Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

2015 cbf 150 düşünüyorum acaba hala yağ yakma problemi devam ediyormu bilgisi olan??

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    İki yağ değişimi arasında , yağ iki çizgi arasında olduğu sürece eksiltme normaldir. İnsanlar koyduğu yağı aynen geri almak istiyor. Böyle birşey olmaz. Çok rahatsız oluyorsan arada 200 ml eklersin.
    power türk ve blueway2 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yag yakma haricinde sorunsuz ve titresimsiz bir motor
    kuryeler kullaniyor ama cogunlugu yag takviyesi yapiyor
    tanidigim pek cok ilac ve itriyat depolarinda 20 litrelik yag tenekeleri yag
    ve araclara yag takviyesi yapiliyor
    kullandiklari araclarin bazilari yeni bazilari 50-70 bin km idi benim gordugum.
    Benim gittiğim servis 2500km de bir yağ Değiştirme önerdi.Bu sebeple çok km yapıp kendi yağlarını kendileri Değiştiriyor olabilirler.
    power türk bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Bilmediğim için soruyorum genel olarak bir motorun yağ eksiltmesi normal bir durum mu?
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmediğim için soruyorum genel olarak bir motorun yağ eksiltmesi normal bir durum mu?
    Yağ , silindir yatağı ile piston kafası segmanı arasında mikron kalınlığında film tabakası oluşturur. Bu film tabakası sıkıştırma esnasında basıncın kaçmasını engelleyecek bir conta görevi görür. Elbette bu film tabakasının bir kısmı ateşleme sırasında yanma odası içinde kalacağından eser miktarda yağ da benzinle yanar. Yani yağ eksilir. Eksiltmeyen motor olmaz. Motor eskidikçe silindir yatağı aşınır , yağın oluşturduğu film tabakasının kalınlığı yeterli olmaz. Bu durumda yağ yakma artar ve "motor üflüyor" dediğimiz basınç kaçağı oluşmaya başlar. Yüksek devirlerde ve çok sıcak havada yağ tüketimi artar. Genelde yüksek performanslı motorlar biraz daha fazla yağ tüketirler. Bazı motorların tasarımı gereği fazla yağ yakabilir. yani yağ her şekilde az vya çok eksilir, önemli olan iki yağ değişimi arasında max ve min çizgileri arasında olmasıdır. Min. ( mimimum) in altına düşüyor ise sorun olabilir.

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Anladım (kurubuz) abi zaten barkın abi de harley'in bir modelini tanıtırken yanlış hatırlamıyorsam yağ yaktığını söylemişti.O zaman cbf gibi bir motorun yakmaması düşünülemez!

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    Bu başlığı açmana gerek yok, araştırırsan görürsün zaten. Boşu boşuna kirlilik olmuş.

Ben senin için değil CBF 150yağ yakmaz diyenler için yazıyorum.

CBF 150 yağ yakar arkadaşlar. Yağ yakmayanı yoktur. Yağ yakmaya 20.000 ila 30.000 km de başlar. Sakin kullanılırsa bu fark edilmeyebilir. Bu kilometrelerden kısa bir süre sonra da motor rektefe ister.CBF 150 HONDA açısından tam bir hayal kırıklığıdır.

Şimdi benim motorum yağ yakmıyor diyenler motorunun kaç km de olduğunu da yazmalılar bence. Yahut biraz sıkıştırarak kullansınlar bakalım ne oluyor???

80.000 km deki YBR'ler de yorularak kullanılıyor, ve yağ yakmıyor. Lütfen ayrıntılara dikkat...

CBF 150'nin yağ yaktığı, sorunlu bir model olduğu kaç forumda kaç başlıkta yüzlerce kez yazıldı çizildi. Hala ve inadına o motoru kullanıyorum diye bunu kabul etmeyenleri yahut itiraf etmeyenleri de hiç anlamıyorum.

ve başka bir başlıktan her ikisini kullanlardan birinin yorumu;

Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 ybr 2 cbf eskitmiş biri olarak şunu söyleyeyim... yamaha ybr 100 000km sorunsuz giden bir motordur... 3 ybr de hiç bir sıkıntı yaşamadım.... ne şanzuman ne motor nede elektirik yönünden..

2 cbf imde 50 000 km görmeden yağ yakmaya başladı... silindir kapakları 2 sininde değişti.... sınırsız sibob ayarı yaptım.... ybr nin orjinale yakın yan sanayisi çok... 25+ cc fazlalıkta sana artı katmayacaktır emin ol.... motoruyla 3 ayda 1000 km yapıpta sorun yasamadım diyenler var... onlara lafım yok.... ama makine zoru görünce kendini bırakmayacak.... bu arada selçukeczda posundan 60 küsür motorun hepsi 100 000 km yi görmeden motor yeniledi...

Nokta!
    matrix506xx ve SAZMAN bunu beğendiler.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki yağ değişimi arasında , yağ iki çizgi arasında olduğu sürece eksiltme normaldir. İnsanlar koyduğu yağı aynen geri almak istiyor. Böyle birşey olmaz. Çok rahatsız oluyorsan arada 200 ml eklersin.
    Evet katılıyorum. Min çizginin altına düşmedikçe kafaya takmaya gerek yok. Koyduğu yağı da kimse geri alamaz kusura bakmayın. Motorun cidarlarında ve parçalar üzerinde bir sürü yağ kalıyor. Sürekli sıkıştırılırsa ne olur bilmiyorum ama benim genel olrak 8 bin devir üzerine pek çıkmadan yaptığım sürüşle yağ yakmıyor.

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Aslında cbf in yerine cb125e düşünülebilir.Aralarında teknik olarak ne kadar fark var?

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Cbf dışında hondanın diğer modelleride yağ yakıyor mu?

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Konuyu hortlatsak ayıp olur mu acaba?

jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i
    çıkartın şu at gözlüklerini artık varsa yoksa cbf 150 ybr 125 yav motor mu yok dünyada al hero thriller 150. bin bak keyfine be kardeşim 10 basar cbf denilen motora araştırın görün kırın şu zincirleri artık

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı jarre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıkartın şu at gözlüklerini artık varsa yoksa cbf 150 ybr 125 yav motor mu yok dünyada al hero thriller 150. bin bak keyfine be kardeşim 10 basar cbf denilen motora araştırın görün kırın şu zincirleri artık
    Serkan abi heroya bakılacaksa yeni karizma var abi!
    jarre bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7000 tl nedir arkadaş.
    Osmaniye Bajaj Bayii Pulsar ı 8000 e veriyor. 2014 model 0km. Bence daha da indirim yapar.
    Yıl olmuş 2016 pulsar 200ns peşin fiyatına 7.700 veren bayiler var

Teneke gibi cbf 150 lere o paralar verilmez

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    2015 model 10 bin kmdir kullaniyorum acimadan henuz yakmadi ama cok saglam motormus gercekten.yag yaksa da tavsiye ederdim

Motosikleti
    Kuba CR1
    yağ yaksa ne olacak onu anlamadım yaksa yaksa en baba 4000 km de yarım litre yağ eksilecek ki zaten 4000 yapmadan siz yağı yenisiyle değiştirirsiniz

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    7-8 bin devir bandında kullanılırsa 2000 km de 150 ml yağ eksilttiğini ölçtüm, şehir içi kullanımda 6-7 bin devir eksiltme yapmamıştı.

ismail kozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbf in yağ yakma olayı o kadar abartılmamalı kanaatindeyim ben arkadaş 1200-1600 km arası yağı değiştir o motora 100 bin km sorunsuz binersin ucuz motor çok rahat yakıtı zaten söylemiyom bile benzinnliğin önünden geç benzinin kokusunu alıp 10 km daha gidiyo

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı serkani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu başlığı açmana gerek yok, araştırırsan görürsün zaten. Boşu boşuna kirlilik olmuş.

Ben senin için değil CBF 150yağ yakmaz diyenler için yazıyorum.

CBF 150 yağ yakar arkadaşlar. Yağ yakmayanı yoktur. Yağ yakmaya 20.000 ila 30.000 km de başlar. Sakin kullanılırsa bu fark edilmeyebilir. Bu kilometrelerden kısa bir süre sonra da motor rektefe ister.CBF 150 HONDA açısından tam bir hayal kırıklığıdır.

Şimdi benim motorum yağ yakmıyor diyenler motorunun kaç km de olduğunu da yazmalılar bence. Yahut biraz sıkıştırarak kullansınlar bakalım ne oluyor???

80.000 km deki YBR'ler de yorularak kullanılıyor, ve yağ yakmıyor. Lütfen ayrıntılara dikkat...

CBF 150'nin yağ yaktığı, sorunlu bir model olduğu kaç forumda kaç başlıkta yüzlerce kez yazıldı çizildi. Hala ve inadına o motoru kullanıyorum diye bunu kabul etmeyenleri yahut itiraf etmeyenleri de hiç anlamıyorum.

ve başka bir başlıktan her ikisini kullanlardan birinin yorumu;

Nokta!

+1 iyi özetlemişsiniz

hakan nkd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e- pulsar 200
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında cbf in yerine cb125e düşünülebilir.Aralarında teknik olarak ne kadar fark var?
    60.000 de şuan cb125e iş icabı kullanıyorum. 2000 km'de 250-300 gram yağ yakıyor. Benim için sorun değil. Alt sınırı geçmiyor ne de olsa. Şu fuardan sonra kısmetse pulsarı çekiyorum altıma yeberenin, cebefenin modası geçti. Havası söndü artık. O paralara daha iyi motorlar var. Herkesin kendi tercihi ben şahsen honda yamaha almam bir daha
    matrix506xx bunu beğendi.
    Dolu dolmuş ve boş taksiden uzak dur!

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı hakan nkd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60.000 de şuan cb125e iş icabı kullanıyorum. 2000 km'de 250-300 gram yağ yakıyor. Benim için sorun değil. Alt sınırı geçmiyor ne de olsa. Şu fuardan sonra kısmetse pulsarı çekiyorum altıma yeberenin, cebefenin modası geçti. Havası söndü artık. O paralara daha iyi motorlar var. Herkesin kendi tercihi ben şahsen honda yamaha almam bir daha
    Usta cevap için teşekkürler ama bence sana inazuma yakışır!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)