Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Trafik cevirmesinden kaçtım ceza bilgisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Dostum dava fln açılmaz 150-200 tl ceza gelir durmadığın için. Dava açsalar bile motorun üstündekinin sen olduğunu bilemezler ehliyetli bir arkadaşına rica edersin o ben sürüyordum der bu kadar basit. İyiki durmamışsın yoksa ehliyetsiz motora binmenin cezayı epey yüksek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sagol yorumun icin

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bazi arkadaslar bize tas atmislar ama yersiz.

Biz kimseye ehliyetsiz motosikletin tepesine cikin bir sorun olmaz demiyoruz. Onadigimiz nedir acaba ? Polise yakalansa zaten cezasini misli misli cekecek. Olacaklari dogru ifade etmek mi onamak sorarim size.

Ehliyetsiz arac kullanmanin cezasi belli,kazaya karismanin cezasi belli, insan öldurmenin cezasi belli. Daha once defaten yazdigimiz konular bunlar.

Simdi bu olaya gelelim, adam binmis motora ehliyetsiz, ve boyle bir olay yasamis, cok sukur bir kaza bela yok. Ha benim ya da benim gibi yorum yapanlarin lafina sozune guvenip amannn nasil olsa birsey yokmus deyip tekrar bu sekilde davranir yakalanirsa zaten elinden motosikletini alirlar, cezalarini keserler gonderirler.

Empati yapin biraz. Su sitede motosiklet kullanan insanlarin %90 i ehliyetsiz motosiklet kullanmistir, ama ehliyetlerini bekledikleri surede, ama basvurmadan once. Dogru mu tabiki degil. Olmus ile olmuse cagre var mi? Benim bildigim yok. Yanlis birsey soyledigimi dusunmuyorum. KIMSEDE EHLIYETSIZ MOTOSIKLET KULLANMANIN DOGRU OLDUGUNU SANMASIN.
    farcob ve polemos bunu beğendiler.

Motosikleti
    XXX
    arkadaşım konu açıyorsun, insanlar burda olumsuz eleştiride bulundugu zaman kızıyorsun, yok böyle bir hakkın, madem bilgi paylaşıp akıl almak ise niyetin, her türlü eleştiriye açık olursun, yaptıgının kanunsuz oldugunu bildiğin halde (suç)bir de utanmadan burda bu rahatlıkla bu konuyu açıyorsun(mükembel birşey yapmış gibi) ki ben bu şekil insanları kınıyorum, sadece bunları değil,bu suçu önleme yönelimine egilim göstermeyip yalancılık ve sahtekarlık yolunu gösteren ve kendilerine de evettttt ben motorcuyum diyen arkadaslara da sözüm gelsin.!!!!bir bıçagı bileyerek bıçak köreltilmez arkadaşım.!!

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henuz ehliyetsizsin,1500+
    Dur ihtarina uymadin,2240+
    Kactin ve kayit altina alindi,3500+
    Sorusturma ve mahkeme masraflari....
    Totalde10 bin civari tutacak...gecmis olsun...
    Merak etme böyle bisey olmaz ilk kezde bu arkadaştan duydum boyle cezayı motoru sürenin ehliyetsiz oldugunu nerden biliyolar dur ihtarına duymamaktan 200 civarı biseyler yersin en fazla

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Ah bide tum mesajlar okunsa....
    İlk mesaj okunup yorum yapilmasa...
    Ha bide sigortasizmis..onuda ekleyelim 1500 lira...
    Oldumu...?

Binmeyin kardesim boylebinecekseniz.bir hafta daha bekleyin,sigortanizi ruhsatinizi ,ehliyetinizi tamamlayin,sabredin...
    Dedigimi tekrarlayalim...

Ya yazdiklarim dogru olsaydi? 500 metrede bir cevirme kontrol oldugunu bilseniz?
    Karakolda su yaziliydi bir ara...
    Herkesin vicdani kendi polisidir,ancak polis vicdani olmayanlarin karsisindadir...
    Ayni dutumda baska biri motosikletle size,maliniza, bir yakininiza zarar verse ayni sekilde davranabilirmiydiniz?
    Yinede amaaan bosvercilik yapip binebilecekmiydiniz?

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    180 tl gelir...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Samet,
    bi makara yapalim dedik is nereye vardi?
    yalniz eleman bes=binden korkmadi ben ona tav oldum.
    7500 falan mi yazsaydim acep?
    Samet Ağır bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Ben toplama 7500 anlar dedim ama olmadi be abi...
    Adama yol gostermeyin,icini rahatlatmayin,yaptigi yanlisi anlatin dedik,suclu olduk iyimi...
    Demekki neymis,kimseyi uyarmayacakmissin,iyi yapmisin,aferim diyecekmisin....
    Deger boyle kazaniliyor demekki...
    Dahada davosa gelmem,yazmam...

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Giydirin abi; böyle davranana giydirin bu kadar net! Adam polis çevirmesinden kaçmış, gelmiş utanmadan burda yazmış; diyorsunuz bir de "aman kaza yok Allah'a şükür", yok efendim "dikkat et bi dahakine", yok "şöyle şöyle mazeret uydur.

Ne içiyonuz abi siz?
    Bu adam aynı b.ku 2 gün sonra gene yapacak. Bu konuyu okuyan acemi de "haa o kadar da mühim değilmiş yahu" deyip bu davranışı sergileyecek.

Konuyu açan kişi elini vicdanına koyup söylesin buralardaysa:
    Yaptığının yanlış olduğunun farkındadır muhtemelen de; burda -konuda- ılımlı yaklaşımları, kaçış yollarını içeren mesajları görünce neler hissetti?

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Kardeşim sertifikanı almışsın niye kaçıyorsun. Sertifikamı aldım ehliyeti bekliyorum acil bi iş için de kısa mesafe çıktım derdin tatlı tatlı muhabbetini ederdin hiçbir şey olmazdı. Polisler öcü değil onlar da insan

Ahmet_Tascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Alıntı mad_alper666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask var hiz yavasti egzoz bagirmiyordu fakat motoru yeni aldim 2. El sigorta yaptirmadim sknti o sadece gecici ruhsat var bende daha
    Durup anlatsaydin durumu sorun cikmazdi benimde basima gelmisti durdurdu yeni aldim dedim gonderdi.kacmasaydin keske
    Tutkudur Motosiklet

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Cok merak ediyorum, bu adam boyle bir olay sonrasinda ne yapmali? Siz kacsaydiniz ne yapardiniz ? Eminim hepimiz o kadar yurekliyiz ki kacmazdik, ya da kactik ama vicdanimiz rahat etmez gider emniyete teslim olurduk, ya da o kadar durustuz ki ehliyetimiz olmadan motosikletin selesine bile oturmazdik.. Bana bu yorumlari yapanlarin kac tanesi namusu serefi, haysiyeti adina yemin edebilir motosikleti ehliyeti almadan hic kullanmadim diye ?

Bu oran Turkiye'de %10 bile degil..

Durust davranip olayi birebir yazmis, polisten kacmis olmasi dogru degil, ama soruyu şöyle de sorabilir di?

Ehliyetsiz ve sigortasiz bir motosiklet polisten kacar ve yakalanmaz ise ne gibi sorunla karsilasir? Yani olayi kendi yasamis gibi degil sadece teori olarak yansitabilirdi. Ogrenecegini ogrenir, ceker giderdi.

Ipi hazirlayin asalim adami.. Iki kelimeyi yanyana getirmek icin tdk sitesinden yardim alan sahis bana ne ictigimi soruyor.

Herkes isine geldigi gibi davranmaktan vazgecsin. Olay iyice vurun abaliya moduna gecti. Davranisi dogru degil adamin kendisi de kabul ediyor bu durumu. Ama sizler hala anlayamiyorsunuz. Siz daha neyi ifade etmeye calisiyorsunuz ? Adam bu bir hata yanlis diyor zaten..Eger hepiniz bu yazdiklariniz kadar yurekli ve dogru insanlar olsaydiniz Bu ulkedeki her iki motosikletten 1 tanesi sigortasiz olmazdi.. (Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi'nin (TRAMER) açıkladığı verilere göre, motosikletlerin yüzde 68.71'i trafikte sigortası olmadan dolaşıyor.) Rakama bir daha dikkatinizi çekerim.. E peki madem hepimiz son derece durustuz bu suclari veya ihmalleri kimler yapiyor ? Sen yapmiyosun, o yapmiyor bu yapmiyor? Fakat Geriye kalan %30 mu yapiyor %70 lik oranin tamamini.

Biz Turk Milleti olarak malesef boyleyiz, kendimize olursa amannnnn, baskasi yaparsa otorite oluruz. Mizacimiz boyle..

Ayrica bu mesajim kimseye de cevap hakki dogurmasin. Tekrar bir cevap vermeyi dusunmuyorum.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En fazla 1000 lira yersin ceza
    bir daha kacmamani oneririm belki dursan bir sekilde baglayabilirdin

Ahmet_Tascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok merak ediyorum, bu adam boyle bir olay sonrasinda ne yapmali? Siz kacsaydiniz ne yapardiniz ? Eminim hepimiz o kadar yurekliyiz ki kacmazdik, ya da kactik ama vicdanimiz rahat etmez gider emniyete teslim olurduk, ya da o kadar durustuz ki ehliyetimiz olmadan motosikletin selesine bile oturmazdik.. Bana bu yorumlari yapanlarin kac tanesi namusu serefi, haysiyeti adina yemin edebilir motosikleti ehliyeti almadan hic kullanmadim diye ?

Bu oran Turkiye'de %10 bile degil..

Durust davranip olayi birebir yazmis, polisten kacmis olmasi dogru degil, ama soruyu şöyle de sorabilir di?

Ehliyetsiz ve sigortasiz bir motosiklet polisten kacar ve yakalanmaz ise ne gibi sorunla karsilasir? Yani olayi kendi yasamis gibi degil sadece teori olarak yansitabilirdi. Ogrenecegini ogrenir, ceker giderdi.

Ipi hazirlayin asalim adami.. Iki kelimeyi yanyana getirmek icin tdk sitesinden yardim alan sahis bana ne ictigimi soruyor.

Herkes isine geldigi gibi davranmaktan vazgecsin. Olay iyice vurun abaliya moduna gecti. Davranisi dogru degil adamin kendisi de kabul ediyor bu durumu. Ama sizler hala anlayamiyorsunuz. Siz daha neyi ifade etmeye calisiyorsunuz ? Adam bu bir hata yanlis diyor zaten..Eger hepiniz bu yazdiklariniz kadar yurekli ve dogru insanlar olsaydiniz Bu ulkedeki her iki motosikletten 1 tanesi sigortasiz olmazdi.. (Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi'nin (TRAMER) açıkladığı verilere göre, motosikletlerin yüzde 68.71'i trafikte sigortası olmadan dolaşıyor.) Rakama bir daha dikkatinizi çekerim.. E peki madem hepimiz son derece durustuz bu suclari veya ihmalleri kimler yapiyor ? Sen yapmiyosun, o yapmiyor bu yapmiyor? Fakat Geriye kalan %30 mu yapiyor %70 lik oranin tamamini.

Biz Turk Milleti olarak malesef boyleyiz, kendimize olursa amannnnn, baskasi yaparsa otorite oluruz. Mizacimiz boyle..

Ayrica bu mesajim kimseye de cevap hakki dogurmasin. Tekrar bir cevap vermeyi dusunmuyorum.
    Vayyyy vayyyy vayyy
    Tutkudur Motosiklet

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)