Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

125cc uzun yol tavsiyelerine ihtiyacim var

Motovento
    REKLAM ALANI
    sertan.1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora smart50x
    Yukumuz yok. Kargoyla yollicaz bi sirt cantasi olur. 1 gunde ankaraya varsam diye dusunuyom giresun ankara 600 km falan oraya 10 saatte variriz sanirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı sertan.1983 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukumuz yok. Kargoyla yollicaz bi sirt cantasi olur. 1 gunde ankaraya varsam diye dusunuyom giresun ankara 600 km falan oraya 10 saatte variriz sanirim.
    Bir günde 600 km çok yorar. 570 km yi 11 saatte yaptık. Yolun çoğunu dip gaz 100- 110 ile gitmemize rağmen. Siz tahmini 12 saatte varırsınız. Her 100 km de bir mola verin. Bazılarını uzun bazılarını kısa tutun. Normal şartlarda 100 km yi artçılı 125 cc ile 75-80 dk da alırsınız. Daha kısa sürede de gidersin ama motoru yorarsın çok. Yolda verdiğin molalar ve hızının sabit kalmamasını da hesaba katarsan ortalama en az 11 saat yol sürer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:55 ----------

biz 9 saate ordayız diye çıktık 11 saate anca girdik.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Motosikleti
    Arora smart50x
    Sabah 7 gibi ciksak 100 km de bi mola versem. Aksam olana kadar rahat varirim kaza bela olmazsa ankaraya rabbim izin verirse...

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı sertan.1983 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah 7 gibi ciksak 100 km de bi mola versem. Aksam olana kadar rahat varirim kaza bela olmazsa ankaraya rabbim izin verirse...
    İnşallah dilediğin gibi olur. Hayırlısı olsun diyelim.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    125 cc scooter ile bodrumdan istanbula geldim. yola çıktığımda sabah 5 ti akşam eve girdiğimde 9 falandı ne siz sorun ne ben söyleyeyim
    caglar48 bunu beğendi.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah dilediğin gibi olur. Hayırlısı olsun diyelim.
    Yol yormaz zaten kafayı yıyorsun yolda ulan 125 alabildik hayattakı adalete bak falan dıye söve söve zaten 200km gecıyo keske 600luk olsa altımda dıye dalgın sekılde dusune dusunede bı 200 km daha gıtsen gerı kalanda allah kolaylık versın
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Ben bisiklet ile günde 80 100 km yapan biri olarak, böyle bir gezinin cc açısından bir sorun yaratmayacağını düşünüyorum.Tek sorun uzun rampalarda sıkıntı yaşayabilrsiniz.Cc muhabbetinin sonu yok, 250 liği olan 600lük, 600 lük olan, keşke 1000 lik olsa der, 1000 liği olan 1600 lük ister, yada yetmediğini düşünür.125 cc ile Balkan turu yapan somut örnekler var forumda.Ancak motor yolda bırakmasın sizi, en azından motor üzerindeki Rulmanları ve telleri değiştirip çıkarsanız olasılığı bayağı düşürmüş olursunuz.
    chetaq bunu beğendi.

Motosikleti
    Arora smart50x
    Evet haklisiniz. Altinizdaki motorun size ne kadar hiz guc ve konfor verdiginin bilincindeyseniz beklentiniz o derece yuksek olur. Yani pek konforlu bi yolculuk olmicak belki ama yeni yerler gormek ve o heyecan bu olumsuzluklari ekarte edecek sanirim. Bana gunluk 11saat te molalar da dahil 650 km yeter diye dusunuyorum.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzun yolun 400 km den sonrası kademe kademe artan bir eziyete dönüşüyor. ilk 400 km sabır ve konsantrasyonun bitişi ve bit artık mecburiyetten gidiyorum kalanını pisikolojisine dödüğü için artık 600 lerde eziyetten işkenceye terfi ediyor. Yapılmazmı yapılıyor ama sıkıntısı acısı yorgunluğu fazla oluyor.

125cc su soğutma enjeksiyonlu japonla tek kişi 4 gün üst üste 600 km leri zorladım 4 gün sonunda 2200 km ile uzun yol tırcılarıyla kapışan bi mesafeye ulaştım. vakit daralnca boş otoaban düzlüklerini 120-130-135 yokuşalarıda tapa gaz 95-100 km ortalama ile çıktım.

bidaha yaparmıyım yapmam en fazla iki gün yolda kalırım 3 gün sürmem. oda max 500+500 ü geçmemeli. Yorgunluk ve mecburiyetten sürüş kazaya ve ölüme davetiye. Sınırları zorlamayıp güvenliği tehlikeye atmayacak süre yolda kalınmalı
    hasmet ve search16 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Café Racer
    Kanuni Windy ile o yol bitmez. Muğla ve çevresi çok fazla eğime sahip, kenara çeker eşinizle birlikte ağlarsınız bir süre sonra. Artçı ile birlikte uzun yol planlarınız var ise 200cc bir motosiklet alın. Ben rahatça söyleyebilirim, o motor oraya gitmez, gidemez!

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Artçı için çok keyifsiz bi yol olacağı kesin

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bisiklet ile günde 80 100 km yapan biri olarak, böyle bir gezinin cc açısından bir sorun yaratmayacağını düşünüyorum.Tek sorun uzun rampalarda sıkıntı yaşayabilrsiniz.Cc muhabbetinin sonu yok, 250 liği olan 600lük, 600 lük olan, keşke 1000 lik olsa der, 1000 liği olan 1600 lük ister, yada yetmediğini düşünür.
    Yok, 900cc sonrası çok aşırı fark etmiyo zaten yüz beygir sonrası problem gücü yola aktarabilme olayına dönüşüyor.

Sorun arkadaki araçların sıkıştırması. Şehir içinde gidiyorken bile önüme scooter çıkınca kıllanıyorum. Gitmiyor, pis pis kokuyor ekzosu. Şehir dışını düşünemiyorum bile.

Umarım tek şerit yol ve rampa yoktur çok. Artçı var bir de...

Motosikleti
    Arora smart50x
    Tesekkurler arkadaslar.

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    merhaba uzun yol konusunda bende bir şeyler yazmak istedim banimki sadece tavsiye
    geçen yaz mondial drift 125 ile gezmeye çıktım ben + oğlum + depo ustu çantam arka bagaj tabiri caizse eşek yukler gibi yukledim
    düzce ankara kırşehir nevşehir niğdeye gittim 2 günde lakin sabah 6 gibi düzceden çıktım tek mola 4 saat gibi ankara mamaktaki arkadaşomın evine vardım keyifli de geçti
    2 gun kırşehir üzerinden nevşehir peri bacalarına ordanda memleketim niğde çamardıya gittim ankaradan niğde varmam gezmekten baya sürdü sıkıntı yaşamadım 14 saat sürmüştür motordan inip dolaştık
    dönüşte oğlum baba basalım gidelim dedi
    yukledik motoru sabah 6 çıktık yaklaşık 650 km yol otobansız şekilde çamardı aksaray tuzgölü ankara kızılcahamam gerede bolu üzerinden döndüm lakin giderke aldığım kefiy yoktu motor belli bir seviyeden sonra sanki gitmiycek yol bitmiycek gibi baskı yapıyor yolda dengesiz kendinden başkasını düşünmeyen ana yola çıkınca 30 giden arkasına bakmayan insanlarçok sikkat et
    ben inat insan oldugum oğluma soz verdiğim için akşam 650 km yol bittiğinde saat akşam 8e geliyordu çok yere gittim ama bu kadar sıkılmadım

burdan çıkan sonuç benim için asla tüm gün motorla yolculuk yapma
    diğerlerini arkadaş lar sağolsunlar yazmışlar
    ben yanıma ortu almıştım beğendiğim manzara oğlumla hemn motoru kenara çekip örtüyü serip kastı yastık yapıp yattık en güzeli buydu
    beğendiğin manzara bakmak için dur motoru dinlendirmek için dur kendini dinlendirmek için dur kendine sınırlar koy
    ben evden çıkmadan butun mola yerlerini haritada işaretlemiştim
    ornek her 100km durmak
    mola vermek gibi
    allah kaza bela vermesin gezmek iyidir ama motorla gezmek daha iyidir az daha buuyk cc motor aldımmı şimdide küçük oğlumu gezdircem
    selametle
    asla yoldan korkma ama dikkatini bırakma
    kaskının camını açma açarsan acaip uykun geliyor
    bu test ettim güneşli havada eldiven yakmassan ellerinin ustu kızarıyor yanıktan
    Darkcity2000 ve fedos bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Herkesin ağrı eşiği sinir eşiği,tahamul eşiği farklı farklıdır, sen yapabilirisin yenge yapamaz, İzin gününde ekmek arası bir şeyler hazırla Yenge ile birlikte motora bin Samsuna git , samsunda hazırladıgın ekmek arasını ye ,Birde çay iç Dogru geriye giresuna gel git gel 400Km,eder.. Sonra ikinizde 600-800KM gidebilirmisiniz ne kadar yoruldunuz az çok kestirmiş olursunuz.
    GP500-1st bunu beğendi.

Motosikleti
    Arora smart50x
    Aynen kardesim aklima yatti bu fikir. Tesekkurler hepinize...

Motosikleti
    gt250r
    250cc alti ile yavaş yavaş acele etmeden dinlene dinlene,ulaşmak için belli gün-saat koymadan her yere gidilir ama hem artci hem 1 adet çanta hem de günde 500+ km yapmak alacagin zevki bastiran bi eziyete dönüşebilir.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım geçen yaz Kayseri'den İzmir'e Küba Çita 170 ile geldi. Sabaha karşı yola çıktı. Akşam üstü İzmir'deydi. Bize geldiğinde hayatı kaymış bir şekildeydi Aynı şekilde 2 gece İzmir'de kaldıktan sonra Kayseri'ye döndü.
    Yapılmıyacak diye bişey yok ama işkence olur. Arkadaşların da dediği gibi 2 gece 3 gün tın tık gitseniz daha zevkli olur. Eğer zaman kısıtlaması varsa ve motoru da görütmeliyim diyorsa otobüsle gidin motoru da bagaja at.

cyberdanger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bol bol fotoğraf çekin, gezi bittikten sonra bizimle paylaşırsınız.
    Ordu merkez, Fatsa ve Ünye'de tedes kule radarları ve hız tünelleri var. Hız sınırına uymazsanız ceza yiyebilirsiniz. Samsunda yolunda da en az 1-2 tane radarla karşılaşma ihtimaliniz olacaktır.
    Hayırlı yolculuklar.

kamyonlara ve otobüslere dikkat derim..İki şeritli yolda sol şeritten akacak hızlara ulaşamayacağınız için bol bol kamyonlarla muhattap olacaksınız. Sollama yaparken de arkanızda bir araç konvoyu biricek ve tekrar mecburen kamyonların arasına dalacaksınız. Otoban için vaziyet bu.. Şimdiden kazasız belasız olsun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)