Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ufak Kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Recep M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Herkese merhaba dün başıma gelen küçük kazayı paylaşmak istedim bir kaç sorum olacak birde şimdiden teşekkürler konuya geçiyorum
    dün sabah saat 10 civarı kabataşdan çapaya dönüyordum kabataşda ışıklarda durdum trafikte durdu ve bir kaç saniye geçmeden bir araç bana hafif bir şekilde arkadan çarptı motoru tuttum düşürmedim ama baya bi yattı zaten koruma demirlerinide taktırmıştım kaldırdım motoru park ayağına aldım adam indi geldi özür diledi motorumun ve benim birşeyimin olup olmadığını sordu sonra kenara çektik abi dedim bu ne tezcanlılık ışığa geldin biraz daha dikkat etsene dedim cevap şu malum çok sıcak suyu içiyim derken görmedim diyor bu kadar basit hatalar yapılmamalı araç bi dursun sonra su mu içiyorsun duşmu alıyorsun ne yaparsan yap. oda hatasının farkında olup yardımcı olmaya çalıştı varmı bir hasar motorda v.s diye sordu abartılacak bir şey yok çok şükür de yalnız bir sorum olacak motor yan yattığında yere bir sıvı aktı yarım su bardağı kadar ve daha sonra motoru çalıştırdım 6 7 deneme sonra çalıştı şuan bir sıkıntı yok akan sıvıda tahminim benzin olabilir o ilk denemelerimde çalışmama sebebi ne olabilir bir servise götürmem gerekir mi yada yapabileceğim bir bakım v.s varmıdır motorum 2014 model ybr 125 sağlıcakla kalın tekeriniz düz bassın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Tam bilgim yok ama kendi motorumu Dobloya yükleyip indirdikten sonra 3 5 denemede alıyor büyük ihtimal yan durdugu için sıvılardan dolayidır yağ benzin vs.

motorun yagı akmıştır bence

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Benzinin cok ise benzin akmistir kapaktan benim kazadada olmustu. Gecmis olsun

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Benzindir o, tahliye var ise oradan kaçmıştır.. Sever uçup kaçmayı. Zaten baska ne kaçabilir ki? Ya yağ, ya benzin. E Yağ kaçırsa herhalde anlarsın dimi.

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam bilgim yok ama kendi motorumu Dobloya yükleyip indirdikten sonra 3 5 denemede alıyor büyük ihtimal yan durdugu için sıvılardan dolayidır yağ benzin vs.
    Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinin cok ise benzin akmistir kapaktan benim kazadada olmustu. Gecmis olsun
    Sağolasın Benzini de yeni doldurmuştum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzindir o, tahliye var ise oradan kaçmıştır.. Sever uçup kaçmayı. Zaten baska ne kaçabilir ki? Ya yağ, ya benzin. E Yağ kaçırsa herhalde anlarsın dimi.
    Dostum cevabın için teşekkürler motor rodajda 267 km de bende rodajdayım yağ temiz benzinle aynı renkte kaçan çok önemli değil isterse 1 depo benzin gitsin motor işinde yeniyim teknik olarak o yüzden ilk 6 7 denememde çalışmadı o akan benzin veya yağ her ne ise motorun her hangi bir parçasına zarar verip bir kaç gün sonra bir hasar oluşturur mu bunu öğrenmek istiyorum öyle bir sorun oluşacaksa şimdiden servise götüreyim.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Recep M adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler[COLOR="Silver"]

Dostum cevabın için teşekkürler motor rodajda 267 km de bende rodajdayım yağ temiz benzinle aynı renkte kaçan çok önemli değil isterse 1 depo benzin gitsin motor işinde yeniyim teknik olarak o yüzden ilk 6 7 denememde çalışmadı o akan benzin veya yağ her ne ise motorun her hangi bir parçasına zarar verip bir kaç gün sonra bir hasar oluşturur mu bunu öğrenmek istiyorum öyle bir sorun oluşacaksa şimdiden servise götüreyim.
    Hiç bir sorun olmaz, 6-7 kez denemenizin sebebi benzin bittiğinde yaşanan olay ile aynı şey. Karbüratöre benzin geldikten sonra çalışır. Akabinde motoru stop edin ve tekrar marşa başın ilk marşta çalıştığını göreceksiniz.

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir sorun olmaz, 6-7 kez denemenizin sebebi benzin bittiğinde yaşanan olay ile aynı şey. Karbüratöre benzin geldikten sonra çalışır. Akabinde motoru stop edin ve tekrar marşa başın ilk marşta çalıştığını göreceksiniz.
    Teşekkürler içim rahatladı kafama takılıyordu

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Gözüm aktı okuyamadım. Sizin oralarda nokta virgül kullanımı yok sanırım.
    Mengu16 ve eek bunu beğendiler.

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Alıntı cem_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözüm aktı okuyamadım. Sizin oralarda nokta virgül kullanımı yok sanırım.
    Aynen

Motordan sıvı akınca bilmiyorsanız bile koklayın, peçeteye sürün bir şekilde bilene sorun, ne olur ne olmaz..
    www.capitalcitychoppers.org

Motosikletin yaralanmış :D Benzindir.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Benim kazada da olmuştu o yerde ki kesinlikle benzin zaten yeni doldurmuşsunuz depoyu.İlk marş da almama sebebi de karbüratör içindeki benzinın yere dökülmesindendir.

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı hsk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kazada da olmuştu o yerde ki kesinlikle benzin zaten yeni doldurmuşsunuz depoyu.İlk marş da almama sebebi de karbüratör içindeki benzinın yere dökülmesindendir.
    Çok sağol dostum. Cevaplarınız için teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)