Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

125cc uzun yol tavsiyelerine ihtiyacim var

Motovento
    REKLAM ALANI
    arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sertan.1983 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar. 125cc kanuni windy le giresundan bodruma bi seyahat planliyorum esimle birlikte. Tarih olarak 21 mayis dusundum. 1300 km lik bi yolculugumuz olcak. Ve 2 gun ayarladim kendime yol icin. Ankara polatlida kalmayi dusunuyoruz bi gece. Sonuc olarak yol tecrubesi olan ve o bolgeleri bilen arkadaslardan yolda karsilasabilecegimiz olumsuzluk ihtimalleri hakkinda bilgi ve tavsiyelere ihtiyacim var. Ilginize tesekkurler. Tekeriniz duz bassin...
    Geçeki bir konuda yazdığımın aynısını yazıyorum:

Yedek telefon, yedek batarya, mümkünse tam arka selenin üstüne gelen çanta (motorun dengesini bozmaması için). Bol bol su, atıştırmalıklar, konserveler

Bir de gerçek hayat tecrübeleri için > www.motorumla.net

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Eğer 5 gününüz varsa ve bu zaman içerisinde gidiş geliş orda gezmek herşey dahilse bence uçakla gidin orda motor kiralayın istediğiniz koyları yerleri gezin dönün.Ne yol yorgunluğu çekin nede yolda zaman kaybedip orada gezeceğiniz vakitten alın...
    Birde eğer özel bir nedeni yoksa yani Bodrum'da arkadaşınız akrabanız vs yoksa gezmek için Marmaris-Datça taraflarını öneririm.Denizi ve gezilecek yerleri doğası daha güzel geliyor bana.Bodrum daha sosyetik kaliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Bu arada yanlış anlaşılmasın.125cc ile de gidilir fakat eşinizle birlikte yol eziyete dönüşecektir.Tek kiş olsanız bir nebze daha kolay gidilir belki ama artçıyla birlikte artık onu da dinlemek gerekecek.Arkada daha çok yorulacak vs...

sertan.1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora smart50x
    Olay sudur arkadslar. 23 mayista orda olmamiz gerek kaza bela olmazsa otel ayarladik. Cikisimiz 27 mayis. 21 mayis sabah yola ciksak, aksam 7 ye kadar dura kalka dinlenerek ankaraya varsak diye dusunuyorum. Bu arada giresun ankara arasi 600 km. Ankarada konaklayip ertesi gun devam etsek yola. Ayni sekil bi 400 km yapsam veya daha fazla yine bi yerde kalsak. 3 gunde bodrumdayiz umarim. Kaza bela olmazsa.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Bu konuda özeti koyalım artık

Büyük sıkıntılar çekmek istemiyorsanız bu yolculuğa motorla çıkmayın diyorum.

Kanuni windy gibi hakiki çinli bir 125cc iki kişiyi o yolculukta kaldıramaz. Yazın kavurucu sıcağında 1000 km boyunca devamlı 2 kişiyi çekmeye çalışacağından biyerden sonra arıza verme ihtimali yüksek. Hadi bi ihtimal motor dayandı diyelim siz çok büyük sıkıntılar yaşarsınız sıcak ayrı bir dert her tarafınız ağrır uyuşur tam anlamıyla işkenceye dönüşür yani o sıkıntı bodrum için bile çekilmez.

Ben şahsen üzerine para verseler böyle bir risk almam sizinki çok büyük cesaret gerçekten

Eğer iilaki bu yolculuğu motorla yapacaksanız ben sonucu çok merak ediyorum ( muhtemelen dönüşte otobüs veya uçağa bineceksiniz) buraya bol bol resim atın

Son kez söylüyorum en azından yengeyi düşün ve bu yolculuğu motorla yapma

One_ Million - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1000RR HRC (2016)
    Olay sudur arkadslar. 23 mayista orda olmamiz gerek kaza bela olmazsa otel ayarladik. Cikisimiz 27 mayis. 21 mayis sabah yola ciksak, aksam 7 ye kadar dura kalka dinlenerek ankaraya varsak diye dusunuyorum. Bu arada giresun ankara arasi 600 km. Ankarada konaklayip ertesi gun devam etsek yola. Ayni sekil bi 400 km yapsam veya daha fazla yine bi yerde kalsak. 3 gunde bodrumdayiz umarim. Kaza bela olmazsa.

Tatilde dönüşü o yol sana çile gelecektir hocam, giderken tatil heyecanı gezme heycanı bi nebze yorgunluğuna değecektir belki ama, birde bunun dönüşü var tabi inşallah sorunsuz gittiğinizi var sayarsak, özellikle dönüşü hesaba katın derim.

Yollarda hava şartları ne olur nasıl olur bilinmez, yağmur ve sis olası bir durum, e ister istemez bi valiz çanta birşey alacaksınız, sizin ağırlığınız eşinizin ağırlığı ve yanınıza aldığınız çanta, 125cc motor maksimum kaç yapabilir ki? Zaten yol bitmek tükenmek bilmecektir. Bence bir kez daha gözden geçirin, Yada bir B planı oluşturun, en azından zorda kaldığınızda motoru geri otobüsle falan göndere bileceğiniz elinizin altında alternatif bilgiler bulunsun ki tatil burnunuzdan gelmesin, çünkü baya risk alıyorsunuz. Şahsi fikrim 125cc ile o km yi risk almam.

Daha önceden konuyu ilk açtığınızda kendi izmir maceramdan bahsetmiştim 250cc scooter ile.
    Ama 125 cc o km ve artçı riskten başka birşey değil.
    Yolculuk ya çok maceralı geçer ki bu bence süpriz olur, yada burnunuzdan gelir ki büyük olasıklı gibi görünoyor.
    Karar sizin.

Tavsiye olarak, Rahmi Barutçu veya Murat Denizhan hoca gibi sürekli uzun yol yapan ve daha ismini sayamadığım bir çom üstadlara ulaşım sağlayıp bi fikirlerini almanız. Bizler kaç defa böyle bir maceraya katılmış olabilirizki? En azından onlar yıllardır bunu tecrübe edinmiş kişiler, eminim işinize yarayacak bir çok bilgi verebileceklerdir.

Gazanız Mübarek Olsun
    Motora her bindiğinde kendini değil, arkanda bıraktığın insanları düşün ve öyle sür.. Ona göre kararlar ver
    https://www.youtube.com/watch?v=-sPmOzlzqAQ

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende çok çeşitli motorlar ile eşli ve tek çok seyahat ettim .Zor ama keyifli olacağı aşikar. ALLAH kaza bela vermesin kardeşim .

sertan.1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora smart50x
    Tesekkurler arkadslar...

ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Acaba gidip geldiniz mi efendim. Üzerinden baya bi zaman geçmiş ama olsun eğer gitti iseniz tecrübelerinizden faydalanan isterim.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Slm arkadaslar. 125cc kanuni windy le giresundan bodruma bi seyahat planliyorum esimle birlikte. Tarih olarak 21 mayis dusundum. 1300 km lik bi yolculugumuz olcak. Ve 2 gun ayarladim kendime yol icin. Ankara polatlida kalmayi dusunuyoruz bi gece. Sonuc olarak yol tecrubesi olan ve o bolgeleri bilen arkadaslardan yolda karsilasabilecegimiz olumsuzluk ihtimalleri hakkinda bilgi ve tavsiyelere ihtiyacim var. Ilginize tesekkurler. Tekeriniz duz bassin...
    Ben sadece güzergah ile ilgili biraz bilgi vermeye çalışayım ; Ankara'ya kadar Samsun-Çorum arasında rampalar ve virajlar var , o bölgeyi geçene kadar yorar sizi. Çorum'dan sonra Ankara'ya kadar fena değil çok fazla zorlamaz (Elmadağ mevkii biraz rampa çıkacaksınız). Bence Ankara'da konakladıktan sonra eğer imkanınız varsa Ankara-Bodrum arası bir gece daha konaklayın(Denizli'de olabilir) ardından , Denizli -> Aydın ->Çine->Yatağan-> Milas->Bodrum güzergahını kullanabilirsiniz yollar genelde düz ve bölünmüş (duble) yol şeklinde. Ama en son 2008-2009 gitmiştim şuan yol çalışması vs var mıdır bilemiyorum Karayolların'dan bilgi alabilirsiniz.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı Ergün Er. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sadece güzergah ile ilgili biraz bilgi vermeye çalışayım ; Ankara'ya kadar Samsun-Çorum arasında rampalar ve virajlar var , o bölgeyi geçene kadar yorar sizi. Çorum'dan sonra Ankara'ya kadar fena değil çok fazla zorlamaz (Elmadağ mevkii biraz rampa çıkacaksınız). Bence Ankara'da konakladıktan sonra eğer imkanınız varsa Ankara-Bodrum arası bir gece daha konaklayın(Denizli'de olabilir) ardından , Denizli -> Aydın ->Çine->Yatağan-> Milas->Bodrum güzergahını kullanabilirsiniz yollar genelde düz ve bölünmüş (duble) yol şeklinde. Ama en son 2008-2009 gitmiştim şuan yol çalışması vs var mıdır bilemiyorum Karayolların'dan bilgi alabilirsiniz.
    ) adam konuyu 2016'da açmış biraz geç kalmış gibisin
    Ergün Er. bunu beğendi.
    Dünya mavidir, tıpkı Portakallar gibi.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ) adam konuyu 2016'da açmış biraz geç kalmış gibisin
    Hay ALLAH mobilden girince böyle aksilikler oluyor, oysa ne güzelde gayretle yazmıştım , görmemişim tarihi . Neyse yeni gidecek varsa bilgi olsun onlara çaktırma

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı Ergün Er. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay ALLAH mobilden girince böyle aksilikler oluyor, oysa ne güzelde gayretle yazmıştım , görmemişim tarihi . Neyse yeni gidecek varsa bilgi olsun onlara çaktırma
    Yaz geliyo herkes kendini atıcak sahillere bu bilgi birine muhakkak yararlı olur, bende Antalya - Polatlı arasını yerlerdeki çukurlara kadar yazabilirim ulaşabilirisiniz

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)