Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bilerek Çarpıp Kaçan Kadın Sürücü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Az önce vuku buldu, neyseki içim buz gibi.

Ana yolda 30-40 ile ilerlerken tali yoldan burnunu gösterdi aracın hanımefendi, kornaya uzunca bastım farketsin diye bilerek yandan çarptı çünkü ilk bastığımda durdurdu aracı uzun basınca tekrar gaz verdi araca, allahtan dizliğim vardı yoksa diz kapağım dağılmıştı şuan. Ben yere bile düşmedim motor savruldu biraz duracak sandım fakat kaçmaya başladı cama bi yumruk patlattım napıyosun diye iyice gazladı. O sırada eşiyle birlikte transalpli bi arkadaşta benimle birlikte koşmaya başladı aracın arkasından heyecandan arabayı stop ettirdi kevaşe(allahın sopası yokki). Aynanın birini ben diğerini transalpli arkadaş kırdı çalıştırıp kaçtı yinede durmadı. Elim ayağım titriyor ama aynalara en azından 1000 kağıt verir içim buz gibi.

Motorcu dayanışması tekrar devreye girdi, birsürü motoru ne olursa olsun arkadaş durdu yardımcı oldu hepsinden allah razı olsun. Biz bu insanların gözünden bir hiçiz ona üzülüyorum ben durma gereği bile hissetmedi.
    mehmetenis, ayzek, sllnbs.okn ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    allahtan altında xr1000 yokmuş
    Şaka bi yana allah korumus böyle ibneler yüzünden bok yoluna gidicez. bizede demin -arkadaşın arkasındaydım- ara sokaktan biz çıkarken hızlıca adam geçti önümüzden, sıfırla geçti az kalsın giriyodu bize dikkat etmiyorlar 10 kat daha dikkatli olmamız lazım.

Maalesef.

Geçmiş olsun.

Bir benzeri bugün başıma geldi. 50'li yaşlarda bir kadın hafif eğimli bir yolda 1 metre kaydırdı, benim crf'e çarpıp devirdi. Hani mesafe bırakırsın dur kalkta kaydırır falan ama 1 metre nedir ya?! Yokuş falan da yok, az bir eğim var yolda. Bilerek bile yapmış olabilir.

Neyse baktım devam ediyor, tabi trafik gitmiyor. Camın yanına gittim, çarpıp devirdin diyorum. Araçtan inmiyor bile hiç oralı değil, kaydırabilirim geride dursaydın diyor. Bana çarptığı için asıl onun aracı çizildi. Yine de keşke sizin gibi yapıp aracına hasar verseydim, böylesi en iyi kendi malına zarar gelince anlar.

Bir de kask kameram var, bir süredir takmıyordum keşke o olsaydı. En azından kendim tutanak tutar, videosu da delil olurdu. Şu durumda arkadan geldi çarptı dese kimse birşey diyemez. Motorda da çok hasar olmayınca devam ettim.

Yeminle böyle çirkef sürücüler olmaz olsun.
    sllnbs.okn bunu beğendi.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Geçmiş olsun size.Gerçekten şaka gibi ya bu tarz şeyleri görünce yaşayınca yanımda silah vs olsada sıkıp geçsem diye düşünüyorum o derece yani.

Mesela bize çarptıklarında kaçarlarsa , ve kaçtıkları için araç plakasını alamazsak nolur nasıl bir yol izlemeliyiz bilen var mı?

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    geçmiş olsun iyiki kırmışsın aynasını. koca parasıyla araba alıyorlar kendilerini bir b*k sanıyorlar.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Bakın bu ve benzer konularda hep söylüyorum yine sòyleyeceğim. Bu dayanışma işini bariz çeteye dönüştürmek şart
    Bu bahsi geçen insanların gözünde biz zaten ipe sapa gelmez, canlısı para etmeyen serserileriz ve bu yaklaşım asla değişmeyecek. Çete kuralım bari tırsıp yanaşamasınlar
    sllnbs.okn, sokakbebesi, ee_ee ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Geçmiş olsun hocam

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Gene diyim, yanınızda kıytırık bi kelebek bulundurun. Boşver camı aynayı; sapla tekere kaçsa da sonu şarampolde biter.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce vuku buldu, neyseki içim buz gibi.

Ana yolda 30-40 ile ilerlerken tali yoldan burnunu gösterdi aracın hanımefendi, kornaya uzunca bastım farketsin diye bilerek yandan çarptı çünkü ilk bastığımda durdurdu aracı uzun basınca tekrar gaz verdi araca, allahtan dizliğim vardı yoksa diz kapağım dağılmıştı şuan. Ben yere bile düşmedim motor savruldu biraz duracak sandım fakat kaçmaya başladı cama bi yumruk patlattım napıyosun diye iyice gazladı. O sırada eşiyle birlikte transalpli bi arkadaşta benimle birlikte koşmaya başladı aracın arkasından heyecandan arabayı stop ettirdi kevaşe(allahın sopası yokki). Aynanın birini ben diğerini transalpli arkadaş kırdı çalıştırıp kaçtı yinede durmadı. Elim ayağım titriyor ama aynalara en azından 1000 kağıt verir içim buz gibi.

Motorcu dayanışması tekrar devreye girdi, birsürü motoru ne olursa olsun arkadaş durdu yardımcı oldu hepsinden allah razı olsun. Biz bu insanların gözünden bir hiçiz ona üzülüyorum ben durma gereği bile hissetmedi.
    geçmiş olsun, ayna konusunda da elinize sağlık
    less is more...
    instagram @selimdogantoz & @ironandroad

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    İstanbulda kavgaya tutuşmayın derim, öldürülebilirsiniz.
    sllnbs.okn bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.

Bir benzeri bugün başıma geldi. 50'li yaşlarda bir kadın hafif eğimli bir yolda 1 metre kaydırdı, benim crf'e çarpıp devirdi. Hani mesafe bırakırsın dur kalkta kaydırır falan ama 1 metre nedir ya?! Yokuş falan da yok, az bir eğim var yolda. Bilerek bile yapmış olabilir.

Neyse baktım devam ediyor, tabi trafik gitmiyor. Camın yanına gittim, çarpıp devirdin diyorum. Araçtan inmiyor bile hiç oralı değil, kaydırabilirim geride dursaydın diyor. Bana çarptığı için asıl onun aracı çizildi. Yine de keşke sizin gibi yapıp aracına hasar verseydim, böylesi en iyi kendi malına zarar gelince anlar.

Bir de kask kameram var, bir süredir takmıyordum keşke o olsaydı. En azından kendim tutanak tutar, videosu da delil olurdu. Şu durumda arkadan geldi çarptı dese kimse birşey diyemez. Motorda da çok hasar olmayınca devam ettim.

Yeminle böyle çirkef sürücüler olmaz olsun.
    Kamerayla tutanak tuttursaydın bile cezayı yine sen yerdin. Yeteri kadar pay bırakmak zorundasın kanunen. Kadının tutumunu bilmiyorum birşey diyemem ama olayda kadın yüzde yüz haklı.

Bir de anlamıyorum ben en ufak bir olayda sürücü kadınsa kadın sürücü diye başlık açılıp diğer olaylarda neden erkek sürücü denmez?
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    turuncu
    5 sayısına neden "pozitif beş" denmiyosa "erkek sürücü" de o yüzden denmiyo.
    RAMİREZ, cihan54, afu35 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    mt 09
    Plakayi al , olayi fotografla , tanik bul , sikayetci ol inan daha cok ugrasir ve buyuk maddi zarara girer daha once bununla ilgili bir konu acmistim gerekiyorsa bana ulas

Motosikleti
    Honda NC 750X
    öncelikle geçmiş olsun. bir şey olmamasına sevindim. ama anlattığından kadının kastı olmama olasılığı da var. sen korna çalınca durmuş kadın, bir olumlu hareket yapmış başta. sonra sen geçerken hareket etmiş. belki ayağını kaçırdı, yanlış yaptı, erken davrandı vs. gerçekten kaza olmuş olabilir. bu onu yine suçlu yapar ama isteyerek yapmış anlamına gelmeyebilir. erkek olsa kaçmasını anlamam ama kadın korkup panik yapmış da olabilir. bu da bir olasılık aklında olsun diye yazıyorum. böyleyse boşuna kırmış olmuşsunuz aynaları. aynaları kırmak bu konuda seni de suçlu yapıyor. haklıyken haksız duruma düşmüşsün biraz.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda kavgaya tutuşmayın derim, öldürülebilirsiniz.
    Kadınlar her konuda olduğu gibi otomobil içindeyken de haklı olduğuna inanırsa en olmadık şekilde tepkiler verebiliyor. Hiç bir erkek (büyük konuşmayayım ama) haklı da olsa seni o kadar sıkıntıya sokacak hareketi yapmaz. Yolda kapışıp küfür etmediysen. kadın orada sana ne gibi bir zarar verebileceğini tahayyül edemediğinden o hareketi yapıyor. Ve işin kötüsü, haklı olduğunu düşünüyor. Bu işin o tarafı. Geçmiş olsun az daha öldürüyormuş sizi.

Yine de !

Bazen bizim hanım arabayla çıkıyor, ben de arkadan motorla çıkıyorum aynı yere gidiyoruz. Trafik de takip ederek ilerliyorum yani. Işıkta bekleyip, sonra yetiştiğimde iki motorcunun kadın içerde çığlık atarken aynalarını yumrukladığını görsem tepkim ne olurdu düşünmek bile istemiyorum.

Haklısınız. Ama teröre terörle karşılık vermeyin lütfen.
    Gökhan YAŞDAL

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 sayısına neden "pozitif beş" denmiyosa "erkek sürücü" de o yüzden denmiyo.
    Yani? Kadın sürücü diye özellikle kadının vurgulanmasının sebebi sayılarının az olması mı? Erkeklerden daha aşağı varlıklar olmaları mı? Anlamadım tam.

Sayılarının az olması değildir sanmam. O zaman mavi gözlü sürücülerin de özellikle belirtilmesi gerekirdi.

Dostum kurtulun şu komplekslerinizden. Gidin bu topluma yararlı birşeyler yapın rahatlayın biraz. Kadın , Kürt, Özürlü, vs. kendinden farklı olan veya aşağı görülen varlıkların özellikle vurgulanması aşağılık kompleksi belirtisidir. Şu foruma girdiğimden beri toplumcak nasıl bir aşağılık kompleksine sahip olduğumuzu gördükçe dehşete düşüyorum...

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    hatalısın
    bayan sizi gördüğünde durduğunda size yol verdiği anlamına gelmez
    bayan psikolojisini asla çözemezsin
    mutlaka yol ver mutlaka
    bu sefer ucuz kurtulmuşsun
    her bayan şoför elinde pimi çekilmiş el bombasıyla gezen manyak gibidir
    buna göre kullan aracını
    geçmiş olsun

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    aynayı kırıp hırsını almışsın yeter o kadar trafikte bayan gördüm mü yol benimse bile durup ona yol veriyorum. Kibarlıktan falan sanıyorlar ama alakası yok, canım kıymetli arkadaş. salak bi kadının arabasıyla üstümden geçmesini istemiyorum.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani? Kadın sürücü diye özellikle kadının vurgulanmasının sebebi sayılarının az olması mı? Erkeklerden daha aşağı varlıklar olmaları mı? Anlamadım tam.

Sayılarının az olması değildir sanmam. O zaman mavi gözlü sürücülerin de özellikle belirtilmesi gerekirdi.

Dostum kurtulun şu komplekslerinizden. Gidin bu topluma yararlı birşeyler yapın rahatlayın biraz. Kadın , Kürt, Özürlü, vs. kendinden farklı olan veya aşağı görülen varlıkların özellikle vurgulanması aşağılık kompleksi belirtisidir. Şu foruma girdiğimden beri toplumcak nasıl bir aşağılık kompleksine sahip olduğumuzu gördükçe dehşete düşüyorum...
    Sen psikoloji eğitimi mi aldın? Ben psikoloji okudum, ben yapamıyorum mesajdan karakter tahlili daha. Ama bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma gibi bi cahilliğimiz mevcut. Sen de ondan böyle yazdın herhalde.

Her cinse atfedilmiş veya vaktiyle yakıştırılmış işler/meslekler vardır. Alışılagelmişin dışında biri bu işi yaparsa, o kişi belirgin özelliği ile ifade edilir. Sürücülük, kadınların sonradan giriştiği ya da onlara atfedilmemiş bir iş.

Sen kadın mısın, yoksa kendini feminist sanan; ama feminizmin "f"sinden anlamayan biri misin de alındın?

İstisnalar kaideyi değiştirmez; kadınlar sürücülük işini beceremiyo.

Sence-bence diyerek başkası adına fikir yürütmek de cahilliğin bi uç noktası.

Motosikleti
    honda nc 750x
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen psikoloji eğitimi mi aldın? Ben psikoloji okudum, ben yapamıyorum mesajdan karakter tahlili daha. Ama bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma gibi bi cahilliğimiz mevcut. Sen de ondan böyle yazdın herhalde.

Her cinse atfedilmiş veya vaktiyle yakıştırılmış işler/meslekler vardır. Alışılagelmişin dışında biri bu işi yaparsa, o kişi belirgin özelliği ile ifade edilir. Sürücülük, kadınların sonradan giriştiği ya da onlara atfedilmemiş bir iş.

Sen kadın mısın, yoksa kendini feminist sanan; ama feminizmin "f"sinden anlamayan biri misin de alındın?

İstisnalar kaideyi değiştirmez; kadınlar sürücülük işini beceremiyo.

Sence-bence diyerek başkası adına fikir yürütmek de cahilliğin bi uç noktası.
    "Sürücülük, kadınların sonradan giriştiği ya da onlara atfedilmemiş bir iş." bu cümleyi psikoloji eğitimi alan bir forum üyesi kuruyorsa biz ne yapalım o vakit? elbette sürücülük erkekler için üretilmiş ve onlara atfedilmiş ilahi bir görevdir mutlaka kesin yani
    yasdal bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)