Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

2016 ikinci el piyasasında durgunluk

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    Hahaha ne güldüm he herkes kendine yontuyor ne yorumlar görüyorum ister abi seni ne ırgaliyor he pardon seni şöyle ırgaliyor sen sıfır gibi motora öldü fiyatına binmek isteyenlerdensin hakkı neyse o imiş sen Türkiye hak belirleyiciler Derneği misin senin yapman gereken buralarda feryat etmek değil gidiceksin 0km motoru alicaksin satmaya çalışırken gorucem seni 10 bine aldığın gözün gibi baktigin motoruna 7 bin mi istersin 9800 tl sıfır gibi mi yazarsın (he beyin bedava adam yazar sen alırsın yada almazsin ancak kimin ne yazdığına deliler gibi yaygara koparsanda bir yere varamazsin sıfiri bu fiyata diyorsan gidiceksin 0 ini alicaksin millet bıktı bende bi çok kez motorumu sattım hiç görmedim abi bukadar param var demiyeniVelhasıl kelam isteyen istediğini ister isteyen de gider istediğini alır ekinler baş vermeyince kör buzağı topallamazmis
    MimTolga ve Tolgakan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    en temiz örnek. sıfırı 23.400 utanmadan fiyatta pazarlık yok yazmış. allah ıslah etsin. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...67362852/detay

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı themaniacjoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahaha ne güldüm he herkes kendine yontuyor ne yorumlar görüyorum ister abi seni ne ırgaliyor he pardon seni şöyle ırgaliyor sen sıfır gibi motora öldü fiyatına binmek isteyenlerdensin hakkı neyse o imiş sen Türkiye hak belirleyiciler Derneği misin senin yapman gereken buralarda feryat etmek değil gidiceksin 0km motoru alicaksin satmaya çalışırken gorucem seni 10 bine aldığın gözün gibi baktigin motoruna 7 bin mi istersin 9800 tl sıfır gibi mi yazarsın (he beyin bedava adam yazar sen alırsın yada almazsin ancak kimin ne yazdığına deliler gibi yaygara koparsanda bir yere varamazsin sıfiri bu fiyata diyorsan gidiceksin 0 ini alicaksin millet bıktı bende bi çok kez motorumu sattım hiç görmedim abi bukadar param var demiyeniVelhasıl kelam isteyen istediğini ister isteyen de gider istediğini alır ekinler baş vermeyince kör buzağı topallamazmis
    ben sattığım motorlarda hep ederi neyse onu verdiler. sıfırından 100 lira aşağısını isteyip satamayınca ağlayıp zırlayan tiplerden değilim. çok tanıdım öyle herif
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sattığım motorlarda hep ederi neyse onu verdiler. sıfırından 100 lira aşağısını isteyip satamayınca ağlayıp zırlayan tiplerden değilim. çok tanıdım öyle herif
    Üstad boşver bu çakallardan piyasa geçilmiyor.

Bu tip adamlar şunu anlamıyorlar.Satış neden yapılır?Satış yapıldıktan sonra o para ile ne yapılmak isteniyordur?Bu soruları bir kendilerine sorabilseler ortada sorun falan kalmayacak.Aldın mı motoru sıfır,anahtar çevirildiği an kafadan %10 değer gitti kusura bakmayın.Zaten burada kimse kendini yontmuyor,herkes yazıyor sıfır alıyorum diye.Ya da uygun fiyatlı bakıyorlar.Kaç aydır kaç tane Superlight ilanda.Hala satamadılar,biri açmış ilanı.Adamı aradım adam dedi ki "5000 miş bunun piyasası ama 6500 e sıfırı var,biri buna neden 5 kağıt versin?" düşünün,adam kendi bile düşünüp böyle bir yorumda bulunuyor ancak bir bunlar akıllı.

Satamıyorlar da zaten ellerinde kalıyor.Alanlar da ya çok hevesli insanlar ya da bilgisiz insanlar.Kimse kusura bakmasın istediğin kadar temiz bak.O motor İKİNCİ EL artık.Bayiden sıfır motor almak gibi olur mu?

Satamazlar kendileri bilir.Bana ne abi yani,piyasada kendilerini bulunmaz hint kumaşı zannediyorlar.Denemek için ilan koyan var,keyfe keder satan,telefonda milleti azarlamaya çalışan(ki bir tanesine çok ciddi küfür ettiğimi de bilirim,çağırdım buluşmak için gelmedi,keyfine göre milleti azarlayacağını zannediyorlar)insanlar.Bulaşmak yersiz.Adam da kendine göre haklı;serbest piyasa isterse sıfırının 3 katını yazar.Adam zaten vizyonsuz,umursamaz.Yani yazar da yazar.Olay alım-satım değil orada yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en temiz örnek. sıfırı 23.400 utanmadan fiyatta pazarlık yok yazmış. allah ıslah etsin. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...67362852/detay
    Sonra galeriye 15.000 e bırakınca kendi görür.

Yazsınlar boşverin,aklı olan bu paraları vermez.Bir de klasik "Seni ruhsat masrafından kurtarıyorum",600 TL dediği masraf da aslında 270 TL.Ayrıca madem beni bu kadar düşünüyor,ehliyet derdinden de kurtarsın.Versin kendi ehliyetini,ceza falan ne gelirse ona yazdırayım değil mi?
    kafası kırık ve Jemand bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yahu mantığa bak hele kontağı çevirince %10 gidiyormuş hele hele değerli arkadaşım nerde yazıyor bu kanun kaide yazılı bir dayanagin varmı? Anca sıkışan adamı bulursan onu anca alırsın. Bir diğer konu az önce ilan örneği veren arkadaş 2800 km de gosterdigin motor puig cam ve koruma takozları var yazıyor iyi oku bin lira lik aksesuar arti sıfiri alican plaka ruhsat da koy üstüne 25 bin adam da bunu biliyor 2 bin silmiş işte daha ne istiyorsun sana kalsa adam 19 a versin dimi uyanık seni satamazsa biner kardeşim agliycak adam da dediğin gibi galeriye bırakır 15 e sonuç )

inazuma ilanları takip ediyorum. son yılda sıfır fiyatları bir anda arttığı için ikinci el geçen yılın sıfır fiyatında. akıl var mantık var sıfır fiyatı yükseldi diye ikinci eli yükselmez ki. 10000 km'nin üstüne çıkmış adamlar sıfıra yakın fiyat çekiyorlar. he anam he satarsınız öyle bekleyin.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP

abi sahibinden e gir gelen mesajları aç oradan sağa dön

biri bana hacı senin motor 2 sene önce şu paraydı derse , o zaman alsaydın derim o vatandaşa
    themaniacjoe ve MimTolga bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Sahibinden neden ilan yorumu sistemi yapmıyor sanıyorsunuz, site bir haftaya kapanır "bu almaya gelince şahin vermeye gelince serçe" tiplere yapılacak yorumlardan.

Serbest piyasa arkadaş,%10 olayını da seve seve öğrenirsin merak etme.

Arabamı satarken amacım ev almaktı.Eski eşyalarımı satarken amacım yeni eşyalarım için para desteği olmalarını sağlamaktı.Sen hala kafanda "ben neden satıyorum?" diye soru soracak bir yapıyı kuramadıysan,satma zaten.Arkadaşlar,lütfen bu şark kurnazlarına itibar etmeyin.Bekleyin,araştırın,banka kredisi ile borçlanmak bu çakalların saçmalıkları içinde rezil olmaktan iyidir.Ekstra X var Z var...Kimseyi ilgilendirmez.Araba ilanlarında bu daha belirgin "X paket Full+Full" diye yazıyor...Yav arkadaş araba 1.2 Jetta işte.Ne yaparsan yap,o araba 1.2 Jetta...Ederi nedir?İyi okumak lazım.Serbest piyasada kimse kimseye "X e sat,Y ye al" diye zorlama davranışlarda bulunamaz.Ben burada demiyorum ki ilan koymaları yanlış.Yanlış olan,satma amacı olmadan o ilanı koyması.Ki tavırlardan da onu anlarsınız "Satamazsa biner",bu o kadar yavşakça bir ifade ki.Satmayacaksa,binsin zaten???

Herkes kendi bilir dostlar.Ben 4 ay önce de motor bakıyordum,o zaman baktığım motorlar hala ilanda.Adamın biri "satma" maksadı ile ilan açmış,gittim,gördüm,beğendim ve aldım.Bu kadar basit.Siteyi açarken "X e satarım" diye düşünen bir adam,sitede milletin şişirme fiyatlarını görünce "X+5k daha yazayım dur bakalım" diyor.Daha önce yazdığım gibi "ruhsat parasından kurtarma" geyiğine ise gülüyorum.Yav zaten noter devir 120 lira alıyor.Ha 250 vermişim ha 120 vermişim.600-700 falan değil bu arada ruhsat,o galerilerin öpme maksadı ile yaptığı bir hareket.Büyük ihtimal bu cahil arkadaşımız zamanında öpüldüğü için,600-700 TL indirim yaptırdığını da zannediyor.Saf işte,yazık.

Almayın,aldırmayın.İnşallah daha da durulur bu piyasa ki insanların aklı başına gelir.Herşey gereksiz pahalı,paramız değersiz,bir de bu saçmalıklar var.Ne diyelim hayırlı işler bol güneşler.
    Jemand ve cbr1907 bunu beğendiler.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Yahu mantığa bak hele kontağı çevirince %10 gidiyormuş hele hele değerli arkadaşım nerde yazıyor bu kanun kaide yazılı bir dayanagin varmı? Anca sıkışan adamı bulursan onu anca alırsın. Bir diğer konu az önce ilan örneği veren arkadaş 2800 km de gosterdigin motor puig cam ve koruma takozları var yazıyor iyi oku bin lira lik aksesuar arti sıfiri alican plaka ruhsat da koy üstüne 25 bin adam da bunu biliyor 2 bin silmiş işte daha ne istiyorsun sana kalsa adam 19 a versin dimi uyanık seni satamazsa biner kardeşim agliycak adam da dediğin gibi galeriye bırakır 15 e sonuç )
    ne demek motor 25 lira etmiş de 2 bin lira indirim yapmış? sen neyin kafasını yaşıyosun? HİÇ Mİ DEĞERİ DÜŞMEDİ bu motorun şimdi? 10 tane adam çek karşına. şu motoru göster. sıfırı 400 lira daha fazla, hangisini alırsın de. bir tanesi bu motora dönüp bakarsa bende bende hiç bir şey bilmiyorum. tamam fiyatı yazarsın pazarlık payını ekleyip fakat altına bide pazarlık yok yazılmış. anladığım kadarıyla sen de bu satıcılardan birisin, tutup bu şaklabanlığı savunuyosun, allah akıl fikir versin sanada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Alıntı urg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serbest piyasa arkadaş,%10 olayını da seve seve öğrenirsin merak etme.

Arabamı satarken amacım ev almaktı.Eski eşyalarımı satarken amacım yeni eşyalarım için para desteği olmalarını sağlamaktı.Sen hala kafanda "ben neden satıyorum?" diye soru soracak bir yapıyı kuramadıysan,satma zaten.Arkadaşlar,lütfen bu şark kurnazlarına itibar etmeyin.Bekleyin,araştırın,banka kredisi ile borçlanmak bu çakalların saçmalıkları içinde rezil olmaktan iyidir.Ekstra X var Z var...Kimseyi ilgilendirmez.Araba ilanlarında bu daha belirgin "X paket Full+Full" diye yazıyor...Yav arkadaş araba 1.2 Jetta işte.Ne yaparsan yap,o araba 1.2 Jetta...Ederi nedir?İyi okumak lazım.Serbest piyasada kimse kimseye "X e sat,Y ye al" diye zorlama davranışlarda bulunamaz.Ben burada demiyorum ki ilan koymaları yanlış.Yanlış olan,satma amacı olmadan o ilanı koyması.Ki tavırlardan da onu anlarsınız "Satamazsa biner",bu o kadar yavşakça bir ifade ki.Satmayacaksa,binsin zaten???

Herkes kendi bilir dostlar.Ben 4 ay önce de motor bakıyordum,o zaman baktığım motorlar hala ilanda.Adamın biri "satma" maksadı ile ilan açmış,gittim,gördüm,beğendim ve aldım.Bu kadar basit.Siteyi açarken "X e satarım" diye düşünen bir adam,sitede milletin şişirme fiyatlarını görünce "X+5k daha yazayım dur bakalım" diyor.Daha önce yazdığım gibi "ruhsat parasından kurtarma" geyiğine ise gülüyorum.Yav zaten noter devir 120 lira alıyor.Ha 250 vermişim ha 120 vermişim.600-700 falan değil bu arada ruhsat,o galerilerin öpme maksadı ile yaptığı bir hareket.Büyük ihtimal bu cahil arkadaşımız zamanında öpüldüğü için,600-700 TL indirim yaptırdığını da zannediyor.Saf işte,yazık.

Almayın,aldırmayın.İnşallah daha da durulur bu piyasa ki insanların aklı başına gelir.Herşey gereksiz pahalı,paramız değersiz,bir de bu saçmalıklar var.Ne diyelim hayırlı işler bol güneşler.
    alnından öpüyorum arkadaşım, harika yazmışsın.

PatientZer0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasalar durgun bu aralar . 2. elde herkes sıfıra yakın fiyat çektiği için satamıyorlar. Bende sırf piyasayı yoklamak için uygun fiyattan ilan açtım ama satılmadı. Alıcı bulursam satacağım bende uyguna
    Hocam cbf 150 konusunda çok yazını okudum.Satmaktaki amaç cc yükseltmek mi yoksa cbf150'e geri mi dönüyorsun.Cbf kullanıcılarında dönüp dolaşıp yine cbf alma durumları oluyor sanki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

Alıntı The-Rock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem toplu parası olmayana kredi gibi bir imkan varken 2. el almak bana riskli geliyor açıkcası.
    Kredi de yine faiz vs giriyor işin içine.Mesela Honda iki bankanın kredi kartlarına peşin fiyatına 9 taksit yapıyor.Faiz yok mis gibi.Gerçi kredi çekersen de nakit indirimi yaptırıp faizi de sıfırlama ihtimalin olabilir.Bilemedim şimdi.

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Selamum Aleyküm arkadaşlar.Konuyla alakalı (Motor sahibi değilim ama devamlı buradan motor yorumlarına ve malum sitenin fiyatlarına bakarak) bikaç kelam etmek istedim.Kimse üstüne alınmasın yazacaklarımın ama bu durgunluğun bir değil birden fazla sebebi var bence.
    1-Malum geçim sıkıntısı..
    2-Motorsiklet kazaları ve ölümlerdeki artışa bağlı (benim gibi)sorumluk (çoluk çocuk) sahibi insanların motorsikleti çok sevmesine rağmen korkarak bakması.
    3-Malum sitedeki fiyatların satıcıların ve ürünlerin çoğunun güvenilir olmaması.
    4-Vatandaşımızın parasının (tabiki haklı sebepler ki para kolay kazanılmıyor) kıymetli olması.
    Malum site üzerinden konuyu detaylarsak durum şöyle arkadaşlar.O site gerçekten güvenilir bir site değil.Adamın kendi güvenilir değil verdiği ilan güvenilir değil sattığı mal güvenilir değil.Bir örnek vereyim.Fiyatı tam hatırlamıyorum ama motorun fiyatının 10 da 1 ini yazmış adam mesela plaka yok ruhsat yok şasi numarası bile yok ama motor çalıntı değil diyor,yersen tabi...Başka bir örnek sıfırı 5000 olan bir motoru adam 1000 km kullanmış 4500 yazmış.Neymiş demiri varmış bakırı varmış kılmış tüymüş.Ya arkadaş sıfır bir telefon aldın ertesi gün aynı telefonu aldığın yere aynı fiyattan verebilirmisin direk yüzde 30 ikinci el fiyatı kırar sana telefoncu.Tok satıcıyım muhabbeti var bide.Bu güruh oltacı takımı.Yemliyorlar ya tutarsa hesabı.Hani yeni motor sahibi alacak genç kardeşlerimiz vardır heyecanlı.Garibim okul harçlıklarını biriktirmiş rica minnet anasından babasından para istemiş ucuz yollu bir motor alacak.Ama bu oltacı tayfası o garibanın üç kururş helal parasına göz diker nasıl keklerim diye.Bir arkadaş demişki sen 10000 bin tlye sıfır motor al ikinci el 7000 e satabilecekmisin diye.Bu ne demek biliomusunuz.Eğer sıfır motor aldıysam satarken milleti illaki kazıklamam lazım.Aynen açılımı budur.Sıfır aldıysan banamı aldın kenine aldın ama satarken ikinci el olarak bana satacaksın o yüzden ikinci el fiyatı söylemen lazım.Ha söylediklerimden kimsenin malını öldürmek istiyorum zannedilmesin ama ederi neyse o söylensin insanlar zaten alıyorki yukardaki postlarda arkadaşlar çok güzel örneklerde vermişler.Velhasıl kelam bu iş rayına oturmadığı müddetçe piyasa daha çok durgun kalır.Çoğumuz ikinci el piyasasını takip edip fiyatlar arasında kıyaslama yapıyoruz.O yüzden kolay kolay kimsenin parasını çöpe atacağını zannetmiyorum.Allaha emanet...
    Jemand ve cbr1907 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yav he he bunlar kurabiye Tayfası şurda bişey anlatıyoruz bunlar hala yok neyin kafası yok yav... uslubunuzdan belli kim oldugunuz bende burdan sesleniyorum 25 binlik motoru 15 e verin kardeşim galeriye ama böyle mezar kovalayan kafasına göre değer bicen adamlara vermeyin kardeşim )adam 1.2 jetta diyo başında motor geçen herseyin adı para kardeşim takoz dediğin 20 liraya alır yaptirirsin ama motorsiklet takoz dedinmi anında 500 lira oluverir cam dediğin 20 liraya alırım dersin motorsiklet cami dedin mi tık givi cam 650 lira sana göre ( lan olsa nolur olmasa nolur dersin150 nin üstüne ciktinmi ilaç olur o cam kafayı sokar gizlenirsin gibi gibi 2016 ocakçılar sizii

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sahibindendeki ilanların yüzde 75 i gerçek satıcı değil. ilanların bir o kadar yüzdelik kısmıda satma amacı olup olmamasından bağımsız, güvenilir değil. Motorun ne bok olduğu belli değil

İkinci elde abuk subuk fiyat yazıp işine gelirse diyenler veya motorun liste fiyatı üzrerinden nakitte hiç indirim yapılmıyormuş gibi bildiğin kazık fiyat verip ikinci el sitelerini mundar edenler, sıfır motor fiyatlarının zamanzaman kötü niyetli fiyat artışında son 3-4 yılda pay sahibiler.

Bu 2. el motoruna satılmayacağını bile bile sıfır fiyatı yazanlarla alacağı motorun sıfırını almayı asla düşünmeyen 1 yaşında 6-7 bine kadar motoru sıfırından yüzde 10-15 uyguna alıp 1 sezon kullanıp aldığı fiyata ilana koymayı hayal eden, kendi hiç değer kaybı yaşamayıp tüm değer kaybını sıfır almış adama yıkmaya çalışan tayfada aynı, hepsi bizim insanımız
    Jemand bunu beğendi.

"Sıfır gibi"

Adı üstünde, gibi. Ama değil. Binilmiş, kullanılmış, yol yapmış, ömründen yemiş.

Şimdi elbet herkes inanılmaz iyi rodaj yapmıştır, red line görmemiştir, tüm motorlar oldukları yerde yan yatmıştır.

Ama kullanılmış mal kullanılmıştır. Değer kaybeder. Serbest piyasa elbette herkese istediği fiyatı isteme hakkı sunar.

Ama bu hak sizi haklı yapmaz.

Yav he he bunlar kurabiye Tayfası şurda bişey anlatıyoruz bunlar hala yok neyin kafası yok yav... uslubunuzdan belli kim oldugunuz bende burdan sesleniyorum 25 binlik motoru 15 e verin kardeşim galeriye ama böyle mezar kovalayan kafasına göre değer bicen adamlara vermeyin kardeşim )adam 1.2 jetta diyo başında motor geçen herseyin adı para kardeşim takoz dediğin 20 liraya alır yaptirirsin ama motorsiklet takoz dedinmi anında 500 lira oluverir cam dediğin 20 liraya alırım dersin motorsiklet cami dedin mi tık givi cam 650 lira sana göre ( lan olsa nolur olmasa nolur dersin150 nin üstüne ciktinmi ilaç olur o cam kafayı sokar gizlenirsin gibi gibi 2016 ocakçılar sizii
    Eminim ki ne ticarete kafan basıyor ne de bu tarz hiçbir konuya.2016 ocakta üye olmuşsa ne olmuş?Kafa yaşın çok küçük kusura bakma,üslup olarak da sen önce doğru üslubu takın;ondan sonra millete ders verirsin.Herkes görüyor bu tarz kafadaki insanları.Almayın,aldırmayın.Siz bilirsiniz yani,görüyoruz satılmıyor.İlan koyduğun motor da araba da bilgisayar da satılmıyor ki,o ilanı koymaya devam etsen ne olur etmesen ne olur?Ayrıca sen ciddi kazık yemeye alışmış bir adamsın kusura bakma.500 liraya nerede takoz var?Hangi modelin takozu o?Zamanında ciddi kazık yediğin için,kin dolmuşsun gibi geldi bana.Git biraz piyasayı öğren,büyü yani,sonra gel buralarda millete ayar falan vermeye çalış.Yoksa zamanını harcama,parası olan enayinin birine benziyorsun.Git biraz daha 500 liraya takoz falan al.
    Jemand bunu beğendi.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    2 el piyasa fiyatları yanlış olması büyük etken kanımca.
    Örnek vereyim kendimden;
    Sanırım 3-4 ay önce idi.Belki daha fazla tam hatırlamıyorum.Ktm 1190 Adv R modeli için 22,000 euro veya 66,000 tl fiyat ile bir ilana teklif vermiştim.62,000 tl kabul ederseniz alayım diye.Euro kuru o zaman 3 tl idi.Malesef anlaşamamışık.Motor halen ilanda.67,000 tl ile halen ilanda motor şuan.Bunun dışında;

Güncel motor ilanlarına bakıyorum, tam ne yapacağıma karar vermediğim için birkaç modeli araştırıyorum.Örneğin 2015 Kawasaki Versys Kle 650 ilanlarına bakıyorum.Sıfır fiyatının üstünde dahi ilan gördüm.Genelde 2 . el tercih etmemin sebebi daha uygun bir bütçe ile sahip olabilmektır.Ayrıca aksesuarlı bir alışveriş avantaj yaratacaktır.Ancak fiyat 0 piyasasına yakın olduğunda (ki aynı veya üstünde Versys ilanları mevcut ) 2.el bir ürün neden alayım diye sorarım kendime.

Herkesin malı değerlidir.Herkesin parası kıymetli,tabi ki değer kaybetmesin.Ancak fiyatların genelini doğru bulmuyorum.Zaten yanlış fiyat tercihi sebebi ile motorlarda satılmıyor.Satıcıların çoğu gereksiz uzun süre bekliyor.

Genel fikrim bu şekil.
    Jemand bunu beğendi.

Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 el piyasa fiyatları yanlış olması büyük etken kanımca.
    Örnek vereyim kendimden;
    Sanırım 3-4 ay önce idi.Belki daha fazla tam hatırlamıyorum.Ktm 1190 Adv R modeli için 22,000 euro veya 66,000 tl fiyat ile bir ilana teklif vermiştim.62,000 tl kabul ederseniz alayım diye.Euro kuru o zaman 3 tl idi.Malesef anlaşamamışık.Motor halen ilanda.67,000 tl ile halen ilanda motor şuan.Bunun dışında;

Güncel motor ilanlarına bakıyorum, tam ne yapacağıma karar vermediğim için birkaç modeli araştırıyorum.Örneğin 2015 Kawasaki Versys Kle 650 ilanlarına bakıyorum.Sıfır fiyatının üstünde dahi ilan gördüm.Genelde 2 . el tercih etmemin sebebi daha uygun bir bütçe ile sahip olabilmektır.Ayrıca aksesuarlı bir alışveriş avantaj yaratacaktır.Ancak fiyat 0 piyasasına yakın olduğunda (ki aynı veya üstünde Versys ilanları mevcut ) 2.el bir ürün neden alayım diye sorarım kendime.

Herkesin malı değerlidir.Herkesin parası kıymetli,tabi ki değer kaybetmesin.Ancak fiyatların genelini doğru bulmuyorum.Zaten yanlış fiyat tercihi sebebi ile motorlarda satılmıyor.Satıcıların çoğu gereksiz uzun süre bekliyor.

Genel fikrim bu şekil.
    Hocam ne güzel yazmışsınız.Daha satamaz da o.Satmak için ilan açmayan insanlar yüzünden piyasa şiştikçe,şişiyor."Aldığım fiyatta sattım ehe ehe " tipleri türedi son zamanlarda.Aslında genele bakarsak dolar/euro ile satsa dahil,ülke içinde alışveriş yapacağından kendi yarattığı bu saçma duruma,yine kendi düşüyor.Kur yüzünden sıfıra gidemiyor,ikinci elde ise aynı sizin başınıza gelen gibi bir durum ile karşı karşıya kalmakta.

Velhasıl güzel insanlar;almayın.Bu kadar basit.Yukarıda biri yazmış borçlanarak sıfır almak daha mantıklı diye.Ne yazık ki o hale gelmiştir şu anda piyasa.Ve resmen "Alacaksın ulaaaan!" ya da "Satacaksın ulaaan!" gibi saçma bir tarz,saçma bir gerilim hakim insanlarda.Satıcı satamıyor,elinde kalıyor,kaldıkça hem değer kaybediyor,hem de sigortadır,vergidir cebinden bir ton para çıkıyor.Zarar ona oluyor.Herkes hak ettiğini yaşıyor güzel insanlar.İyi pazartesiler dilerim.
    TAYFUNBORA bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    bugüne kadar 6 motorum oldu.5ini de sahibindene verdkten 4-5 gün sonra sattım.niye adam gibi fiyat yazıyorum.nasılki kendim alırken kazıklanmamak istiyorsam,aynı şekilde karşımdaki adamı da kazıklamak istemem.ilan verirken emsallerine bakıp fiyat analizi yapıyorum.ona göre fiyat yazıyorum.herkes benim düşüncemde olsa piyasa canlanır.iyi sen alırken kılı kırk yarıp en öldüm fiyata almaya çalışaksın,satarken de sıfırından 500tl aşağı fiyat yazacaksın.km de 10000 olacak,neymiş arkasında çanta varmışta önünde cam varmışta,üstüne kiremit düşmüşte depo grenaj falan filan değişmiş,üstüne kuş pislemiş boya deforme olduğu için boyatmışta cart curt...geç baba bu ayakları,bu ayaklar koktu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:33 ----------

COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

[/COLOR]ayrıca bi motor alacağım zaman araştırma yaparken hoşuma giden bi kaç motora teklif veriyorum.sahipleri olmaz diyor.o ilanları favorilere ekliyorum.neyse uygun bi motor bulup alıyorum.aradan 1 ay geçtikten sonra sahibinden.com dan bi mesaj:favori ilanınızın fiyatı düştü.bakıyorum 1 ay önce teklif ettiğim fiyat yada daha aşağısını yazmış...
    hayırmı?noldu?ne iş? 1 ay önce verdiğim teklife ukalaca böbürlenerek ve büyüklenerek tek kelime olmaz dedin,beterin beteri ol,rezil rüsvayi seni....
    Jemand bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Aralık ayında alım ve satım yaptım :
    Yamaha Ybr125 >> 2,5 yıl tepe tepe kullandım , sahibindende ki en ucuz fiyattan daha ucuza sattım alıcı ve ben memnunum.
    Alıcı olarak önce Sym Wolf 250 baktım (Ki bu motor ikinci elde uygun satılıyor) sonra motordan çok anlamadığımdan dedim uğraşmaya gerek yok , Bajaj Pulsar 200NS sıfırda zaten bu fiyatlar Bajaj aldım , memnunum.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)