Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motorum Büyük Egom da Büyük

Motovento
    REKLAM ALANI
    teodor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV 950 CAFE RACER - Yamaha YZF R25
    Buna benzer konumuz var ise özür diliyorum öncelikle. Ancak biraz sohbet iç dökme gibi bu akşam başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Belki de muhattaplar bu siteye takılıyor, ortalık karışacak vaziyet alalım

Kız arkadaşımla meşhur bir kahveciye gittik. Kocaman bir bahçesi var kaldırım kenarında. Ben motoru park ederken alet patır patır ötüyor, custom bir egzoz yaptırdım bu yüzden de dikkat çekiyor. Racingci abiler motorları sıralamış bir kenarda, bahçe kenarında oturanlar el işareti ile süper gibi hareketler yapıyorlar bana.. Park ettik geçtik bulduk bir masa. Aradan yarım saat geçtikten sonra 3-4 tane YBR li kardeşimiz geldi. Park yeri bakınıyorlar, bu sırada park eden bir ybr'ye geri geri çıkan bir R6 sahibi ayağıyla yanlışlıkla çarparak devirdi. Kardeşimiz de o şokla "abi napıyosun sen ya" dedi. Bu abimiz eline cebine atarak göremediğim bir para vermeye çalıştı ve laf aynen şu (kelimesi kelimesine) : "Lan zaten kaç kuruşluk alet ağlanıyon milletin içinde" gerisi işin magazin kısmı uzatmıyım..

Herkes bütçesine göre, sevdalısı olduğu bir şeyler almaya çalışıyor gayret ediyor. Bilmiyorum ama eskiden böyle değildi yahu, bi motorcu kültürü vardı gibi. Ben de profesyonel, yalamış yutmuş bi motorcu asla değilim ama tek bu olay değil iş tamamen cc muhabbetine dönmüş.. Motor büyük olunca o kafeye girişteki endamlar bile çok komik geliyor bana..
    Sam@, Salih_T, smiles ve 14 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Abinin yaptığı hareket yersiz olmuş ama genel olarak yüksek cc ile hava atanları haklı buluyorum o kadar güçlü aleti zaptediyorsun oynuyorsun. Hele o 4 silindirin sesi zaten insanı kendinden alıyor. Motosiklet çok dikkat çeken ve her insanın az çok hayali olan birşey. Benimki gibi küçük bir motoru gören insanlar bile iltifat ettiğin ister istemez gururum okşanıyor.
    something123 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    saygılı davranmayı içselleştiremeden şehirli olmuş ayılardır bunlar

Motosiklet kültürünün de her şey gibi içi boşaltıldı ve yoğun anlamların yerini bir "hava atma çabası" aldı

Mal üzerinden kendi kimliğini tanımlayan adam boş adamdır

Bi don bi atlet r6 sürüp sıkılınca satıp araba alanlar bunlar değil mi? Bunlara motorcu mu denir?
    oguzhan6161 ve mchi bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şu bi gerçek ki motorun ne kadar güzelse o kadar saygı görüyorsun, ye kürküm ye meselesi yani. Onu yapan arkadaş motosiklet kültürüne sahip değil bence, sadece ego kasmak için bir eşya olarak görüyor.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Adamına denk gelirse r6lı felan demez Milletin içinde adamı oyarlar
    oguzhan6161, akbird, -ZERO- ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

ergunbilgeha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow cxm 250
    Benimde cok sinir oldugum bir konu sonucta bu ulkede bmw 5.20 gorunce abi ne guzel ya sen en iyi şoförsün tribine girmiyoruz ama motosiklette bu hali aldi.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Bu işin R6 si ybr si fark etmez kişilik meselesi hatta kişiliksizlik demek daha doğru, benim motorumu markası modeli ne olursa olsun, dikkatsiz armutun biri gelecek devirecek, ben sitem edince de üste laf söyleyecek he adamı

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Abi ne yaptın sen yaa" diye yanına gideceğine o elemanı bi o motordan indirmek eline vermek vardı o parayı da, neyse.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Parasıyla hava atan, sonradan görme, karakteri bozuk bir adam. Ben hep söylerim bu dünyaya 7 milyar insan fazla :D

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    600 1000 cc racing kullananların selamıma karşılık vermemesi gibi. belkide o yüzden racing motosikletlere ve kullanıcılarına karşı antipati oluştu bende.
    Cavalry bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 1000 cc racing kullananların selamıma karşılık vermemesi gibi. belkide o yüzden racing motosikletlere ve kullanıcılarına karşı antipati oluştu bende.
    Oyle demeseniz iyidi.Bende 250r var ve onun yuzunede kimse bakmiyor ) ama esimde 600cc ss var. Her gordugu motosiklete selam verir ,selam alır.
    Yol kenarında birini gorsek sorarız bisey var mı diye motorun ne olduğu onemli degil.
    Buradaki muhhabete ise ben bile icerledim ve uzüldüm o ybrli arkadaşı düşünemiyorum bile ..
    Ama kolay kolay değişeceğini sanmıyorum.
    Motorcu motorcuyu ezme derdine düşmüş biraz daha farklısı benimde başıma geldi.
    Ha o tipler ne kadar motorcudur .............
    Cavalry bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Bende yaşadım beyler o durumu. Yıllar önce. Anlatayım.

Lise sonum 6 yıl önce, bir arkadaş var dersaneden, ismi fuat. Fuat ile az çok tanışırız, muhabbetimiz var motosikletten falan.
    Birde yakın arkadaşım var ilkokuldan beri hala görüştüğüm ismi ali.
    Bu ikiside birbirini tanıyor bir şekilde.

Bir gün Ali ile bindik benim seyhan'a bizim şehirin elit taraflarındayız, tam yoldan geçerken hoop moop bir selamlaşma oldu cafedeki fuat ile. Dedik bir duralım.

Oo nasılsın fuat, iyi ali ibo sen nasılsın, iyidir falan. Ayak üstü muhabbet.
    Bzim fuat'ta yeni motosiklet almış cbr 600rr. Bizim Ali de aldı çocuğun kaskını inceliyor falan(nolan mıydı shoei miydi neydi), Fuat'a dedi ki hacı bunu elimden düşürsem çatlar mı?
    Fuat ne dese beğenirsiniz; "Olum düşürmelan sakın ibo'nun motosikletten pahalı o kask" dedi.
    Le havle çektim bişey de demedim. Haklı olabilir belki de adam, ancak burada böyle bir örnek kullanması hiç hoşuma gitmedi.
    Hehehe höhöhö deyip ayrıldık.
    Yaşlar o zaman daha 17-18 falandı, ehliyetleri yeni almışız daha dönen muhabbete bak.
    Fuat dediğim çocukta, 1100 virago ile başlayıp, sonra 100 bg'lik motosiklet alıp kaza yapıp, 600rr almıştı, onu da uzun yolda yatırmıştı.

Şimdi durumlar ne mi?
    Seyhan hala duruyor namussuz, satmam onu. Önümüzdeki sezona yanına yine bir kardeş koyacağım.
    Fuat'ın durumunu bilmiyorum, en son 600rr ı yatırdığını duymuştum. Başka görüşmedim.
    Ali ile eskisi kadar sık görüşemiyoruz, o da motosiklete 4 silindir 600 lük ile başlamış. Doğru dürüst bisiklet mazisi yok. Hayırlı olsun.
    Umarım kendine bir zarar vermez.

Bu da böyle bir anımdır. Alçak gönüllülük herkese nasip olmuyor.
    mchi, zonta ve oguzhan6161 bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben burdakileri tanıyınca selam vermeyi kestim. arkadaşa da üzüldüm ybr deyip geçmemeli herkesin kendi motoru
    mozgur ve barodi bunu beğendiler.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Goldwing ile gelip biri onun motosikletini düşürse ve ona bu muameleyi yapsa ne güzel olur.Al şu ucuz motorunu dese.

Çinli Japon diye küçümseyerek ayıranlar da bu model tiplere giriyor mu?

westwint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250-2015 / MT09-2017 / Pcx 125-2022
    Artık bende, bana selam verenle selamlaşıyorum..
    oggomoggo bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    İnsan olmak herkese nasip olmuyor malesef.

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sözün bittiği yer ...

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Mesele basit'Hiç bir şeyin yokken gösterdiğn sabır; Her şeyin varken sergilediğin tavir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gün içinde çin malı scooterla,motorla uzun yola çıkacaksam enduro ile,iş için bir yere gideceksem otomobil ile gidiyorum.Hiç birinde ruh halim değişmiyor,efendilikten taviz vermiyorum.
    pahalı ve gösterişli bir motor kullandığı için kendini diğerlerinden üstün görende bir sorun vardır.Bir insanın hayatından çok yücelttiği şeyleri çıkarın,geri kalana bakın insanlık ve adamlık kalmıyorsa gereksizdir.
    Onurhan D, Sam@, metinkilic ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Olayın motorla motorculukla bir ilgisi yok. Toplumumuzun üzerine yapışıp kalmış olan eziklikle ilgili. Heryerde var aslında bunlardan.

Saygınlık getirecek bir karakteri yok. Hayatı boyunca bile bir kişiye dahi yararı dokunacak bir iş yapmamış.Kafa zaten sıfır, burger king soğan halkası ile acılı adana arasına sıkışmış bir halde....

Elde bir tek bu var. Ya anadan babadan gelme bir parayla yada salak gibi elde avuçta ne varsa buna yatırılarak alınmış yüksek cc(!) bir motosiklet, yeni model bir iphone,son model bir oyun bilgisayarı, 1000-2000 tl lik bir gözlük veya herhangi benzer birşey.

Adam daha geçen gün Nobel ödülü aldı, bu tipler kadar gururlanmadı herif.

Yani olay cc ile motor ile vs. ile ilgili değil. O yüzden çok da takılmamak lazım.He deyin geçin(Hoş çoğu zaman ben de yapamıyorum ama).Boş gelip boş ölecekler. Acı ama acınacak haldeler.

Üretime, bilime, sanata, insanlara bir gıdım katkıları yok ama tüketim had safhada. Ve utanmadan bununla böbürlenebiliyor insanlar. Şaka gibi....
    smiles, tozluklu, iptaluyelik02 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)