Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Trafikte tartıştığı motosiklet sürücüsünü tabancasıyla öldüren İst. Emn. Müd. Tutukl

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tulpar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650R
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstünde silah vardı,alkollüyde vb.durun bakalım polisin g.tünü kurtarmak için rahmetliye daha ne b.klar atacaklar.Yakında motosikletten roket atar çıktı yazarlarsa hiç şaşırmam.Motorcu tabii ki sütten çıkmış akkaşık değil ama karşısındakinin açıkça hayatına tehlike oluşturmadığı sürece kesinlikle ölmeyi hak etmiyor.Suç mu işlediği?Seni tehtid mi etti?Alkollü araç mı kullandı?Çağırırsın ekip arabası "götürün bunu karakola alın ifadesi" dersin olur biter.Ama sokaka ortasında çekip adam öldürmek ne oluyor?Kimse bana polisleri savunmasın Gezi Olaylarında polislerin bir çoğunun kendi gölgelerinden bile korkutuğunu hepimiz gördük.Ölen motorcu da masum değil ama kesinlikle ölmeyi hak etmiyor.İlginç bir polis teşkilatımız var sokakta AK47 lerle gezen adamlara dokunmuyor,canını sıkan motorcuları çekip vuruyor...
    Kayda değer tek yorum olarak bunu görüyorum.. Talihsiz bir kaza olmuş her iki tarafa da yazık lakin neredeyse cinayete kurban giden motorcunun hayata gelişi bile suç hata olacakmış.... Yapmayın Vefat eden motorcu düzgün bir çocuktu öle hata yapacak birini evine kadar takip edecek biri değildi. herkez gibi bekliyoruz umarım adalet yerini bulur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstünde silah vardı,alkollüyde vb.durun bakalım polisin g.tünü kurtarmak için rahmetliye daha ne b.klar atacaklar.Yakında motosikletten roket atar çıktı yazarlarsa hiç şaşırmam.Motorcu tabii ki sütten çıkmış akkaşık değil ama karşısındakinin açıkça hayatına tehlike oluşturmadığı sürece kesinlikle ölmeyi hak etmiyor.Suç mu işlediği?Seni tehtid mi etti?Alkollü araç mı kullandı?Çağırırsın ekip arabası "götürün bunu karakola alın ifadesi" dersin olur biter.Ama sokaka ortasında çekip adam öldürmek ne oluyor?Kimse bana polisleri savunmasın Gezi Olaylarında polislerin bir çoğunun kendi gölgelerinden bile korkutuğunu hepimiz gördük.Ölen motorcu da masum değil ama kesinlikle ölmeyi hak etmiyor.İlginç bir polis teşkilatımız var sokakta AK47 lerle gezen adamlara dokunmuyor,canını sıkan motorcuları çekip vuruyor...
    Söylediklerine kısmen katılmakla birlikte polisin hayatına tehlike oluşturması için daha ne yapması gerekiyor? Sen biri sana silah çekse o silahın ateş almasını mı beklersin bakalım kuru sıkı mı diye? Tabi haberi okuduğumuz kadarıyla yorumluyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Polisin olay o hadde gelinceye kadar beklemesi hata elbette ama silah çekilirse polisin yapacağı tek birşey kalır adam da onu yapmış. Bu haber doğruysa eğer aynı çöpçü amcaya kemerle gelsene diyen veledin olayı gibi. Bazen sabredersin gitmesini beklersin birşey yapmazsın ama adam o kadar illet çıkar ki dikine dikine gider.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı afu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediklerine kısmen katılmakla birlikte polisin hayatına tehlike oluşturması için daha ne yapması gerekiyor? Sen biri sana silah çekse o silahın ateş almasını mı beklersin bakalım kuru sıkı mı diye? Tabi haberi okuduğumuz kadarıyla yorumluyoruz.
    Motosiklet sürücüsü, Emniyet müdürünü ile trafikte tartıştı, aracı motorla polis lojmanına kadar kovaladı ve kuru sıkı silahı çekti..

Mesele zaten motorcunun silah çekti vs. diye ifade veren polise kimsenin inanmaması. Sebep, ülkede polisle ilgili yaşanan tecrübeler. Silahı vardı önümü kesti bla bla.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı afu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Polisin olay o hadde gelinceye kadar beklemesi hata elbette ama silah çekilirse polisin yapacağı tek birşey kalır adam da onu yapmış. Bu haber doğruysa eğer aynı çöpçü amcaya kemerle gelsene diyen veledin olayı gibi. Bazen sabredersin gitmesini beklersin birşey yapmazsın ama adam o kadar illet çıkar ki dikine dikine gider.
    Hiç bir yerde kamera kaydı yok.Hiç kimsenin polis lojmanına giren birisini gidip kuru-sıkı tabanca ile tehtid edecek kadar salak olacağını sanmıyorum.İşin içinde kesinlikle bir iş var.Yazılan haber çok uyduruk geldi bana.Buna ek olarak polise silah doğrultulmuş,polis kılıfından silahı çekip,kurşunu namluya sürene kere adamda gerçek silah olsa ve öldürmek istese 30 kere öldürür.Olayı kesin olarak bilmediğimizden ve görmediğimiz kesin bir yorum da yapamıyorum.
    xawa bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Aralarında ne geçtiğini hiçbir zaman bilemeyeceğiz. Ama trafikte yaşadığımız tecrübeler bize fikir veriyor, biraz da olsa...

http://www.radikal.com.tr/turkiye/po...mpaign=turkiye

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısının öldürdüğü Ahmet Sülüşoğlu'nun ailesi konuştu:

Küçükçekmece Halkalı'da trafikte tartıştığı Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz tarafından 3 kurşunla öldürülen 33 yaşındaki Ahmet Sülüşoğlu'nun ailesi konuştu.
    Oğlunun başına, kalbine ve omzuna aldığı 3 kurşunla hayatını kaybettiğini belirten Mehmet Sülüşoğlu,"Beni karakola çağırdılar. 'Bizimkilerden bir tanesi vurmuş' dediler. Ahmet hayatta silah taşımaz dedim. Tutanak tuttular" dedi. Ağabey Mecnun Sülüşoğlu da "İlk ifadesinde vuran arkadaş, 'terörist olduğunu zannettim o yüzden vurdum' demiş. Bu bize çok dokundu" diye konuştu.

"O MİZACA SAHİP DEĞİL"

Bir benzin istasyonunun marketinde kasiyer olarak çalışan Ahmet Sülüşoğlu'nun TIR şoförü olan ağabeyi Mecnun Sülüşoğlu olayı duyar duymaz seferde olduğu Bulgaristan'dan Türkiye'ye döndü. Aile olarak cinayetten 9 saat sonra haberleri olduğunu söyleyen Mecnun Sülüşoğlu, "Artık ne olduysa gururuna yediremeyip önünü kesmiş arabanın. Tartışmaya başlamışlar, polisin silahını görmüş, gidip kuru sıkı bir silah bulmuş. Çok tahrik olduğundan şüpheleniyoruz. Normalde o mizaca sahip bir insan değil" diye konuştu.

"TERÖR SUÇLAMA ÜZDÜ"

Kardeşini müzik dinlemeye seven, hayvan sevgisi olan, sakin, sessiz, sabıkası olmayan normal bir insan olarak tarif eden Mecnun Sülüşoğlu, kendilerini en çok üzenin Emniyet Müdürün cinayetinin ardından verdiği ilk ifadede kardeşini terörist olarak suçlanması olduğunu söyledi. Mecnun Sülüşoğlu, "İlk ifadesinde vuran arkadaş, 'terörist olduğunu zannettim o yüzden vurdum' demiş. Bu bize çok dokundu. Kamera kayıtları olduğunu düşünmüş olacak ki, tekrardan ifadesini değiştirmiş" diye konuştu.

Olayı görenlerin ifade vermesini isteyen acılı ağabey, "Biz de yaşıyoruz zaman zaman. Anlık bir agresifliktir, ayrılır gidersiniz. Ancak Ahmet'in üstelemesini anlamıyorum. Zannediyorum gururuyla çok oynanmış" diye konuştu.

"KİMSE KONUŞMUYOR"
    "Eğer bir trafik tartışmasından insanlar ölüyorsa orada insanlık ölmüş demektir " diyen Amca İbrahim Sülüşoğlu ise, yeğeninin hiçbir hırçınlığının olmadığını belirterek, polisin olayla ilgili kendilerine yeterince bilgi vermemesinden yakındı. " Sanki talimat verilmiş 'konuşmayın' diye, Atatürk dövmesi taşıyan bir insan. Terörist olamaz, mümkün değil" diye konuştu.

"TERÖR OLARAK GÖSTERDİLER"

Ahmet'in kendi elinde büyüdüğünü söyleyen yengesi Serpil Sülüşoğlu, " Sabah işe giderken kuşlara yem koyar, su koyar öyle gider. Çok efendi, çok ağırbaşlı öyle bir kişiliğe sahipti. Nasıl oldu anlamadım. İnsan köpeğe sıkmaz o kurşunu" dedi.

Ahmet'in melek gibi bir insan olduğunu söyleyen yengesi, "Birileri yaptıklarını saklamak istiyor. Terör olarak gösterip kendi paçalarını sıvamaya çalışıyorlar. Madem öyle zannediyorsunuz. Yaralayın. Alın sorgulayın, arkasındaki gücü bulun. Vuran kişi ıskalayacak bir kişi değil ki, direkt hedefe, kalbine ateş etmiş, Ayağından vurabilirdi. Cumhuriyetçi bir çocuktu. Burasında aslan dövmesi vardı. Herkes bıraksa ben bırakmayacağım olayın peşini. Bu kadar kolay mı ? O silahlar bizlerin silahı. Bizlerin vergileriyle alınan, bizleri korumak için alınan silahlar. Kimse kendi egosunu tatmin etmek için kimseyi vuramaz" dedi.

"BU ÜLKEDE ADALET YOK"

9 saat boyunca kendilerine haber verilmediği bilgisini tekrarlana Serpil Sülüşoğlu , "Neden o kadar saat bekliyorlar ? Zaman kazanmak için mi ?Kendilerine göre bir adalet sağlamak için mi ? 'Ahmet uyuşturucu kullanıyordu'. 'Ahmet teröristti'. Çünkü hafifletici sebepler, karşı taraf için. Öyle bile olsa bir insanı ayağından vurabilirsiniz değil mi ? Bu mu adalet ? Orman kanunları mı var ? Büyük büyük adalet saraylarını yapıyorlar, ama bu ülkede adalet yok" şeklinde konuştu.

ACILI BABA FOTOĞRAFLARI GÖSTERDİ

Oğlunun otopside çekilen fotoğraflarını kameraya gösteren ve oğlunun başına, kalbine ve omzuna aldığı 3 kurşunla vurulduğunu söyleyen baba Mehmet Sülüşoğlu konuşmakta güçlük çekti.

Mehmet Sülüşoğlu, "Beni karakola çağırdılar. 'Bizimkilerden bir tanesi vurmuş' dediler. Ahmet hayatta silah taşımaz dedim. Tutanak tuttular" diye anlattı. Acılı baba olayın detaylarının kendisine anlatılmamasından da yakındı.

SESSİZCE GÖZYAŞI DÖKTÜ

Ahmet Sülüşoğu'nun kısa bir süre önce boşandığı eşi Gözde de aileyi yalnız bırakmadı. Kameralara konuşmak istemeyen Gözde bir köşede oturup gözyaşı döktü.

KURU SIKI TABANCASI VAR MIYDI ?

Aile Ahmet Sülüşoğlu'nun kuru sıkı da olsa tabancası olmadığını, tartışmadan sonra olay yerinden ayrılarak bir arkadaşından kuru sıkı silah alarak yeniden olay yerine döndüğü bilgisini verdi.
    DHA
    Kaynak: http://www.haberturk.com/gundem/haber/1117392-istanbul-emniyet-mudur-yardimcisinin-oldurdugu-ahmet-sulusoglunun-ailesi-konustu
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Bazuka ile sokakta gezen teröristi öldürme, sonra bana silah çekti diye birini vur.
    VESPERA ve barodi bunu beğendiler.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Olay öyle oldu, böyle oldu bilmiyoruz, kamera yok, neticede çocuk da adamın evine kadar gelmiş bu da var yani, ailesi de "arkadaşından kuru sıkı tabanca almış" diye belirtmiş vs. Tüm bunlar yanlış da olsa, doğru da olsa, sırf egodan vurulmuş da olsa buradan herkesin çıkartacağı tek bir ders var;

TRAFİKTE KİMSEYLE KAVGA ETMEYİN. KİMSEYE EFELENMEYİN. "BENİM KASKIM VAR BİR KAFA ATSAM" DİYE İÇİNİZDEN GEÇİRMEYİN, RAMBO'LUK YAPMAYA KALKMAYIN.
    Çağdaş şen, yiwotxxx ve myagdi bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haberleri okudukça iyicene şüphelendim ve sinir oldum.Öldürülen arkadaşın Facebook profiline bakayıyorum kendi halinde,sakin birisi.Habere bakıyorum poliste silah görmüşmüşte gidip kuru-sıkı silah bulmumuşta sonra gidip tehtid etmişmiş.Tabii canım ben başkasında silah göreceğim sonra gidip hemen kuru sıkı silah bulup adama saldırıp kendimi öldürteceğim.Bir de olayın oluşu ile duyurulması arasında geçen 9 saat nedir arkadaş?9 saat boyunca siz ne yaptınız?Olay yerini mi temizlediniz?Olay yerini mi değiştirdiniz?Bir de birisini etkisiz hale getireceğin zaman bir tane kurşun sıkarsın yere serersin,3 kurşun bir tür öfke göstergesi bence...Bir de şehir ortasında tabanca ateşleniyor bir tane gören duyan olmaz mı arkadaş?Bu arkadaş gerçekten o polis lojmanında öldürülseydi kan vahşet sever medyamız fotoları ballandıra ballandıra yayınlardı.Bir de video da dikkat ettiyseniz giriş ve çıkışları tamamen kontrol altında olan bir lojman.Benim tavsiyem dürüst polisler ve savcılar(Tabii artık Türkiye'de kaldıysa onlardan) bu işin peşini bırakmasınlar.
    xawa bunu beğendi.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Cebinden 123487656789878 kg kokain eroin falan çıkmamış mı hayret! Minareyi çalan kılıfını hazırlar...

Tulpar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650R
    herşeyden şüphelenmek gerekir burada biz bizeyiz sesli düşünüyorum .. cinayete kurban giden arkadaşımızın lojman girişinde oluşu ve buraya kadar öncesinde ve sonrasında hiç bir mobesa ve ya herhangi bir kaydın olmayışı. Diğer taraftan insan , suçlu psikolojisi üzerine eğitilmiş yüzüne ana avrat sövsen yine sana tebessüm etmesi yönünde eğitim almış bir emniyet büyüğünü normal şartlarda tek mandalla avrupa yakası egm yi yanına yığmaya muktedir bir insan hangi şartlarda böyle bir kazaya sebep verebilir. Aceba diyorum bir kıskançlık ve ya yanlış anlaşılma sebebiyle olmuş olabilirmi ? ... olay açığa kavuşsa çık iyi olacak umarım yanlış anlaşılmam

Olaya birde başka açıdan bakalım.Emniyet müdürüsün yanında eşin var ve o da polis.Adamın biri ile trafik nedeniyle papaz oluyorsun.Rahmetli seni takip ettiğine göre küfür hakaret tarzı şeyler olabilir.Hadi diyelim bunlar olmadı sen sinirlerine hakim oldun yoluna devam ettin. Baktın motorcu seni takip ediyor.Durup polis olduğunu en kibar yaklaşımla devam etmesi gerektiğini yoksa başına iş açacağını söylemezmisin hadi onu da yapmadın adam evinin önüne kadar seni takip etti.Evi öğrendi gitti arkadaşından kuru sıkı tabanca aldı geldi o bu şu derken belli bir süre geçti sen yolda onca sinirine hakim olmuşken hala aşağıda ne işin var.Madem aşağıda onu bekliyorsun bunda iyi niyet
    nerde? hem kendine yazık etmiş hem ölen gence yazık olmuş. iki dakikalık sinir kaç ailenin bitmesine nede oldu.HEr ikisinin ailesine de Allah yardımcı olsun.

Yazılanlar Gerçekse Adamın Vurması Normal.

tamam arkadaş polissin,ortalık karışık,şüpheyle yaşıyorsun,karşıdaki de silah doğrultunca sen de adama sıkıyorsun anladık ta; neden öldürmeye yönelik davranıyorsun be müslüman? ayağına sık,koluna sık; başına ve kalbine neden sıkıyorsun ?

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Video'da ortaya çıkmış , kuru sıkı silah doğruymuş , yalnız direk kafasına bu şekilde ateş gereklimiydi başka türlü etkisiz hale gelirmiydi , buna da hukuk değerlendirir sanırım...

http://webtv.hurriyet.com.tr/haber/e...4?startVideo=0

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    sabahtan beri forumda olsun haber sitelerinde olsun yazılanları okudum. demin bir haber sitesi videolu görüntüleri verdi. izledim ve motorsiklet sürücüsünün bariz şekilde motoru ile gelip (bu arada ne kask ne mont hiç bişey yok) motundan inip direk silah cektigi bariz şekilde belli. hadi trafikte bir sürtüşme yaşadın küfürleşme oldu tartışma oldu haklı haksız bilemeyiz ne diye sen silah alıp eline erkeklik yapıp gidiyorsun. kuru sıkı anlarmı karşındaki adam silahı gördümü ya o beni ya ben onu modunda düşünür. trafikte yasadıysan bir sıkıntı al plakasını ara trafik i gerekli ihbarını yap sonra bas yoluna git. kimse kusura bakmasın ama bu arkadaş birazda kendi kaşınmış ölüme kendi koşmuş. ailesini sabır diliyorum.

bu arada polis ve asker teşkilatlarıyla ilgili bir konuya deginmek istiyorum. malum ülkemizdeki son günlerde yaşanan terör eylemleri ve polise askere yönelik direk saldırırlar sonrası bu kadrolarda görevli insanların can güvenligi konusunda cok büyük cekinceleri ve korkuları başladı. bu nedenle kendilerine dogrultulacak tahta sopayı bile tehlikeli sanıp direk müdahale edebiliyorlar ve müdahale tarzları fazlasıyla agrasif olabiliyor.

aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    Benede görüntüleri izledim şimdi polis memurunun hakkını yemişim. Genç motorcu bir delilik yapmış. Ama polis direk öldürmeye ateş etmiş belli ki. Keşke polis memuru babacan davransaydı neticede kimsenin her hangi bir şekilde ölmesini istemiyoruz.

Merhumun Allahtan Rahmet acılı ailesi ve sevenlerine sabır diliyorum.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Adama tiyatro oynatıp silah çektirip sonra vurmadılarsa olay birebir doğru. Tatlı dille ve hoşgörü ile kimsenin yaralanmayacağı ama ders alacağı bir tartışma bir kişinin ölümü ile sonuçlanmış.
    aloavera bunu beğendi.

Arkadaş ben görüntüleri seyrettim.Bu çocuğu vuran ö.ç tahamüden adam öldürmekten yargılanmalı.Çocuk motorla geliyor.silah çıkartıyor.Doğrultma falan yok.Yanına adamlar geliyor silah elinde ve yere bakıyor.Çocuk diğer adamlarla konuşurken insan görünümünde ki haysşiyetsiz gelip çocuğu boynundan vuruyor.Ulan sen değil polis olmayı insan değilsin şerefsiz herif.Gencecik insanı gözünü kırpmadan vuruyorsun. Allah en ağır cezayı verir inşallah.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Alıntı rasta07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video'da ortaya çıkmış , kuru sıkı silah doğruymuş , yalnız direk kafasına bu şekilde ateş gereklimiydi başka türlü etkisiz hale gelirmiydi , buna da hukuk değerlendirir sanırım...

http://webtv.hurriyet.com.tr/haber/e...4?startVideo=0
    Ben de yeni gördüm evet motosiklet sürücüsü suçlu. Daha önceki yorumlarımla da hakkını yemişim polis memurunun.

Ama başka türlü etkisiz hale gelir miydi? evet... Polisin tabanca tutuş ve tetiğe basış şekline bir bakar mısınız?

neden ateş ettiğini anlamak zor değil, çünkü polis, elinde kuru sıkı olan arkadaş ile aynı cehaleti paylaşıyor. Eğitimsiz. Bu adam daha düzgün bir şekilde silah tutamıyor kaldı ki kıdemli birisi... Etkisiz hale getirmesini beklemek...

Maalesef işte ülkede her alanda yetersiz oluşumuz böyle olayları doğuruyor.

Allah rahmet eylesin, iki tarafın ailesine de sabır versin.
    xawa ve k_ayhn bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)