Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk motosiklet için acil yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba abilerim ablalarım. Ben 17 yaşındayım lise son ogrencisiyim. Ehliyete yazıldım sınavları geçersem kasım ayında ehliyetimi alıyorum. Aynı zamanda motosiklet konusunda kafam karışık. Ekipman haricinde 4000 lira civarı bütçem var. Racing motor hoşuma gidiyor. Ama genelde pahalılar. Cafe racerları da çok seviyorum. 2000 e bir honda cg alıp 2000-2500 e bi cafe racer yapsam daha mı mantıklı olur? Yoksa bu bütçeyle güzel racing motor var mı? Çin olmamak şartıyla güzel motorlar nelerdir? Bi yardım lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Kuba cr1
    mondial zone. Çinli olmasın dersen anca ybr o fiyata.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yürümeden koşmaya çalışmak niye niye niye.. Biraz akıllı olun ya.. Önce bi öğrenin.. Racing racing.. tecrübesiz adam işi değil bu işler.. Gençliğinize yazık evladım..

Ergenlere ders olsun.. Ya da olur inşallah..
    Ertugyigit bunu beğendi.

Dayı racing derken şekil olarak dedim. 125 lik racing diyorum. Mantıklı düşün 4000 liraya 600 lük motor soracak halim yok heralde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba cr1
    mondial zone. Çinli olmasın dersen anca ybr o fiyata.
    Cafe racer a ne diyosun abi

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Arkadaşın dediği gibi Z-one-s 180 al geç.Birinden bulursan bu modeli kesinlikle yakından görmeni tavsiye ederim.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı LeventBircan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dayı racing derken şekil olarak dedim. 125 lik racing diyorum. Mantıklı düşün 4000 liraya 600 lük motor soracak halim yok heralde.
    Dayıcım 21 senedir motosiklet kullanan bir DAYI 'da 4 liraya 6 piston sorduğunu düşünmez zaten değil mi ? 125 CC dediğin motosiklet 150 yapıyor,.. Sonra konu açılıyor: Yarış motoru felaket getirdi.. E başka ne getirecek? Biraz aklınızı başınıza alın, öğrenciyiz diyorsunuz, bu mu bilinç, bu mu eğitim?

Benim ya da bir başkasının umurunda mı senin nasıl bir motosiklete bindiğin? Hiç değil... Tercih senin, buraya yazdı biz de sana doğru yolu söyledik..
    Ertugyigit ve yüksel66 bunu beğendiler.

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dayıcım 21 senedir motosiklet kullanan bir DAYI 'da 4 liraya 6 piston sorduğunu düşünmez zaten değil mi ? 125 CC dediğin motosiklet 150 yapıyor,.. Sonra konu açılıyor: Yarış motoru felaket getirdi.. E başka ne getirecek? Biraz aklınızı başınıza alın, öğrenciyiz diyorsunuz, bu mu bilinç, bu mu eğitim?

Benim ya da bir başkasının umurunda mı senin nasıl bir motosiklete bindiğin? Hiç değil... Tercih senin, buraya yazdı biz de sana doğru yolu söyledik..
    Dayı tabirini orda daha samimi olsun diye kullandım abi sakin ol. Yani 125 cc ile başlamazsak ne ile başlayalım? Cafe racer var oda 125. Yani bi örnek bi tavsiye ver kızacağına

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

Alıntı karşıyaka57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın dediği gibi Z-one-s 180 al geç.Birinden bulursan bu modeli kesinlikle yakından görmeni tavsiye ederim.
    Abi çini yürütemezsin falan diyolar. Yani ne bileyim çok şekil olabilir. Ama bana 50 kere masraf çıkartmasın.

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Dayı tabirini orda daha samimi olsun diye kullandım abi sakin ol. Yani 125 cc ile başlamazsak ne ile başlayalım? Cafe racer var oda 125. Yani bi örnek bi tavsiye ver kızacağına
    Levent abiyi dinle adam sana kötü birşey demedi. racing tarzı 4 binliraya bulamazsın kardeşim. ybr alırsın. cbr falan istiyorsan 7 bin liran olması lazım.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

Abi çini yürütemezsin falan diyolar. Yani ne bileyim çok şekil olabilir. Ama bana 50 kere masraf çıkartmasın.

SSmotorun hakimiyeti oturuş açısından daha zordur, sen bırak şimdi kafeyi reyzırı önce bi commuter al vites nasıl değiştirilir, kompresyon nedir. Arka fren nerelerde sıkılır bunları öğren ilk motorunu bi haşat et bi sonrakinde hem paran olur hem tecrüben ondan sonra ne fikrin ya da düşüncen varsa alırsın. Dünya üzerinde SS motor tipi beğenen bi tek sen değilsin tip olarak herkes seviyor ama aklı başında olan adam hemen ilk iş gidip Ss almıyor önce bi pişiyor sonra arkadaşlarının motoruna biniyor bakıyor oturma tipini, gidişini beğenirse alıyor.

Sen bi tecrübe kazan hele sürüşü en rahat olan motor tipi commuter ile sonra konuşuruz cafe racer mı alacaksın yoksa supersport mu.

Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levent abiyi dinle adam sana kötü birşey demedi. racing tarzı 4 binliraya bulamazsın kardeşim. ybr alırsın. cbr falan istiyorsan 7 bin liran olması lazım.
    Abi levent abi bana racing alma dedi. E ne alayım söylemedi. Sende burda cbr 7000 diyosun nasıl bi çelişki anlamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SSmotorun hakimiyeti oturuş açısından daha zordur, sen bırak şimdi kafeyi reyzırı önce bi commuter al vites nasıl değiştirilir, kompresyon nedir. Arka fren nerelerde sıkılır bunları öğren ilk motorunu bi haşat et bi sonrakinde hem paran olur hem tecrüben ondan sonra ne fikrin ya da düşüncen varsa alırsın. Dünya üzerinde SS motor tipi beğenen bi tek sen değilsin tip olarak herkes seviyor ama aklı başında olan adam hemen ilk iş gidip Ss almıyor önce bi pişiyor sonra arkadaşlarının motoruna biniyor bakıyor oturma tipini, gidişini beğenirse alıyor.

Sen bi tecrübe kazan hele sürüşü en rahat olan motor tipi commuter ile sonra konuşuruz cafe racer mı alacaksın yoksa supersport mu.
    Yukarda abilerin dedikleri zone ve ybr commuter oluyo dimi abi?

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    cbr nin tipi zaten ss makyajlı bir commuter. sürüş zorluğu olucağını sanmıyorum ben kanımca.
    Kontrol edebildiğin güç güldürür, edemediğin öldürür.

Motosikleti
    Honda cbr 125 r
    kısa bir süre önce ben de ilk motorumu aldım honda cbr 125.tavsiye ederim şu an yeni gelen zamla birlikte fiyatı biraz uçtu ama 2. el de alabilirsin 100km hızdan sonra motor tıkanmaya başlıyor yani ciddi bir hız yapamıyorsunuz ki yeni başlayan biri için 100km hız bile çok fazla ben 70 den yukarı çıkmamaya çalışıyorum madem racing istiyorsun bu motorla başlamanı tavsiye ederim ancak bütçeni sadece motosiklete ayırma koruma ekipmanları da çok önemli en az 1000-2000 tl bunlara ayırmalısın

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Abi levent abi bana racing alma dedi. E ne alayım söylemedi. Sende burda cbr 7000 diyosun nasıl bi çelişki anlamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Evet, her acemi düşer hemde çok düşer ayıp değil ben de eski commuter motorumla düştüm ama koruma demirleri vs. olduğu için hem sende daha az hasar oluyor hem motorda ayrıca maliyetleri de ucuz, grenajlı racing bi motorla kaza yaparsan dünyanın parasını ödersin o grenajlara, sen kendine bi bajaj boxer yada honda ace al haşat edene kadar bak keyfine.

Motosikleti
    CBR 125R

150 yapan 4 zamanlı 125 cc nerde yahu gidip alayım :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

kardeşim düşük cc ssler insanlar öğrensin diye üretiliyor insan için üretiliyor. İnsan alacağı şeylerde güzellik arar gö(z)üme benzeyen ybryi niye alayım hoşuma gitmeyecekse. Cbr al diyen arkadaşlar bütçene bakmamış. 2006 falan alırsın oda seni yorar. Yeni çinliler eskisi kadar yormuyor insanları. Kuba cr1 ve mondial zone başlığını incele sen. Evet önerdiğimiz motorlar commuterdır. Başlanabilecek motorlardır.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    150 yapan 4 zamanlı 125 cc nerde yahu gidip alayım :D[COLOR="Silver"]
    Kullandığınız motosiklet 150 km/h hızlara çıkabiliyor.

Ertugyigit ve İlker41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 125R
    Kullandığınız motosiklet 150 km/h hızlara çıkabiliyor.

http://i.hizliresim.com/1ka5WY.png

https://www.youtube.com/watch?v=KC0Nv1BhfEc
    stock değil hocam bu

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    stock değil hocam bu
    Lütfen laf olsun diye görüş bildirmeyin. O videoyu oraya koyan çocuğu tanıyorum, keza ben şahsen 150 km hıza çıktım cbr 125 ile.. Laf olsun diye yorum yapıyorsunuz polemik doğuyor..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lütfen laf olsun diye görüş bildirmeyin. O videoyu oraya koyan çocuğu tanıyorum, keza ben şahsen 150 km hıza çıktım cbr 125 ile.. Laf olsun diye yorum yapıyorsunuz polemik doğuyor..
    yabancı forumlarda gps de 75-80 mph arası değişiyor diyor yaklaşık 120-130 arasına tekabül ediyor

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yabancı forumlarda gps de 75-80 mph arası değişiyor diyor yaklaşık 120-130 arasına tekabül ediyor
    İyiki polemik doğuyor dedim yani. Nereden nerelere geldik.. Ben artık sessiz kalmayı yeğliyorum.

Motosikleti
    CBR 125R
    Adam benim motorumu bana anlatıyor. Polemiği sen yaratıyorsun 125 ccle başlama diye.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)