Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İlk kazamı yaptım ve motosikletten soğudum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tracer 700
    5 ayı aşkın her gün motosiklet sürüyorum. İlk motorum ve kaza yapmamıştım ta ki bugüne kadar.

Olayı anlatıyım. Dün sabah 11 sularında Eskişehir'in en kalabalık caddelerinden birinde kırmızı ışıkta durdum ve sağa sinyalimi yaktım. Yeşil yandı yavaşça geçerken yanımda bekleyen araba önüme kırarak geçti. Tamam eyvallah her gün karşılaştığım olay dedim umursamadım. Araba geçince diğer yayalar da hurra yola atladı. Düdük çaldım durdular ama bi tane lise çağlarında kız telefonla konuşarak yürümeye devam etti.Bi daha düdük çaldım hatta bi daha çaldım duymadı. tam önüme geldi ben de sağa kırdım çarpmıyım diye o sırada beni fark etti sağa koşmaya başlayınca çarptım. Şükür ki kızda da bende de bişey yok. Olay anında kısa süreli hafıza kaybı yaşadım ve yeni yeni geliyor görüntüler aklıma.

Motosikleti tamirciye götürürken ellerim titreyerek kalbim hızla çarparak götürdüm. O kadar tedirgin sürdüm ki tekrar her an çarpacakmışım her an düşecekmişim gibi geldi. Nefret ettim sürmekten. Bırakmak istemiyorum ama inanın çok fazla soğudum.

Böyle bi sorun yaşayıp sonradan atlatan var mı? Tavsiyeleriniz neler?
    TEMBEL bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jrbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    'Düşmemiş motorcu yoktur, düşmüş ve düşecek olan vardır' diye bir söz vardır. Sizin kaza da ufak bir şey olduğundan düşmeye benzemiş biraz, cana gelmemiş, buna da şükür diyip yolunuza devam edin.

Bence biraz sakinleşin, atlatırsınız. Şimdi vazgeçerseniz böyle bir zevkten mahrum bırakacaksınız kendinizi, değer mi ufacık bir aksilik için?

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Geçmiş Olsun Zamanla Atlatırsınız

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    bencede biraz kafanızı dağıtın sonra kullanmaya deva medin,olur böyle sıkıntılar,dönüşlerde ve kavşaklarda daha dikkatli olun.
    ben şahsen trafikde "kimse beni görmez" mantığı ile sürüyorum,kornaydı lambaydı bunlar işin kozmetik tarafı ama motrlu araçlar genelde trafikde ya görünmüyor yada görmemezlikden geliniyor,bu şekilde kullanırsanız böyle olaylar yaşamassınız.
    Berkec. bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    kardeşim çok geçmiş olsun. beterin beteri var demekten başka çare yok. benim de başıma geldi yayaya çarptım. ve benimki adli bir vaka oldu. düşün yani beterin beteri var :(

Motosikleti
    Tracer 700
    Hepinize teşekkür ediyorum gerçekten ucuz atlattığım bir kaza oldu ama dediğim gibi artık motosiklet görmek istemiyorum. Her gün ne zaman değiştirsem ne alsam bütçe aksesuar falan araştıran ben böyle küçük bir kazada bir anda her şeyi farklı hissetmeye başladım.

Bir süre ara vermem mi yoksa inadına sürmem mi gerekir?

Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Geçmiş olsun kızda ve sizde bişey olmaması sevindirici..

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Benimde onume yasli bir amca kirdi ufaktan yan yatmistim bise olmadi suclu o oldu kaza raporlarinda ve motorun cizik kirik yerlerini hep yeniledim karsi taraf sigorta odedi.

Bende sogumustum hatta evde aksesuar esya ne var ne yok hepsini satacaktim sonra vazgectim ve simdi yeni motorumla yollara devam

Biraz toparla kafani motora binme bes on gun falan sonra bin hafiften dolas gez acilirsin ruzgari hissedince ve keyiflenir kendine gelirsin.

Hadi kal saglicakla.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Gecmis olsun her kaza yapan biraksa suren kimseyi goremezdik heralde etrafta, bende cocugu eziyordum az kaldi onun korkusuyla cayira cimene dalmistim hemde daha yeni yeni ogreniyorken .. kayip dusmelerim vs olduu cok..
    biraz zaman ver kendine .. ayrica motora binerken bana bisey olmaz ben hic dusmem kafasinda binmessek iyi olur gecer umarim

Motosikleti
    Tracer700
    geçmiş olsun bende ilk kazamı yapınca bayağı bir soğumuştum korkar olmuştum bi kaç ay geçti doğru düzgün kullanmadan sonra her şey yavaş yavaş normale döndü zaman halleder korktuğumuz zaman kullanmayalım

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Gecmiş olsun bende gecen hafta motoru devirince eve kadar nasıl gittiğimi hatırlamıyorum hatta otoparka girerken vites düsürmeye calisiyorum sagdaki frene pompalıyormusum düşün nasıl dağıldıysam...
    RAMİREZ bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bu kazayı otomobille de yapabilirdin, motora özel bir durum yok. 1 hafta motora binme. Sonra istemesen de kendini zorlayarak da olsa kullanmaya başla. 1 ay kadar sürer bu travma. Sonra geçer.Geçmiş olsun.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Hic birseye, sinyale, trafik isiklarina guvenme ve kendine surus aninda kontrol edebilecegin konforlu bir alan olustur.

Kimseye bir sey olmamasi sevindirici, gecmis olsun.

Bisey olamaz gecer. :-)

Motosikleti
    MT07
    Geçmiş olsun bende 2 sene önce taksim dönüşü üstüme kıran bir otomobilin arka tamponu yerinden sökerek bir kaza yapmıştım üstüne birde zopa yiyecektim arabadan inen alkollü tiplerden.Neyseki civardaki insanlarla biraz tartakladık adamları sonra yoluma kırık bir ayna biraz eksilmiş yağ ve yamuk manetle devam ettim.Herşey tecrübe artık sağından solundan geçeceğim arabaların dikiz aynasından şöforun sıfatını kesip öyle geçiyorum.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Az önce motosiklet kazası geçirdim araba u donusu yasak olan yerde yasagi kirmak icin sol seritten ani saga gecis yapinca bana gecirdi.hastanedeyim suan da kkolum u şardiılar. Kesinlikle çok iyi anlıyorum seni . Geçmiş olsun

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Geçmiş olsun. Sende ve çarptığın yayada birşey olmaması sevindirici.
    Moralin iyice düzelene kadar sürüş yapma.
    OMM Motosiklet Yol Sanatı kitabını okumanı tavsiye ederim.
    Özellikle genç yaşta okuyup uygulamak kolay değildir, ama ülkemizde bu tür durumlardan bizi kurtaracak şey "defansif" sürmektir, başka çare de yoktur. Kitabın anlattığı sistemi uyguluyor olsam ne fark eder diyorsan eğer , kitap bu durumda frenleyip durmanı söyler. Bu trafik kurallarına göre sen haklı olsan bile, (yani yeşil yanmış yol senin) başına bu tarz durumların gelmemesi için alınan bir önlemdir.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce motosiklet kazası geçirdim araba u donusu yasak olan yerde yasagi kirmak icin sol seritten ani saga gecis yapinca bana gecirdi.hastanedeyim suan da kkolum u şardiılar. Kesinlikle çok iyi anlıyorum seni . Geçmiş olsun
    Buyuk gecmiş olsun

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Zamanla atlatırsın
    Düşe kalka zamanla trafik tecrübesi edinirsin
    O kız motor çarptığına dua etsin iyiki otobüs vurmamış. Herkesin elinde bir telefon sağına soluna bakmadan yürüyorlar. Bu arada geçmiş olsun
    Motora en iyisi tren kornası takmak farkedilmek açısından :D

Motosikleti
    CBR 250R
    Bende 1 ay once bir kaza yasadim bir adi surucu beni dusurdu ve arkasina bakmadan basdi kacti evime 3 km gibi bir mesafe vardi o 3km yol inanirmisin bana 100 km gibi geldi be o gun motorumu bagladim ve suana kadar hic surmedim o kadar motor aski vardiki icimde bir anda kayboldu gitti ve cok sogudum

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    geçmiş olsun bende çift düdük var SEGER marka..tavsiye ediyorum...
    hasansonmez ve EGELİ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)