Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Çin malı kasklar gazetede

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    kasklar cangüvenliği için süper. race motorcular için 600ytl lik kask ideal derim onlar süratli gittikleri için korumaları da ona gördiiirr... ama diğer aşırı hız yapmayanlar 250 ytl lik kask işlerini görür... benim ki gibi...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı memin1857 adlı üyeden alıntı
    Gidin 600 euroluk kask alın demiyorum ama 20YTL'lik kaskı bilinçli olarak aldığınızdan emin ol.
    20YTL'lik bir kask sizi ancak yere sürtünmekten korur.
    Kaskların kafanızı koruması sağlamlıkları ile alakalı DEĞİLDİR. Çünkü çok sağlam olması kafanızın kırılması ile eşdeğerdir. Mesele kask ile kafanızın arasındaki SERT köpüğün kafanızı yavaşlatarak durdurmasıdır. Yani en ideal çarpma/parçalanma oranı sizi kurtarır/korur.
    20YTL'lik kasklara baktığınızda içinde bildiğimiz yumuşak köpük olduğunu görürsünüz. Ayrıca üzerlerindeki M L XL gibi boyut değerleri tamamen atış ve hepsi çok büyük. Yani büyük kask küçük kafaya girer ama küçük kask büyük kafaya girmez mantığından hepsini büyük yapıyorlar. Bu sebeple düştüğünüzde zaten kafanızda bile durmayacaktır. Bırakın düşmeyi, rüzgarda bile durmuyor.
    1600YTLlik motoru dişinizden tırnağınızdan artırıp alınteri ile aldığınızda 500YTL'lik kask pahalı geliyor haklısınız, hatta 500YTL etmez bile ondada haklısınız ama gidipde 20YTL'lik bir kask almayın. Hiçbiri kafanızdan (beyninizden, yaşamınızdan, ailenizden, diğer motosikletçilerin imajından) daha değerli değildir.
    Evet pahalı motor pahalı kask hobi işi olduğundan gereksiz yüksek fiyatlara satılıyor ama sizde bunu bahane edip gidip 20 liraya almayın. Orta fiyatta yeterince kaliteli kask almaya bakın. Mesela ben kendim için 260 euroluk Nolan kask aldım. Yolcu için ilk baştan 20YTLlik kask almıştım fakat birkaç gün dayanabildim, (çok kötüydü) gittim ve üzerinde 120 euro etiket yapıştırılmış kaskı 100 liraya aldım. Elinde kalmıştı vs bi şekilde aldım. Ama arkamdakini koruyacak kadar kaliteli.
    20 liralık çin kaskı SİZİ SADECE POLİSTEN KORUR NOKTA
    kesinlikle sana katılıyorum.çok doğrusun bence de...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Kask bizim kaportamızdır. Kullandığımız motora göre kask almalıyız. Racing kullanan arkadaşlar 600€luk kasklar alırlar çünkü kafaları ile yüzlerce kms hız ile havayı yararlar ve kusursuz bir aerodinamiğe ihtiyaçları vardır, aksi halde kafaları sallanır, kafalarında baskı olur vs.. Tıpkı bir yarış arabasının kaportası gibi. Fakat 150cclik bir çin malı scooter kullanan kişinin böyle bir aerodinamiğe ihtiyacı yoktur. Tıpkı düşük motor hacimli bir aile arabası gibi. Tek ihtiyacı olan güvenliktir bu nedenle 100 150 ytl'ye bile sağlam bir kask bulabilir. Kısaca en pahalı kask en güvenli kask değildir.

Motosikleti
    çin malı scooter
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask bizim kaportamızdır. Kullandığımız motora göre kask almalıyız. Racing kullanan arkadaşlar 600€luk kasklar alırlar çünkü kafaları ile yüzlerce kms hız ile havayı yararlar ve kusursuz bir aerodinamiğe ihtiyaçları vardır, aksi halde kafaları sallanır, kafalarında baskı olur vs.. Tıpkı bir yarış arabasının kaportası gibi. Fakat 150cclik bir çin malı scooter kullanan kişinin böyle bir aerodinamiğe ihtiyacı yoktur. Tıpkı düşük motor hacimli bir aile arabası gibi. Tek ihtiyacı olan güvenliktir bu nedenle 100 150 ytl'ye bile sağlam bir kask bulabilir. Kısaca en pahalı kask en güvenli kask değildir.

ketchup arkadaşım en mantıklısını söylemiş.atına göre eğer takılır,bu da o hesap

Gazete faslı geçmişken hani ... dergi de kask eşantiyonluydu ya ,diyeceğim şu ki gazeteler de elektronik sözlük bilmem ne vereceğine kask versin de yurdum insanın (hepsi) kask takabilsin.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kadıköyde yaşanan kazayı hemen hepiniz hatırlarsınız..?
    Hani şu 2 tonluk BMW 530'un bir motorcuyu altına aldığı ve resmen kaskın üzerinde serbest sallanım yaptığı kaza.. Motorcu arkadaşımız kafası kaskın içinde BMW'nin kaskının üzerinden gelip vinçle kaldırılmasını bekledi. O kask 2 tonluk BMW'yi taşıdı! Arkadaşımız ise burnu kanamadan ayaklanıp yürüdü.

Peki 1000 eurolukmuydu o kask..? Hayır!!
    Piyasada çin malı diye sövüp saydığımız 40 liralık markalardan biriydi.

Tamam; asla önermiyorum bu kaskları. Üstelik bu örnekte şans faktörüde büyük etken belkide. Ama atıp tutacakken daha destekli davranalım!!
    "Üstüne kuş tüyü düştü, kask karpuz gibi ayrıldı" tarzı muhabbetler o kadar saçmaki...

Dip Not: Hayır, Çin malı kask kullanmıyorum.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

katip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütçenize göre alabildiğinizin en iyisini alın derim fakat Çin malı kask takmak hiç takmamaktan ya da şapka takmaktan daha iyidir.
    Motorları maviliklere süreceğiz.

Tüm ikitekerler kardeştir, bisikletler dahil.

Motosikleti
    Yamaha Virago
    Arkadaşlar bugun artık dünya da birçok marka ürün çin de üretilmektedir ve bu ürünlerin tabiki kalitelisi de var kalitesizi de. Kak alırken çin malı mı değil mi diye bakmadan önce Güvenlik Sertifası olup olmadığına bakalım. Kaskta güvenliğinizi sağlayacak bölgeleri kontrol edelim. Bunun yanında birçok ünlü markanın başlangıç serisi kasklarının fiyatı oldukça uygun ve tabiki güvenli. AGV mesela dünya şampiyonu V. Rossinin markası GP1 modeli kask arkadaşlar FullFace 160 TL daha neolsun.

Motosikleti
    2011 - Suzuki DL 650

Kalitesiz kask öldürebiliyor...

Arkadaşlar merhaba,

tehlike anında bizi korumasını beklediğimiz kask kalite standartı dışında ve bize uygun değilse ciddi durumlarda daha kötü zarar verebiliyor, aşağıdaki haberde bunu görebilirsiniz...

http://www.bugun.com.tr/haber-detay/...du-haberi.aspx

benim geçirdiğim çok hafif kazada bile (yakşalık 20-30kmh ile düşme) kalitesiz bir kask kullandığım için çenem incinmişti... kask kullanmasaydım muhtemelen daha da kötü olurdu çenem direk siperliğe çarpardı herhalde. Fakat iyi bir kask kullanıyor olsaydım bence çenemde iz bile olmayacaktı...

Arkadaşlar, bence bütçeniz el verdiğince kaliteli ve kesinlikle kendinize uygun bedende bir kask kullanmanız bu riski azaltacaktır.

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkeyi yönetenler bizleri ,,sizleri düşündüğü için cezalar koymuyor zaten..Cebindeki parayı almak için koyuyor....Bizleri düşünse Motorsiklet güvenlik ekipmanlarından 1 tek lira vergi ve gümrük almaz...ve ..ve belli bir kazanç marjı belirler o kazanç marjının üzerinde kimseye müsade etmez.. ..O zaman en kaliteli bir kask 200 lirayı geçmez...Herkes alır..EEE o zaman Kemal nedecek....Yumurtalar ,,ithal edilen şaibeli Mısırlar..Kasktan ,,dizlikten,,bellikten alınan vergiler....Yağma Hasanın Böreği yeyin efendiler yeyin..............
    al benden de bir o kadar. bu ülkede en son düşünülen malesef vatandaşlardır.en önce düşünülen ise vatandaşın cebinden yasal soygunla parayı nasıl alırız. örneklerden bazıları dünya şampiyonu olduğumuz yasal soygun vergileri ; iletişim vergileri,benzin vergileri,kitaptan bile vergi alınıyor . (pırlantanın vergisi sıfırdır.)
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

blackberry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı Şeytan...
    çin malı kaskım vardı benimde ilk motosiklete başladığım dönemlerde.1 metreden elimden düştü 4 e bölündü. düşünün ne kadar koruyabilir ki sizi o kasklar.
    Durdurun Dünyayı İnecek VARRRRR!!!.....

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    herkez kendince haklı ama unutmayalım insanın yedek parçası yok
    zorlayıp biraz olsun bizi cezadan değil kazadan koruyan kask alalım ...
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler