Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R6, GSX-R600 ve 600RR Uzun Süre Kullanıp Tecrübe Eden..?

Motovento
    REKLAM ALANI
    One_ Million - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1000RR HRC (2016)
    Arkadaşlar Merhaba,
    Şimdi bir çok arkadaş yinemi aynı konu diyicek ama, her yıl yeni teknoloji yeni bir eklenti geliyor motorlara, yani 2006 da bu konu zaten açılmıştı diyip isyan etmeyin lütfen anlayış ve yardım.

Artı sadece bi tur atıp, ya bu çok sertmiş yada bu çok yorucu vs, diyen arkadaşlardan da yorum beklemiyorum zaten, son bir kaç yıldır bu motorların hepsini yada aralarında ikisi kullanıp farkları anlatacak birileri varsa sevinirim.

Herkez kendi motorunu över.. bu yanlış, ve komşunun tavuğu komşuya kaz gibi gelirmiş buda yanlış.. gerçekten tecrübe edilip avantaj ve dez avantajları paylaşırsak hepimiz aydınlanmış oluruz.

Kendim 600RR kullanıcıyım 3 sezondur.

Saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

600 racing kullanıcılarından bekliyoruz yorumları

benim için önemli olan sabahın köründe kışın ortasında bile jikleyle oynamadan motoru tek marşla ısıtabilmek yani biraz yeni model olması önemli

şimdiki motorum v2 2007 model karbüratörlü (fark eder mi tam olarak bilmiyorumda) jiklesiz 10-15 sn sonra stop ediyor egzos açık oluncada durdugu yerden jikleyi ayarlamak sinir ediyo

600 rr, yamaha r6, yada toplanda reyzing diye bilinen bu süper spor motorlar ın hasar kayıtsız sızını bulmak yada ufak bile olsa kazasızını bulmak çok zor. Bence bu motorları kullanan kişiler genç bilinçsiz kullanmasını bilmeyen çoluk çocuklar. Dün kazasız 2012 modele kadar hepsine baktım sahibinden comda tiksindim ya. 30 bin verip düzgün motor yok düzgün diyen de yeni parası istiyor. R6 1000 rr parası olmuş teknoloji olsa ne yazar. 47 veren 50 de verir artık.

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 rr, yamaha r6, yada toplanda reyzing diye bilinen bu süper spor motorlar ın hasar kayıtsız sızını bulmak yada ufak bile olsa kazasızını bulmak çok zor. Bence bu motorları kullanan kişiler genç bilinçsiz kullanmasını bilmeyen çoluk çocuklar. Dün kazasız 2012 modele kadar hepsine baktım sahibinden comda tiksindim ya. 30 bin verip düzgün motor yok düzgün diyen de yeni parası istiyor. R6 1000 rr parası olmuş teknoloji olsa ne yazar. 47 veren 50 de verir artık.
    Kaza yapmak için genc veyahut çoluk cocuk olmaya gerek yok. Ummadık taş baş yarar derler, bir anlık hatan veya bir anlık karşı tarafın hatası herşeyi sonlandırabilir. Hiçbir sürücü demez ben kaza yapmam diye, zaten sen yapmasanda karşındaki yapacaksa ona engel olamazsın

Kaza ayrı bir şey. Fakat R cinsi motorları kullanan kısım da sorun var Nc 700 de yada f motor kullanacılarında kazalı bulmak zorken rr cinsinde kazasız bulmak zor.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza ayrı bir şey. Fakat R cinsi motorları kullanan kısım da sorun var Nc 700 de yada f motor kullanacılarında kazalı bulmak zorken rr cinsinde kazasız bulmak zor.
    Biri 270 yapiyor biri 170
    Biri 5 saniyedeyse digeri 15 saniyede.
    Coluk cocukla alakasi yok. Benim yasim 18 2 senedir motosiklet ustundeyim 2 kere kaza yaptim. Naked motorla. Cbr daha guclu daha hizli neden kaza yapmadim? O cahilligim gecti gitti artik. Onunu gordun bas ama ara sokakta, bozuk yolda basarsan sanada basarlar yani.
    Levent bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri 270 yapiyor biri 170
    Biri 5 saniyedeyse digeri 15 saniyede.
    Coluk cocukla alakasi yok. Benim yasim 18 2 senedir motosiklet ustundeyim 2 kere kaza yaptim. Naked motorla. Cbr daha guclu daha hizli neden kaza yapmadim? O cahilligim gecti gitti artik. Onunu gordun bas ama ara sokakta, bozuk yolda basarsan sanada basarlar yani.
    Beğendim söylediğini.. Ama bazı arkadaşların hakkı var. Bu motosiklet üzerinde cahil adam çok. Düşünemeyen adamın süreceği makineler değil.
    porsuk80 ve seta34 bunu beğendiler.

30 bin param var diyelim. Kazasız çiziksiz hatta yan ayaklığından düşmemiş 2012 ye kadar olanından bir tane motor linki atabilecek varmı. 2008 model bulupta 30 bin isteyende olmasın mantıklı olarak ben bu modeli bu para veririm cinsinden olsun.
    Km oynanmamış 15 bin civarı

Motosikleti
    HD iron XL883N
    ninja zx6r 636 niye düşünmüyorsun ? 1000rr'a tercih edenler var bu dediğim motosikleti.

Motosikleti
    Teknoloji olarak tercih ediyorlar, fuara zx636 almaya gittim aradaki 3.000 TL farkı görünce 1000rr aldım, her ne kadar 600lük motorlara göre 36cc fark olsada bi 1000cc değil. Ayrıca kawasakiyi satarken ettiğin zararı hondada etmiyorsun. Malesef böyle bir kısır döngü var, ister istemez 2.el piyasasına bakarak motor almak zorunda kalıyoruz, hatta bununla alakalı bir topik açmıştım 2 hafta önce

Alıntı celikmertcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ninja zx6r 636 niye düşünmüyorsun ? 1000rr'a tercih edenler var bu dediğim motosikleti.
    Motora her bindiğinde kendini değil, arkanda bıraktığın insanları düşün ve öyle sür.. Ona göre kararlar ver
    https://www.youtube.com/watch?v=-sPmOzlzqAQ

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    KAWA 636 için sana yorum yazabilirim, gazı açtıgındaki tepkimesini çok seviorum, inanılmaz dengeli bir motor,
    tabiiki yüksek, vites geçişlerine alışamadım (r6 yı hiç anlamamıştım öle küçük bir ara gaz vererek geçior daha zordu)
    ama yeni modellerinde daha keyiflidir rahattır kesin, bu söylenerek olmaz ama ben sana solim,
    hepsine biniceksin varsa arkadaşların şöle kısa bir tur atıcaksın, mümkünse motor değişiceksin, farkını anlarsın...
    ben kendi cclerimde öle yaptım hepsine bindim, hatta fuarda gittim hepsine yeniden oturdum,
    kendi motoruma oturunca dedim eveeeet yaaaaa en dogru kararı vermişim... Çünkü diğerlerinin hepsini denemiştim ve
    en uygununa karar vermiştim..
    Böle

Motosikleti
    HD iron XL883N
    O ikinci el konusunda haklısın ne diyim ben ekte atıcağım video daki incelemeyi izledikten sonra adam haklı beyler dedim, zx6r 636 nın özelliklerini artılarını baya beğendim.Honda kendine has tarzıyla aşık olası bir motor ama bu kadar teknolojiden geri kalması benim gibi chopper' dan supersport' a gecmeyi düşünecek adamları daha bir düşündürüyordur, şahsen beni düşündürüyor Honda çok uygun çok da güzel makine ama diğerlerinde bu kadar sürüş modları yol tutuşları vs. varken hondanın kullanmamış olması biraz korkutuyor vallahi . Hiç mi bize kolaylık sağlamıyorsa neden eklemiş diğer büyük rakipleri ? sırf maaliyet yüzünden değildir inşallah [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KAWA 636 için sana yorum yazabilirim, gazı açtıgındaki tepkimesini çok seviorum, inanılmaz dengeli bir motor,
    tabiiki yüksek, vites geçişlerine alışamadım (r6 yı hiç anlamamıştım öle küçük bir ara gaz vererek geçior daha zordu)
    ama yeni modellerinde daha keyiflidir rahattır kesin, bu söylenerek olmaz ama ben sana solim,
    hepsine biniceksin varsa arkadaşların şöle kısa bir tur atıcaksın, mümkünse motor değişiceksin, farkını anlarsın...
    ben kendi cclerimde öle yaptım hepsine bindim, hatta fuarda gittim hepsine yeniden oturdum,
    kendi motoruma oturunca dedim eveeeet yaaaaa en dogru kararı vermişim... Çünkü diğerlerinin hepsini denemiştim ve
    Böle

yorumun için sağol, ben sürmedim ama yakında sürmeyi denemeyi istediğim bir motosiklettir pozitif yorumlar gelmesi güzel :D

Motosikleti
    Pardon sizin motorunuz neydi?

Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böle
    Motora her bindiğinde kendini değil, arkanda bıraktığın insanları düşün ve öyle sür.. Ona göre kararlar ver
    https://www.youtube.com/watch?v=-sPmOzlzqAQ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)