Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

KAWASAKİ 250 SL'mi yoksa HYOSUNG GT 250R'mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Ehliyet konusunu kavradığımız zaman trafikte herkeze saygılı bir toplum olmuş olacağız. Race tarza geçmek istiyorsan Yamaha YZF R125 denemelisin. Öğrenci adamsın cep yakar dersen ki tabi diyeceksin, Honda CBR 125 alıp yoluna bakacaksın, Taaki ehliyetini yükselttiğin zaman kademe kademe motorunuda büyütürsün

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Turkcemizde noktalama isaretleri diye bir seyler bulmuslar haberin var ise. En azindan "."(nokta) veya ","(virgul) kullanirsan yazdiklarini okumak daha kolay olur. Bu arada onerdigin motorlarin arasindan biri kucuk yapili digeri buyuk kasli bir motor. Boyun uzun ve yapili isen bence hyosung alabilirsin . Tabi ki kawasaki daha saglam bir makine ancak cok kucuk ben ustunde rahat edemedim mesela. (Boyum 1.80 kilom 78). Bu arada kendin de demissin A1 yani 125cc ehliyeti alabiliyorum diye. A1 ehliyetle 250cc motor kullanmak polisin gozunde ne kadar hos karsilanir bilinmez tabi...

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    senin için resmi gazetede biraz araştırma yaptım.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/04/20150417-3.htm

75.maddenin b bendine göre

b) A1 sınıfı sürücü belgesi silindir hacmi 125 santimetreküpü, gücü 11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.

der. yani budurumda senin 2016 da alacagın ehliyet rtr150 yi kullanmana da yeterli olmayacak anlamına geliyor. ozaman bu dedigin tarzda motorlardan bakıyorsan 125 cc olanları incelemen gerekecek. yaşın genç zamanda hızla akıyor ne olacak şimdi diye düşünme bence al güzel bir 125lik bin bir sene ehliyeti a2 yaptıgın gün 250 300 cc motosikletlere yine beraber bakarız.
    Ali1903 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Birbiriyle alakası olmayan iki motor. Birisi son teknoloji ufacık, çok iyi bir motor, diğeriyse artık yüzü eskimiş, kötü distribütöründen dolayı gözden düşmüş ve çok daha cüsseli bir motor... Ben olsam saydığım sebeplerden ötürü ikisini de almam. CBR250R ikisinden de daha iyi bir motor. İyiliği de diğer ikisinde bahsettiğim olumsuzluklara sahip olmamasından geliyor.

İşin ehliyet kısmına gelince; emin ol bu yasalardan sonra, polise yakalandığında o motoru aldığına pişman olacağın cezalar yiyeceksin, belki de ehliyetine bir süre el koyulacak. O yüzden kanuna karşı gelmeyip ehliyetinin izin verdiği motoru al ki, biz de memleketin cahillikten kurtulması için gençlerimizden umutlu olalım.
    Ali1903 bunu beğendi.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Hyonun dagıtıcısı artık kuralkan kanuni degil, yeni anlaşma sym ile yapıldi. Ninja ve z250 cok kaliteli motor ama gd 250r da baya sekil duruyor.

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    halen daha 250 lik diyorsunuz. ya siz yazılanları okumuyorsunuz yada cidden yasalarla ilgili sorunlarınız var.

Yorumlarınız için teşekkür ederim abilerim arkadaşta da cbr 125 var artık ona bakayım baride 125 cc alırız artık ehliyet büyürse değiştiririm bu Arada ilk almak istediğim cbrydi ama yetmediği için bajaj pulsar yada bunları düşünmüştüm.

alitezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696 & XJ6N & WR125R
    Sorman bile gereksiz olmuş tabikide kawasaki ama ekipman içinde para ayırmayı unutma.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler