Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2015 CBR 250 satış için önerilerinize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selam,

2015 temmuz ayında sıfır olarak aldığım motorumu satıp Xmax400 abs'ye geçmeyi düşünüyorum. (Aslında model olarak kararsızım ama değiştirmeyi düşünüyorum)

Sorun şu ki motorun 3 kazası var. Şaside hiçbir problem yok. Sadece grenaj, far, alt mesnet, kafa demiri değişimi yapıldı. Kazaların üçünde de karşı taraf %100 kusurluydu. Şu an en ufak çiziği bile yok. (Bugün motor için sms sorgulaması yaptım. Neden bilmiyorum ama 4 kaza gösteriyor.)

Motorum 2015 model, kırmızı, Diablo Rosso 2 lastikleri var. Tankpad, jant şeridi vs. hiç kullanmadım.
    Km'si tam olarak 5350. 4000'den fazlası uzun yolda yapıldı. İstanbul içinde nadir kullanıyorum.
    Yetkili servis dışında bir yere kesinlikle götürmedim. 1000-4000 bakımlarını zamanında yaptırdım.

Sizce fiyat olarak ne yazmalıyım? Motorun sıfırı şu an 14.700 TL.

Malum sitedeki piyasayı biliyorum ama özel durumları olduğu için sizlerin de fikrini almak istedim.

Teşekkürler şimdiden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ybr 125
    Bence asıl sıkıntı beş bin km'de 3 kaza. Tamam belki karşı taraf suçludur ama genede çok gibi geldi. Bence daha dikkatli kullan. Karşı tarafın yapacağı hayvanlıkları da hesaba katıp kendini sakın.
    Sorun hakkında fikrim yok.
    nexus7 bunu beğendi.

Alıntı uugguurr86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence asıl sıkıntı beş bin km'de 3 kaza. Tamam belki karşı taraf suçludur ama genede çok gibi geldi. Bence daha dikkatli kullan. Karşı tarafın yapacağı hayvanlıkları da hesaba katıp kendini sakın.
    Sorun hakkında fikrim yok.
    Sağol.

Birinde üzerinde bile değildim. Park halindeyken motora çarpıp yatırdılar.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaza yapip tutanak tutmayip sagda solda yaptirip boyatip bir guzel degerinde satiyolar adamlar motorlarini yok elimden kaydi dustu yok bilmemne birsuru hikaye suan senin motorun serviste butun parcalar orjinaliyle deisti bu guzel yani. Dier yonden insanlar o paralari verip kazali motor alirlarmi oda var... ikinci elde seninkine esdeger makinelere bak bin tl eksigini yaz heralde en mantiklisi bu gibi gorunuyo...

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yapip tutanak tutmayip sagda solda yaptirip boyatip bir guzel degerinde satiyolar adamlar motorlarini yok elimden kaydi dustu yok bilmemne birsuru hikaye suan senin motorun serviste butun parcalar orjinaliyle deisti bu guzel yani. Dier yonden insanlar o paralari verip kazali motor alirlarmi oda var... ikinci elde seninkine esdeger makinelere bak bin tl eksigini yaz heralde en mantiklisi bu gibi gorunuyo...
    Eyvallah dostum. Takıntılı oluyor genelde insanlar dediğin gibi. Egzozum da değişmişti yazmayı unutmuşum. O bile cillop gibi şu anda. Sıfırından gerçekten farkı yok Parçaların orjinal ve yeni olması takıntısı olmayanlar için avantaj aslında. Bakalım diğer arkadaşlar neler yazacak. Birkaç yorum sonra bir fiyat belirlerim herhalde.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yapip tutanak tutmayip sagda solda yaptirip boyatip bir guzel degerinde satiyolar adamlar motorlarini yok elimden kaydi dustu yok bilmemne birsuru hikaye suan senin motorun serviste butun parcalar orjinaliyle değişti bu guzel yani. Diğer yonden insanlar o paralari verip kazali motor alirlarmi oda var... ikinci elde seninkine esdeger makinelere bak bin tl eksigini yaz heralde en mantiklisi bu gibi gorunuyo...
    arkadaşın dediği gibi yapı satsan ama illaki bir sazan çıkar ,ama bence yapma öyle dürüstlük kazansın eksikleri ve kazaları ayrıntılı olarak belirt fiyat olarak ise alt mesnet değişen kazada ön maşalarda ,ve jantta sıkıntı olmadıysa (düzeltme falan ) rosso işin şeklini değiştirir 12.000 tl civarına gider bence
    ardacik bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkesin fiyatına kimse karışamaz

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşın dediği gibi yapı satsan ama illaki bir sazan çıkar ,ama bence yapma öyle dürüstlük kazansın eksikleri ve kazaları ayrıntılı olarak belirt fiyat olarak ise alt mesnet değişen kazada ön maşalarda ,ve jantta sıkıntı olmadıysa (düzeltme falan ) rosso işin şeklini değiştirir 12.000 tl civarına gider bence
    Jantta sıkıntı olmamıştı. Orjinal lastikleri hiç kullanmayıp satmıştım. Diablo Rosso 2 de 700 TL'ye gelmişti. Motorun her şeyi orjinal ve tek ekstra lastikler.

Teşekkürler yorumun için.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    4 kaza kaydı çıkan motosiklete 12 binlira vereceğime,afedersiniz 2 binlira daha ekleyip r 25 alırım.Çünkü kazalı motosiklet mide bulandırır.İstediğiniz kadar birşey yok deyin.Ha kaldıki her malında alıcısı olur.Ben olsam şahsen 10 binden kesinlikle fazla almayı düşünmem.Bunu kullanıp satışını başkasına verirkende aynı sorunları yaşayacaksın.4 kazaya karışmış sattığın adamada derdini anlatacaksın.Uzun uzadıya sıkıntılı işler.

Umarım istediğiniz fiyata satarsınız.Kendimde çırpınıyorum ,ilk sahibi sağa yatırmış 30 cm kafa granajında boya var.5 sene geçmiş üstünden ,hala ay o boya var neden boyanmış diye türlü türlü mesaj atıyorlar zıvanadan cıkıyorum.Lafda anlamıyor ambele herifler,hala taklamı attın amudamı kalktın.

Bir satış açıp takip edeceğim artık. Teşekkürler yorum yapan arkadaşlara.

Motosikleti
    Hornet 650
    Dostum eğer satıcaksan kesinlikle cc yükseltme.

5000 km de 3 kaza... Diyecek bir kelime bulamıyorum.

Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum eğer satıcaksan kesinlikle cc yükseltme.

5000 km de 3 kaza... Diyecek bir kelime bulamıyorum.
    scooter'a geçmeyi düşünüyorum, sağol. Birinde motorun üzerinde değildim. Diğerlerinde de ayna kullanmayan araç sürücüleri tüy diktiler sağolsunlar.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam senin motorun km si avantajken,tramerde gözüken 4 kaza en büyük handikapı. Alacak adam içinden diyecek ki "aha apaçi binmiş buna, 5 binde 4 kaza. Demek ki redlineda gezmiş, motorun canını almış bu" diye.

İlanda mutlaka "istediğiniz yerde ekspertiz yaptırabilir, motora baktırabilirsiniz, motoruma güveniyorum diye" belirt. Tabii motoruna güveniyorsan

Bence emsal km de kazasızların fiyatları neyse en az 2000tl daha ucuza satman gerekecek gibi duruyor... Nedeni ise: "4 Kazası olanı bu fiyata alacağıma bin tl daha koyarım, temizini alırım" algısı...
    En az 2 bin tl fark olacak ki parası kazasızına yetmeyen adam senin motoruna yönelsin...

Bunlar benim şahsi düşüncelerim. İnşallah istediğin fiyata satılır.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Far mesnet degismis.
    4 kaza kaydi var
    10.500 e kadar satarsan iyidir

Aralik ayinda 2013 model 13.500 kmde rosso 2 lastikli did x2 ring zincirli ebc fren balatali harris elcikli birakin kazayi tekbir cizigi bile olmayan motorumu 10.400 liraya sattim aylarca ilanda durdu 21 favori vardi ama satilmadi.piyasa fos 10bine bile zor satarsin tahminimce gene de hayirlisi olsun

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Bu hasar kayıtları yüzünden oluşan değer kayıplarının bir çözümü yok mu?

Motora tabii ki güveniyorum arkadaşlar. Redline'da gezilmiş bir motor değil de alıcıyı inandırmak mesele.

Son hızı olan 181'i bile tecrübeli bir arkadaş gördü bu motorda. Ben max. 168'i görmüştüm.

Farın değiştiği kazada içeride kırık var demişlerdi. Görünürde 1cm çizik vardı sadece. Dediğim gibi, en ufak hasarlarda bile parçaları değiştirttim.

Hayırlısı olsun diyelim.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Kazalarda oluşan hasarların fotoğrafları varsa gösterir satarsın alan adamda görerek ne olduğunu bilerek alır içi rahat eder.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Motorunun servis bakımları varsa ilanda belirt, lastiklerin artısını belirt.3 tane kazası var diye direk açıklama kısmına yazma.Sadece kazası vardır kaza sonrası tüm parçalar orjinali ile serviste değişmiştir ve evrakları mevcuttur diye belirt.Fiyatı diğerlerinden 1.000 TL düşük yaz.

Sonra özelden mesaj atanlara vaziyeti anlat bu şekilde kazaları mevcut diye belirt.Motorunun temizliğini samimi bir dille anlat aklına yatan olursa bu şekilde anlaşırsın.3 tane kazası var diye direk yazarsan o ilana hiçbir şekilde mesaj atan olmaz.

jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i
    bu hasar kayıtlarına herkes bakabiliyormu bakılıyorsa nerden bakılıyor.ilk defa duydum bu olayı cahil hissettim kendimi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)