Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Adamın burnunu kırdım.. simdi çok üzülüyorum..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    arıyorumm
    sen dua et ben o burnunu kırdığın adamın oğlu yada bir yakını değilim. baban yaşında adama el kaldırmışsın burnunu kırmışsın büyüğe sayğıdan bi habersin, adam senden büyük olduğu halde hatasının farkında ve özür diliyor ona rağmen adama kaba kuvvet gösteriyorsun. benim gibi iri cüsseli birini görsen gerçekten artistlik yapabilirmisin acaba yoksa sen haklısın ağam paşammı dersin. sen zaten hata yaparak gitmemen gereken şeritte gidiyorsun kendin gibi bi hata yapanı görünce niye şiddet uyğuluyorsun? birde seni eleştirenlere burda hakaret ediyorsun. herkez haklısın diyecekti seninde vicadanınmı rahatlayacaktı? eleştirilere açık değilsen kaldıramıyorsan yazma. sen Allah a dua et adamın benim gibi akrabası olmasın küstah herif
    mehmetenis ve TaTTo0 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

burnun kırıldığını nerden biliyorsun,bunu ancak doktor anlayabilir.eğer burun kırldıysa bu kemik kırığına sebep olacak şekilde yaralamaya girer bunun cezasıda 3 yıla kadar hapistir,hakim üst sınırdan ceza verirse erteleme olmaz direk 2/3 oranında yatarsın içerde.adam şikayetçi olursa iş zor.

Öttürürler adamı dikkat et.
    TaTTo0 bunu beğendi.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    "Serseri bu motorcular" yargısına büyük destek sağlamışsın, tebrikler !
    efendy06 ve TaTTo0 bunu beğendiler.

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşın yaptığı hatanın hiç bir doğru tarafı yok ama adı üstünde HATA. Ve pişman olduğunu samimi bi şekilde paylaşmış. İnsanlar hatalarını elbette paylaşmalı ki tecrübe kazanmak için başımızaa gelmesini beklemeyelim. Nasıl ki önüne kıran abinin af dilemeye hakkı varsa bu arkadaşın da var. Ama bizden değil o abiden ve allahtan. Zaten burda da bizden özür dilemiyor yaptığı yanlışı paylaşıyor. Eğer o adamı bi şekilde bulup helalleşmezsen bu şuan içinde bulunduğun durumdan daha da büyük bir hata olur. Tabi ki demiyorum oh ne güzel adamın burnunu kır sonra af dile. Bu iki kişi arasında onların çözeceği bir iş.Biz burdan sadece ani bir öfkenin bizi ne hale sokabileceğini anlayıp daha sakin olmaya insan canı yakmamamaya çalışabiliriz ve tavsiye verip uyarıda bulunabiliriz. Ama yok ol, geber, kaza yap gibi kötü sözler söylemek o arkadaşın yaptığı gibi büyük bir HATA...

Bu tip konuların forum kuralı olarak açılması yasaklanmalı.

Pişman olmak da erdemdir.

Hangi Kargo şirketi hatırlıyorsanız arayınız, şöför ile iletişime geçiniz, şikayetçiyse teslim olunuz. Teslim olmanız ve pişmanlığınız yargı önünde etkili olacaktır.

Doğru olan budur. Adalet ancak böyle tamam olur.
    telike, Panashira, mehmetenis ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı ülgenhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hangi Kargo şirketi hatırlıyorsanız arayınız, şöför ile iletişime geçiniz, şikayetçiyse teslim olunuz. Teslim olmanız ve pişmanlığınız yargı önünde etkili olacaktır.

kesinlikle katılıyorum
    Panashira bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

SizofrenMacaPapazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw 1974 R60 , AS 200 GY
    Alıntı EminBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evine ekmek götürmeye çalışan bi babanın, abinin, kocanın burnunu kır üstelik adam hatasının farkında ve özür diliyor sonra gel burda pişmanım de bizde sana hak vermedik diye bişey olmaz kardeş demedik diye egoist olalım o adamın burnunu kırdığın ruh halinden farklı bi halde değilsin umarım yakalanır cezalandırılırsın üstelik bu durumda bile kendini savunabiliyorsun egoistin ağasıda paşasıda sensin.
    birader sende hatasının farkında olan bir adamın cahilce üzerine gidiyorsun şu an umarım sende hatanın farkına varırsın
    Faruk YAVUZ

Panashira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı ülgenhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aradım 2 kere hemde ama plaka ve şube olmadan ulaşamayız dedi istanbul merkez yurtiçi kargo.. kesinlikle şikayeçi olursa seve seve gitmeye razıyım

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Her iki tarafa geçmiş olsun, trafikte göz kararmasını yaşadığımız anlar oluyo hepimizin,
    fakat bu kaş göz yarma olayına sebep olacak tek şey var, araç şoförünün kasten ve isteyerek sizi öldürmeye çalışması. benzer olayları hepimiz yaşıyoruz kardeşim motosiklete aşırı sinirli bi şekilde biniyosan binme.

kendini bi şekilde dizginlemen gerek, yoksa bi yerde ciddi belaya bulaşırsın.
    yola atlayan bir adama etmediğim küfür kalmadı, ışıklarda yanıma geldi, özür dilerim kusura bakma iyi sıyrıldın benden dedi, elini sıktım adamın, bi şekilde kendimize hakim olmamız şart.
    Panashira, mehmetenis, telike ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    2014 CBR 650F
    Özür dileyen bir insana, neden vurursun ki...
    Eger sinirlerine hakim olamıyorsan, motosiklet değil araba bile kullanmamalısın.
    Onurhan D ve TaTTo0 bunu beğendiler.

Dostum yaptığın hatanın farkında olman bir nebze de olsa güzel bir şey, ve içinde bir yerlerde vicdan olduğunu gösterir. Pek çok kişi sana burda gıydırmıs. Haklı oldukları noktalarda yok değil ama bu saatten sonra bu olayı geri alma gibi bir durum yok. Bundan dolayı bu gıydırmeler yerine önümüze bakmayı öneriyorum. Bu olay gösteriyor ki sinirlerine öyle kolay hakim olamıyorsun. Bunun bir sürü nedeni olabilir ve bunun üstesinden gelmezsen bir gün başına büyük bir belada alabilirsin. Bundan dolayı ilk başta kendinle yuzlesmen lazım. Neden böyle oldu diye. Bir sorun bulursan bu sefer bunu ortadan kaldırmak için ugrasabılırsın. Bir sorun bulamazsan eğer kendi kendine, bir psikoloğa danısılabılır diye düşünüyorum. Bizim insanımız bu konuda çok ön yargılıdır. Ama sende eve ekmek goturdugunden bahsetmıssın, bu sınırın yuzunden evdekılerın dusebıleceklerı durumları düşünüp değerlendir derim. Kazasız belasız..
    Panashira bunu beğendi.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Geçmiş olsun adam haketmiş ama özürde dilemiş vurmayaydın iyiydi be
    Panashira bunu beğendi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Panashira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizde evimize ekmek götürüyoruz.. adresim boğaziçi üniversitesi kardeşim ben kimseden kaçmıyorum.. ne ise gereken buyrulur.. ben burada senin gibi veletleri avutmak için değil tecrübeli arkadaşlardan tekrar böyle bir olay ile karşılaşmamak için ne yapmak gerekir onu öğrenmeye açtım konuyu... ben de hatamın farkındayım ama senin gibi gerzekler beddua edecek kadar aciz..
    Doktora git! Şaka değil dalga değil, bir büyüğün olarak samimiyetle söylüyorum şu ruh halinde, ölebilir öldürebilirsin! Kaza atlatınca böyle yapıyorsan, sana motoruna birşey olsaydı neler yapardın kimbilir. Aman dilenip, özür dileyene karşı en sinirli insanın siniri yatışır. Yatışmıyorsan kafanda sıkıntın vardır, önlemini al doktora git!
    telike bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    burun kirma cok ciddi bir curumdur, hapis cezasi vardir. ofke kontrolunuz yoksa bir an once caresine bakiniz. O adam gunlerce nefes alamayacak geceleri uyuyamayacak.. ameliyat olacak parasi ve cani gidecek..
    telike ve TaTTo0 bunu beğendiler.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Yanlış anlamayın ama biz birazda böyle hareketleri hak ediyoruz neden mi ?
    Biri kafaya kamera takar kendini adam sanır millete dalaşır tehdit eder internetde paylaşır.
    Biri gider adamın burnunu kırar.
    Biri gider adamın aynasını kırar.
    Arada sırada bende yapıyorum,hatta bazen ben hata yapıyorum sonra karşımdakine sövüyorum sonradan aklıma geliyor benim hata yaptığım.
    İşte biz böyle yaptıkça motorlardan nefret eden milletimizi dahada nefret ettiriyoruz.
    Dediklerim lütfen yanlış anlaşılmasın hak edenler var yani trafikte mesela şahinci denilen tipler onlar yumruğu falan sonuna kadar hak ediyor ama kalkıp özür dileyen adama birde kendisinden büyük adamın burnunu kırmak doğru değil.
    o adam akşam evine gittiğinde ailesine cevap verirken nasıl küçük düşecek kim bilir.
    Ama yinede pişmansın buda çok iyi bir şey.
    Bence adamla yüz yüze gelmeyin senin için pek iyi olmaz
    TaTTo0 bunu beğendi.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayın ama biz birazda böyle hareketleri hak ediyoruz neden mi ?
    Biri kafaya kamera takar kendini adam sanır millete dalaşır tehdit eder internetde paylaşır.
    Biri gider adamın burnunu kırar.
    Biri gider adamın aynasını kırar.
    Arada sırada bende yapıyorum,hatta bazen ben hata yapıyorum sonra karşımdakine sövüyorum sonradan aklıma geliyor benim hata yaptığım.
    İşte biz böyle yaptıkça motorlardan nefret eden milletimizi dahada nefret ettiriyoruz.
    Dediklerim lütfen yanlış anlaşılmasın hak edenler var yani trafikte mesela şahinci denilen tipler onlar yumruğu falan sonuna kadar hak ediyor ama kalkıp özür dileyen adama birde kendisinden büyük adamın burnunu kırmak doğru değil.
    o adam akşam evine gittiğinde ailesine cevap verirken nasıl küçük düşecek kim bilir.
    Ama yinede pişmansın buda çok iyi bir şey.
    Bence adamla yüz yüze gelmeyin senin için pek iyi olmaz
    ben de hata yapıyorum kıl payı kurtuluyorum bi şekilde. ama hatalıyken bi kaza atlattığımda (kasti bişey yoksa mesela sağından geçiyorum emniyet şeridinden herif keyfine geçtiğimi görüp önüme kırmıyorsa örnek olarak) kimseye de sövmem ne de zarar verme içgüdüsü oluşur. ama ben efendi efendi giderken hop beni ölümle kazayla burun buruna getiriyorsa 7 ceddinin kulaklarını çınlatırım. inip şekil yapıyorsa evet çakarım bi tane okkalı. ama özür dileyen birine de bağırıp çağırmaktan başka bişey yapmam. haketti mi? bence haketmedi.

bi video vardı araba sürücüsü motorcuya atarlanıyor da arkadaki motorcu geliyor çakıyor kafayı hani. öyle bi durum olsa ellerine sağlık derdim.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Yaptığın sayesinde o adam, akrabaları ve arkadaşları bundan sonra tüm motorcuları senmişsin gibi görecekler. Adam oruçtur dalgındır özür dilemiş senden daha ne yapsın? Sen peki emniyet şeridinde giderken haklı olduğunu mu sanıyorsun? Yazık.
    TaTTo0 bunu beğendi.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Ben fazla mı katıyım? evet katıyım. Çünkü ben bu arkadaşın pişman olduğunu bile düşünmüyorum. Siz bir hata yapsanız ve pişman olsanız konuşma nasıl olur bir adamcağız yada benzeri bir kelime ile hitap edersiniz. Bu arkadaşımız nasıl hitap ediyor yavşağın biri diye. Bu nasıl yalandan pişmanlık. eğer senin pişman halin hala mağdur ettiğin bir kişiye yavşağın biri demekse. Bence sen pişman da olma.

Ben söyliyim senin beklentini pişman oldum ayağına burda yazıp çizicektin sonra burda da millet seni alkışa tutacaktı vay aslanım iyi yapmışsın yürü be koçum diye. Ama olmadı. Bunu kimse yapmadı.

Birzamanlar forumda paylaşılmıştı. birisi bir aracın aynasını kırmış, araç sahibi de bundan sonra motosikletli önüme çıkmasın çarparım diye faceden yazmıştı.

Buradaki tüm motorcu arkadaşlarıma soruyorum haftada ortalama kaç kişi önünüze kırıyor? eğer her önümüze kırana senin yaptığını yapsaydı herkes ne olurdu acaba ortalık.
    TaTTo0 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)