Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Neden kimse farkında değil.. Motosikletçilerden ses seda yok.

Motovento
    REKLAM ALANI

ardı ardına kapanan iflas erteleme kararı aldıran şirketler varken, hükümette dolarları dayamışken, tamda an 2.80 den dolar almak vaktidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    2011 ocakta gram altın 71 tl. 2016 martta 110 tl.

2011 de 20 bin tl ye alınan motosikletin karşılığı 281 gram altın

2016 da 281 gram altın almaya kalksak 31 bin tl ödememiz gerek.

Her sene %10 değer kaybı işletsem 281 gram altından 166 gram altına düşüyor.

O motosikletin şu anki değeri 18 bin tl olmalı.

burda suç esasen hükümetin, durumu dahada kötü yaptı ülke için döviz karşısında eridi tl, sebebi
    sivil sektörü desteklemediler sürekli yeni vergi kalemleri, ülkeye yeni değerler katamayan firmalar (mali sıkıntı altındalar) noldu peki, insanlar işlerini kaybetti firmalar sıkıntıya girdi, gelişme ayağına gıda fiyatlarına baskı yapıyorlar, aba altında kasapları korkutuyorlar hepinizin yanınıza 2. dükkanı açar ithal ederiz diyorlar et fiyatlarını düşürcez ayağına onlarında ekmekleri ile oynuyorlar, sanki kasap çok gönüllü daha yüksek fiyatlara et satmak için, adamın dükkan kirası ne kadar, giderleri vs..

et bakalım, getir yurt dişindan ithal anguz, köylüyü vurdun, olanıda yok et, kasaplarda çıksın aradan
    direk devletten alalım eti, herşeyi devlette alalım, alalımda halk nereden alacak sürekli sıkıştır yeni vergi kalemleri ile..

gidişat kötü.. bü ülkeye yol, köprü felan lasım değil, bu ülkeye insanlarına maddi destek kalkınma lazım, teknolojik yatırım lasım, iş sahaları lazım,

bu ülkedeki memurlara her gün işlerine güzel kaymak gibi yollarda gitsin diye yol lazım değil..
    bu övünülecek bir olayda değil.

yol lar vasat olsun ama 2tl = 1$ olsun çok daha iyidir, gönül isterki 1tl=1$ olsun..

halkın parası ile yeni rantlar kur halkı dahada vergiye bağla, oh ne ala sonrada gelişiyoz ))

konunun sorusuna gelelim, kimseden neden ses sade yok?
    cevabı ise, toplu bir şekilde ses çıkarmak demek, halkı isyana teşvik etmek demek, buda ağır suç teşkil ediyor, bu gün sen anayasal hakkın olduğu halde bile yürüyüş yapamıyorsun bu ülkede polis el koyuyor olaya, git sağda köşede yap, insanlar seni görmesin duymasın diyor sürüyorlar kaba kuvvetle, bi ses çıkarda gör bak neler oluyor dostum..

bu işin oluru görünmeden organize olup belli bir büyüklüğe geldikden sonra, sokağa çıkıp ses çıkarmak.
    benim aklıma ses çıkarmadan bahsedilince, mitingler protestolar geliyor,

100bin kişi imza atıp yazı göndersen ne olur ne yaptırabilirsinki..

daha geçen gün cumhur başkanı gençlerle buluşuyor programında dediki,
    bu ülkede bir yerlere gelmek okumakla zekayla değil, hasımlıkla akraba ilişkileriyle
    kısaca torpille oluyor dedi ya açık açık, devletin en başı diyor bunu.

gerisi boş yani..
    computeus, Memento-Mori ve okanius bunu beğendiler.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Veriyoruz çünkü, olay sadece paradan ibaret de değil maalesef. Neye yorarsanız yorun

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS

Kaderimiz böyle imiş

Sevim Tanürek'in kaderi de böyle imiş

http://serbestsiyasa.com/?p=1014

Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Paranın değeri düştü o yüzden. Örneğin 2000de 1 liraya 3 elma alırken bugün 1 liraya 1 elma alınıyor gibi düşün. Ülkede olan olaylarla yabancılar yatırım çeker yada yatırım yapmayı keserse dışarıda bizim paranın değeri düşer. Dünyanın bile karışık olduğu bu sıralarda büyük bir ekonomik kriz kapıda. Bu yine kimin işine yarıyor dünya fitnesi amerikanın işine yarıyor tabi ki. Terörist örgütlere destek verip dünyanın öbür tarafını karıştırıyor çünkü gücü var. Şu japonlar pearl harbordan sonra devam edip amerikayı japonyaya çevirselerdi şimdi ne güzel harleysaki zx10rımız olurdu

paranın değerinin düşmesi demek, elindeki paranın/miktarın kazanılırken harcanan emeğin bir kısmının
    durduk yere buhar olması demek, başkaları tarafından senin elinde olmayan nedenlerle yok edilmesi demek,

rakamsal olarak aynı rakam ama, artık aynı mal için daha fazla emek ve enerji sarfetmen gerekiyor.

şurasına bakalım, bizim paramız başka ülke para birimlerine göre değer kaybetmiştir, çünkü o ülkenin parasi değerlenmiştir,
    miştirmi acaba?

eğer böyle olsa idi, biz ülke içinde aynı miktar parayla neden aynı yerel ürünü alamıyoruz,
    ülkenin kendi kaynakları ile üretilen?

hem ülke içindeki yerel ürünlerde değerlenme,
    hemde ülke dişindaki diğer ülkelerin gidişatında iyileşme,

ben devletin başının ülke içindeki yerel ürünler üzerindeki alım gücünü kasıtlı olarak,
    törpülediğini düşünüyorum, böylelikle insanlar yaşamak için, almak için daha fazla çalışmak zorunda bırakılıyor.

ya daha fazla çalış hamal ol ırgat ol, yada zekanı kullan büyük işler yap, büyük risk al, daha çok daha kısa zamanda kazanki, devlet dahada çok vergi alabilsin, sayende büyüsün, refaha ersin.

dikkat et devlet diyorum halk demiyorum nedense daha çok para gelişmişlik bu ülkede insanlara paylaştırılmıyor.

"yada zekanı kullan büyük işler yap, büyük risk al, daha çok daha kısa zamanda kazan"
    ne güzel değilmi, bu çıkarılmış bir mesajdır hemde yaşayarak öğreniyorsunuz,
    kimse size bunu söylemiyor öğretmiyor yaşıyor ve tecrübe ediyorsunuz,
    işte bu, eğitimde yeni bir basamakdır, kimse kimse ile muhatap olmuyor ama ihtiyacı olanı idrak ediyor..

kitleleri 0 müdehale, sözlü telkinsiz, eğitimsiz yönlendiriyorsunuz süper bi olay.

doğdun, okudun, çalışdın, ve öldün.. ) geldim gördüm gidiyorum..

not olarak; yukarıdaki yorumumda görünmeden organize olmak dedim ya, sakın yapmayın onu, sonra terorist ilan edilirsin,
    derin yapı derler mazallah :D kuzu olun, emir eri olun itaat edin ya, düşünmeyin fazla.. ))
    Memento-Mori ve okanius bunu beğendiler.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    açıklama çok basit. türk lirasıyla alabildiğin şeylerin değeri azaldıkça ikinci el malların değeri yükselecek. çünkü senin paran 10 senelik motosikletten daha hızlı değer kaybediyor. yaşasın istikrar!!

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Panik yapmayın, isyan da etmeyin, istikrar sürüyor işte daha ne istiyorsunuz.
    Herşey iyiye gidiyyy... (ayakkabı kutun varsa tabi)
    Yoksa sizin gemicikleriniz yok mu?

Memento-Mori bunu beğendi.

Vmaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-09 MT-07 WR250r
    Enflasyon....

farkli bir bakis acisi vereyim.

mt09 ilk ciktiginda 24500tl idi 2014de (0km)
    ayni abs siz modeli su an 29500 (0km) , arasindaki fark 5000tl
    yillik faiz orani ortalama %10 (ziraatbanksi baz olarak aldim)
    24500x %10 x 2 = ~5000 faizin faiziyle...
    yani + - fark yok

keske alsaymisim demenin anlami yok , yani ikisene önceki motora yatirmadigin parayi bankaya yatirilmis olsaydin para zaten simdiki motor fiyatina deger kazanirdi. Ha alacaktim ,almadim yastik altinda beklettim calistirmadim dersen o baska o zaman bilerek zarar etmissin.

serbest piyasa budur piyasa kendini düzenler , fiyatlar dengede....

Inanin yeni motosiklet fiyatlari net fiyat olarak avrupayla cogu zaman ayni hatta bazen daha düsük (yamaha wr250r ve MT07 de hal böyleydi). olay ÖTV ile pahalaniyor , o da bence gerekli(benim görüsüm)
    sagat bunu beğendi.

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Teoride kendini dengelemesi gereken serbest piyasa pratikte kendini dengeleyemiyor. Yani devlet her konuda vatandaşı üreticilerin ya da satıcıların insafına bıraktığı için (zaten bu vergi sistemiyle aksini yapamaz) kimse ucuzluk beklemesin.
    Paranın alım gücünün düşmesine enflasyona falan değinmeye gerek bile yok.
    Yani mevzu sadece motosiklet fiyatları değil, yakında hiç görmediğimiz zam bombardımanlarına hep beraber şahit olacaz zaten, devlet desteksiz şişirilen asgari ücreti cebimizden fazla fazla alabilmek için devlet ve özel sektör var gücüyle birbiriyle yarışacak.

Şu bir kaç ayın tadını çıkartın yani sanmayın ki maaşlara zam yapıldı cebimizde daha fazla para kalacak.

Motosikleti
    ...
    yukarida yazilanlara katiliyorum
    enflasyon konusunda ...

sagolsun geziciler sayesinde , ayakkabi kutusu yalancilari sayesinde istikrarsizlik yaratilip, kisa bir zamanda enflasyon yükseldi...
    bilenler bilir zamaninda 100de 125-150% enflasyon yasadi bu millet , yasi yetmeyen bilmez , o günleri yasayanlara sorun ögrenin o zaman alinan bir renault toros bir yil sonra ikiye katliyordu piyasasi

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun değeri artmıyor.
    Paranın değeri düşüyor.
    Baska bir ton mesajin arasina her sayfada bunu alintilayasim var.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Alıntı Vmaxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    yukarida yazilanlara katiliyorum
    enflasyon konusunda ...

sagolsun geziciler sayesinde , ayakkabi kutusu yalancilari sayesinde istikrarsizlik yaratilip, kisa bir zamanda enflasyon yükseldi...
    bilenler bilir zamaninda 100de 125-150% enflasyon yasadi bu millet , yasi yetmeyen bilmez , o günleri yasayanlara sorun ögrenin o zaman alinan bir renault toros bir yil sonra ikiye katliyordu piyasasi
    evet 2000 senesinde 5 bin tl civarında olan renault spring marka bir araba 2016 senesinde 7-9 bin tl aralığında satılıyor ürün eskimesine rağmen fiyatı artıyor acaba neden.

Motosikleti
    bosuna felaket senaryolari yazmayin .
    Yeni Motosiklet ve otomobil kayitlarindaki artisa bir bakin , hersey ortada ....
    battik bittik diyenler burada hobi amacli motosiklet kullaniyor ne hikmetse

Fiyatların bu denli artmasının sebebi Paramızın gün geçtikçe değer kaybetmeye devam etmesidir. 2015 golf kullanıyorum. Geçen sene passatta 800 TL ye yapılan aktivasyon (kabloyu takıp kod girecekler alt tarafı) bu sene golf için 1.300 TL istiyor adamlar. Ki bu golfü sipariş üzerine 2 ayda teslim aldım ve bu süre zarfında tam 4 kez zamdan etkilendim.
    Eğer yapmak istediğiniz birşey var sa ertelemeyin ve hemen yapın, paramız değer kaybetmeye tüm hızıyla devam edecek

Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Alıntı Vmaxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bosuna felaket senaryolari yazmayin .
    Yeni Motosiklet ve otomobil kayitlarindaki artisa bir bakin , hersey ortada ....
    battik bittik diyenler burada hobi amacli motosiklet kullaniyor ne hikmetse
    son zamanlarda motosikletler hobi değil tasaruf amaçlı kullanılıyor, malum dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz araba kullanmak her babayiğidin harcı değil, ayrıca istatistik yalan söylemez yalanı halkın gözünü boyamak için enflasyon sepetine özenle seçilip az zam yiyen ürünleri doldurup rakamları düşük gösterenler söyler .

aynı model araç fiyatlarını bügünkilerle karşılaştırın artışa kendiniz bakın, ayrıca sandığınız gibi bir ürün piyasada fazlaysa o ürünün ikinci el fiyatı artmaz düşer, bilmiyorsunuz ama fikir yürütüyorsunuz. bu demektir ki son yıllarda piyasaya giren araçların çoğunu halk değil şirketler alıyor.
    mgora ve okanius bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Enflasyon ?
    - Geziciden
    Yolsuzluk?
    - Paralelden
    Maden çöktü?
    - Grizudan
    Sel bastı?
    - Dereden
    Ankara 3 kez havaya uçtu?
    - Canlı bombadan.
    Güneydoğu şehitler?
    - Hendekten
    Çocuklara tecavüz?
    - Bikereden...
    mgora, SuleymanE, ötekiben ve 7 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    gt250r
    Nakit para yastik altında değer kazanmadigi gibi,herhangi bir eşyanın zamanla yerinde saymasi yada değer kaybetmesi gibi bir durum olamaz.Motosiklet fiyatları giderek azaliyor olsaydi kimse yeni motosiklet almazdi 10bin liraya 2005 r6 alirdin tam 11senelik olmasina rağmen 5te masraf yapar tertemiz kullanirdin mesela.Ayrıca eğer gerçekten aşırı şekilde artış olduğunu düşünüyorsunuz fiyatların olmasi gerekenden fazla katlandigini düşünüyorsunuz o zaman neden duruyorsunuz alim satim yapin ölücü olmamak kaydiyla uzun yada kisa vadede elinizdeki parayi gerçek anlamda katlamiş olursunuz.Gerçekten aşırı bi artiş var madem isyan etmek yerine firsat olarak kullanin hem vergi levhasi bile yok çok basit.Şuan bi cbr250 7adet camasir makinasi aliyorsa 3sene sonra bak bakalim 7adet alabilecekmisin.Asıl durum giderek motosiklet fiyatlarının artmasi değil kazançlar artmadigi halde yaşam standartlarinin yükselmesi.100bin liraya 3sene önce ev alan arkadasim 3sene çektiği sikintidan sonra ev sahibi oldu ve 180bin liraya satti şimdi alan kişi ayni şartlarda 6sene sikinti çekecek bu durum giderek artacak..Bunun giderek azalmasi gerekir bunun içinde vatandaşı sömürmeyen yöneticiler şart.Özel sirkette çalisiyorum maasimdan gelir vergisi kesiliyor devlet tarafindan 566tl gibi bi rakam,devletin vatandasi değil taşeronuyuz.Kendi topraklarimda çalişarak kazandigim paradan gelir vergisi keserler ama doğuda elektrik su beleş.Bir şeye yarayacagini bilsem 800satir küfür yazarim ama sövmücem.
    Panashira ve Memento-Mori bunu beğendiler.

Panashira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    zoruma gidiyor ya 2008 model 600RR mis gibi, kaymak gibi motor 4000$ ve asgari ücret 1800$ lanet memlekette.. abi hani kötü felan değil resmen aşşağılık evet evet aşşağılık yaşıyoruz.. lanet olsun ya.. 5 sene çalışıyorsun bu motoru zar zor alıyorsun bir de benzini + sigortasıyla uğraşıyorsun yemin ederim o kadar AŞŞAĞILIK yaşıyoruz ki.. acıyorum kendimize de ben kimim ki acıyacağım.. çok üzücü ya ulan sinirden ağlıyacağım ya

http://www.ebay.com/itm/Honda-CBR-/182075289301?forcerrptr=true&hash=item2a64886ed5:g :6SgAAOSwLpdW-rJ0&item=182075289301

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)