Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosikleti boyamak, resimli, devamı var.

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı nefretxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş eline sağlık ancak içini karartmak gibi olmasın boyalı alanlara çok dikkat et gaz yağı mazot bulaştırma sakın benimde arka çamurluk kırmızıya boyamıstım plastidip ile arka zinciri gaz yağıyla temizlerken ne boya kaldı ne bir şey ama iyi yanı alt tabakaya zarar vermeden kalıp halinde çıktığını gördük Boyalı alanlara dikkat gösterirsen hiçbir sıkıntı olmaz tazyikli su ile 5-6 kez yıkadım her yıkamada iyice dibinden vurmama rağmen ne bir kabarma oldu ne yırtılma nede açılma ilk günkü gibi durdu baya sağlam o konuda
    Tekrardan hayırlısı olsun
    Bilgi için teşekkür ederim.
    alper_becker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de alıp asker yeşiline boyayacağım motoru. Fakat iki tane site var.

www.plastidip.com.tr
    www.plasti-dip.com

google'a yazınca ikinci site çıkıyor aslında her yerde. hatta telefondan plastidip yazınca plasti-dip olarak düzeltiyor ama, yine de emin olamıyorum Hangisinin doğru gerçek satıcı olduğunu bilen var mı?

Yada elden alsam orjiinal olup olmadığını kutunun neresinden anlayabilirim?

Sahtesinin rengini, dayanıklılığını falan geçtim. Sorun değil deneme yapmış olurum diyorum ama, izlediğim inceleme videolarında sahte olanları çıkartmak gerçekten işkence
    Plasti-dip.com.tr nin satis sitesi plastidimsptore.com ona yonlendiriyor.
    İkisi de izmirde biri sarnic biri bornovada.
    Ama ikisi de plasti dip satmasina ragmen ikisi farkli marka. Biri 35 tl biri 50 tl bi kutusu. Arasinda ne gibi farklar var bilemiyorum...

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Çok güzelmiş. Mesajım bulunsun.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baya güzel olmuş elinize sağlık.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    elinize sağlık çok beğendim

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yerinde olsam hiç boyamazdım orjinali daha güzel. 100 lirada cebimde kalırdı

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zevk işi bu herkes farklı düşünebilir, bence güzel olmuş.
    Ya susmak ya da suskunluktan daha kıymetli bir söz söylemek gerekir.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Plasdidp mat sihah ile kaskı boyadı bir arkadaşım ama çok uzun ömürlü olmadı, çizildi sıyrıldı çirkin oldu

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Ben de motorumun ön camurlugunu komple maviye kapladım cokda güzel oldu komple kaplıcaktım ama 250 cc alıcam için ugraşmadım satıcam o yüzden söktüm denemiş oldum en azındn r25 alıcam alınca yan grenaj ını beyaz a kaplamayı düşünüyorum düşersem felan die

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Eskiyen kasklar icinde biraz calismalar olsa

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AydınOğlu09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zevk işi bu herkes farklı düşünebilir, bence güzel olmuş.
    ben kendi fikrimi söyledim neden alıntı yaptınız ki ?

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun tamamını boyamak tahminen ne kadar tutar arkadaşlar ?
    uygulama yapan yerler boyayabilir sizin için.
    daha iyi olur hatta, boyarken (kaplarken) sizin yapacağınız hataları onlar yapmazlar.
    Ben de eksozu ve camı boyadım plastidiple, bir yıldır öyle kullanıyorum.
    eğer motorun tamamını kaplatmayı düşünüyorsanız bence bir gidip görüşün.
    benim plastidip aldığım yerin adı tolga oto tasarımdı sanırım maslaktaki atatürk oto sanayide yerleri var .

Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha iyi olur hatta, boyarken (kaplarken) sizin yapacağınız hataları onlar yapmazlar.
    benim plastidip aldığım yerin adı tolga oto tasarımdı sanırım maslaktaki atatürk oto sanayide yerleri var .
    Hangi motorun egzozunu biyadin plastidip ile? İsidan kabarma yanma gibi deformasyon oldu mu? Birkac tane foto paylasabilir misin?

Diğer jantıda boyadım, fakat neon renkleri tasiye etmiyorum. Cok acik renk olduklari icin altinda kalan beyaz boyayi kapatmiyor. Arka jant icin 1 kutu beyaz, 3 kutu mavi harcadım. Üzerinede parlatıcı plastidip kapladım. Buda 160 lira gibi bir tutar ediyor. Fakat mat siyah, parlament mavi, bordo gib renk isteyenler icin belirteyim; 1 kutu yeter. 35 liraya mal edebilirsini. Zevk ve butce meselesi. Depodaki boya degisken renkli bir boya, bu renk icin mat siyah zemine, uzerine ana renk uygulaniyor. Motorun etrafinda dondukce rekler mavi-mor-pembe-yesil olarak degisyor. Gece siyah gorunuyor isik yoksa. Motorun yan grenajlarini takmayacağim. Bunun yerine yeni bir kafa demiri yaptirip yeni bir kafa lambasiyla cafe raCer tarzi bir motor yapacagim. Fakat 1 ayı bulur bu dediklerimin olmasi. Ebaydan siparis verdigim urunler aca yeni yeni geliyor. Boyamayla ilgili video, hava gunesli olunca cekecegim. İzmirde sarnictan aliyorum ben boyalari. Dukkanda alinca 35 tl normal reknler, bu depoya yaptigim boya 55 tl. Beyaz renkler daha uygun diye hatirliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:18 ----------

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende jantı ne on sarı yapacağım.merak ettiğim beyaz astar demişsiniz astardamı plastı dip olucak yoksa direk siyah janta uygulasak olmazmı ..kac kat attınız sizce 1 kutu ile 2 jant boyanırmı
    Beyaz plastidip üzerine neon sarı olcak. Jantınızın boyutuna göre 3 kutuya kadar gidebilir. Skuter falansa 1 kutu yetebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:24 ----------

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de alıp asker yeşiline boyayacağım motoru. Fakat iki tane site var.

www.plastidip.com.tr
    www.plasti-dip.com

google'a yazınca ikinci site çıkıyor aslında her yerde. hatta telefondan plastidip yazınca plasti-dip olarak düzeltiyor ama, yine de emin olamıyorum Hangisinin doğru gerçek satıcı olduğunu bilen var mı?

Yada elden alsam orjiinal olup olmadığını kutunun neresinden anlayabilirim?

Sahtesinin rengini, dayanıklılığını falan geçtim. Sorun değil deneme yapmış olurum diyorum ama, izlediğim inceleme videolarında sahte olanları çıkartmak gerçekten işkence
    Sahibinden üzerinde izmir gaziemir olaraka satis yapan kisiden alicaksiniz. Turkiyedeki gercek distrubutörüdür. Alman malı bütün boyalar. Yurtdisi fiyatlarinada baktim, asagi yukari ayni. Ben boyayip söktüm sıkıntısız çıkıyor. Fakat dedigim gibi ucunu bulup kaldirinca gerisi geliyor. Yoksa kaziyip kaldirmak cok zor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika iş çıkarmışsın alper_becker !!!

Ancak merak ettiğim jantı bu kadar temiz nasıl boyadın? Diskleri söktün mü mesela? Aralara filan ulaşmak zor. Hele de benim fazer de önde çift disk olunca daha bir zor...
    Öndeki fren diskini söktüm, ama arkadaki yalama olmuş alyan yeri. O başıma bela olacak zaten =( dişliyi söktüm. Direk diskide boyuyorum lastikleride boyuyorum. Kuruduktan sonra kenarlarindan lastige zarar vermeden kesiyorum ve kaldiriyorum. Ayni sekilde fren diskinide kaldirip cekiyorum. Kaplama oldugu icin heryere bulastirabilirsiniz korkmadan. İstemediginiz yerlere ozellikle fazladan sıkarsaniz kaldirmasida kolaylasiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Alıntı nefretxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş eline sağlık ancak içini karartmak gibi olmasın boyalı alanlara çok dikkat et gaz yağı mazot bulaştırma sakın benimde arka çamurluk kırmızıya boyamıstım plastidip ile arka zinciri gaz yağıyla temizlerken ne boya kaldı ne bir şey ama iyi yanı alt tabakaya zarar vermeden kalıp halinde çıktığını gördük Boyalı alanlara dikkat gösterirsen hiçbir sıkıntı olmaz tazyikli su ile 5-6 kez yıkadım her yıkamada iyice dibinden vurmama rağmen ne bir kabarma oldu ne yırtılma nede açılma ilk günkü gibi durdu baya sağlam o konuda
    Tekrardan hayırlısı olsun
    Aslında bu plastidip boya acayip tinerli. Gaz yagının zarar vermemesi gerek. Ben mazotla temizleyecegim ozaman soyledigin iyi oldu sağolasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jantların orjinal fiyatı 1500 lira gibi bişey, orjinal boyasını korumak içinde yapılıyor bu kaplama. Ama beim jantlar zaten perişan olmuş. Yeni bir görünüm için yaptım ben. Dediğim gibi bu isi yapan biyere gitsek zaten 500 de asagiya fiyat vermiyor. Ayrica motor icin 700-800 istiyorlar. Diyorsunuzki araba bile 1000 liraya kaplaniyor. Arabayi boyamak icin sökmüyorlar hicbir parcasını. Motor arabaya göre cok zahmetli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plasdidp mat sihah ile kaskı boyadı bir arkadaşım ama çok uzun ömürlü olmadı, çizildi sıyrıldı çirkin oldu
    Kask boyamak tehlikeli iş, düşersiniz falan kaucuk kaplama yolu tutar. Kaskin kaymasi gerekiyor asfaltta boyun kirilmasin diye. Ayrica plastidipi kaldircak kadar perisan etmis ise kaski, eger bu kaplama olmasa ne hale gelcekti onu dusunmek lazim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:39 ----------
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parası olaup zamanı olmayan için dogru, fakat 2 kutu mat siyah ile, ya i 70 tlye butun motoru boyayabilmek mumkun. Bu işleri inanılmaz seyler yapiyorlarmis gibi yansitiyorlar. Yok oyle birsey. Gordugunuz gibi kendim ilk defa yapiyorum ve gayet basarili. Neden 1000 küsür lira vereyimki 300 400 e mal etmek varken.
    Enes Bakır, turkish39, C@LiMeRO ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Bunun şeffafı da var. Koruma amaçlı yapmayı düşünüyorum. Cep telefonuna bile jelatin çektiriyoz. Motora da çekeriz nolacak :D
    Bir tüpü 40 TL

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Depoda ki renk ve işçilik çok başarılı! Hangi renkleri kullandın, nasıl attın? Biraz bilgi rica ederim.

Cuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok başarılı olmuş. Eline sağlık
    Takipteyim

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Yalnız depo hakikaten enfes olmuş. Ben de merak ettim nasıl yaptığını. Pearlescent boyaydı ismi galiba.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Eline saglik. En kisa zamanda bende denemek istiyorum.

Depo icin kac kutu harcadin?

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Depoda ki işçilik mükemmel olmuş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)