotokopisi, yazdığınız dilekce ve satıcıdan aldığınız belgelerle birlikte dosyayı memura verip imzanızı atınca sizi aynı odadaki başka bir bankodaki memura gönderiyor. Ondan 2 yaprak boş ruhsatınızı alıp 190 TL ödüyorsunuz ve plaka numaranızı alıyorsunuz. Bu işlemden önce trafik sigortanızı yaptırmış olmalısınız, memur sistemden görüyor. Memur ruhsatları dolduruyor, (mutlaka kontrol edin) ve imzaya gönderiyor. Bu arada size bir kağıt verip şöförler odasına plaka için gönderiyor. Plakayı daha sonra almak için gittiğinizde elinizde ruhsat olmalı mutlaka. Ödenen tutar: ş. odası dosya + plaka bedeli 32.5 TL, ruhsatlar 190 TL = 222.5 TL. Ben bir de takipçiden kazıklandığım için 20 TL daha verdim. Bu arada bu motosiklet için. Çünkü motosiklette tek plaka olduğundan ş. odasına bu tutarı ödüyorsunuz. Artık yeni araç tescilinde EK1 yok. Ben var zannettiğim için kazıklandım. Gittiğimde tescil şube neredeyse boştu. İçeri girme anımdan plakayı elime alma anına kadar toplam 1 saatten az zaman geçti. Bunun yaklaşık 20 dakikası plakanın basılıp kuruması için geçen süre. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Tşkler bilgilendirme için.. Çok saolun.. Dilekçeyi elle yazabiliyomuyuz orda? Yada illaki daktilo - pc çıktısı birşey gerekiyomu ve iceriği nedir?

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    içeriği çok hatırlamıyorum. Ben eskisi gibi ek1 belgesi doldurulacak diye gittim takipçiye. Birkaç satırlık bir şeydi. Bilgisayardan direkt çıktı aldı ama içerik konusunda eminim polisler yardımcı olur. Muhtemelen bazı klişe cümleler var. Yanınızda boş A4 kağıdı olsun çünkü dosyada kağıt yok. Elle doldurulabilir mi bilmiyorum. Polislere sorun sanırım yardımcı olacaklardır.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler