Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

A1-A2-A sınıfı ehliyet ile ilgili detaylı açıklamalarım ve sürücü kursları !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tige-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim bilgiler için teşekkürler. BEn eylülde yazılmıştım a2Ye 5yıllık b ehliyetim var ama daha a2 direksiyon sınavına girmedim ocaktan sonra gireceğim.Benimki stajere mi kalıyor yoksa direk a mı yazacak?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı lawyer_16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrubelerim sadece 150 ccnin yetmeyecegini soyluyor ama dedigin gibi 1 yil boyunca bazi kurslar cup tarzi motorlarla sinav yapti. Motorlar stop etmedi adaylari kalmadi. Milli egitimin salak memurlari o motorlara onay verdi. Umarim bu konuda en bastan dogru bi siniflandirma yapilir.
    millet o ufacık motorlarla uğraşırken cbf150 verdi benim kursum altıma

Motosikleti
    Kymco agility125 / Ybr 125 Esd
    Abi merhaba ben 19.10.1998 doğumluyum ekimde 17 yaşımı bitirdim 20 ekimde ehliyete yazıldım 12 aralıktaki sınavı geçtim 2. Sınav 2016 ocağa kalıyor eğer sınavdan geçersem a1 mi alırım a2 mi ? Konuyu bildiğini idda edenler "başvuru tarihin önemli" diyor ama yinede sormak istedim cevap verirsen gerçekten çok sevinirim uzun zamandır içimde dert oldu :(

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Tige-R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim bilgiler için teşekkürler. BEn eylülde yazılmıştım a2Ye 5yıllık b ehliyetim var ama daha a2 direksiyon sınavına girmedim ocaktan sonra gireceğim.Benimki stajere mi kalıyor yoksa direk a mı yazacak?
    Stajyerlik ve yeni ehliyet siniflari farkli seyler. Daha onceden ehliyetiniz oldugu icin stajyer olicsksiniz. Bu sene icinde kursa yazildiginiz icin a sinifi ehliyet alacsksiniz.

gurcan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sagolasin kardesim verdigin bilgi icin kazancli isler dilerim.

Hocam verdiğiniz bilgiler ve vakit ayırdığınız için teşekkürler.. Bende 10 yıllık falan B sınıfı ehliyete sahibim.. Bu yaz A2 direksiyon sınavına girdim ve geçtim dosyamı aldım fakat iş yoğunluğundan dolayı ehliyetime işlettirmek için trafik şubeye başvuru yapamadım. 2016 içerisine bırakırsam ehliyetimde ne yazıcak ve stajyer olucakmıyım.. Oluryorsamda bu iş nasıl olucak aklım fikrim ermedi.. (Ağır bilgi kirliliğine maruz bırakıldım. Diğer arkadaşlar sormuşlar benzer durumları ama kafam çok karışık. Teyit etmek istedim.)

Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler..

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Bu yıl sonuna kadar randevu almaksızın trafik şubeye başvurup ehliyetinizi alabilirsiniz.Acele edin en azından randevu almaktan kurtulursunuz.2016 da çıkarırsanız A sınıfı oluyor ehliyetiniz.Yani sizi etkilemiyor, bende sizin gibiyim 8 yıllık b ehliyetim var pazar günü sınavdan geçtim.Dayım sürücü kursu sahibi ehliyetin olduğu için seni kapsamıyor dedi.Biz 2016 da bile yazılıp girsek yine A sınıfı alabiliyoruz.

M.Cankurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 (2013)
    Hocam bir sorum olacaktı 2012 yılından beri B tipi ehliyet sahibimiyim. Kasım ayında kurs yerimden A2 sertifikamı aldım. Ama 2016 yılında ruhsata işleteceğim.

Ben bu durumda 2016 Yılında gelen kanuna göre A2 mi ehliyet sahibi olacağım A tipi ehliyet sahibi ?
    Ride to live,Live to ride

Honda CBR 125R (2015) > Yamaha YZF R25 (2016)

benim anlamadığım suan 23 yasındayım ve 1 yıllık a2 ehliyetim var.35 kw üzeri motor sürebilmem için tekrar sınava girip a ehliyet mi almam gerekiyor.yoksa yasım 24 olduktan sonra a2 belgem a olarak mı değişecek

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Mimarca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam verdiğiniz bilgiler ve vakit ayırdığınız için teşekkürler.. Bende 10 yıllık falan B sınıfı ehliyete sahibim.. Bu yaz A2 direksiyon sınavına girdim ve geçtim dosyamı aldım fakat iş yoğunluğundan dolayı ehliyetime işlettirmek için trafik şubeye başvuru yapamadım. 2016 içerisine bırakırsam ehliyetimde ne yazıcak ve stajyer olucakmıyım.. Oluryorsamda bu iş nasıl olucak aklım fikrim ermedi.. (Ağır bilgi kirliliğine maruz bırakıldım. Diğer arkadaşlar sormuşlar benzer durumları ama kafam çok karışık. Teyit etmek istedim.)

Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler..
    Sizden sonra yorum yapan erdost doğru bilgi vermis. Siz stajyer olmayacaksiniz ve a sinifi ehliyet sahibi olacaksiniz 2016da alsaniz bile.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

Alıntı M.Cankurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bir sorum olacaktı 2012 yılından beri B tipi ehliyet sahibimiyim. Kasım ayında kurs yerimden A2 sertifikamı aldım. Ama 2016 yılında ruhsata işleteceğim.

Ben bu durumda 2016 Yılında gelen kanuna göre A2 mi ehliyet sahibi olacağım A tipi ehliyet sahibi ?
    Ayni sorulari soruyosunuz hep cok ayip. Cevap A

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Alıntı by*cambaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim anlamadığım suan 23 yasındayım ve 1 yıllık a2 ehliyetim var.35 kw üzeri motor sürebilmem için tekrar sınava girip a ehliyet mi almam gerekiyor.yoksa yasım 24 olduktan sonra a2 belgem a olarak mı değişecek
    Yok dostum suanda a2 varsa yasini beklemeden a sinifi alacaksin her motoru sureceksin
    M.Cankurt bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    hocam hiçbir ehliyetim yok benim sadece kasım ayında aldığım A2 sertifikam var direk A mı alacam ben

Arkadaşlar iki arada bi derede kaldım bi akıl verin,

2 aralıkta kayıt oldum A2 ye direksiyon sınavı ocak 23 falan sanırım, kurs bana diyorki motoru yokmuş A1 vereecekmiş , dedim makara mı yapıyon ben napım A1 i neyse ayarlarız falan fıstık dedi, elimde sadece makbuz var kurs ücretinin, konu başında arkadaş 11 aralık öncesi kurs kayıtları yeni yönetmeliğe tabi değildir diye yazmış kaynak nedir acaba ben hakkımı arayabilirmiyim, şimdi fiyatlarda aldı başını gitti tabi fikri olan bi zahmet aydınlatsın

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Kardesim kursla adam akilli konus. A1 benim isime yaramaz. Bana a2 lazim de. Eger veremiyorsaniz parami iade edin aksi takdirde il ve ilçe milli egitime sikayet edecegim de. Eger vermezlerse sikayet et zaten. Dilekce de " Bana a2 vereceklerini soylediler kayit ettiler. Ama simdi a1 verebileceklerini soyluyorlar. Paramida vermiyorlar " de. Sorusturma gecirir kurs ve buyuk ihtimalle hakli cikarsin.
    kant_1986 ve lawyer_16 bunu beğendiler.

kardeş iyi güzel diyonda para iadesi istemiyorum, zaten cüzi bir rakama anlaştık girdik, şimdi bu adamın motoru yokya ben mt07 getirsem oraya al bunla sok beni sınava desem olur mu ?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı kant_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2 aralıkta kayıt oldum A2 ye direksiyon sınavı ocak 23 falan sanırım, kurs bana diyorki motoru yokmuş A1 vereecekmiş , dedim makara mı yapıyon ben napım A1 i neyse ayarlarız falan fıstık dedi, elimde sadece makbuz var kurs ücretinin, konu başında arkadaş 11 aralık öncesi kurs kayıtları yeni yönetmeliğe tabi değildir diye yazmış kaynak nedir acaba ben hakkımı arayabilirmiyim, şimdi fiyatlarda aldı başını gitti tabi fikri olan bi zahmet aydınlatsın
    Dostum ne fazla heycana nede evhama gerek yok beklersin kurs illaki araci alir her kafadan ses cikiyo hele bi yasa ciksin kurslar ona gore araclarini alirkar onayinida alirlar ocak olmaz subatta girersin atla develik bi durum degil sirf boyle evhamli insanlarla ugrasmamak icin bu doneme motor kaydi almadik subatta gelin diyip durumu izah ettik kurs napacak bu geciş surecinde sık bogaz yapmayın milleti subatta girer alirsin yasayi bekkeyip oyle alicaz bizde motorlari belki ertelerler o olur bu olur okadar motor ve para çöpemi gitsin
    lawyer_16 bunu beğendi.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    kardeş iyi güzel diyonda para iadesi istemiyorum, zaten cüzi bir rakama anlaştık girdik, şimdi bu adamın motoru yokya ben mt07 getirsem oraya al bunla sok beni sınava desem olur mu ?
    Kursun sahibine devir yaparsan motorunu ancak öyle olur. Yoksa 7 yil öncesinde kaldi kendi motorunla sinava girme olaylari. Surucu kursuna ait olmayan hicbir aracla sinav yapilamaz... surucu kursuna ait araclarin rushatlarinda egitim araci yazar ve milli egitimden egitim icin onaylanmis araclardir.
    kant_1986 bunu beğendi.

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ne fazla heycana nede evhama gerek yok beklersin kurs illaki araci alir her kafadan ses cikiyo hele bi yasa ciksin kurslar ona gore araclarini alirkar onayinida alirlar ocak olmaz subatta girersin atla develik bi durum degil sirf boyle evhamli insanlarla ugrasmamak icin bu doneme motor kaydi almadik subatta gelin diyip durumu izah ettik kurs napacak bu geciş surecinde sık bogaz yapmayın milleti subatta girer alirsin yasayi bekkeyip oyle alicaz bizde motorlari belki ertelerler o olur bu olur okadar motor ve para çöpemi gitsin
    Kardeş sende sürücü kursusun anladığım kadarıyla, dediğin seçeneği benim takıldığım kurs bana direk niye söylemiyor o halde, kardeş motor alıcaz sende martta giricen sınava desin biz hayır mı dicez eywallah der geçeriz, tabakaneye bişey yetiştirmiyoruz, ama adam ne diyor direk A1 alıcan sen o bunu derken normal oluyor biz yol yordam sorarken aceleci evhamlı oluyoruz, hey Allahım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

Alıntı akbird adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kursun sahibine devir yaparsan motorunu ancak öyle olur. Yoksa 7 yil öncesinde kaldi kendi motorunla sinava girme olaylari. Surucu kursuna ait olmayan hicbir aracla sinav yapilamaz... surucu kursuna ait araclarin rushatlarinda egitim araci yazar ve milli egitimden egitim icin onaylanmis araclardir.
    tamam, teşekkür ettim

hocam şimdi A2 ehliyeti olan kişiler A sınıfına dönüştürülecek demişsiniz de, ben 17 yaşındayım benim ehliyetimde mi A sınıfı olacak

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Kardeş sende sürücü kursusun anladığım kadarıyla, dediğin seçeneği benim takıldığım kurs bana direk niye söylemiyor o halde, kardeş motor alıcaz sende martta giricen sınava desin biz hayır mı dicez eywallah der geçeriz, tabakaneye bişey yetiştirmiyoruz, ama adam ne diyor direk A1 alıcan sen o bunu derken normal oluyor biz yol yordam sorarken aceleci evhamlı oluyoruz, hey Allahım
    Heyecan evham kismi genel olarak soyledigim bir soylem sen kursuna a1 olarak istemedigi soyle a2 icin gerekirse bekleyecegini soyle yeterli olur inan 2 haftadir kafayi siyarma duzeyindeyim telefonlar susmuyo oto boka ariyorlar yok simdi kayit yaptirsam yeni sistemden muhafmiyim vay efendim a olarak kaydimi yapin daha sistem a girisi bile yok nereye yapion onay yok anlatiosun sonra bi baskasi hocam emniyete gittim dosyami almiyorlar randevu sistemi kapali ben ne yaoayim 8 aydir nerdeydin saymakla bitmez şu aşamada dogmamis cocuga don bicmek olur bazi kurslar araclarini aldi bile ya yasa cikmazsa ya icerigi degisirse biz bekleyip gorecegiz zate ocaktada alsan subatta da alsan yeni sistem olacak

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam hiçbir ehliyetim yok benim sadece kasım ayında aldığım A2 sertifikam var direk A mı alacam ben
    Ewet direkt a alacaksin

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Sizi aralik donemine kayit ettiyse kurs siz a alacaksiniz. Kurs sizi ocak donemine salladiysa a1 veya varsa motoru a2 alacaksiniz. Oyle bi kursun A sinifi vermek icin motoru olduguna ihtimal bile vermiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Sinav sadece kursun motoruyla oluyor maalesef. Kursiyer kayit sozlesmesi vardir yapilmasi zorunlu. Kursa gidip o sozlesmeye bakin. Siz mi doldurdunuz yoksa kendileri mi doldurdular? En altindaki imza size mi ait? Hangi ehliyet sinifi yazilmis oraya? Eger sizin yerinize imza atmislarsa ki oyle olmasini dilerim, onlara her turlu baskiyi yapabilirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Alıntı MertCicen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam şimdi A2 ehliyeti olan kişiler A sınıfına dönüştürülecek demişsiniz de, ben 17 yaşındayım benim ehliyetimde mi A sınıfı olacak
    Aynen oyle kardesim hukukta kazanilmis hak diye bir konu var senin buyuk motor surme hakkini deblet elinden alamaz veya 24 yasina kadar erteleyemez tabii bence sen yine acele etme buyuk motor almak icin akil yasta deil bastadir ama akli basa getiren de yastir unutma

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heyecan evham kismi genel olarak soyledigim bir soylem sen kursuna a1 olarak istemedigi soyle a2 icin gerekirse bekleyecegini soyle yeterli olur inan 2 haftadir kafayi siyarma duzeyindeyim telefonlar susmuyo oto boka ariyorlar yok simdi kayit yaptirsam yeni sistemden muhafmiyim vay efendim a olarak kaydimi yapin daha sistem a girisi bile yok nereye yapion onay yok anlatiosun sonra bi baskasi hocam emniyete gittim dosyami almiyorlar randevu sistemi kapali ben ne yaoayim 8 aydir nerdeydin saymakla bitmez şu aşamada dogmamis cocuga don bicmek olur bazi kurslar araclarini aldi bile ya yasa cikmazsa ya icerigi degisirse biz bekleyip gorecegiz zate ocaktada alsan subatta da alsan yeni sistem olacak
    Kardes senle bi aksam oturup dertleselim beni bi tek sen anlarsin
    ayzek bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)