Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlanınıza gelen komik ve etik dışı mesajlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motosikletinizi satacaksınız ve güzel güzel resimler çekiniz verdiniz ilana güzel birde açıklama yazdınız,esas maceranız burada başlıyor

Motosikletinizi satarken yazılan saçma ve komik mesajlarla başlayalım

1:Hocam kazası varmı?

Bir kere tanımdağınız kimseye hocam denmez,ismi ilede hiytap edemezsiniz,siz dersiniz veya ahmet bey mehmet bey dersiniz
    ,çünkü karşınızdaki insanın eğitim kültür ve yaşam biçimini bilmiyorsunuz,dahada önemlisi bu bir terbiye kuralıdır

2: Şu fiyata bırakırmısınız?

Pazarlık motor başında olur,bu bir ticari kuraldır,he bu demek değildirki 15 bin tl lik motoru sana 10 bine bırakıcam,yani biz buna halka arasında ölücü diyoruz ki ,yapmayın hiç hoş değil

3: İyide benim arkadaş aldı aynı motoru 6 bine

Kardeşim o motorun aynı marka aynı model olması aynı fiyata satılacağı anlamına gelmez,bunun motoru iyidir,onunsa aksesuarı çoktur,bu şekilde kıyaslanmaz

4: Ben karşıda oturuyorum getirirsen bakalım anlaşırsak alırız

Oldu başka bir isteğin varmı işim gücüm bitti,ayağına motor getiricem,ticari kural satıcı alıcının ayağına gitmez

5:Değişik başka resimleri atarmısın

Zaten 10 tane foto var daha değişik nasıl atayım be kardeşim,amudamı kaldırayım motoru,yada havaya atıp havadamı çekeyim,sen nasıl istiyorsun?

6:Benim boyum 1,70 kilomda 70 sizce bu motor bana olurmu?

Bilemem kardeşim üstüne bir giy olmazsa M beden veririz

7:Merhaba senetle satışınız varmı?

Var kardeşim,senetlede var hatta geçenlerde gazete kuponuyla verdim bir tane

8: Abi naptın ya motor ilandan kalkmış sattınmı?

Valla sana yazdığım 180 tane cevapdan sonra daha fazla acıya dayanamadım ve sattım kardeşim,seni kırdıysam özür dilerim

9:Abi bu motor kaç basıyo?

Valla pek basmıyo,basınca çok benzin istediği için basmamayı öğrettik.

İnanın çoğu gerçek ve başıma geldi sizinde varsa böyle etik dışı yapılan ve komik olanlar öğrenmek isterim
    mehmetenis, metinkilic, Shrieker ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzer bir konu vardı , bir arkadaşın babası Doblo'sunu satışa koymuş r6 takas teklifi gelmişti

Nasıl bir insansa r6'dan Doblo'ya geçecek
    something123 bunu beğendi.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Hepsi neredeyse bütün ilan sahiplerinin başına gelen şeyler. Sadece 1. maddeye olan açıklamanıza tam katılamadım; insanların hitap şekli saygısızlığa dönüşmediği sürece bir sorun değildir. Sadece size hitap eden kişinin tarzını/tavrını, kültürünü gösterir veya bir ipucu olur. Kimisi hocam der, dostum der, seni dost olarak görmüyordur ancak genel hitaba dair bu kelimeyi seçmiştir.

alıcının ayağına gitmeme ticari kuralını pek etik bulmuyorum, nitekim ben genelde gidiyorumda ve satışdada sorun olmuyor. zaten gerçekden niyetli ise görüşmek istiyor, bende uyarıyorum niyetiniz kesin ise şuraya getiririm.

ticarette artık müşteri iş yerlerine gitmiyor, iş yerleri müşterinin ayağına gidiyor. bakınız vodafone reklamı )

mehmetenis bunu beğendi.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Kaca birakirsin cok abuk bi soru degil. Tellif yapmakta fayda var. Adam sikisir 1 ay sonra geri döner. Almak istiyorsan pazarlik yapalım diye.

Ayağa gitme isinde haklısın. Alacak adam atlar gelir bakar

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    hocam demek iyidir ya millet olarak samimiyeti seviyoruz.Bana deseler rahatsız olmam açıkçası.
    wing41 ve yusufbaris bunu beğendiler.

ozmencan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilmediğimden soruyorum;Pazarlık motor başında olur demişsin.Ben samsunda yaşıyorum istanbuldan bir motor beğendim geldim motorum başına pazarlığa başladık fiyatta anlaşamazsak nasıl olacak?Bana bir fiyat söyleyeceksin en son şu olur falan diyeceksin ki bende boşuna para ve zaman harcamamış olucam öyle değilmi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bir malı satarken Bu bir motosiklet Olur araba olur fark etmez. Sonuçta o malin bir ederi var. satıcı fazla isteyebilir neden fazla istiyorsun denildiğinde Benim malim bu ister al ister alma diyebiliyorsan.parayi verende benim senin malina şunu veriyorum diyebilir eğer bunda çok rahatsız oluyorsan galeriye sat böylece kimseyle muhattab olmazsin sana hocam da demezler boylece sende insanların kültür seviyelerini ölçmek zorunda kalmazsin. Fotoğraf çekmek içinde uğraşmaya gerek kalmaz

langdon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Hocam lafına takılmanız hariç güzel konu. Hocam lafını çok sık kullanırım. Karşınızdakine saygı gösterdiğinizi ve sizin samimiyetinizi ifade eder. Direkt senli benli konuşulmasındansa hocam lafı iyidir
    SuleymanE ve computeus bunu beğendiler.

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Benim arkadaş geçen sene dragstar 650 sini satılığa çıkardığında bir amca aramış hayvan teklif etmiş.. İnek vereyim filan demiş arkadaş ta dalga geçtiğini düşünerek kapatmış.. 3-4 gün boyunca amca aramaya devam etti yetersiz görmüş olacak ki üste keçi koyun vs.. teklif etti.. Şaka filan yapmıyorum bayaa gerçek

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Kendi hayatımdan yola çıkarak yorumlayayım bazı maddeleri.
    Şu anda BMW F 650 GS kullanıyorum, gayet memnunum, her türlü işimi (şehiriçi, şehirlerarası, artçılı sürüş, performans vs.) hayli hayli görüyor ama şımarıklıktan BMW R 1200 GS almak istiyorum.

1: Ben de genelde hocam diye başlarım muhabbete. Bana da deseler sıkıntı yaratmam.

2: Mesajdaki tabirle "ölücüyüm". Gider motoru görürüm. Motor başındayken kullandığım motordan bahsederim. Ardından aynı günün akşamı, şu kadar param var, istersen yarın işlemleri halledelim derim. Bazıları teşekkürler diyor sade şekilde, bazıları celallenip bir paragraf yazı yazıyor. Yahu dedim ya, ölücüyüm. İhtiyacım yok çünkü, sahip olduğum motor işimi görüyor. Ölücü teklif yapmamın amacı da şu, aradığım marka ve model 32.000 - 35.000 TL arasında. Yani birisinin bu kadar parayı bir motosiklete vermesi kolay değil. Dolayısıyla, adam sıkışırsa, artık ilanla uğraşmaktan gına gelirse, bana dönsün diye böyle bi teklif yapıyorum.

5: Motosiklet bakımdan çıkınca, bir de üstüne yeni yıkatınca, ben bile kendi motorumu tanıyamıyorum. İlanlarda da genelde bu fotolar oluyor. Başka fotoğraf istenmesinin nedeni bu. Bir kadını süslü püslü bakımlı olduğu zaman değil de, daha normal olduğu zamanda görmek gerek ilkesi gibi bir şey bu

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam lafi degil de "sa ustaa" lafina ayar oluyorum
    Shrieker bunu beğendi.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    -Bana hocam diye hitap edilse rahatsız olmam.
    -Ön pazarlık mantıklıdır çünkü zaten kafanızdaki fiyata uymuyor ise boşuna aracı görmeye gidilmez ve gösterme ile vakit kaybedilmez.
    -Genelde alıcı malı görmeye gelir satıcı ayağa gitmez bu sabittir.
    Saygı çerçevesinde olur ise saçma sorular dahi beni pek rahatsız etmez cevap vermem olur biter

Gitmeden pazarlık mantıklı aynı şehirde satılacaksa internete değil otopazarına götürülsün o halde

20 500 TL fiyat biçtiğim motoruma 17 000'e olur mu diye mesaj geldi geçen gün. Canım bir hayli sıkıldı. Kalp kırmamak için bazen çaba sarf etmek gerekiyor. Daha önceki motoruma ise Sincan'da köşe başında bakkal teklif edilmişti. O eğlenceliydi aslında.

Motosikleti
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 500 TL fiyat biçtiğim motoruma 17 000'e olur mu diye mesaj geldi geçen gün. Canım bir hayli sıkıldı. Kalp kırmamak için bazen çaba sarf etmek gerekiyor. Daha önceki motoruma ise Sincan'da köşe başında bakkal teklif edilmişti. O eğlenceliydi aslında.
    20.500 fiyat biçtiğiniz motorunuzu kaça almıştınız? Ticaret bu. Çok kırıcı saygısız bir tavrı yoksa fiyata çok takılmamak lazım. Bazen öyle oluyor ki yarın çekim var 1 hafta sonra 200 bin alacağım var ama yarın için 20 binim yok. Banka kredibilitesi de uygun değil... 25 lik motorumu satıveririm 20 ye. Çeki yazdıracağıma biraz zarar ederim. O hesap denk gelebilir. Elin serbestken burun kıvırdığın 17 bin mesajına gün gelir teklifiniz geçerli mi diye geri dönmek zorunda kalırsın. Ha tabi inşallah böyle bir durumda kalmayız hiç birimiz ama sonuçta teklif tekliftir.

Başta sorduğum soruyu da şu yüzden sordum. Son zamanlarda piyasa yükseldi dolduruşuyla 3 sene önce 16 ya aldığı motoru 3 sene 50bin km binip 21 e satmaya çalışan arkadaşlarla dolu da etrafım.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Gökhan YAŞDAL

Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20.500 fiyat biçtiğiniz motorunuzu kaça almıştınız? Ticaret bu. Çok kırıcı saygısız bir tavrı yoksa fiyata çok takılmamak lazım. Bazen öyle oluyor ki yarın çekim var 1 hafta sonra 200 bin alacağım var ama yarın için 20 binim yok. Banka kredibilitesi de uygun değil... 25 lik motorumu satıveririm 20 ye. Çeki yazdıracağıma biraz zarar ederim. O hesap denk gelebilir. Elin serbestken burun kıvırdığın 17 bin mesajına gün gelir teklifiniz geçerli mi diye geri dönmek zorunda kalırsın. Ha tabi inşallah böyle bir durumda kalmayız hiç birimiz ama sonuçta teklif tekliftir.

Başta sorduğum soruyu da şu yüzden sordum. Son zamanlarda piyasa yükseldi dolduruşuyla 3 sene önce 16 ya aldığı motoru 3 sene 50bin km binip 21 e satmaya çalışan arkadaşlarla dolu da etrafım.
    O da bir bakış açısı tabii.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sabahın köründe yada gecenin bir saati arayıp (açıklamalarda herşey destan gibi yazılıp belirtildiği hâlde) kazası düşmesi vs. var mı bunun ? kaçıncı sahibisin ? bakımları nerede yapıldı gibi birsürü soru ve herşeye verilen cevap açıklamada belirttiğim gibi.. soracak soru kalmayınca nerelisin ne iş yapıyosun kaç kardeşsiniz sevgilin var mı gibi birsürü sorulacak soruda beraberinde gelir biraz yüz bulacak olursa en sonunda bi kısmını peşin versem kalanı taksit yaparmıyız, benim bi araba varda gardaş takas edek o zaman senle yau, senet imzalarmıyız, benim biradere bakıyoruzda en son kaç olur 5 aşağısını verek olmaz mı gibi günde 50 kişi arar telefon hiç susmaz ama 1 tane ciddi alıcı 1 ay sonra zor çıkar yani birşey satmak ciddi sabır ister onun için en mantıklı olanı satmaya ihtiyaç duymayacağın birşey alıp onu kullanmaktır
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben kendi şahsi araçlarımı satarken şahsen mesaj bölümünü kapatıyorum, mesaj ile iletişime geçecek olan alıcıları ciddiyetsiz buluyorum. Telefon ile iletişime geçenler de ağzını eğe eğe gevşek gevşek konuşuyorsa suratına kapatıp numarasını engelliyorum.

2.el araba ya da motosiklet alacağımız vakit (bana yada işi bildiğim için bana danışan bir arkadaşım adına) telefon numarasını arayıp müsait olup olmadığını soruyorum, kısa bir ön bilgi (tramerdeki hasar kaydı, değişen parçalar, boya durumu vb) rica edip bana uygunsa aracı görmek için uygun zaman için randevulaşıyorum, aracı görüp birlikte servise götürüyoruz. Durumu birlikte dinliyoruz. Aracın fiyatı (örnek olarak) 42 bin Tl ise ben kibarca bütçemin 38 olduğunu söylüyorum ve başka araç alana kadar teklifimin geçerli olduğunu söylüyorum, teklifi kabul etmek için kendisinden telefon bekliyorum oluyor bitiyor.

Yüz yüze kurulan samimiyet ve diyaloğun yerini başka hiç bir pazarlık tutmaz. Cebindeki 3-5 kuruş parayla ve yarım aklıyla esnaf kesilen çok bilmişlere eskiden 'anneni getirsen üzerini tamamlamak için onu çalıştırmak kaydıyla teklifini kabul ediyorum' demişliğim vardır ama artık o tarz kaba şeylere lüzum yok. Çok gevşek gevşek konuşursa bulunduğu semtin çok uzağına çağırıp telefonu kapatmışlığım vardır :D

Motosikleti
    Ha bi ekleme yapayım. Ben de ilan verirken telefon kısmını kesinlikle kapatıyorum. İlgili adam mesaj atıp meramını bildirir. Ben de telefonla ararım. Veya telefon numarasını ister genelde. Bu sayede abidik gubidik adamların aramalarına maruz kalmam. Bi keresinde gece 12 de manyağın biri aramıştı. Ben de yeni uykuya dalmışım. Ne istediğini anlamadım önce. Sonra baktım, salak salak kaç km de bu araç 2.0 dii mi, kaç modeldi falan diye soruyo. En son araba ilanı için arıyosun di mi dedim. haa evet dedi. ulan saati mi peki diyip kapattım. terbiyesiz herif. O gün bu gündür ilanda telefon yayınlamam.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)