Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Pazar sabahı 9 da E5 te bi araç tarafından öldürülüyordum...(fotolar mevcut)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Vay anasını geçmiş olsun ben bir an anlattığınıza inanamadım fotoğraflara bakma ihtiyacı duydum büyük geçmiş olsun yerinizde başkası olsa şuan burada olmayabilirdi.
    GP500-1st bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam geçmiş olsunda anlattıkların fotoğrafın bazı yerlerini bağdaştıramadım burun bariyere yonelıp araba takla attıysa bu arabanın tavan cızıgının olması lazım bu arac burunu barıyere vermemıs fıkrımce dırek göt salarak kıcını caprazlama bariyere vurmus heyecanla farklı gormusun gıbı
    Araç iki defa her bariyere vurduktan sonra takla atacak kadar havalandı. ilk vurduğunda benim önüme düştüğünde 3-5 mere mesafeden aracım tüm alt sacını alt kısmını gördüm. Altına girmekten zor kurtuldum. iki teker üzerine kalktı, tam tavanın üstüne düşüp takla atacakken kendi etrafında dönüp yönü değişti tekrar havalanan lastiklerin üstüne güm diye indi, sonra birdaha bariyere patladı.

Aracı ilk bariyere vurdugunda esp topladı ve araç yan olarak vurdu, ikinci vurduğunda bu sefer kıçıyla dönüp vurdu.

Fotolardan ön lastiğe ve aksa bak. Arabanın ön taraf sağlam olmasına ramen yüksekten iki defa yere vurduğundan ön lastikte aks ta haşat oldu

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Geçmiş olsun, sadaka vermeyi unutmayın.
    GP500-1st ve bindiregandi bunu beğendiler.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    cok gecmis olsun.sen istedigin kadar ekipman giy,guvenli surus yap.boyle serefsizler yuzunden canindan ol.boyle bir dunya var mi?trafikten omur boyu men edeceksin bu serefsizi
    GP500-1st, Shrieker ve GB79 bunu beğendiler.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok geçmiş olsun keske kamera olsaydi kaskinizda. Keske dallamayi yakalayip arabadan indirip surayina tukurseydin
    GP500-1st bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çok geçmiş olsun, Allah korumuş. Arabadaki hasara bakıyorum da gerçekten o kadar hasar alması için çok süratli olması lazım.

O hızla size çarpsa neler olacağını düşünmek bile korkutucu. Yeniden geçmiş olsun
    GP500-1st bunu beğendi.

ataykaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    büyük geçmiş olsun.
    GP500-1st bunu beğendi.

Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun. Ben her zaman derim istanbulda en az 600 cc kullanilmali e5 te diye. Cunku günümüz arabalari cok guclu ve hizli olduklari icin , ayrica diger araclardan yuzde 10 daha hizli gitmemiz gerektigi icin , ayrica boyle anormal durumlarda hemen kacabilmek icin.
    Dedinizya 125 cc ile gucu az oldugu icin kacamadiginizi gaz acsa roketleyip sagindan solundan kacabilirdim.
    İstanbul otoban , tem , e5 , e6 da en az 600 cc olmali,
    Aslinda ben destekliyorum otobanlarda 250 cc yasaklanmali, cunku gercekten gununuz arabalari ultra luks ultra guclu.
    Gecmis olsun size bisey olmamasi sevindirici.
    O alkollu o. Cocuguda bir gun insallah bir tıra arkadan vurur ve tirin altinda feci sekilde can verir.
    Cunku bu tip alkollu arac kullanan mallar yine birgun muhakkak ama kesinlikle ayni sekilde arac kullanacaklar ve allah korusun bir motosiklet suren kardesimizi canindan edebilme ihtimali her zaman oldugu icin beddua ettim.
    600cc konusunda tam olarak katılmıyorum. Çünkü bu trafik dallaması çıkana kadar herşey normaldi. yolun olaydan önceki 10 km lik kısmını rampaları 100 düzlükleri 115 le yani trafikten yüzde 10 hızlı geçtim. ama hep 110 la gitmek de güvenli değil. Sol şeitteki araç 90 la ve trafiğin yogunluğuna uygun gidiyordu bende öyle. Hızımı biraz daha yoğun avcılar kısmına kavşaklarına yaklaştığımdan 90 a çektim.

Asıl olay 150 km ile arkadan sana ciyaklayarak fren sesi ile gelen sürücü. 600cc olsaydı da orda hızımı 90 a çekicektim. ilk darbeyi arkadan bana vurmaması en büyük şansım oldu

evet önüme düştüğünde sıyrılmak için 250cc de yetmezdi bi an gördüğüm delikten fırlamak için en az mt-07 ve 09 veya 1000cc torkuna ihtiyaç vardı.

vites küçültücek bir zamanda yoktu, 6. viteste bir dl650 strom veya xj6 da ışınlamaya bilirdi.

Bu magandalar böyle sürdükce her cc den her motoru altına alır yani, kimse güvende değil.
    barodi bunu beğendi.

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Çok geçmiş olsun. Sen hata yaparsın, sorumluluk sende olur, kaza yaparsın eyvallahta, böyle alâkasız durumlarda kim vurduya gitmek gerçekten daha acı. Ve ne yazık ki, motosikletlilerin başına bu tarz olaylar sık sık geliyor.
    Hatırladığım kadarıyla, Maltepe yada Pendikte, kırmızı ışıkta bekleyen motosikletli arkadaşın üzerine, karşı şeritten gelen araç düşmüştü. Ve vefat etmişti. Trafikte motosiklet kullanırken beni en cok tedirgin eden şey, başkasının hatasından zarar görmek. Tekrar geçmiş olsun.
    GP500-1st bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Yok arkadaş böyle olmaz, alkollü araç sürene 15.000 tlyi yazacaksın ve ehliyetini 5 yıl alacaksın.

Çok netim bu konuda. Defalarca arkadaşlarım içmesine rağmen aracı benim süreceğim için içmediğimi bilirim. Çok zor birşey değil , içmesende oluyor o mereti.

Geçmiş olsun diliyorum size.
    GP500-1st bunu beğendi.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam sarhoş da olsa. 150-160'la da gitse. Bariyerlere defalarca çarpsa da. yan, tavan ve ön havayastıkları açılmış, şöför koşarak uzaklaşabilmiş. Ama motor cambaz işi, çakıl taşında sekse teker hayatın riskte.
    GP500-1st bunu beğendi.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Çok geçmiş olsun.. Dün akşam kayın biraderle arabada giderken böyle manyakları (alkollü veya manyak gibi araba kullanaları) konuşuyorduk.. Hergün bir piyango çıkabilir karşımıza diye...

Alkol alıp araç sürenler böyle durumlarda cinayete teşebbüsten yargılanmalı (gerçi sanırım öyle)...
    Madem içiyorsun, bin taksiye dön evine...

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok arkadaş böyle olmaz, alkollü araç sürene 15.000 tlyi yazacaksın ve ehliyetini 5 yıl alacaksın.

Çok netim bu konuda. Defalarca arkadaşlarım içmesine rağmen aracı benim süreceğim için içmediğimi bilirim. Çok zor birşey değil , içmesende oluyor o mereti.

Geçmiş olsun diliyorum size.
    Söylediklerine son derece katılmakla beraber, alkollu sürenin en az 5 yıl ehliyetine el koyduğun gibi, altındaki aracın kasko değeri kadar ceza keseceksin veya aracı hala sağlamsa kaskodan yapılan aracına ceza olarak devlet el koyacak.

15.000 lira ceza bazılarına ceza değil hediye. ne kullanıyorsa arabasına el konulacağını bilecek. Ceza herkezi korkutacak canını yakacak ki, caydırsın o riski alamasın.
    beko12345 bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Geçmiş olsun.
    Adamın sadakasının seninkinden fazla olduğu anlaşılıyor.
    Böyle sağlam kazadan burnu bile kanamadan çıkıp kaçabilmiş.
    Böylece sağlam bir cezadan da yırtacak.
    Sende yaşadığına şükret.
    Bak şu anda onlar hep bizimle birlikteler forumunda seni ne kadar sevdiğimizi falan yazıyor olacaktık.
    Tekrar geçmiş olsun.
    GP500-1st bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun arkadaşlar işin ironik yanı sabah foruma girdim ve son msj mı FSM de makaslar atarak masum bir insanı öldüren, 7 aylık hamile kadının ölümü ile ilgili konuya yazdım. Dua ederek yola çıktım.

Olaydan 10 dakikka önce bir aracın yanından geçerken bu şimdi birden benim üstüme kırsa veya trafikte biri saçmalasa işimiz Allaha kalmış, biz motorcuları kötü şeylerden korusun diye geçirdim.
    Allah korumuş. Çok geçmiş olsun. Bu kadar detaylı açıklamalar yapmanız bile olay esnasında geniş görüşü bırakmadığınızı gösteriyor.

Konuya yazdığınız yorumu da hatırladım. Malesef motosiklet kullanmak tehlikeli klişesini destekliyoruz , bu ülkede bu keyfe izin vermiyorlar.

Keyif aldığım , yolların bomboş olduğu tek gün olan Pazar günü böyle bir badire atlatmanız da canımı ayrıca sıktı.

Umarım kimsenin başına gelmez, böyle trafiğin ana hatlarında biraz daha denetim olması taraftarıyım.
    GP500-1st bunu beğendi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Geçmiş olsun. Bir avukata sor bence. Hayatını tehlikeye attığı için tazminat davası açabilirmisin? Yinede yaralanmadan atlattığın için şanslısın. Ülkemizde ormanlar çok azaldı. Şehirlerde bu canlılarla beraber yaşamak zorundayız ne yazık ki.
    GP500-1st bunu beğendi.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Çok geçmiş olsun ya, E5'in özellikle Merter-Beylikdüzü arası çok tehlikeli, sürekli yarış yapan ve makas atan psikopatlar var, zorunda değilsem, zamanım varsa alternatif yolları kullanmaya çalışıyorum. Bu kadar sıkışık trafikte hem önü, hem arkayı kollamak çok zor hakikaten, bir anda arkanızda bir sapık bitebiliyor, önünüzde de her an her şey olabileceği için çok zor bir yol.
    GP500-1st bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah korumuş. Çok geçmiş olsun. Bu kadar detaylı açıklamalar yapmanız bile olay esnasında geniş görüşü bırakmadığınızı gösteriyor.

Konuya yazdığınız yorumu da hatırladım. Malesef motosiklet kullanmak tehlikeli klişesini destekliyoruz , bu ülkede bu keyfe izin vermiyorlar.

Keyif aldığım , yolların bomboş olduğu tek gün olan Pazar günü böyle bir badire atlatmanız da canımı ayrıca sıktı.

Umarım kimsenin başına gelmez, böyle trafiğin ana hatlarında biraz daha denetim olması taraftarıyım.
    bugün 2 badirede ben atlattım hemde 5 dk arayla video yüklensin konusunu açıcam . ama suç yarı yarıya bende hatta fazlası bende . zaten videoda belli olacak hatalarım. bir anlık dalgınlık ile kaza oluyor zaten. anladımki her ne olursa olsun bir saniye bile rehavete kapılmamak gerekiyor. kaza olmaz olmaz dersin istersen 10000000 km tecrüben olsun bir anlık dalgınlık ile kaza olur.
    GP500-1st ve GB79 bunu beğendiler.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle çok geçmiş olsun.
    konuyla alakası yok ama, son 2 yıldır türbansız 112 ekibinde kadın görevli görmedim. yasa falan mı çıktı? abartmıyorum gerçekten.
    GP500-1st bunu beğendi.

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Çok geçmiş olsun hocam, gerçekten çok ucuz atlatmışsınız.
    GP500-1st bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)