Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Diyarbakıra motosiklet almaya gidiyorum. Tavsiye alabilirim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatýnda Diyarbakýr'a gitmemiþ Ýstanbul çocuklarýnýn Doðu'yu komple dað taþ terörist sanmasý ne kadar komik

Ben hiç bir þey yazmayacaðým.

Sen git motosikleti al, gittiðinde ve dönerken gözlemlerini buraya yaz da belki utanan olur

Yolun açýk olsun, hayýrlý yolculuklar
    +1
    aynen hayatında istanbuldan dışarı çıkmamış insanların Doğu hakkında bu şekilde yorum yapmaları doğru değil.

Bende Elazığ'da yaşıyorum. Mesele gelip gelmemek ise korkunuz olmasın gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz.
    Sokollu ve buraxdj bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pardus81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero hunk 150
    Tavsiyem: dagkapida ciğer yemeden ayrılma diyarbakirdan pişman olursun. Güvenlik için hava kararmadan yola cikarsan bir sorun olmaz. Şimdiden hayırlı olsun.
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Kendi kardesinizi gonderin oraya. Nasil olsa kendi kardesiniz deyil ninjayi alacak kisi. Herkes sallamis git git diye.
    Peki sorarim size bu adama yolda birsey olursa bunun vebali git git diyenlerindir.
    Diyarbakirda birsey olmadigi icinmi sokaga cikma yasagi var.
    Diyarbakirda son 1 ayda yasanan olaylar. Bosaltilan koskoca bir sehir.
    Diyarbakır Valiliği tarafından merkez Sur ve Yenişehir ilçesinde bulunan 9 mahallede saat 05.00 itibariyle ikinci bir emre kadar ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan operasyonlarda 3 terörist etkisiz hale getirildi.

SOKAĞA ÇIKMAK YASAK

Diyarbakır Valiliğinin saat 05.00'da ilan ettiği sokağa çıkma yasağından sonra saat 06.00'da kapsamlı operasyon başlatıldı. Özel harekat polisleri ve komandolar tarafından yürütülen operasyon kapsamında halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden teröristlere yönelik çalışmalar başlatıldı.

Ben bu git git diyenlerin inat ugruna git dediklerini biliyorum. Kendileri gidermiydi sizce. Gidin kumda oynayin en iyisi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Ha bugun silvan karayolunda bir adet el yapimi patlayici imha edilmis, o yoldan simdi gonul rahatligiyla gidebilirsin.

Diger yollarda nerede patlayici var allaha emanet gidersin.
    28indensonra, mustf, blue white ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    kaskı tak plaka diyarbakırsa durduran taş atan olmaz

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi hoş güzelde ya motosiklet anlattığı gibi çıkmazsa ?

Bugün bir tane tvs apache satıcısını aradım. İşte öyle güzel böyle güzel. İşte çizik bile yok.

Dedim iyi hoş motoru görmek istiyorum. Neyse gittim. O çizik bile yok dediği motorun deposu varya karakalem resim tablosu gibi. Çizik içinde . Daha uzaktan beni çizdiler diye bağırıyordu depo.Artık çizikten matlaşmış depo siz düşünün ne halde.

Velhasıl ben bu yüzden çok uzaklara motossiklet almaya gitmeyi tercih etmiyorum. Yakın illere benzer özellikte aletin düşmesini bekliyorum.

Ha aradığınız özel bir alettir o ayrıda. Kawasaki ninjadan bol birşey yok zaten. Neyse hayırlı olsun diyim şimdiden, İnşallah eli boş dönmezsiniz, mutlu mesut motorunuzla dönersiniz.
    Kazalı motosiklet. Çok uygun fiyata alacağım gibi bu yüzden riske giriyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

Alıntı buraxdj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harfiyen katılıyorum , plaza bebelerine inat git oraya , sabah erken gidersen kahvaltısı efsanedir. Şehride gezmeni tavsiye ederim. Terörist arıyorsan zaten terörist Ankara da ve İstanbul da .

Gitmişken orada CBF 500 vardı çok temiz,ona da bakabilirsin.
    Kendim için değilde almayı düşünüyorsanız sizin için bakabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatında Diyarbakır'a gitmemiş İstanbul çocuklarının Doğu'yu komple dağ taş terörist sanması ne kadar komik

Ben hiç bir şey yazmayacağım.

Sen git motosikleti al, gittiğinde ve dönerken gözlemlerini buraya yaz da belki utanan olur

Yolun açık olsun, hayırlı yolculuklar
    Aslında aksiyon kamera olsaydı güzel bişeyler çıkardı dönüş yolunu filan çekerdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Alıntı pardus81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyem: dagkapida ciğer yemeden ayrılma diyarbakirdan pişman olursun. Güvenlik için hava kararmadan yola cikarsan bir sorun olmaz. Şimdiden hayırlı olsun.
    Öyledir eminim ancak şehri bilmiyorum sokağa çıkma yasağı olan bölgeler filan var yanlış bölgelere filan girerim filan sıkıntı yaşayabiliriz. Terminalde satışı alıp direk yola çıkmayı düşünüyorum. En fazla kahvaltı yapabilirim
    Scooter 100cc (35k) - Vitesli 125cc (14k) - 250cc (54k) - 600cc (6k)

pardus81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero hunk 150
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi kardesinizi gonderin oraya. Nasil olsa kendi kardesiniz deyil ninjayi alacak kisi. Herkes sallamis git git diye.
    Peki sorarim size bu adama yolda birsey olursa bunun vebali git git diyenlerindir.
    Diyarbakirda birsey olmadigi icinmi sokaga cikma yasagi var.
    Diyarbakirda son 1 ayda yasanan olaylar. Bosaltilan koskoca bir sehir.
    Diyarbakır Valiliği tarafından merkez Sur ve Yenişehir ilçesinde bulunan 9 mahallede saat 05.00 itibariyle ikinci bir emre kadar ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan operasyonlarda 3 terörist etkisiz hale getirildi.

SOKAĞA ÇIKMAK YASAK

Diyarbakır Valiliğinin saat 05.00'da ilan ettiği sokağa çıkma yasağından sonra saat 06.00'da kapsamlı operasyon başlatıldı. Özel harekat polisleri ve komandolar tarafından yürütülen operasyon kapsamında halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden teröristlere yönelik çalışmalar başlatıldı.

Ben bu git git diyenlerin inat ugruna git dediklerini biliyorum. Kendileri gidermiydi sizce. Gidin kumda oynayin en iyisi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Ha bugun silvan karayolunda bir adet el yapimi patlayici imha edilmis, o yoldan simdi gonul rahatligiyla gidebilirsin.

Diger yollarda nerede patlayici var allaha emanet gidersin.
    Ben zaten diyarbakırda yaşıyorum kardeşimi falan göndermeme gerek yok, diyarbakırın boşaltıldığı falan da yok, kumla oynayacak yaşıda geceli epey oldu, sokağa çıkma yasağı belli başlı yerlerde olduğunu sen kendin soylemissin yani diyarbakırın tamamı çatışma alanı degil, yol kesen kansızlar da genelde hava kararınca ortaya çıkıyor, sözün özü; çatışma alanına girmediği surece (ki zaten polis kontrolünde kimse giremiyor) ve geri dönüşte karanlığa kalmadığı surece sorun çıkmaz. Kendi görüşünü açıkça söylemek herkesin hakki, ancak söylerken başkasının görüşünü hafife alan bir üslup kullanmak yanlış, dikkat edelim kalp kırmayalım diye düşünüyorum.
    Sokollu bunu beğendi.

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Tabii haklisiniz hepimiz gitmeliyiz en son gidenleri unutmadık hala ne gece nede gündüz farketmiyor burada her türlü hayatî tehlikedesiniz benim gözümde
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...or-acil-8.html
    barodi ve TaTTo0 bunu beğendiler.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Bu kadar ... korkusuyla bi gün gelecek gidecek yeriniz kalmayacak.

Motosikleti
    yamaha
    kardeş dün de yazmıştım..gel diye bir şey olmaz ..düşündüm bir şey olur..özel hareket polislerine dikkat et ...ateş açmak için bahane arıyorlar..

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    [QUOTE=kane;3742160]kardeş dün de yazmıştım..gel diye bir şey olmaz ..düşündüm bir şey olur..özel hareket polislerine dikkat et ...ateş açmak için bahane arıyorlar..[/QUOTE
    Özel harekata kurban olun siz bahane ariyorlarmis .PKK ...kiyorlar demiyorsunda.
    fz6_fazer, TaTTo0 ve kovboy03 bunu beğendiler.

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım dönünce izlenimlerini yaz. Git ya da gitme demiyorum sadece dönünce diyorum. En çok merak ettiğim seni Nasıl ağırlayacakları. Bir de burada ki yorumları göster. O arkadaşlar da senin elinden cevaplarını yazsın. Ya millet neler oluyor sizlere ötekileşmeye amma meraklısınız. Onöldürülen iki kişi Hakkı'nda birçok şey yazıldı. Hem bu tip olaylar dünyanın heryerinde oluyor. Avrupa da da Amerika da da.

Neyse ya. İllaki herşeyi bir kalıba sokmaya meraklıyız ya.

AliTasc1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 (inşallah) :)
    Bedava verseler yine gitmem diyarbakira
    Yolda çevirir teröristler kim vurduya gidersin.
    Kafayimi yedin buradan Hemde diyarbakira

Neden önyargılı davrandığınızı anlayamadım. Eğer ki o kadar tehlikeli biryer orada yaşayan insanlar nasıl yaşıyor ? Sonuçta orada da araba , motor kullanan insanlar var. En kötü durumda otobüse atar motoru güzelce otogara indikten sonra motoruna biner.
    Ama önyargınız çok itici geldi.
    essegesse bunu beğendi.

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş dün de yazmıştım..gel diye bir şey olmaz ..düşündüm bir şey olur..özel hareket polislerine dikkat et ...ateş açmak için bahane arıyorlar..
    Kane oldu mu şimdi bu. Biz ne için konuşuyoruz sen ne için.
    jackonbir bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Hayırlısı ile gidip gelmek nasip olsun. Ölecek olduktan sonra İstanbul - Ankara - Diyarbakır farketmiyor.
    3 Yıl Elazığ'da yaşadım. Bu sürede Tunceli, Diyarbakır, Van, Malatya'ya gittim. Genel olarak o bölgedeki vatandaşlarımızın çoğu yardımsever ve ellerinden geleni yapan insanlar.
    Kanı bozuklar İstanbul, İzmir, Ankara vb. her yerde karşımıza çıkabilir. O yüzden genelleme yapmamak gerekir diye düşünüyorum.
    Biraz empati kurmak gerekiyor. Kendinizi orada yaşayan birinin yerine koyun. Bir önceki mesajda özel hareketçılara sallayan arkadaş için de kendini onların yerine koy diyorum...
    Hepinizin tekeri düz bassın.

Motosikleti
    yamaha
    şimdi.. benim tepkim kardeşler şu bir şehrin bu kadar korkutucu olarak lanse edilmesi ...ben hayatım boyunca şunu yaşadım ...askerlikte ..batıda bir şehirde sorduklarında sen nerelisin dediklerinde... insanlar benden kaçmasın diye bazen yaşadığım şehrin yada nüfusa kayıtlı olduğum şehri söylemedim ....burda 1 milyon insan yaşıyor hepsi cani mi hepsi katil mi yada hepsi hırsızlıklamı uğraşıyor ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

O DİYARI BEKİRE ÖN YARGILI YAKLAŞANLARA ..ALLAH SİZE DOĞUDA YAŞAMAYI ..BİZEDE SİZİN YAŞADIĞINIZ YERLERDE YAŞAMAYI NASİP ETSİN ...O ZAMAN BİRBİRİMİZİ ANLAYACAĞIZ....BAZI ŞEYLER ONLINE KONUŞULMAYACAK KADAR DERİNDİR...
    kovboy03 bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15 ay mardinde jandarma komando timi olarak görev yaptım. diyarbakır şırnak hakkari her yeri gezdim delil olarak 1998 yılında resimler var atabilirim. sen ilkokula giderken ben 1998 -1999 yılında pkk nın azdığı dönemlerde operasyonlara gidiyorduk. nerden biliyosun hayatımda hiç diyarbakıra gitmediğimi ?
    eğer hiç hayatımda diyarbakıra gitmemişsem yarına çıkmak bana nasip olmasın !
    ayrıca ben trabzon ve sakaryalıyım istanbul çocuğu olanlara sor.
    Kusura bakma da milletin ne yazdığını bile okumadan, kafanda Diyarbakır deyince ne belirirse BOŞ BOŞ yazmışsın.

He tamam ben çocukken sen operasyonlara katılıyordun Pkk'ya en büyük darbeye sen vurmuşsundur da bunun konuyla ne alakası var ? Adam Diyarbakır'a kurtuluş hareketi başlatmaya gitmiyor, gidip otogarda inecek, alışverişini yapacak gelecek.

Artık Türkiye'de can güvenliğinin yüzde yüz olduğu bir yer mi kaldı ?

Bu arada evet kardeşim Diyarbakır'da zaten, inat olsun diye yazmıyorum

Git kardeşim, Hasanpaşa Hanında kahvaltını et, öğlene doğru bir ciğer ye çık yola. Orada yaşayan adamım yazdıklarına mı inanırsın, zamanında askerliğini orda yapmış olana mı sen bilirsin.
    TOTEMONS bunu beğendi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Kendi ülkesinden olmayanı sevmezler, kendi ülkesinden olup da kendi ırkından olmayını sevmezler,kendi ırkından olup da kendi şehrinden olmayanı sevmezler, kendi şehrinden olup da kendi ilçesinden olmayanı sevmezler, kendi ilçesinden olup da kendi kendi semtinden olmayanı sevmezler, kendi semtinden olup da kendi mahallesinden olmayanı sevmezler, kendi mahallesinden olup da kendi aile soyundan olmayanı sevmezler, kendi ailesinden olup da kendi partisinden olmayanı sevmezler. Hayatları sevgisizlik üzerine kurulu bazı arkadaşların.
    sozerten ve mandarake bunu beğendiler.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel harekat polislerinin taşşağına kurban ol sen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...34626220/detay

Bu motoru almak niyetin herhalde.Ucuza koymuş ama kawasaki'nin parça fiyatlarından haberin yok heralde.
    dadaş-bb, barodi ve Karalı bunu beğendiler.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Konuyu çarpıtmış arkadaşlar. Diyarbakır'da, doğumuzdaki diğer iller de korkulacak, basının yansıttığı kadar kötü yerler değil. Terör bu gün ülkemizin her yerinde var. Her doğulu'da terörist değil. Benim çok samimi olduğum bir çok arkadaşım doğulu. Kendilerini hiç bir şeye değişmem. Doğunun halkı sıcak kanlıdır, misafirperverdir, yardımı sever. Özellikle dışarıdan geldiğinizi anlarlar ise her kes size yardım eder. Orada ki halkımız pkk'nın yaptığı o kadar baskıya, zülme rağmen ülkesini sever.
    Size başımdan geçen bir olayı anlatayım. Baş sağlığı için BAĞLAR denen semte gitmem lazımdı. O zamanlar bayağı karışık bir semt idi. Adres sormak için bir dükkanın yanına gidip durduğumda; dükkan sahibi ne için adres soruyorum diye araştırdı. Başsağlığına gideceğim diyince, abi buralar karışık, sen yabancısın, başına bir şey gelir. iki dakika bekle dükkanı kapatıp ben seni adrese kadar götüreyim, sonuçta misafirsin başına bir şey gelir üzülürüm dedi. Ve inanın bana dediğini yaptı. Aynı olay buralarda başınıza gelse dükkanı kapatıp birisini adrese kadar götürürmüsünüz.
    Sapla samanı, iyi ile kötüyü birbirine karıştırmayalım.
    Gidecek arkadaşa da tavsiyem. Akşam Adana'ya ulaşırsın. Gece devam etme soğuk olur. O nedenle öğretmen evi gibi ucuz bir mekanda kal, sabah yola devam et. Kazasız belasız gidip gel.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Suan Ankara Diyarbakirdan daha tehlikeli, 100 olu var 100.. gelen haberlere gore hacettepede sadece 300 cenaze varmis...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)