Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

cbr 500r neden gitmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletleri ve hacimleri bir basamak olarak görmeyi bırakabilirsek bir ton sorundan kurtuluruz. Örneğin r25 ten sonra bilmemneye geçmek israftır diye bir cümle var? Neden?
    Herkesin beklentisi, motosiklete bakışı, aldığı zevk , kullanım tarzı ve amacı başkadır. Genellemek hata olur.
    Örneğin hiç bir kuvvet bana, küçük bir uçağın inemeyeceği kadar dar yollarda 4 silindiri sevdiremez, bu israfa nasıl çözüm bulalım

Ve kilometre tecrübesi ile, yollarda yarış halinde sınırlarda motosiklet kullanmayı bir tutmayalım.
    İşte bunu anlatmaya çalışıyorum. CBR500'ün rahatça çıkartabildiği 160-170 km/h bana yeter de artar. Üstüne kombine abs. Muazzam tork, düşük yakıt tüketimi de cabası.
    Ninja 300 güzel motor, ama bir arkadaş teker yapmaya çalışırken kafasına geçirmiş, masraf 6 bin lirayı bulmuştu.Üstelik çok devir çeviriyor ki bu beni rahatsız ediyor. Çünkü benim Ninja300/CBR500'den sonra 600RR ya da R6 gibi bir hedefim yok. Ben son motor bakıyorum ki Ninja bu beklentiye uymuyor. Parçası pahalı meretin.
    pocemonmutlu ve srknsnyz bunu beğendiler.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın düzde R25 in seni tatmin edecek kadar çok büyük fark koyabilmesi için düzlüğün çok uzun olması gerekir uçmakdereye giderken koyduğu fark belli olmasa bile uçmakderenin virajları içinde cbr250r için R25 10 viraj sonra görünmez olacaktır tabi R25 e binenin bu farkı koyabilmesi için 10.000km den fazla tecrübesi olması gerekir...
    Bence o iş tamamen playerlık konusu ya yani tecrübeylede çok fazla bir alakası yok 10.000 bin tecrübeyi dümdüz yolda yapmış birisiyle 10.000 km dolu dolu yapmış birisinin tecrübesi aynı değildir bence olay KM değil neler tecrübe ettiğinle alakalı bir durum bence
    blk_pasa bunu beğendi.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Hep motorlardan bahsediyoruz bana kalırsa önemli olan sürücü motorun üstünde gerçek bir sürücü yoksa zaten bütün bu teknik değerlerin falan bir espirisi kalmıyor. Motor karşılaştırma yarışından çok , eğitim konusunda paylaşımlar olmalı forumda. Bunlar hep boş ve sonuçsuz kalacak topicler.
    enderbilgi ve blk_pasa bunu beğendiler.

pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle yazayım cbr 500 ümü çıkaracaksam gittiğim grupta mt7 , mt9 ,xj6 falan olacak , 250 - 300 cc ile çıkmam yola. Birde sürekli 180 ve üstüne ne kimsenin bütçesi yeter , nede rüzgar la , stresle uğraşır anlık çıkar bırakır herkes . Ha altında Race Replica makina olur yardırırsın o ayrı. Herkes kabul etsin en güzel ve kontrollü hızlar 170 -190 arası hafif araba trafikli yol . 500R da bunları karşılıyor. Ama insanoğlu doymuyor dahada gitsin istiyor bu neden le full sistem bir egzozun az da olsa bu hisleri dizginleyeceğine inanıyorum.

Ayrıca ;
    R25 grubuyla uçmakdereye gittim bende cbr 250 var, en uzun basılacak yerlerde r25 ler hiç bir zaman kopamadı en fazla 20 -30 metre önümdeydiler yol düzlüktü ve azda rüzgar vardı benim hızlar 168 - 170 .

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:23 ----------

Bende 4.4 gösteriyor ama motor daha 7500 km de ve benim ölçümlerime göre 3.8 lt civarı yakıyor . BUnlarda kronik sorun şamandıra problemi var yanlış ölçüyor olabilir. Bazı forumlar 0.5 litre fazla yazdığı söylenmekte. Yurt dışı sitelerine bakmadım.
    Ben şehir içi kemerburgaz mecidiyeköy arası kullanıyorum, mecidiyeköy trafiği ise iş çıkışı fena. Benim ortalamam 4.5 hatta biraz daha düşük. Şehir dışı insani hızlarda (90-120km) 3.8lt yakıyor. Evet yakıt 05-07 litre arası fazla gösteriyor.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep motorlardan bahsediyoruz bana kalırsa önemli olan sürücü motorun üstünde gerçek bir sürücü yoksa zaten bütün bu teknik değerlerin falan bir espirisi kalmıyor. Motor karşılaştırma yarışından çok , eğitim konusunda paylaşımlar olmalı forumda. Bunlar hep boş ve sonuçsuz kalacak topicler.

Yok öyle değil be hocam. Geçenlerde hava güneşliydi, bende yakıt almaya, daha doğrusu yakıtı bahane edip turlamaya gittim (gittiğim benzinlik shell, eve 25 km mesafede). Dönüş yolunda 2 motorla karşılaştım, biri R6, diğeri ER6N idi. Aslında onlar uslu gidiyor, ben şımarık gidiyorum. Trafiğin de yoğun olduğu saatlere denk gelince, biraz da şımarıp aralara girmeye, hafiften makaslamaya başladığım bir sırada arkadaşları fark ettim, korna çalıp selamlayıp geçtim. Ama peşime takıldılar Viraj olan kısımlarda, veya trafik yoğunlaştığında ben öne geçiyorum, ama yol düzleşince yahut önümüz açılınca adamlar tokatlayıp gidiyor

Birbirimize uyduk, ilçeyi geçip Karagöl yoluna girdik. Düzde kayboluyorlar, virajlarda yetişiyorum şeklinde baya gittik. En son yolun çok virajlı kısmında önce ER6'yı geçtim, sonra R6'ya yetiştim, sağa sinyal verdi, bir çeşme başında durduk lafladık.

Oha diyor adam bana, ben R6 ile giderken o CBR250 nasıl peşimden gelir. Gelmez, gelemez, zaten gelmiyor dedim, anlamadı ilk başta, ama elamanın lastiklerden bile belli, korkuyor viraja yatmaktan. 2. sigarayı yakarken sordum, 2 ay kadar motor kullanmış 125 cc, sonra R6 almış. ER6 kullanan daha kötü, ilk motoruymuş. Neyse uyardım, eğitim almaları yönünde ikna etmeye çalıştım.

Ama arkadaş, her ne kadar virajlarda sürüş farkı ile yetişsem/geçsem de adamlar uzun düzlüklerde oynadı benle

Dolayısı ile, evet sürüş becerisi önemli, ama güçte önemli.
    oialdemir bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    adamlar araştırır,yapar ve üretir,bizimkiler bok atma yarışına girer.

Ne kadar İlginçtir ki haklı çıkmak,üste çıkmak içinde yine onları taklit eder,onlardan örnek verirler.

Yahu arkadaş mal ortada parası olan,beğenen alır.İstemeyen almaz.

Bırakın kendi motorlarınızı övmeyide ,insanlar beğendikleri motoru alsın artık.
    öyle mallık olurmu ya şimdi desemki goldwing alıcam yine 5 10 kişi çıkacak mt 7 , arrrr 25 daha mantıklı diye lagalugaya başlıycak

Karışmayın milletin alacağı motora yaw.Sizene
    B
    BatuhanK ve Onur34 bunu beğendiler.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Kawasaki VN 1700 Voyager .
    1700cc makine ama ,
    Sadece 82hp ve top speed 185 km/s,
    Ne olacak şimdi?
    Bu makine niye gitmiyor?
    Benim makine ile bir defa 180 gördüm ve bariz bir şekilde sele üzerinde rüzgar nedeniyle 10cm geriye kaydım, ve besmele çekerek gazı kestim. Belli bir hızın üstü pist harici gereksiz
    Onur34 bunu beğendi.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    "why cbr500r is not going" diye buraya yazsanıza http://www.cbr500riders.com/ baya doyurucu cevap alırsınız.
    pocemonmutlu bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Son hızından ziyade onemli olan acceleration dedikleri mevzuat degilmi?
    Onur34 bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önemli olan 'hızlanma' da değil. Önemli olan ne istediğini bilerek uygun motosikleti almak, keyfini çıkartmak.
    Ekmek kadayıfı seven birine, bir de kaymaklısını dene diyebilirsin ama onun yerine adana kebap ye, daha proteinli derse komik olur. Hatta çikolata ye, o da tatlı değil mi demek bile acayiptir . Ben bir yemek yiyeyim
    pea, pocemonmutlu ve Onur34 bunu beğendiler.
    Az silindir, çok iş

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)