Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

R25 ZAM!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük ihtimalle yakın bir zamanda şu markaların Türkiye dağıtımcıları abuk subuk fiyat politikalarıyla 250 cc sınıfının içine etmeye kafayı koymuşlar.Kaldı ki bence 250 cc hem şehir içinde hem şehir dışı kullanımına uygun en ideal motosiklet sınıfı.Ama en büyük hata bizde bu fiyatlarla bunlardan motosiklet alıp bunların bir yerlerini kaldırıyoruz.

Yamaha'ya gelince...Şahsi olarak Yamaha markasının hayranıyım,bir sonraki motosiklet olarak düşündüğüm markalar arasındaydı ama fiyatlar bu şekilde devam ettikçe benim GV 250 ile daha çok uzun yıllar beraberliğimiz sürecek gibi geliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR250R
    CBR250 14bin şu an, R25'in 14750 olması kadar normal birşey yok o sebeple. Arada 10 beygir fark var

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben almayı düşündüm 13,500 den 14,500 yaptılar şimdi 14,750. bir arkadaş demişti yakında 250likler 20 olacak diye. alınmaz abi. 125 den direk 600cc ye geçiş yapacağım.

Aynen aslında 125 cc ile 250 cc arasında pek fark yok dediğin mantıklı gibi
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı screamaykut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 SAHIPLERI NE ICIYORSA BANADA GONDERSINLER GOZUNUZU SEVIM BU MOTORA LASTIK TAKAN 1000 TL FIYATI ARTIYOR ARKADAS SEN BU LASTIGI SATMAK ICINMI ALDIN BINMMEK ICIN ALDIN MADEM SATICAKDIN ALMASAYDIN EKSTRA YAPMASAYDIN KENDI ZEVKIN ICIN YAPTIN HERSEYINI NEDEN BASKASINDAN PARASINI CIKARTMAYA KALKIYORSUNUZ KI
    ha araba ha motosiklet ne farkı var? üzerindeki her ekstra artı maliyet.... lastiği takarsın (diablo rosso 2) maliyeti 680 lira bunun taktırma masrafı var 50 lira.. etti mi sana 730 lira... plaka ruhsat bilmem ne 600 lira fark ediyor. egzoz alıyorsun akrapovic titanyum diyelim 850 TL yanında 50 TL takım masrafı 900TL oldu. gidiyorsun koruma takozu taktırıyorsun minimum 150 TL, 20 lira montaj parası alıyorlar 170 TL....

motor 14750 + 730 + 600 + 900 + 170 (extralar) = 17.150 TL.... şimdi adam bu motora 1000 km bindi diyelim ve ilk bakımını da gitti yaptırdı... 16.250 pazarlıksız son fiyat dese kalkıp ekstra yapmasaydın bana ne mi diyeceksin? yoksa gidip hiç bir ekstrası olmayan motoru 1000 km de 13750 ye mi alırsın? diğer işleri kendin yaptırsan 100 lira daha ucuza gelecek gibi gözüküyor değil mi? tabi uğraşacaksın, koşturacaksın vs akrapovic egzoz sipariş ettiğinde 6 hafta bekleme süren olacak...

kısacası bir lastik ile fiyat 1000 lira artmaz ama o kadar ekstrayı mutlaka fiyata yansıtır adam. aradan 1 sene geçse bile yine yansıtır...esas bu ekstraları sana bedava veriyorsa bir sıkıntı vardır. başka bir şeyi kamufle etmek için bunlar ile gözünü boyamaya çalışıyordur.
    essegesse bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen aslında 125 cc ile 250 cc arasında pek fark yok dediğin mantıklı gibi
    normal sınıf 250liklerle yzf r25 arasında baya fark var aslında. yzf r25 400lük bile denebilir serilik vaabında ama yapcak birşey yok o fiyata çok güzel xj6 lar var
    essegesse bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ha araba ha motosiklet ne farkı var? üzerindeki her ekstra artı maliyet.... lastiği takarsın (diablo rosso 2) maliyeti 680 lira bunun taktırma masrafı var 50 lira.. etti mi sana 730 lira... plaka ruhsat bilmem ne 600 lira fark ediyor. egzoz alıyorsun akrapovic titanyum diyelim 850 TL yanında 50 TL takım masrafı 900TL oldu. gidiyorsun koruma takozu taktırıyorsun minimum 150 TL, 20 lira montaj parası alıyorlar 170 TL....

motor 14750 + 730 + 600 + 900 + 170 (extralar) = 17.150 TL.... şimdi adam bu motora 1000 km bindi diyelim ve ilk bakımını da gitti yaptırdı... 16.250 pazarlıksız son fiyat dese kalkıp ekstra yapmasaydın bana ne mi diyeceksin? yoksa gidip hiç bir ekstrası olmayan motoru 1000 km de 13750 ye mi alırsın? diğer işleri kendin yaptırsan 100 lira daha ucuza gelecek gibi gözüküyor değil mi? tabi uğraşacaksın, koşturacaksın vs akrapovic egzoz sipariş ettiğinde 6 hafta bekleme süren olacak...

kısacası bir lastik ile fiyat 1000 lira artmaz ama o kadar ekstrayı mutlaka fiyata yansıtır adam. aradan 1 sene geçse bile yine yansıtır...esas bu ekstraları sana bedava veriyorsa bir sıkıntı vardır. başka bir şeyi kamufle etmek için bunlar ile gözünü boyamaya çalışıyordur.
    Bütçemi o kadar yukarılarda tutacaksam zaten gider sıfır alır kendim bu masrafları yaparım..
    Zaman beklemek o kadar da önemli değil..

Plaka masrafı
    Lastik taktırma masrafı
    Eksoz taktırma masrafı
    Koruma takozu taktırma masrafı
    Bakım masrafı
    Yaktığı benzin masrafı
    Tank pad masrafı
    Jant şeridi masrafı

Bunların fiyatları motoru satarken yansıtılmaz..

Koruma takozu
    Eksoz
    Lastik

Bunlar zaten kişi isterse kendisi yapar.. Bu parçaların motorda kullanıldığı süre ve km baz alınarak %25 düşük fiyatı hesaplanır ve eklenir..
    atillatopal9 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda 650F
    Bu paraya değmez. Yamaha her zamanki gibi uçtu.

Motosikleti
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçemi o kadar yukarılarda tutacaksam zaten gider sıfır alır kendim bu masrafları yaparım..
    Zaman beklemek o kadar da önemli değil..

Plaka masrafı
    Lastik taktırma masrafı
    Eksoz taktırma masrafı
    Koruma takozu taktırma masrafı
    Bakım masrafı
    Yaktığı benzin masrafı
    Tank pad masrafı
    Jant şeridi masrafı

Bunların fiyatları motoru satarken yansıtılmaz..

Koruma takozu
    Eksoz
    Lastik

Bunlar zaten kişi isterse kendisi yapar.. Bu parçaların motorda kullanıldığı süre ve km baz alınarak %25 düşük fiyatı hesaplanır ve eklenir..
    bırakın allahınızı severseniz. oldu o zaman, boş araç ile dolu aracı bir tutalım o zaman. 25% kısmını nasıl hesapladınız bilemedim ama sizden başka bu tür bir hesap yapan görmedim nedense. o kadar araç aldım sattım nedense o 25% ben araç ararken bana rast gelmedi... hatta acaba ben mi yanlış biliyorum diye döndüm sahibinden satılanlara baktım... yine 25% gibi bir fark çıkmıyor karşıma. 25% fiyat kırılarak satış yapılan yeri bizimlede paylaşırsanız biz de gidelim oradan alım yapalım?

hayal görmeyiniz, bu bahsettiğiniz alım yapacak kişilerin pazarlık gücünü arttırmak için ileri sürdüğü bir düşünce. ne yazık ki gerçek hayatta böyle bir hesap şekli yok. genelde bu tür iddialarda bulunanlar, bütçesini bahse konu rakamlara çekemeyen veya çekmek istemeyen ölücü diye tabir ettiğimiz kimseler oluyor ne yazık ki. ölücülük ile ancak pert araç veya zorda kalmış vatandaşın aracını hakkının altına alırsınız. ağlayanın malı da gülene yar olmaz derler....

sizin hesabınıza göre 1000 km deki r25 bütün ekstralarına rağmen 11.000 liraya satılmalı maksimum...
    10.0000 km ye geldiğinde bu mantıkta baktığımda bu motorun 8000 tl civarına kadar fiyatını düşürmemiz lazım pazarlık ile...
    20.000 - 30.000 km aralığına gelindiğinde 5.000 tl civarına kadar inmesi gerekiyor yine sizin mantığınızda
    50.000 km ye geldiğinde de bu motorun maddi bir değerinin kalmayıp trafikten çekilmesi gerekiyor?

memlekette 528.000 km de satılan 1998 model mercedes in fiyatı 24.800 tl
    456.000 km de satılan 1991 model mercedes 17.500 ....

bu arabaların şu anda maddi değerinin olmaması gerekmiyor mu sizce de ?

kısacası pazarlık gücünüzü artırmak adına komik olmayın.... (alınmaca gücenmece yok)

son not: her şey bir yana nedense araç fiyatlarına itiraz edenlerin 80%si asla o aracı almayı düşünmeyen kişiler oluyor. almayı düşünenler ise oturup kıyaslama yaparak hak edip etmediğine bakıyor ve genel olarak o kişiler aracı eğer maddi durumlarında bir zorlanma olmayacak ise hak ettiğine kanaat getirerek alıyor.

R25 15.500 olsun yine satılacak. üzgünüm ama bu bir gerçek. kendi sınıfında çift silindirli tek makine o şu anda.... Tıpkı bir zamanlar Ninja 250R ın olduğu gibi

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Siz buralarda böyle yazdıkça yamaha fiyat yükseltir

Motosikleti
    honda pcx
    Sırf performanslı gitmek istiyorsa vatandaş (185-200 km veya herneyse) gidip 250 lik motorla neden uğraşır arkadaşlar. 250 'lik motoru performans

için yapmıyolar , insanlar kullansın motosiklet sürmeye alışşın eğer büyütmek istersede sonradan 600 lük makinayı daha kolay kullanabilsinler diye

üretiyolar. Arkadaş 185 km hız yaptığını söylemiş , bu hızda giderken yaktığı yakıtı da söyleyebilir mi (7-8 lt.) eğer tüketimi bu kadar varsa

bence mt-07 alınıp gazlanır ve 180 km gibi hızlarda da R-25 den daha az yakar ve daha stabil gider. Yanlış anlamayın aynı şeyler cbr için de

geçerli. 250 'lik bir motosiklete verilecek para 12.000 tl yi geçmemeli. Kimse almasında görelim bu fiyatlara bırakın zam yapmayı, motosiklet

satabiliyorlar mı?

Motosikleti
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz buralarda böyle yazdıkça yamaha fiyat yükseltir
    1€ = 2,9857 TL
    1$ = 2,6772 TL

esas zamları seçimlerden sonra göreceğiz gibi bir his var benim içimde. yoksa ben yazdım siz yazdınız diye hiç bir firma forumları takip ederek zam yapmıyor öyle olsa idi mütemadiyen fiyatlara isyan eden genç nüfus sayesinde bugüne kadar mutlaka bir indirim yaparlardı...

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    ''250 'lik bir motosiklete verilecek para 12.000 tl yi geçmemeli''
    Yiğit_, Bune ve Mamba09 bunu beğendiler.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bajaj RS200'ü 10000 TL'ye verire yine peynir ekmek gibi gidecek anlaşılan. Hele ki 15000 TL'ye SS400 gelsin o zaman görün.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bırakın allahınızı severseniz. oldu o zaman, boş araç ile dolu aracı bir tutalım o zaman. 25% kısmını nasıl hesapladınız bilemedim ama sizden başka bu tür bir hesap yapan görmedim nedense. o kadar araç aldım sattım nedense o 25% ben araç ararken bana rast gelmedi... hatta acaba ben mi yanlış biliyorum diye döndüm sahibinden satılanlara baktım... yine 25% gibi bir fark çıkmıyor karşıma. 25% fiyat kırılarak satış yapılan yeri bizimlede paylaşırsanız biz de gidelim oradan alım yapalım?

hayal görmeyiniz, bu bahsettiğiniz alım yapacak kişilerin pazarlık gücünü arttırmak için ileri sürdüğü bir düşünce. ne yazık ki gerçek hayatta böyle bir hesap şekli yok. genelde bu tür iddialarda bulunanlar, bütçesini bahse konu rakamlara çekemeyen veya çekmek istemeyen ölücü diye tabir ettiğimiz kimseler oluyor ne yazık ki. ölücülük ile ancak pert araç veya zorda kalmış vatandaşın aracını hakkının altına alırsınız. ağlayanın malı da gülene yar olmaz derler....

sizin hesabınıza göre 1000 km deki r25 bütün ekstralarına rağmen 11.000 liraya satılmalı maksimum...
    10.0000 km ye geldiğinde bu mantıkta baktığımda bu motorun 8000 tl civarına kadar fiyatını düşürmemiz lazım pazarlık ile...
    20.000 - 30.000 km aralığına gelindiğinde 5.000 tl civarına kadar inmesi gerekiyor yine sizin mantığınızda
    50.000 km ye geldiğinde de bu motorun maddi bir değerinin kalmayıp trafikten çekilmesi gerekiyor?

memlekette 528.000 km de satılan 1998 model mercedes in fiyatı 24.800 tl
    456.000 km de satılan 1991 model mercedes 17.500 ....

bu arabaların şu anda maddi değerinin olmaması gerekmiyor mu sizce de ?

kısacası pazarlık gücünüzü artırmak adına komik olmayın.... (alınmaca gücenmece yok)

son not: her şey bir yana nedense araç fiyatlarına itiraz edenlerin 80%si asla o aracı almayı düşünmeyen kişiler oluyor. almayı düşünenler ise oturup kıyaslama yaparak hak edip etmediğine bakıyor ve genel olarak o kişiler aracı eğer maddi durumlarında bir zorlanma olmayacak ise hak ettiğine kanaat getirerek alıyor.

R25 15.500 olsun yine satılacak. üzgünüm ama bu bir gerçek. kendi sınıfında çift silindirli tek makine o şu anda.... Tıpkı bir zamanlar Ninja 250R ın olduğu gibi
    Öncelikle sakin ol ve elinde ki klavyeyi yavaşça yere bırak..

Bu kadar celallenmenin bir manası yok.. Senin vermiş olduğun hesaba göre motorun 2. Elde hiç değer kaybetmiyor.. Üstelik fazla para bile alıyorsun..

Plaka masrafını nasıl yansıtıyorsun ? Yada alıp kullanmış olduğun motorun 2. Elde nasıl değer kaybetmiyor ? Yada üzerine eklediğin ekstraların "tam" fiyatını nasıl yansıtabiliyosun ? Kullanılmış her malın 2. Elde değeri düşer.. 40 senede geçse serbest bir piyasada bu malların "piyasa değeri" vardır.. Yani bu motoru 10 sene sonrada belirli piyasa fiyatı olacağı için o gün ki 2. El piyasasından satarsınız..

Sen benim söylediğimi anlamadın sanırım.. Ben ne motorun fiyatını eleştirdim nede alınır veya alınmaz dedim..

%25 dediğim olay şu, (%25 örnektir, malın durumu ve kullanım süresi vs. etkendir..)

Lastik: 680 ise kullanım payı kesersin %25 510 tl alırsın..
    Takoz: 150 ise kullanım payı kesersin %25 112.5 tl alırsın..
    Eksoz: 850 ise kullanım payı kesersin %25 637.5 tl alırsın..

Senin motora yaptığın masraf 1680 tl ise, satarken 2. Elde fiyatı düşecekse ortalama 1260 tl eklersin..

Motor 14.750 tl ise kontağı taktığın anda piyasada ki durumda 1000 tl düşmesi beklenir.. Malın durumuna göre kullanımına göre 1500 tl düşer..

14750-1000=13750 tl +1260 masraf= 15010 tl motora verilebilir.. 16.250 değil..

Yani normal şartlarda 2. El böyle olması beklenir.. Ancak Türkiye'de bu şekilde olmadığı açık..
    dyavol-77 bunu beğendi.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Bende bazı arkadaşlar gibi 600'lük düşünüyorum bundan sonra.Temiz bir Xj6 diversion f bulursam alırım.17500'e geliyor bu motor yoksa

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Buraya yazıyorum.O 16-17bin fiyat çektiğiniz R25 ler elinizde patlayacak zamanı yakındır.
    2.el kendini uyanık zanneden R25 fırsatçıları varken Yamaha zammı az bile yapmış.
    10-15 km fazladan Top speed merakı sevdası yüzünden R25 piyasasını yükseltenlere sesleniyorum.
    Yakında sizlerden şunları dinleyeceğiz.
    Motor sübap kesti,kol çıkardı,yağ eksiltiyor,100 km de 10 lt yakmaya eksiltmeye başladı,Boyaları dökülüyor motorum kızamık geçirdi vs vs
    Honda CBR 250 sahibi değilim ama allahaşkına R25 CBR den daha kaliteli diyenler lütfen ama lütfen bir göz ve nöroloji uzmanına gözüksünler diyorum.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    R25 cbr dan kat kat güzel, ama 2 kat kalitesiz arkadaşlar. Plastik aksam vs acayip kısmışlar yalan yok. Ama böyle giden gorunusu ve stabilitesi olan motorda yok. Olmayınca ve yok satınca 500 de yaparlar zam 1000 tl de. Hondada yaptı zamanında yapıcak bişey yok.
    atillatopal9 bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    adamlar her lansmandan sonra koyuyolar zammı

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    altın, dolar, borsa hikaye. Paran varsa R25 e yatır, fiyatı hepsinden hızlı artıyor

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 cbr dan kat kat güzel, ama 2 kat kalitesiz arkadaşlar. Plastik aksam vs acayip kısmışlar yalan yok. Ama böyle giden gorunusu ve stabilitesi olan motorda yok. Olmayınca ve yok satınca 500 de yaparlar zam 1000 tl de. Hondada yaptı zamanında yapıcak bişey yok.
    Söylediğin doğruysa hyosung'a özenilmiş.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)