Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

tüm motorcu arkadaşlarımız okusunlar cok önemli

Motovento
    REKLAM ALANI
    selase - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizide bu konuda bilgilendirdiğin için saol..

valla imzandaki link e baktım ve şok oldum..ne uyuz bi durum yaa.ama sabırlıymışsın helal olsun .servisteki adamlar bana yok 2 kişi binmişsin yok yokuş yukarı çıkmışsın dicek dalga geçer gibi ben kafayı yerdim herhalde..

ya ben olayın sonunu tam anlayamadım yalnız!sonuç olarak sen servise garanti kapsamında yaptırabildinmi motoru ?
    [COLOR="Magenta"][B]daha gidecek çok yolumuz var:cat: [/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı selase adlı üyeden alıntı
    bizide bu konuda bilgilendirdiğin için saol..

valla imzandaki link e baktım ve şok oldum..ne uyuz bi durum yaa.ama sabırlıymışsın helal olsun .servisteki adamlar bana yok 2 kişi binmişsin yok yokuş yukarı çıkmışsın dicek dalga geçer gibi ben kafayı yerdim herhalde..

ya ben olayın sonunu tam anlayamadım yalnız!sonuç olarak sen servise garanti kapsamında yaptırabildinmi motoru ?
    abi bu hafta içinde motorumun tamir aşamasındaki durumunu yeni servisimizi yeni ustamızı sizleri anlatacağım motorum yapıldı ama yarı garanti denebilir sıfır motorum oldu haftaya topiği patlatırım yanlız cıkan parcaları gördüm bu kadar dandik mal olmaz celik-kangda motoru sakın ha sakın almayın
    biraz güncel tutalım herkes bilgilensin
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    güncellll
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    RESİM YOK SERVİSLE İLGİLİ yazı yok adamlar boşunamı uğraştı hep kötüyü değil birazda iyi olanı yaz milletin içi serinlesin bakalım ne servisler varmış iyiyide görelim
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    faydalı bilgilerde olmalı

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    bilgiler için teşk.
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

TAVCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Karry 125
    Dostum benım motor 5000km de garantı kapsamındayken bozuldu.Bu hakların hepsını bılıyorum.uygulamaya kalktım ama hıcbır sey yapamadım.tuketıcı dernegıne de gıttım.kaymakamlıktakı tuketıcıyı koruma komısyonunada.yasal surecler cok uzun.Burası Turkıye,hıcbırsey yapamıyosun.Satıcının ve servısın ınsafına kalmıs maalesef
    2011 Model Motoran Karry 125 (Çakma Vespa Gts 250)

Motosikleti
    güncel

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    tşkkrler bur-k@..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    pckopat.... abi ne kadar güncel olursa o kadar ii olur benm için amaç herkes haklarını bilsin bana bu yeter de artar bile

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    haklısın dostum.. ama birgün bilinçlenip satıcıların bizi enayi yerinde görmesinden kurtulcz..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    Alıntı PcKopatGhostRider adlı üyeden alıntı
    haklısın dostum.. ama birgün bilinçlenip satıcıların bizi enayi yerinde görmesinden kurtulcz..
    o zaman benzini de normal fiyattan alıp dolar ve avro nun 1 ytl olduğu yaşam kalitemizin arttığı bir gün olacak

Arkadaşlar merhaba,

size yaşadığım bir olayı anlatacam ve yardımlarınızı rica edicem..

daha geçen perşembe kanuni tiger 250 s aldım hersey yolunda gıbı gozukuyodu kı ertesı gun benzın akıttıgını anladıgım ıcın bayıye gıttım ufak oldugunu soyledıklerı sorunu cozdukten sonra motorsıkletten bır surtunme sesı geldıgını de belırttım. normal oldugunu soyleyıp benı ugurladılar. ne varkı o gunun aksamı iş saati donusunde (11:30 gece) E-5 te seyrederken ansızın lastık patlıyo ve arkamdakı arkadasımla beraber uzun sure kontrolu saglamaya calıssamda kendımızı yerde buluyoruz ve metrelerce suruklenıyoruz. sukurler olsun kı ıkımızde de kask ve koruyucular oldugu ıcın sadece kolumuzdakı surtunme yaraları ve dıger sıyrıklarla kırık cıkık olmadan atlatıyoruz ve yıne suıkurler olsun kı arkada seyreden trafık kaza anında ilahı sekılde yok olmus ve bız suruklenırken bır de ezılme tehlıkesı atlatmısız..

sonra motosıkletı ıncelıyorum kı surtunme dedıgım olay buna neden olmus oyle kı yan lastık motorun parcasına surte surte erımız paercalanmıs tabırı caızse parmagımızı sokabılır hale gelmıs. sizin alıcanız ayıplı mal uretım hatası kaynaklı gecırdıgım ölum tehlıkesı...

bu konuyla ılgılı neler yapabılırım. tazmınat davası acmayı kafamdan gecırıyorum ama zaman aleyhımıze ıslıyor mu acaba hastane raporu vs mevcut hatta sahıt de mevcut... olay gecen cuma oldu ben 1 haftadır rapourluyum ancak ılgılenebılıyorum gercekten tam olarak ne yapma gerektıgını bılmıyorum. mahkeme içinde ayrı bır butce gerekecegı ıcın kararsızım..

tavsıye ve yardımlarınızı beklıyorum..

avcılarda ıkamet edıyorum...
    ismım Murat..
    şimdiden tşk

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    bunları tamı tamına yapabilcek kaliteli bi motosiklet satıcısı biliyo musunuz??

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı MrtDMR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

size yaşadığım bir olayı anlatacam ve yardımlarınızı rica edicem..

daha geçen perşembe kanuni tiger 250 s aldım hersey yolunda gıbı gozukuyodu kı ertesı gun benzın akıttıgını anladıgım ıcın bayıye gıttım ufak oldugunu soyledıklerı sorunu cozdukten sonra motorsıkletten bır surtunme sesı geldıgını de belırttım. normal oldugunu soyleyıp benı ugurladılar. ne varkı o gunun aksamı iş saati donusunde (11:30 gece) E-5 te seyrederken ansızın lastık patlıyo ve arkamdakı arkadasımla beraber uzun sure kontrolu saglamaya calıssamda kendımızı yerde buluyoruz ve metrelerce suruklenıyoruz. sukurler olsun kı ıkımızde de kask ve koruyucular oldugu ıcın sadece kolumuzdakı surtunme yaraları ve dıger sıyrıklarla kırık cıkık olmadan atlatıyoruz ve yıne suıkurler olsun kı arkada seyreden trafık kaza anında ilahı sekılde yok olmus ve bız suruklenırken bır de ezılme tehlıkesı atlatmısız..

sonra motosıkletı ıncelıyorum kı surtunme dedıgım olay buna neden olmus oyle kı yan lastık motorun parcasına surte surte erımız paercalanmıs tabırı caızse parmagımızı sokabılır hale gelmıs. sizin alıcanız ayıplı mal uretım hatası kaynaklı gecırdıgım ölum tehlıkesı...

bu konuyla ılgılı neler yapabılırım. tazmınat davası acmayı kafamdan gecırıyorum ama zaman aleyhımıze ıslıyor mu acaba hastane raporu vs mevcut hatta sahıt de mevcut... olay gecen cuma oldu ben 1 haftadır rapourluyum ancak ılgılenebılıyorum gercekten tam olarak ne yapma gerektıgını bılmıyorum. mahkeme içinde ayrı bır butce gerekecegı ıcın kararsızım..

tavsıye ve yardımlarınızı beklıyorum..

avcılarda ıkamet edıyorum...
    ismım Murat..
    şimdiden tşk

Murat kardeşim,
    Aynen dediğin gibi TÜKODEr'e giderek hemen şikayette bulun ve motosiklet üzerinde HİÇ BİR değişiklik yapma!! çok önemli bu.
    Sana muhtemelen hemen bir avukat tayin edecekler ve motosiklet bir bilirkişi tarafından incelenerek kapsamlı bir rapor hazırlatılacak! adam akıllı bir tazminat davası açmanı tavsiye ederim!! hiç utanmadan ve sıkılmadan 50.000YTL lik bir dava aç hatta ben olsam inan çok daha fazlasını talep ederim.Taktir'i mahkemenindir ama kimse biz tüketicilerin HAYATI ile oynayamaz!
    Sen ve arkadaşın bu büyük ihmal ve ayıp yüzünden hayatınızdan olabilirdiniz.

Tekrar geçmiş olsun ve aç davanı! sana masraf açacak ama buna değer inan.
    Haklarımız var ama umursamıyoruz malesef...o aylarca - yıllarca mahkemelerde sürünmek tarihe karıştı artık! Avukat'a %25 ini ver bak nasıl havada parçalayacak o motosikleti üreten ve satanı + servis'i
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat kardeşim,
    Aynen dediğin gibi TÜKODEr'e giderek hemen şikayette bulun ve motosiklet üzerinde HİÇ BİR değişiklik yapma!! çok önemli bu.
    Sana muhtemelen hemen bir avukat tayin edecekler ve motosiklet bir bilirkişi tarafından incelenerek kapsamlı bir rapor hazırlatılacak! adam akıllı bir tazminat davası açmanı tavsiye ederim!! hiç utanmadan ve sıkılmadan 50.000YTL lik bir dava aç hatta ben olsam inan çok daha fazlasını talep ederim.Taktir'i mahkemenindir ama kimse biz tüketicilerin HAYATI ile oynayamaz!
    Sen ve arkadaşın bu büyük ihmal ve ayıp yüzünden hayatınızdan olabilirdiniz.

Tekrar geçmiş olsun ve aç davanı! sana masraf açacak ama buna değer inan.
    Haklarımız var ama umursamıyoruz malesef...o aylarca - yıllarca mahkemelerde sürünmek tarihe karıştı artık! Avukat'a %25 ini ver bak nasıl havada parçalayacak o motosikleti üreten ve satanı + servis'i
    ilgin için tşk
    dostum gideyim de nrdedir nasıl ulaşılır bir türlü öğrenemedim web sitesi de güncelleniyo.. bir bilen yokmudur.. avcılardayım en yakın tükoder nerededir?

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    benim motorumun bobini arıza yaptı . 1 kere periyodik bakımı aksattım . servısın dedıgı su bu motoru garantıya sokamayız periyodik bakıma gelmedin dedim abi 4 kere geldim falan filan . galiba ort 50 ytl bobin olsa 30 ytl de işçilik alsa 80 ytlt bana kaçacak
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    bmw f650gs
    İYİ OKUYUN
    1. Garanti sünesinin geçmesini beklerler...
    2. satarken süper serviste berbatlar...
    3. iki vida sıkıp 50 ytl isterler (parçaya garanti, işçiliğe garanti yok derler)
    4. iade söz konusu ise aynen yazıyorum... git fabrikaya oraya teslim et benim yükümlülüğüm değil...
    5. değiştirme yapamam fabrikaya git...
    6. başka serviste vida sıktırsan garantiden çıkar ki dört gözle beklerler...

arkadaşlar bunlar benim başıma bizzat gelen olaylar ve bunu yapan hasanpaşa mah. motosicletcim denen köksallar grup motosiklet bayii... bunu her seferinde yazacam ki alnının teri ile kazanıp motor almak isteyen arkadaşlarıma yazık olmasın
    İki şeyin değirini elden gitmeden takdir etmek zordur; sağlık ve gençlik.

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    insanlar ilk bakışta çok masum durabiliyor ama beyler aldanmayın keşke dememek için aklınıza gelebilecek her zararın sonunu düşünüp tedbir alın
    facebook.com/kaskafa

Motosikleti
    SaLcaNo SM 250-4
    millet olarak alısmısız ya kım ugrasacak zaten vemezler ugrastırırlar bizi demeye

ama artık bişeyler degişşsin hakkınızı arayın kimse parayı sokaktan bulmuyo arkadaslar yazık günah belki biraz ugrasırsınız ama kazanırsınız

tüketici mahkemelerinin kararları genellikle tüketiciden yana oluyor

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler