Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İlanınıza gelen komik ve etik dışı mesajlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    bu şartların hepsi de duruma göre gerekli veya gereksiz olabilir ama son fiyat nedir yerine benim verebileceğim rakam bu (tabii ilan fiyatına göre abartmadan) olur mu diye sorulabilir belki. hitabet, ben gittim sen geldin ise tamamen karşılıklı anlaşmaya bağlı bence. 5-6-7-8-9. maddeler gerçekten saçma tabi..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi neredeyse bütün ilan sahiplerinin başına gelen şeyler. Sadece 1. maddeye olan açıklamanıza tam katılamadım; insanların hitap şekli saygısızlığa dönüşmediği sürece bir sorun değildir. Sadece size hitap eden kişinin tarzını/tavrını, kültürünü gösterir veya bir ipucu olur. Kimisi hocam der, dostum der, seni dost olarak görmüyordur ancak genel hitaba dair bu kelimeyi seçmiştir.
    kaanklky bunu beğendi.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    motosiklet 2.el satışıyla ilgili evrensel bir etik tanımı yok ki.
    size saçma gelen bir teklif karşı taraf için çok ciddi olabilir.
    kişisel hakaret olmadıkça 20 bin tl lik ilana 15 bin tl teklif edilebilir.

telefonla pazarlık ise değişen ticaret anlayışının bir sonucudur.
    siz malı pazarda satmıyorsunuz ki.
    satış için ilan verdiğiniz ortam tüm ülkeye hitap eden bir web sayfası. haliyle birçoğu uzak şehirden potansiyel müşteriniz olabilir.
    telefonla düşündüğünüz alt fiyatın bir miktar üzerini telaffuz edip konuyu kapatabilirsiniz.

benim 27500 tllik ilanıma ısrarla ve büyük bir inançla 23 bin tl teklif eden ve ederinin bu olduğuna beni inandırmaya çalışan bir takipçim vardı.
    kibarca reddettim konu kapandı.
    size de anlamsız gelen tekliflerle ilgili polemiğe girmemenizi ve bazen cevap bile vermemenizi öneririm.
    beko12345 bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Birkaç maddenize katılmıyorum.

Telefonda bence pazarlık yapılır gayette. Adam istanbuldaysa motor Adanadaysa ne yapsın adam Adanaya gidip mi pazarlık yapsın. Ya karşı taraf fiyat düşmezse. Adamın 500 lira eksiği var belkide sadece. Bu yüzden bence telefonda sormak gayet mantıklı.

Bir diğeri alıcı motorun ayağına gelme olayı.

Bence kesinlikle saçma birşey.

Daha yeni kawasaki ninja 250r sattım. Ben adamın ayağına götürdüm ve sattım. Götürmeseydim satamayacaktım.

Aynı şekilde xmax 250 yide almak için sahibi Eskişehirden getirdi motorunu Bursaya. Bende aldım. Sahibide yol yaptım iyi oldu dedi. Oda mutluydu bende.
    Satıcının paraya ihtiyacı varsa gerekirse alıcının kapısına kadar götürür motoru. Ticaret bu. Şartları konuşursun işine gelirse ortak noktada buluşursun.

Diğer katılmadığım nokta motoru sattıktan sonra gelen "abi sattın mı " mesajı.

Bence gayet doğal ve içten bir mesaj.

Ninja 250 y satarken mesaj aldım. 17 yaşındaymış. Para biriktiriyorum dedi. Parayı topladığım an gelicem alıcam senden abi dedi, umarım kısa sürede satamazsın dedi hatta artniyetsiz olarak tabiki.

Fakat ben ertesi gün motoru sattım . Çocuk doğal olarak mesaj attı abi noldu satıldı mı diye. Çünkü çok hevesliydi. Bu yüzden bu tarz mesajlar bana samimi gelir.

Diğer noktalara katılıyorum.
    TOTEMONS, SuleymanE, oguzhan6161 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Hoca dediğimiz şahsiyetler genelde saygı duyulan insanlardır ben bu nedenden dolayı büyüğüme küçüğüme hocam deri. Geçen birisine forumda dediğimde baya laf yedim ama olsun
    yasdal ve oguzhan6161 bunu beğendiler.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Ben 2.el motor arıyorsam muhatabımda almayı düşündüğüm motorun sahibidir ve araç hakkında istediğim herşeyi sorarım.Millet senin keyfine göre soru soracak değil ya.Soru sorulmasını sevmiyorsan akrabana satarsın global bir ilan vermezsin olur biter.Kimse sana hocam falanda demez.
    Burası Türkiye ve bu ülkede bir araç satacaksan maddee madde saydığın taleplere göz yumacaksın veya alttan alacaksın.Ha bu bana uymuyor dersen
    Kusura bakma biraz zor satarsın.Sen herhalde ömründe bir kere olsun 2.el araç pazarına gitmemişsin.Gidip bir gün satılık aracının başında dursaydın
    kafayı yerdin herhalde.Gözüm kimse parayı yerde bulmuyor.Üstelik gözüyle görmediği sadece fotoğraflardan fikir edinebildiği bir araç hakkında sırf sen hoşlanmıyorsun diye neden sormadan etmeden görmeden binlerce lirasını senin eline saysın.
    2.el araç alırkan sorulması gereken 20-30 soru vardır.Bu soruların sorulmasının nedenleri gayet açıktır.
    Malum ya ülkemiz maalesef dolandırıcı ve sahtekar cenneti ve güven duygusu yerlerde sürünüyor.Kazıklanmamak,kandırılmamak için bu sorular size sıkıcıda gelse sorulmak zorundadır.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Alıntı ozmencan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmediğimden soruyorum;Pazarlık motor başında olur demişsin.Ben samsunda yaşıyorum istanbuldan bir motor beğendim geldim motorum başına pazarlığa başladık fiyatta anlaşamazsak nasıl olacak?Bana bir fiyat söyleyeceksin en son şu olur falan diyeceksin ki bende boşuna para ve zaman harcamamış olucam öyle değilmi?
    Senin tarafından doğru. Masum bir bakış açısı ile en son şu olur diyebilir. Fakat arayan 50 kişiye telefonda pazarlık işi var. Kimisi o kadar çamur ki, anlatamam.
    İlan fiyatı: 15.500 TL
    -En son kaç olur abicim, Samsundan geleceğim, motoru beğendim
    -15.000 yaparım.
    Vuruş burada geliyor
    -14.000 TL var elimde.

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer

coogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i 2013 - Vespa LX 125 - 2014
    Satışta dikkat edin bu aralar yapılan büyük bir dolandırıcılık olayı söz konusu.

Noterde işi son dakikaya bırakıp ayak üstü çakma bi dekont gösterip satış yaptıranlar var. ben geçen yıl araba satarken denk geldim.

akşam hava kararınca bakmaya geliyorlar. trafik falan hikayesi geç kaldık vs. gelen adamlar ısrarlı bir pazarlık yapmıyor, yalandan pazarlık ediyormuş gibi görünüyorlar en az 2-3 kişi geliyorlar. çakma bi kartvizit veriyorlar adres telefon yazmıyor. sadece cep numarası yazıyor kartta ve galericiler sitesi vs. yazıyor.

ben pazarlık bitiminde yalandan mesleğimin polis olduğunu söyledim. her konuda anlaşmıştık. kaparo vermediler yarın gelip alıyoruz dediler.

finalde polis olduğumu öğrenince ertesi gün telefonlarını açmadı i.neler.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Gözümden kaçmış.

Bir maddenize daha katılmıyorum oda başka resim varsa atarmısın olayı.

Sonuçta para verip araç alıyor kişi. Tabiki motorun her yerini görmek isteyecek.

Şuan sahibinden.com a girip ilanlara bakınca kaç tanesinin sağı solu düzgünce görünüyor ?

Belki alıcının kafasına takılan fotoğraflarda tam belli olmayan yerler vardır, daha detaylı görebilmek için başka fotoğraflarda ister. Gayet doğal birşey.
    oguzhan6161 bunu beğendi.

coogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i 2013 - Vespa LX 125 - 2014
    zaten işi bilen ciddi alıcı direkt adres sorup gelip arabaya bakıyor. gerisi telefonda boş muhabbet...

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Samimiyet önemli. Inazuma'yı satarken alıcı abi motoru gördü ayak üstü 5 dk bir sohbet şu kadar olur mu, bu kadarım var gibisinden sonra notere gidelim dedi, adama ben rica ettim yahu bin bir tur at adettendir diye.

Cbr250'imi forumdan bir abimden almıştım, satıştan sonra ben rica etmediğim halde bir okul bahçesinde ufak bir alışma antremanı yaptırmıştı bana.
    Frekanslar tuttuktan sonra 100-200 TL önemli değil bence. Niyeti motosiklet almak olan adam malın % 30 değerini önermez zaten.

Satarken de alırken de dürüst insanlarla karşılaşırız inşallah.

İnanın ilan açıklamasından bile anlıyorum artık motosikletin nasıl kullanıldığını.
    oguzhan6161 ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda nc 750x
    Bunu facebookta da okumuştum orada demedim burada diyeyim biz ankarada okuyanlarda odtüden alışkanlık hocam denir ve tanımadığınız insanlara denir bize ilk maddede nezaket kuralı hatırlatan arkadaşa selam ikitekerle yola devam durmak yok 😁
    oguzhan6161 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)