Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karadeniz Turu İçin Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Selamlar abilerim kardeşlerim.

Geçen sene abi kardeş güney turu yapmıştık. Bir anda yola cıktığımız için pek bir plan yapamamıştık spontene gezmiştik.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...uzeltildi.html

Bu sene de Abimle Karadeniz turu yapmayı planlıyoruz. Rotayı şu şekilde düşündük.

Kocaeli'de oturmama rağmen karasuya bile geçen hafta gitmiş bir insanım. Karadeniz bölgesine hiç gitmedim hiçte bilgim yok.
    Son anda izinlerde bir sıkıntı çıkmazsa ayın 18 inde yola çıkıcaz yaklaşık olarak 16 17 gün yollardayız.

motorlarımız CBF 150 ve CBF 500

Ekipmanlarımız yağmurluklarımız bakımlarımız her şey tamam.

Sizden edinmek istediğim bilgiler.
    Nerede durulur?
    Nereye uğranır?
    Nerede ne yenir? (özellikle bu madde benim için çok önemlidir )

Oralarda yaşayanlar deneyimli olanlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim
    Allaha Emanet Tekeriniz düz bassın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Güzel bir gezi olacağa benziyor.
    Sinop'ta yemek için aşıklar caddesinde teyzenin yerinde mantı yiyin, Alaçam'da ise beşyol kasap var yol üzerinde orada da köfte yiyebilirsiniz.
    Sinop'ta cezaevine gidebilirsiniz, ada etrafından dolaşıp şahin tepesinden manzaraya karşı bir çay içebilirsiniz, hamsilos koyuna gidebilirsiniz, biraz maceralı olsun derseniz Erfelek şelalelerini ziyaret edebilirsiniz.
    Ayrıca kamp için Akliman'da kamp yerleri mevcut deniz kenarında, orada konaklayabilirsiniz.
    soa bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinop'ta yemek için aşıklar caddesinde teyzenin yerinde mantı yiyin, Alaçam'da ise beşyol kasap var yol üzerinde orada da köfte yiyebilirsiniz.
    Sinop'ta cezaevine gidebilirsiniz, ada etrafından dolaşıp şahin tepesinden manzaraya karşı bir çay içebilirsiniz, hamsilos koyuna gidebilirsiniz, biraz maceralı olsun derseniz Erfelek şelalelerini ziyaret edebilirsiniz.
    Ayrıca kamp için Akliman'da kamp yerleri mevcut deniz kenarında, orada konaklayabilirsiniz.
    kamp işine girmeyeceğiz hocam öğretmen yada polis evlerinde kalacağız. Öneriler için teşekkür ederim...
    Satranç oynamak gibidir motor kullanmak. Bir değil birkaç hamle sonrasını hesaplayabilmektir. Ama nedense büyük bir kısım tavla oynar gibi kullanır ve şansına güvenir. Ama sonuç hüsrandır...

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    Honda CBF 500
    senin geziyi okudum efsane :D. Artçı alma işini bıraktım senden sonra iz bıraktın :D
    Zuzuuw bunu beğendi.
    Satranç oynamak gibidir motor kullanmak. Bir değil birkaç hamle sonrasını hesaplayabilmektir. Ama nedense büyük bir kısım tavla oynar gibi kullanır ve şansına güvenir. Ama sonuç hüsrandır...

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ordu ve batısı hakkında noktaları bu fotoğraflardan görebilirsiniz.

Erfelek şelalesi
    Yason burnu
    Kabaceviz şelaleleri
    Sinop hamsilos koyu
    tarihi ceza evi

Kostok bu yaz müsait olursa bunun marmara ve ege versiyonunu çekeceğiz inşaallah.
    soa bunu beğendi.

rebelrider67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amasrada bi çeşm-i cihana uğrayabilirsiniz
    soa ve sherrnova bunu beğendiler.

Jrspawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250rr - CRF250L - Duke 390
    Sivas'ta köfte yenir meşhur Sivas köftesi
    Ordu'da da Çambaşı denen bir yer var orada kesinlikle ocak başına gitmenizi tavsiye ederim rakımı yüksek güzel bir yer
    Ordu Sinop arasında deniz kenarında balık lokantaları var onları tavsiye edebilirim taze balık güzel olabilir
    Allah kaza bela göstermesin güvenli sürüşler dilerim
    soa bunu beğendi.

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinop için bir ekleme de ben yapayım istedim. Rıhtımda Barınak Büfe var. Özel olarak yaptıkları pizzadan yemezseniz çok şey kaybedersiniz ;) Boyabat' a uğrarsanız da misafir ederim, çok memnun olurum
    soa ve Sepetçioğlu bunu beğendiler.
    Bir gün olacak dedim, oldu

eçkideyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 suzuki bandit 1200 s ABS
    sinop-amasra arasını sahilden arabayla gitmiştim çok virajlı zorlu bir yoldur ama motorla zevkli olabilir.ben rize-ardeşendeyim.bulunduğum ilçeden ayder yaylasına çıkılmakta tavsiye ederim.yine sahilde ordu boztepe,giresun kalesi,trabzon boztepe,trabzon sümela manastırı gibi yerlere mutlaka uğrayın pişman olmazsınız.banada bir merhaba demek isterseniz evim otoyola bakmakta önümden geçiyosunuz.bi çayımı kahvemi içebilirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

bu arada eski perşembe yolunuda (bolaman yolu)tavsiye ederim.uzun saçlıya uğrar bir çay içersiniz.yoluda güzeldir
    soa bunu beğendi.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    dönerken erzincandan amaya üzerinden dönün amasyayı da görün derim biz dönüş rotasını öyle yapmıştık çok güzel bir gezi olmuştu
    soa bunu beğendi.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Yeme içme bir yana onu zaten arkadaşlar söylemiş, ben Bartın, Amasra, Cide yoluna bitiyorum mükemmel bir yoldur. Keyifsiz, güzel bir gezi olması dileğiyle. Bu sene bana gezi haram maddi olanaksızlar falan filan neyse artık sizler gezin ben buradan takip edeyim gezmiş kadar olurum.
    soa bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı rebelrider67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amasrada bi çeşm-i cihana uğrayabilirsiniz
    çeşmi cihan ı herkes öneriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

Alıntı Jrspawn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sivas'ta köfte yenir meşhur Sivas köftesi
    Ordu'da da Çambaşı denen bir yer var orada kesinlikle ocak başına gitmenizi tavsiye ederim rakımı yüksek güzel bir yer
    Ordu Sinop arasında deniz kenarında balık lokantaları var onları tavsiye edebilirim taze balık güzel olabilir
    Allah kaza bela göstermesin güvenli sürüşler dilerim
    Sağolun hocam...

Alıntı mgokhan57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinop için bir ekleme de ben yapayım istedim. Rıhtımda Barınak Büfe var. Özel olarak yaptıkları pizzadan yemezseniz çok şey kaybedersiniz ;) Boyabat' a uğrarsanız da misafir ederim, çok memnun olurum
    Hocam kalmak için rahatsız etmeyiz ama eğer müsait zamanınıza denk gelirse buluşup tanışmak muhabbet sohbet muhteşem olur...

Alıntı eçkideyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sinop-amasra arasını sahilden arabayla gitmiştim çok virajlı zorlu bir yoldur ama motorla zevkli olabilir.ben rize-ardeşendeyim.bulunduğum ilçeden ayder yaylasına çıkılmakta tavsiye ederim.yine sahilde ordu boztepe,giresun kalesi,trabzon boztepe,trabzon sümela manastırı gibi yerlere mutlaka uğrayın pişman olmazsınız.banada bir merhaba demek isterseniz evim otoyola bakmakta önümden geçiyosunuz.bi çayımı kahvemi içebilirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

bu arada eski perşembe yolunuda (bolaman yolu)tavsiye ederim.uzun saçlıya uğrar bir çay içersiniz.yoluda güzeldir
    inşallah hocam ayder ve sümela görmeden geçmeyeceğimiz yerler. İnşallah denk gelir çayınızı içeriz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dönerken erzincandan amaya üzerinden dönün amasyayı da görün derim biz dönüş rotasını öyle yapmıştık çok güzel bir gezi olmuştu
    Amasya'ya daha önce araba ile gitmiştim. dönüşte erzurumdan sonra tek başınayım. Pek gezme olmayacak dönüş. eve ulaşmak için yol olacak...

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    Rizeye geldiginizde ayder yaylasınada görün güzel yerler
    soa bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)