Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet Camiasına Bir Kötü Haber Daha...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask yok boyunluk yokmus dimi...
    yok hocam geçen sene bugünde babası motordan ölmüştü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi sorarım size doblo'nun günahı ne, ha hız limiti 40'dir 60 la gidiyordur, hangimiz gitmiyoruz? Sonra motorları fark etmiyorsunuz diye veryansın ediyoruz, bu arkadaş koskoca doblo'yu fark etmez ise bizleri fark etmelerini daha çok bekleriz. Bu videoları gören insanlarda diyor ki motor şeytan arabası, çok deli gidiyorlar bilmem ne.. Yazık gerçekten çok yazık bu kadar ucuz ölümlere yorum getiremiyorum.. Allah rahmet eylesin.
    Daha da kötüsü bu doblo sürücüsünün başına bir ton iş açılacak.
    Ve muhtemelen bir süre cezaevinde kalacak
    Motosikletli Kaplumbağa...

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha da kötüsü bu doblo sürücüsünün başına bir ton iş açılacak.
    Ve muhtemelen bir süre cezaevinde kalacak
    Ilahi adalet iste kamera varmis. Yoksa kimseye derdini anlatamazdi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Videoyu şimdi izledim full ekipmanı olsa kesinlikle coklu ayak kırıklarıyla atlatırdı..

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    skuterle şöyle bi burnumu uzatayım diye çıkmış gaz takılı kalmış olabilir, çok şansız bi durum yav.
    bir ihtimal daha, bana motor aşkını aşılayan skuterimde de ilk marşı bastıktan sonra gaz kapalı olsa bile motor kavramaya geçiyordu mesela, ön frenle tutmaya çalışıyordum, herşey mümkün yani.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı gobsistem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Böyle bir genelleme çok yanlış bende doblo sahiiyim aynı zamanda....
    Aptalca ve şuursuzca bir betimleme. Benimde ford courierim var 35 yıllık şöförlüğümde şu ana kadar trafik kazam yok. Acaba siz nasıl şöförsünüz.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi sorarım size doblo'nun günahı ne, ha hız limiti 40'dir 60 la gidiyordur, hangimiz gitmiyoruz? Sonra motorları fark etmiyorsunuz diye veryansın ediyoruz, bu arkadaş koskoca doblo'yu fark etmez ise bizleri fark etmelerini daha çok bekleriz. Bu videoları gören insanlarda diyor ki motor şeytan arabası, çok deli gidiyorlar bilmem ne.. Yazık gerçekten çok yazık bu kadar ucuz ölümlere yorum getiremiyorum.. Allah rahmet eylesin.
    Ne demek hangimiz gitmiyoruz? Hız limiti neden var? Beklenmedik durumlarda önlemini almak için. Herkesin aynı şeyi yapması, yanlışı doğru yapmaz. Daracık yan yolda öküz gibi gitmeseydi, o çocuk belkide yaşıyor olacaktı ve hatasından ders alma şansı olacaktı.

Biz doğru soruları sormadığımız, doğru çıkarımları yapmadığımız sürece, aynı şeyleri konuşup dururuz. O zamana kadar başka milletlerin dizinde sıyrıkla atlattığı hatalarda 30 kişi ölmeye devam ederiz.

Bir kamyon dolusu işçi ölmüş, hala yok şöyle yol böyle. Yol hatalı orası kesin, peki işçilerin o kamyonette ne işi var?? "E hangimiz bindirmiyoruz ki??" Hee o zaman tamam devam edelim binmeye bindirmeye... 3 kuruş fazla verip minübüs kiralamazsan, garipler ölmeye devam eder.

Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aptalca ve şuursuzca bir betimleme. Benimde ford courierim var 35 yıllık şöförlüğümde şu ana kadar trafik kazam yok. Acaba siz nasıl şöförsünüz.
    Aynı durum başına gelince anlarsın nasıl şöför olduğunu. Burada suçlu motorcu sağa bakmadan atlamış ki dobloda zaten çocuğa yakınmış. O anda ani fren o araçlarla pek fazla işe yaramıyor ki size de benzer araç var bilirsiniz zaten frenlerin ne kadar güvensiz olduğunu.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı exterminate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı durum başına gelince anlarsın nasıl şöför olduğunu. Burada suçlu motorcu sağa bakmadan atlamış ki dobloda zaten çocuğa yakınmış. O anda ani fren o araçlarla pek fazla işe yaramıyor ki size de benzer araç var bilirsiniz zaten frenlerin ne kadar güvensiz olduğunu.
    motorcu yola atlamadan önce bakıyor arkasına, atlamasının sebebi motoru kontrolde tutamasıdır, olayı iyi izleyin. yüksek ihtimalle elindeki çinli dandik skuterın gazı takılıyo yada kavramasında bi sorun var, duramıyo, yada skuter nasıl sürülür bilmiyo.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu yola atlamadan önce bakıyor arkasına, atlamasının sebebi motoru kontrolde tutamasıdır, olayı iyi izleyin. yüksek ihtimalle elindeki çinli dandik skuterın gazı takılıyo yada kavramasında bi sorun var, duramıyo, yada skuter nasıl sürülür bilmiyo.
    Acemi olduğu kesin. Ama sağa bakmadan gazı veriyor. Allah rahmet eylesin. Yeni başlayanlara kötü bir örnek. ful koruma şart. kısa mesafe bile olsa.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Bu kazada Motosiklet sürücüsü hatalı ancak doblonun sürücüsü insan gibi kullansa bu durum olmaz'di bilmiyorum ama doblo sürücülerinin çoğunda eziklik var sanki bende ww cady var ışık'larda dururuz yarışmak isteyenimi dersin trofikte makas atanımı milletin aklı başında değil arkadaş dengesiz dengesiz araba motor kullanıyorlar.az önce işten gelirken yaw itoğluit servis şoförü ulan sokakta koca araba kullanıyosun önündeki arabaları solluyorsun amacın ne be it ilerde kırmizida durdu önünde duran araba olmasaydı belki ışıkta'da durmazdi gittim yanına yüzüne baktım kafasını çevirip nevar dese alcam aşşaya çocuğun biri burnunu çıkarsa kurtuluşu yok bir gün ya çok pis adam dovecem yafa çok pis dayak yicem bakalım hayırlısı
    şimdi aklıma geldi e5te önüme kırıp evde iki ay yatmama sebep olanda doblo sürücüsüydu arkasına bile bakmadan kaçmış'tı cibiliyetsiz
    ErdemB. bunu beğendi.

Kur4y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Kaskı geçtim adamın ayağında ayakkabı bile yok + daha kafasını sol tarafa döndürmeye başlarken gaz vermeye başlıyor sanki şans oyunu oynar gibi hani çıkarsa bahtıma dermiş gibi yazık olmuş hemde çok yazık
    '' Geleceğini Geçmişinden Çalmayanlar Tamamlar ''

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı smiles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne demek hangimiz gitmiyoruz? Hız limiti neden var? Beklenmedik durumlarda önlemini almak için. Herkesin aynı şeyi yapması, yanlışı doğru yapmaz. Daracık yan yolda öküz gibi gitmeseydi, o çocuk belkide yaşıyor olacaktı ve hatasından ders alma şansı olacaktı.

Biz doğru soruları sormadığımız, doğru çıkarımları yapmadığımız sürece, aynı şeyleri konuşup dururuz. O zamana kadar başka milletlerin dizinde sıyrıkla atlattığı hatalarda 30 kişi ölmeye devam ederiz.

Bir kamyon dolusu işçi ölmüş, hala yok şöyle yol böyle. Yol hatalı orası kesin, peki işçilerin o kamyonette ne işi var?? "E hangimiz bindirmiyoruz ki??" Hee o zaman tamam devam edelim binmeye bindirmeye... 3 kuruş fazla verip minübüs kiralamazsan, garipler ölmeye devam eder.
    Sizi okuduğunuzu anlamaya davet ediyorum, ve ekliyorum.

Kaza mahalinde hız limitinin kaç kilometre / saat ? olduğunu biliyor muyuz ? Hayır! Peki Doblonun saatteki hızı belli mi ? Hayır! Peki doblonun çarpışma anından sonra durduğu mesafeye dikkat ettiniz mi?

Doblo çarpışma sonrasında 15 metre bilemediniz 20 metre sonra durmuş ve gördüğümden anladığım o ki(Sanıyorum), frene basamadan çarpışma gerçekleşmiş.

Peki bu durumda doblo kaç km sürat ile gidiyor olabilir ? Karayollarının yayımladığı tabloya bakarak cevap verecek olursak 35 ila 45 km/h arasında gözüküyor.

Şerit çizgilerinin düz olduğu yani Sollama yapmanın yasak olduğu bir yolu enine keserek karşıya geçemezsiniz..Motosiklete kasksız,ekipmansız, ve en komiği Acun Ilıcalı gibi terlik ile binemezsiniz. Herşey o kadar ortada ki,rahmetlik motosiklet sürücüsü %100 kusurlu. Ben vicdan olarak aracada kusur buldum, en fazla hız limitinin çok az üzerinde gitmiş olabileceği olasılığından söz ettim. Bu durum doğru bir davranış olsa, zaten söz etmezdim. Son derece otoriter ve evinde bile kuralcı yaşayan insanlar, hatta ve hatta siz bile, ben bile o bile şu bile hız limitini istesek de istemesek de aştığımız zamanlar oluyor. Ama isteyerek, ama istem dışı. Hayatım boyunca tabelada 30 gördüğüm yerde 31 ile gitmedim diyen kişinin samimiyetine kimse inanmaz, işte bu yüzden hangimiz geçmiyoruz ki! 100 kişiden 99'unun onadığı bir duruma karşı reaksiyon vermeniz yersiz, eğri oturup doğru konuşmak,ayrıca okuduğumuzu anlamak, uslubumuzu da buna göre kullanmak lazım.
    aquarist4 bunu beğendi.

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Geçen sinyal vermeden yolu ortalayan arabanın sağ tarafından geçerken bir anda kırdı ani manevra ile geçtim durdu ne işin var sağ tarafta dedi bende motorclu olduğumu istediğim yerden geçebileceğimi söyledim senin sinyalin nerde dedim baktım çekti gitti ve inanır mısınız yine ticariydi

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    ticari gördümü koşarak uzaklaşmak gerekli. çoğu dengesiz sürüyor. allah rahmet eylesin de intahar etmekten pek farklı bir durum yok.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Motosiklet'linin yaşı küçük galiba?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı gobsistem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Böyle bir genelleme çok yanlış bende doblo sahiiyim aynı zamanda....

Aksine çok doğru bir genellemedir. Doblo sürücülerinin çoğu mu kötü araç kullanır azı mı ? Çoğu kötü kullandığına göre genelleme doğrudur. Düzgün kullananlar üzerine alınmasın. Doblo, Audi, Passat, Transporter, 34 plaka şirket aracı Fluence gördüğünde dikkat edeceksin.

Bir ilave yapayım; unutmayın ki siz motorcusunuz ve hayatında motora binmemiş o vahşilerden farklısınız.
    40yapar bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba cg-100
    Bir anlık dalgınlik doblonun ne sucu var

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    50 yazan yerde 100 ile gittiğim, 70 yazan yerde 100-120 gittiğim çok oldu. Tabelalara da pek güven olmuyor. Virajlar haric

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle Allah rahmet eylesin kardeşimize diyorum.
    Yine doblo, ya arkadaş şu doblo, kango bilmemne hafif ticari araç sürücülerinin hepsi mi angut olur yahu, vardır istisnası ama, özellikle bunlardan geliyor tehlikeli hareketler.
    Habere tıklayıp altındaki yorumlara bakınca midem bulandı ayrıca, ülkenin eğitim düzeyini, trafik bilincini gösteren küçük bir kesit.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)