Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Trafikte tartıştığı motosiklet sürücüsünü tabancasıyla öldüren İst. Emn. Müd. Tutukl

Motovento
    REKLAM ALANI
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Silahlı eylemciyi vurmak bu kadar kolay değil bu ülkede. Adamların cenazesini yüzler binler onbinler kaldrıyor. Ülke içinde ve dışında kamuoyu oluşuyor. Ama motorcunun sahibi yok nasıl olsa. Sıkıştır sürtün vur direksiyonla akıllı telefonunu kurcalarken veya yanındaki manitaya yazarken devir olmadı sık kafasına olsun bitsin. Nasıl olsa adımız çıkmış ya! Motorcular kendi aralarında toplanıp bu ahlaksızlıkları teşhir etmedikçe yollarda ölümle dans etmeye devam edeceğiz.

Bir de şu çalınan motorlar ve polis mevzusu da yanlış bence. Bu kadar çalıntı motor ile polisin bireysel olarak baş etmesi zor. Kanunla plakası olmayan motora benzin satılmasını yasaklarsın olur biter. Sahte plakaya kadar hepsinin takibi kolaylaşır. Bizim de bu kadar canımız yanmaz.
    dundanbiri bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Kamera görüntüleri internete düştü http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29845786.asp

Adam güvenliğin arkasına saklanarak doğrudan boynuna ateş etmiş. Kurbanın yüzü adama dönük bile değil. Polis silahını gösterip " at silahını " diyebilirdi . Çocuk pisi pisine ölmüş.
    eroceto bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Yetersiz bilgi ile gereksiz yorumlar yapılabiliyor. Söylenenler komplo teorisinden ibaret. Adamın silahı varmıydı yoksa polis mi koydu? Polis lojmanının önünde motorcunun ne işi var? Arada tartışma olmadı ise, bu polis müdürü lojmanın önünde motorcu mu avlıyor? Motorcu kuru sıkıyı nerden buldu? Hadi trafikte sivildi amir, tartıştı, polis lojmanında polis lojmanı yazar, orada da mı anlamadı tartıştığının polis olduğunu?

Hikaye her açıdan eksik. Bu kadar eksik bilgi ile doğru yorum yapamazsınız.

Benim söyleyebileceğim, ölene Allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, bir de hapse giren amire ve ailesine geçmiş olsun.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne kadar tartışsakta işin içinden çıkamayacağız.Bu olayda benim gördüğüm asıl geneli ilgilendiren konu olayın daha ayrıntıları ortaya çıkmadan polis teşkilatından her türlü pisliği yapabileceğini beklememiz ve buna göre kafamızda senaryolar kurmamız.Buna ben de dahilim.Ne diyelim asıl görevi halkı korumak olan polis teşkilatını halkın can ve güveliği tehtid eder hale getirenler ve polis teşkilatının imajını halkın gözünde beş paralık edenler utansın.

Herşey bir kenara olay anın görüntüleri ortaya çıkasada olayın öncesine dair,hiç bir görüntü yada tanık yok.
    -Gerçekten polis müdürü ve motorulu arkadaş arasında mı olay?Çünkü adam motordan indiği gibi güvenlik görevlisine ve orada yaşlı adama doğru gidip birşeyler anlatmaya çalışıyor.Polis müdürüne dönüp bakmıyor bile.
    -Bir çok arkadaşın dediği gibi video da en azından gördüğümüz kadarıyla sadece tek kurşun atılıyor.Ama haberlerde 3 farklı yerinden vurulduğu yazıyor?Silah otomatik yada brust dediğimiz modda bile olsa o kadar yakın mesafeden o kadar farklı yerlere gitmez kurşunlar.
    -Facebook profiline baktığımızda gayet sessiz sakin birisine benziyen bu adam nasıl oldu da başka bir adamı kuru sıkı ile evine takip edecek kadar gözü döndü.Bu olayın öncesinde gerçekten neler oldu?Gerçekten de polis müdürü ile trafik konusunda bir atışma mı oldu yoksa orada olay yerinde bulunan başka birisi ile başka bir konuda mı atışma oldu?Kuru sıkı silahı nerden buldu?Adamın evini nasıl buldu?
    -Bu izlediğimiz görüntüler acaba gerçekten de bu olaya mı ait?
    pertry ve mgora bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Tartıştığınız birisi gidip elinde silah ile gelirse sizi vurabileceğinden başka birşey düşünmezsiniz. Konuyu polis yada vatandaş olarak değilde, kendi kendinize düşünün.

Allah rahmet eylesin. Keşke sonu bu olmasaymış. Biz türkler duygusal insanlarız. Amerikada ölmek için polise silah çekmenize bile gerek yok.
    Usercom bunu beğendi.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    herkes yazıyor çiziyor 3 4 kişinin ifadesiyle olayı yürütüyor
    kimsenin dikkatini çekmedimi acaba sadece benmi görüyorum
    ölen vatandaş amirle tartışma yaşamış ifadelerine göre bilmem nerde (yanında eşi bilmem neside varmış????)
    ama kamera görüntülerinde motordan iner inmez en sağ taraftaki adama yöneliyor???????
    diğer 2 kurşun ne zaman sıkıldı adamın üstü başı pert olmuş zaten
    bakın bu olayı 4 kişinin ifadesine göre yürütmeyin
    altında farklı şeyler var olayın (bana göre)
    o polis lojmanının içine elini kolunu kimse sallayarak giremez
    tanertc ve sagat bunu beğendiler.

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Polisi pek sevmesem de burada polis haklı gibi duruyor. Bir düşünün, polis lojmanında emniyet müdürünün önünü kesip silah çekeceksin? Adamlar zaten diken üstünde, her gün 1'er 2'şer şehit ediliyor. Polisin zaten onun kuru sıkı olup olmadığını bilmesine imkan yok. Bir noktadan sonra ya ben ya o düşüncesine kapılır insan.

Motorlu arkadaş biraz canına susamış. Ya kafası iyiydi böyle bir işe kalkıştı, ya da deli cesareti vardı. Sonuçta rahmetli oldu, allah rahmet eylesin. Polisin nefsi müdafaadan serbest kalacağını tahmin ediyorum.

Ortalık zaten karışık emniyet müdürü olacaksınız evinize kadar biri takip edip silah çekicek sizde aynı şeyi yapmayacaksınız ? Geçin bu ayakları ..

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=efendy06;3704030]Yetersiz bilgi ile gereksiz yorumlar yapılabiliyor. Söylenenler komplo teorisinden ibaret. Adamın silahı varmıydı yoksa polis mi koydu?

Siz baya geriden geliyorsunuz. Hiç bir yorumu okumadan nasıl yorumlara gereksiz diyebiliyorsunuz onu anlamadım.

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polis kendini ve ailesini korumak meşruyeti olarak haklı ama neden 3 mermi ve öldürücü bölgelere ateş etmek? Bacağından vursa o can havliyle elindeki silah büyük ihtimalle düşer. Basından öğrendiğim kadarıyla 3 mermi yemiş maktul...Polis profesyonel davranmalı ve karşı tarafa nasıl silah bıraktırabilirim anlayışını benimsemeli...Sanırım polis arkadaşımızda dönemin terör saldırısı olabilirliğinden etkilenmiş.Kişisel bir husumet olduğunu zannetmiyorum.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Bu ülkede polis'in ne olduğu belli kimse polisi korumaya kalkmasın.Eli sopalı polis lerin sokak aralarında demokrasi diye bağıran genç insanları nasıl döverek öldüedüklerini gördük.gezi parkı olaylarında bütün polisler sicil numaralarını kapttılar .kasklarındaki sicil numaralarınıda bantla kapattılar.vatandaş öldürülesiye dövülüyor ama kim olduğu belli değil.ve kimse bir sey yapamadı emir büyük yerden.VATANDAŞA EJDARHA OLAN POLİS PKK LILARA ÖRGÜTÇÜLERE CİV CİV OLUYOR.dahada ötesi yokkkk..ölen gencin aileside mi karşı taraftan birinin canını alsın böyle mi olsun sistem.
    pertry ve mgora bunu beğendiler.

HalilSefaköy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 NS Green
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söz gezi kafalılarda bacağına sıksaydı keşke direk ölümcül bölgeye sıkması yanlış olmuş bence ceza alabilir polis
    Dostum bacağına niye sıksın Adam sonra konuşacak...
    Güzelce örtbas edilmiş işte. Ben de kurusıkı sahibiyim.
    Bırak elinde tutmayı beline bile takamazsın yasaktır.
    Ama adam polis olduğunu söyleyip uyarmalıydı düzgünce.
    Mantıklı veya mantıksız ; Karşıdaki sıkmadan sıkamazsın. Ceza almasının sebebi bu.

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış düşünüyorsun. Polis okullarında suçluya minimum zahiyatla ele geçirmek öğretilir.Silah kullanacaksan eğer; Önce ayağına, baktın baş edemiyorsun hedef gözetmeksizin ateş edilir. Bu olayda böyle bir durum yok.Polis arkadaş sanırım ailesine bir tehdit olacağını düşündü ve bu polis doktrinini o heyecanla unuttu.

Motosikleti
    Honda CBR 954 RR 169 hp
    Alıntı kalidor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış düşünüyorsun. Polis okullarında suçluya minimum zahiyatla ele geçirmek öğretilir.Silah kullanacaksan eğer; Önce ayağına, baktın baş edemiyorsun hedef gözetmeksizin ateş edilir. Bu olayda böyle bir durum yok.Polis arkadaş sanırım ailesine bir tehdit olacağını düşündü ve bu polis doktrinini o heyecanla unuttu.
    Allah aşkına arkadaşlar ya size bir iki polis bağırdı çağırdı diye su polis dusmanliginiz niye. Olayın öncesi ve sonrası bilmiyorum beni ilgilendirmez ama senin 5 metre karşın da birisi sana silah dogrultacak sen ayağına sıkacaksın. Kimsenin ayağa sıkma ya götü yemez. Senin ki yiyorsa helal olsun kardeşim
    Bir polis olarak su forumdan soğuyorum inanın.

Motosikleti
    Sym Fiddle 2
    Polislerin hepsi böyle acımasız.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    polisin sizin desteğinize ihtiyacı yok birader;

belinde silahı,
    elinde yetkisi,
    emrinde kamera kaydı silecek, gerekirse delil karartıp şahit yıldıracak onca memuru,
    savcı, hakim kankası,
    siyasi desteği mevcut.

garip motorcunun kimi var? videoda gördüğümüz kadarıyla usulca dibine yaklaşmış, öndeki beyaz gömlekli şahsın arkasına saklanarak direkt kafasına sıkmış. adamın kalbinden bir, omzundan bir kurşun daha çıkıyor! zaten kafasından vurulmuş, ölmüş insana iki defa daha ateş etmiş demek. bu nasıl bir kin, nasıl bir nefret anlanmıyorum?

dahası bu işte bir gariplik var.
    daha yoldayken, tartışmaya bile girmeden bir telefonla motorcuyu ekiplere aldırmak varken,
    hiç kendini yormadan arabanın kırmızı-mavi çakarlarını yaksan zaten kaçacak adamla tartışmak, sonra vuruşmayı benim aklım almıyor.

cahil desen değil, ergen desen değil, 51 yaşına anlı-şanlı birinci sınıf emniyet müdürü ekşın mı aramış? bu adamın şoförü, koruması en azından lojmanın nöbetçisi yok mu?
    motorcu ne cesaretle polis lojmanına dalabiliyor?
    beyaz elbiseli güvenlikçilerde en ufak bir panik yok, nasıl oluyor?

bu olay hakkıyla soruşturulsa kesinlikle altından başka şeyler çıkar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

sayın emniyet müdürümüz yolda giderken sopa-tornavidayla birbirine dalmış bir minibüsçü gruba denk gelseydi

bakın eli roketli terörist demiyorum, eli sopalı, tornavidalı minibüsçü diyorum

kafasını öte yana çevirip kaçar mıydı?
    olay yerine ekip mi çağırırdı, yoksa aynı kahramanlıkla öne mi atılırdı?
    Thracian, eroceto, tanertc ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Yine iyi yaşamış motorcu..

Adam elinde silah tartışıyor polis de bunu doğrultmadığı için vurmamalıydı öyle mi? Polisin tek suçu silahı çıkarttığı gibi vurmaması bence boşuna riske atmış hayatını.. Vahşi batı mı burası elimizde silah hakkımızı arayalım? Git mahkemeye başvur dava aç vs.. Ülke de hak hukuk olmasa da öyle hakkını ara.. Elde silah adam kovalamak mı doğru olan?

Bu arada sonraki ateş etmeler de doğru bence.. Adamın yedek silahı olup olmadığını bilemez son bir hamle ile uzanıp ateş etme ihtimali var..

metecel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS
    Hepinizin atladığı bir konuya dikkat çekmek istiyorum. Ailesinin konuştuğu videoda, maktulun ağabeyi, kardeşinin o akşam alkol almış olduğunu söylüyor. Bence maktul alkolün etkisi ile böyle yaptı.
    Bence olay şöyle gelişmiş olabilir:
    Bir şekilde maktulun motoru ve emn. müdürünün arabası bir şekilde karı karşıya geldi. Maktul bu arada yere düştü, pantolonu da bu arada yırtıldı. Aralarında belki ufak bir tartışma geçti ve sonra ayrıldılar. Ancak maktul, emn. müdürünün bazı laflarını alkolün etkisi ile hazmedemedi ve geldi otomobilin önünü kesti. Sonra yine ayrıldılar. Maktul arabayı lojmanlara kadar takip etti. Ancak otomobildeki sürücünün silahını görmş olmasına rağmen, yine alkolin etkisi ile gitti ve yakın bir yerden kurusukı silahı aldı. Lojmanlara tekrar geldi ve lojmankapıdaki güvenlikleri görmesine rağmen, yine alkolin etkisi silahın ağzına mermiyi verdi. Güvenliğin yanına yanaştı ve o arada belki ilk güvenliğe "nerede o bilmem ne ettiğim, onu geberteceğim/öldüreceğ,m " gibisinden bir laf etti. Bu küfürü duyan emniyet müdürü de çekilmiş ve ağzına mermi verilmiş silahla vurulmuş olacğaını düşündüğü için, çekti vurdu. 51 yaşındaki emn. müdürü en az 30 yıllık polis olmalıdır. Birçok egosunu aşmış, sinirlerine hakim birisi olmalıdır. Emn. müdürünün yerinde biz olsak, inanın hepimiz aynı davranırdık.

Maktule gerçekten yazık oldu, ancak aldığı alkolün etkisi ile bu olaylara sebep old. Üstelik ailesine ait videoda kardeşi, babası, annesi "o çok efendi biri idi" demelerine rağmen, alkol bu işi yaptırdı. Şahsi kanaatim maktul öldüğü ile kalacak. Emn. müdürünün ceza alacağını zannetmem, çünkü yasalara göre haklı çıkacaktır. Ayrıca ikisi arasında geçmiş bütün olayları ve tartışmaları da mahkemeye anlatacaktır.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Bazı arkadaşlar videoyu gözüyle izlemiyor sanırsam. Motora biniyorsunuz diye motosikletli genci tutmanız gerekmiyor.

Yukarıda birinin yazdığı gibi 14ncü saniyede eleman silahı polisin kafasına doğrultuyor. Belki de iki tarafta aynı anda tetiğe basıyor. Tabi biri kuru sıkı, biri gerçek silah.
    Mengu16 bunu beğendi.

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/t..._3_kursun.html
    Arkadaşlar yukaradı ki linkte yeni görüntülerde var , arabadan iner inmez tekme tokat vurmalar filan , biz 3 kurşun nerede derken adam kafasına sıktığı ilk kurşunla yere düşme arasında 2 kurşun daha sıkmış ! Yetmemiş demek kafaya tek kurşun...

Ayrıca yere düşme sonrası 2 saatlik görüntülerde ne ambulans ne müdahale , ne ailesine bir haber ...

Hukuken haklı olabilir ama bence vicdanlar da haksız durumda polis memuru..
    sagat, eroceto ve Shrieker bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)