Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çin malı kasklar gazetede

Motovento
    REKLAM ALANI
    talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Bugün gazetesinde çin malı kasklarla ilgili bir yazı var.Arkadaşlar çin malı motorlara binsek te en azından kaskımız kaliteli olsun
    http://www.bugun.com.tr/bugunhaber/y...ugun.asp?id=20
    Satılık Asya125t-Spidi mont

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    aslında cok dogru ve sana katılıyorumda
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buradaki hemen hemen tüm bisiklet tamircilerinde KASK20YTL afişlerini görmek mümküm trafikde kask takma zorunluluğu olduğu için alıyorlart bu kaskları güvenliği herkes düşünmüyor

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    cın malı kask adamı korumazkı.. şapka takarım daha iyi:D
    Yeni yine yeniden

Dragonchaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 400 ABS
    1600 YTL'yi motor için zar zor verip kaska 600 YTL vermek de zor iş maalesef.. En azından benim için öyle ama bende elimle yokladım şu Çin mallarını, gerçekten koruyuculuktan çok aksesuar niteliğinde.

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    gerçekten çok tehlikeli olabiliyor hiç kask takmamak daha iyi neden derseniz kırılan kask yüzünüzde kesilmedik yer bırakmaya biliyor allah korusun
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Ali Sungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 125 cc
    600 ytl lik kaskı satan firma,acaba o kaskı kaç paraya mal etmiş?Yüksek karlar dan biraz indirim yapsalar da herkes kaliteli kask takabilse.

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    reklam kokuyor bu haber

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    Alıntı banistercaq adlı üyeden alıntı
    gerçekten çok tehlikeli olabiliyor hiç kask takmamak daha iyi neden derseniz kırılan kask yüzünüzde kesilmedik yer bırakmaya biliyor allah korusun
    ikiside aynı sonuç merak etme
    Ride your way

babyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125cc
    arkadaşımın kaskı motordan düştü parçalandı.Motorun yanında hediye vermişler markasıda "best" kullanmayın.Kaza esnasında kask parçalanıp adamın kafasına girer o parçalar valla...
    [B]Atam Cumhuriyeti Sen kurdun, Onu biz koruyacağız!!! [/B]

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    Alıntı Ali Sungur adlı üyeden alıntı
    600 ytl lik kaskı satan firma,acaba o kaskı kaç paraya mal etmiş?Yüksek karlar dan biraz indirim yapsalar da herkes kaliteli kask takabilse.
    bu konu gerçekten düşündürücü. iyi kasklar çok pahalı. sen 1500 e motor al sonrada 600 kaska ver. bu ülkede yaşamak gerçekten çok zor.

hükümete duyrulur. vergiler baya bir baydı artık. herşeyin vergisi var artık. adam asgari ücretle zor bir iş bulmuş. be yıllarca para biriktirip bir çin malı scooter almış.

kaskı bile hayatını koruması için yetmiyor. düşündürücü.

yorum size kalmış

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    iyi kasklar dünyanın her yerinde pahalı. tabii şu da var, kaliteli kaskların fiyatları arasında çok fark da var. ama bunlar olacaktır. nitekim lüks kasklara bakarsanız koruma faktörü dışında birçok lüks ile geldiğini de görürsünüz. arai, schuberth ve nolan'ın yurtdışı fiyatlarına bakın, çok fark yok. ama 200 dolara kafatasınızı koruyacak kask da yok mu, var tabii ki. ama kimse 100 ytl altındaki bir kasktan koruma beklemesin.
    May the Force be with McLaren Mercedes

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Gidin 600 euroluk kask alın demiyorum ama 20YTL'lik kaskı bilinçli olarak aldığınızdan emin ol.
    20YTL'lik bir kask sizi ancak yere sürtünmekten korur.
    Kaskların kafanızı koruması sağlamlıkları ile alakalı DEĞİLDİR. Çünkü çok sağlam olması kafanızın kırılması ile eşdeğerdir. Mesele kask ile kafanızın arasındaki SERT köpüğün kafanızı yavaşlatarak durdurmasıdır. Yani en ideal çarpma/parçalanma oranı sizi kurtarır/korur.
    20YTL'lik kasklara baktığınızda içinde bildiğimiz yumuşak köpük olduğunu görürsünüz. Ayrıca üzerlerindeki M L XL gibi boyut değerleri tamamen atış ve hepsi çok büyük. Yani büyük kask küçük kafaya girer ama küçük kask büyük kafaya girmez mantığından hepsini büyük yapıyorlar. Bu sebeple düştüğünüzde zaten kafanızda bile durmayacaktır. Bırakın düşmeyi, rüzgarda bile durmuyor.
    1600YTLlik motoru dişinizden tırnağınızdan artırıp alınteri ile aldığınızda 500YTL'lik kask pahalı geliyor haklısınız, hatta 500YTL etmez bile ondada haklısınız ama gidipde 20YTL'lik bir kask almayın. Hiçbiri kafanızdan (beyninizden, yaşamınızdan, ailenizden, diğer motosikletçilerin imajından) daha değerli değildir.
    Evet pahalı motor pahalı kask hobi işi olduğundan gereksiz yüksek fiyatlara satılıyor ama sizde bunu bahane edip gidip 20 liraya almayın. Orta fiyatta yeterince kaliteli kask almaya bakın. Mesela ben kendim için 260 euroluk Nolan kask aldım. Yolcu için ilk baştan 20YTLlik kask almıştım fakat birkaç gün dayanabildim, (çok kötüydü) gittim ve üzerinde 120 euro etiket yapıştırılmış kaskı 100 liraya aldım. Elinde kalmıştı vs bi şekilde aldım. Ama arkamdakini koruyacak kadar kaliteli.
    20 liralık çin kaskı SİZİ SADECE POLİSTEN KORUR NOKTA

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Ülkeyi yönetenler bizleri ,,sizleri düşündüğü için cezalar koymuyor zaten..Cebindeki parayı almak için koyuyor....Bizleri düşünse Motorsiklet güvenlik ekipmanlarından 1 tek lira vergi ve gümrük almaz...ve ..ve belli bir kazanç marjı belirler o kazanç marjının üzerinde kimseye müsade etmez.. ..O zaman en kaliteli bir kask 200 lirayı geçmez...Herkes alır..EEE o zaman Kemal nedecek....Yumurtalar ,,ithal edilen şaibeli Mısırlar..Kasktan ,,dizlikten,,bellikten alınan vergiler....Yağma Hasanın Böreği yeyin efendiler yeyin..............

mondial110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HaSaRLı..!!
    arkadasım bence de bi kaska 600 ytl verilmez nedir yani ne var bu kasıkın içinde??
    :bounce: 0546465246900

kalyoncumotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan, CF NK 250
    600 ytl veripte kaza yapınca insanın kolunu bacağını vücudunu hatta yaşamını kurtarıyorsa bu pahalı kasklar hemen alalım arkadaşlar?
    www.kalyoncumotor.com

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı
    ..O zaman en kaliteli bir kask 200 lirayı geçmez.....
    sen kaskların yurtdışı fiyatlarını bilmiyorsun galiba. senin dediğin olursa türkiye'ye giren en pahalı kask 200ytl'lik olur. daha üst sınıf kask üreticileri ürünlerini türkiye'ye göndermezler, bu kadar basit.

@kalyoncumotor,
    kasklar genelde kolu bacağı değil, kafayı korumak için tasarlanıyor. ama senin bahsettiğin gibi kaskla kolunu koruyan, motor üstünde giden, 2 ayak üstünde yürüyebilen mahlukatlar da var.

kalyoncumotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan, CF NK 250
    watercolours espiriden çok iyi anlıyorsun be sağol.....
    www.kalyoncumotor.com

hakanacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    ya aslında bunu ithal ederken belge alınıyor
    nasıl oluyda buna izin veriliyor ben şaşıyorum
    hatırlarsanız ne alırsan 1 milyon muabbeti vardı
    bi tornavida aldım vidayı sıkamadan dağıldı
    sona ithal yasağı kondu satmıyolar
    adam onu 20 ytl ye satıyosa maliyeti siz düşünün
    3-5 e geliyodur ne bekleyebilirsinki ondan
    nazi miğferleri var 40 ytl ye en azından çelik
    en azından o sağlam kalır
    deliler ve akıllılar aynı derecede zararsız kişilerdir
    asıl tehlikeliler yarı deli ve yarı akıllılardır..

Motosikleti
    speederbike
    sert malzeme iyi değildir. örnek:
    eskiden f1 araçları dehşet derecede sağlamdı, çarpışmalarda bile kolay hasar almazdı. ama pilot hep hasarlı çıkardı arabadan. şu anki f1 araçları -görmüşsünüzdür- en ufak bir çarpışmada paramparça dağılıyor (monokok sağlam kalıyor, o ayrı). pilot araçtan sapasağlam çıkıyor. çünkü araç parçalanırken çarpışma enerjisini emiyor. modern f1 araçları 100 km/st hızla duvara çarptığında duvarda hiç iz bırakmayacak şekilde parçalanıyor. kaskta tabii ki parçalanma istenmiyor ama asıl önemli olan darbenin emilmesi. iyi bir kask darbeyi emer. adi bir kask darbeyi ememeden parçalanır. çelik dediğin kask ise çarpışma enerjisini olduğu gibi kafatasına aktarır.

bir de bizde pahalı olan kaskların yurtdışı fiyatlarını vereyim. aaa, onlarda da mı aynı fiyat? ben ne demiştim?
    http://www.motorcycle-superstore.com...101&division=1

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler