Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bilerek Çarpıp Kaçan Kadın Sürücü

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani? Kadın sürücü diye özellikle kadının vurgulanmasının sebebi sayılarının az olması mı? Erkeklerden daha aşağı varlıklar olmaları mı? Anlamadım tam.

Sayılarının az olması değildir sanmam. O zaman mavi gözlü sürücülerin de özellikle belirtilmesi gerekirdi.

Dostum kurtulun şu komplekslerinizden. Gidin bu topluma yararlı birşeyler yapın rahatlayın biraz. Kadın , Kürt, Özürlü, vs. kendinden farklı olan veya aşağı görülen varlıkların özellikle vurgulanması aşağılık kompleksi belirtisidir. Şu foruma girdiğimden beri toplumcak nasıl bir aşağılık kompleksine sahip olduğumuzu gördükçe dehşete düşüyorum...
    Aksine kadın oldukları için daha ince düşünceli, nazik vs olmaları beklenirken aksine bazen öküzlük yaptıklarından böyle yazılıyor. Beklentileri karşılayamadıklarından yani...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı kızıl şeytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Sürücülük, kadınların sonradan giriştiği ya da onlara atfedilmemiş bir iş." bu cümleyi psikoloji eğitimi alan bir forum üyesi kuruyorsa biz ne yapalım o vakit? elbette sürücülük erkekler için üretilmiş ve onlara atfedilmiş ilahi bir görevdir mutlaka kesin yani
    olayı kadınlar araç sürermi süremezmiye getirmek doğru değil. kadınlarda araç sürebilir tabiki , çok iyi sürenleri de vardır ama çok azdır sayıları. Kendi gözlemlediğim bi kaç örnek vereyim.

1- sürücü kursu sınavlarında görev alıyorum sürekli. direksiyon sınavlarında erkeklerin başarı oranı %80lerde sayılır, bayanlarda %30 u geçmez. Bu erkek ve bayanların direksiyon hakimiyetlerini ortaya koyan en büyük resmi kriterlerden birisi bence. Sonuçta bayan ve erkeklere aynı parkuru yapıyorlar. başarı oranları ortada.
    2- kadın sürücüler ciddi mana da park yapamazlar, dar olan yerlere girmeye cesaret edemezler , 2 araç geri geri park yapabilen kadın görmedim ben daha trafikte. yan aynaları kapalı giden bayan sürücü çok gördüm. Hatta kırmızı ışıkta inip bizzat aynasını benim açtığım 2 bayan sürücü oldu. Normalde her işini düşünerek adım adım tasarlayarak yapan kadın 3 hamlede araç parkı nasıl yapamıyor kafam basmıyor.

Bu örnekler kadınların araç süremeyeceği anlamına gelmiyor tabiki ama ortada görünende bariz bi durum var. Bu konuda erkekler kadar başarılı değiller. Mesela erkeklerde çocuk bakma konusunda kadınlar kadar başarılı olamazlar zaten bunu da savunmazlar bizde kadınlar kadar çocuk bakabiliriz diye. Şunuda eklemek istiyorum bayanlar trafik kurallarında daha dikkatli ve uymaya özen gösteriyorlar erkeklere göre.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Telefona dua filan attım... Sırf böyle durumlarda açıp dinliyorum hemen. Elimden kaza çıkmaması için...

Sakinleştiriyorda. Yoksa ne olur Allah bilir.

Bu ülkede yaşamak çok zor.....

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksine kadın oldukları için daha ince düşünceli, nazik vs olmaları beklenirken aksine bazen öküzlük yaptıklarından böyle yazılıyor. Beklentileri karşılayamadıklarından yani...
    O konuda haklısın. Apayrı bir mesele.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

Alıntı clabber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplumsal analiz yapana bak, resmen hakaret ediyor, o kadın sana vursaydı kim bilir neler yapardın
    Adamına göre muamele deniyor buna bizim orada. Ne kadar ekmek o kadar köfte misali. ;) O iti defalarca uyardım adam gibi konuşması için.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:   Konu karşılıklı hakaret ve tartışmalara yöneldiğinden kilitlenmiştir.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)