Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

apachi xz250r kullananlar yardım lütfen(çok acil)

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar motorumu en incesine kadar parçaladım boyadım yeni parçalar falan derken herşeyi geri topladım fakat bir sorun var;

arka lastiğin sağ sol pul ve keçe sıralamasını kaçırdım bir türlü tutmuyor ya dişli salıncağa değiyor yada arka fren değiyor sizden isteğim;

kullananlar varsa bana arka lastiğin iç göbek kısmını sağ sol resmini atabilirmisiniz yani arka lastik milinin salıncağın arkasına bağlandığı noktanın iç tarafları sanırım birtane keçe ve bağlantısı kayıp diye böyle oluyor yada hatam var lütfen yardım edin. şimdiden teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    carbondioxid ustanın motorundan değil mi bu? o baya anlar, müsait olup yazamazsa bile ona bi özel mesaj göndermeni tavsiye ederim.

ustam hiç bilmiyorum ya inşallah cevap verir motoru topladık kaldı lastik parça uydurmaya çalışıyorum oraya ne kadar sağlıklı olur güvenemedim

Fuzuli olmuş başlık, konu açılmış alttaki konuya fotolu gönderiver yorumlayalım.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3882772

tamamdır ustam akşam resimleri atıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

2. Resimde sadece pul var 2 tane @Carbondioxid

Solda parça eksik dimi?

Arka göbek sağ taraf çok farklı geldi gözüme işlem yapılmış içine gibi, tam model nedir motorun nereden temin ettiniz? , bendeki 27hp ne cross ne sm takımda böyle bir ayrıntı yok? parça kaynatılmış/UYDURULMUŞ gibi?

Kesinlikle eksik, küçük birşeyde değil o, sağdakinin aynı aralarında 2-3mm fark var sadece sakın element uydurmaya kalkmayın, ciddi hasar kaza olabailr, bir şekilde temin etmeye bakın, ayrıca keşke yukarda verdiğim başlığa olaydı artık neyse.

Daha evvel tamirat yaptığınız yerlere bakın yeşilimtrak haki renkli bir boru gibi bir parça, tekrar ediyorum imal etmeye kalkmayın, aynısını bulmaya çalışın, ışıldar/apachi ile kontak kurun ellerinde var se 1- güne yolluyorlar genelde.

Xz250 17 beygirlik ile 27 beygirlik arasında fark olduğunu sanmıyorum şasi ekipman olarak mutlaka vardır diye tahmin ediyorum.

Yoksada aliexpres gibi yurtdışı sitelerde XMOTOS başlığı altında ingilizcesisni bulup siparriş edin pahalı br şey olduğunu sanmıyorum ancak hayati önemde.

İşin garip yanı ben söktüğümde sadece sağ tarafta oyle bir parca vardı sol boştu evden odamda parcaladım motoru nereye gitti aklım almıyor pazartesi isildari arayip sorucam dedigin gibi orjinalini koymak gerek sonucta onemli bir nokta orasi. Bu arada 2011 model 17 bg xz250r 2v diye geciyor sanirsam

Aman sakın o sürede kullanmaya kalkmayın motoru, arka fren merkezinin sabtlendiği yeri parçalayabilir, hatta dişliyi, zinciri vsvs felaket olur aman ha.

Bide 1. fotograftaki göbeğin içindeki sonradan tamir maksatlı yapılan birşeymi onu çözemedim yazarsan?

Ustam o orjinali keçe ile birleşik sabit deil oturuyor yerine pul gibi cikip giriyor fren merkezine yapisiyor ama sol taraf sknti

Alıntı lazrover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustam o orjinali keçe ile birleşik sabit deil oturuyor yerine pul gibi cikip giriyor fren merkezine yapisiyor ama sol taraf sknti
    İlginç üstünde yıldız vidalar görünce, göbek kırlmışta sabitlemek adına çakılmış gibi bişey sandım.

Yok ustam orda vardi oztn olmasada birsey degismez yardimlarin icin saol bir istegim olucak acaba radyator hortumlarinin girislerini bana gonderebilirmisin sanirim yanlis bagladim motora hava ayari yaparken bayagi isindi tahliyeden geri atti su kaynadi bildigin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)