Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Vespa 2.el tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Vespaya binenler bence iconcanlardir nokta.

tuttacromata bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    evet ikonik bir motosiklettir de ondan )

şaka bir yana haklısın. pek çok vespa sahibi (sürücüsü demiyorm) sırf tarz olsun diye satın alır yılda 500 km yapar yapmaz sonra da satar.
    ama aksi de çok var.
    istanbulda vespa grubunda arkadaşlarım 23 nisanda ankaraya sürecekler. sık sık buluşup şehir dışı geziyorlar. harika da keyifli insanlar.
    ben vespa gts'mi 2015 mayısında sıfır satın aldım. 2016 şubatında 8000'i geçen bir km de sattım.
    yol da yapıyoruz yani
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Vespa alacaksan px 150 tavsiye ederim. Senin yerinde olsaydım düşünmeden px alırdım. Px klasik bir model diğer modeller 3-5-10 sene sonra güncel olmayabilir ancak px ile böyle bir sıkıntı yaşamazsın.

PX hiçbir zaman eskimeyecek bir model ancak yeni bir sürücü olduğumdan manuel bir vespa düşünmüyorum.

İyi akşamlar öncelikle gönlünüzden geçen vespayı alırsınız insallah lx125 3v ie kullanmış birisi olarak ( geçtiğimiz çarsamba sattım ) güzel scooterlardır tarzdır sağlamdır bakımları zamanında yapılmışsa kilometresi ne olursa olsun üzmez fakat önde tek arkada tek süspansiyon baya bi hırpalıyor selesi gerçekten kütük lx in öyle lxv nin parçalı selesi nasıldır bilmiyorum test etme imkanım da olmadı ama aralarında pek fark olucağını düşünmüyorum vespa istiyorsan bu yukarda belirttiğim şeylere katlanmak zorundasın şimdiden peşin peşin söyliyim sürüşü çok keyifli gidon çok hafif sebebide ağırlığın arkada toplanması sanırım teknik bilgiden pek anlamam krom parçaları genel olarak kaliteli fakat iyi bakmak gerekiyo ön siperlikteki yan krom görünümlü kaplama çitaları çok dikkat etsemde 2. senesinde parlakları gitmeye başladı vs gelelim vespanın bana göre sorun ama hemen hemen bütün kullanıcılarında olan bir şeyden bahsedeyim artçılıyken ya da yalnız sürüşlerde hafif hafif gaz verirken trafikte veya ışıklarda aralardan geçerken gaz yemiyor ve stop ediyor başlarda çok takılmamıştım ama sonradan bu durum çok sinirimi bozmaya başlamıştı ve serviste bir çözüm bulamamıştı her neyse baya uzun yazdım tarzına sağlamlığına ve gittiğin her yerde ilgi odağı olmayı istiyorsan al derim aklıma geldikçe yazarım buraya

Hocam zaten vespa dediğimiz motor 2.elde olsa alıp apacılık yapılacak köklenecek bir motor değil kullanan insanların şekli şemalı belli genelde sağa sola cafeye çaya giden adamlar kullanır yani vespanın 2.eli diğer markalara göre gayet sağlamdır

Cafe çay muhabbetine katılmıyorum şehir içi gayet aktif kullandım ve birçok aktif kullanan insan da gördüm hatta tanıştım ikinci el konusu sağlam ama elinizden hızlı bir şekilde çıkaramazsınız

Motosikleti
    2009 Ducati Monster 696
    her motorda olduğu gibi bütçen varsa 10bin km altında bişey almaya çalış. ama iyi bakılmışsa 20bin km de ideal. 30 bin ve üzerini malum türkiye şartlarında satarken zorlanırsın sadece. yoksa vespa ömürlük motor ihmal etmezsen.

dün itibariyle LX 150 Touring aldım, 2013 model 2014 trafiğe çıkışlı, 3300 kmde.

Motosikleti
    Vespa lx150 3v ie
    Merhaba,ben lx150 3v ie kullanicisiyim,lxv piyasasi zayiftir lx e gore.Oncelikle yasadigim sorunlari soyleyim vespa guzel motor ama bazi sorunlari var.Konustugum 3-4 kiside ayni sorun motorla gidirken belli bir devirde boğulma yapip gaz yemiyor genellikle 30-40 kmh arasi bu sorunu ustaya vs anlattim ama çözümünü bulamadilar.Motorla cok dusuk hizda gidemoyorum mesela 10 kmh gibi debriyaj kavrama yapmiyor ya durcak motor yada hizini yukseltcen.Stop etme sorunu bendede vardi fakat vespalar immoblazer sistemi oldugu icin anahtarlari cipli benim kullandigim anahtarin ucu hafif cikmis oynuyordu ve motoru calistirirken code isigi iki kere yanip sonmuyordu yedek anahtari kullaninca yapmadi soyle soyleyim ayni model lx150 3v kullandim ondan bu anlattigim sorublar yoktu bazisi var sorunsuz bazisi var sorun yapmayan

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler