Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

... ve asfalta yapıştım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy
    Alıntı 40yapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana da çok geçmiş olsun. Umarım kalıcı bir ağrı sızı yoktur.
    Tapitin doğru, sağlıyordum araçları. Zaten istanbulda motosikletin espirisi de o gibi. akan trafikle aynı hızda gitsek o zaman arabayla, taksiyle, dolmuşla gideriz belki de.
    Bu arada bana çarpan kişiler kasten mi çarptı, görmeden mi oldu onu bilemem, niyet okuyamam zira. Ama kendileriyle bizzat "tanışan" biri olarak ben, iyi niyetlerinden şüphe duymuyorum. Bu kişi ve iki arkadaşı, kazadan sonraki tutumlarıyla gerçekten "medeni insan" olduklarını gösterdiler. Ben, eşine motorla çarpan ve yerde bilinçsizce yatan çocuğun kafasını tekmeleyen insanlar da gördüm. "ölmemiş, iyi. bi dahaki sefere araba gibi şeritte gider" deyip basıp giden taksicileri de. Ben yerde yatarken ambulans arayan, ayağa kalktığımda hastaneye, hastaneyi istemiyorsam evime götürmeyi öneren, çekici çağırıp motorumu servise bıraktırmayı, motoru dert etmememi öneren, "sende hasar var mı" diye sorduğumda "bakmadım bile, sen iyisin ya, gerisinin önemi yok, kaportanın yerine yenisi gelir" diyen adam benim gözümde -daha önceki örnekleri de dikkate aldığımızda- medeni bir insandır. Ben bunu kendi hayat felsefem ışığında medeniyet olarak algılıyor ve adlandırıyorum. Sen farklı nitelendiriyorsan veya senin medeniyet anlayışın daha farklıysa ona da bir şey diyemem.
    Sağlıcakla kalasın,

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Evet trafiğe takılmadan gittiğimizi kıskanıyorlar. Bazen bunu yüzümüze de söylüyorlar hatta Ama ben bilerek kırdıklarını düşünmüyorum. Belki de yanılıyorumdur, bilmiyorum.
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Fuarda, istediğiniz bedenin tükenmiş olması dışında motorla ilgili başka bir derdiniz olmasın inşallah!
    Sağlıcakla,
    Gerçekten bilerek yapanlar var fuarda Altın elbiseli adam ve 1-2 farklı kişinin de action camine takılan görüntülerde adamlar bilerek üstüne kırıyo yotube a yüklerlerse buraya link atarım görmeniz lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı Berkec. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten bilerek yapanlar var fuarda Altın elbiseli adam ve 1-2 farklı kişinin de action camine takılan görüntülerde adamlar bilerek üstüne kırıyo yotube a yüklerlerse buraya link atarım görmeniz lazım
    Şaşırmam valla, inanırım. Bulursanız linkleri paylaşın lütfen bizimle

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    40 km hız diyip geçmeyinduran bir nesneye çarpınca etkisi müthiş oluyor
    40yapar bunu beğendi.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı sahin08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 km hız diyip geçmeyinduran bir nesneye çarpınca etkisi müthiş oluyor
    kaza hızı için gerçekten çok fazla(ymış)... Arkadaşlar lütfen dikkatli, çok daha dikkatli olalım..

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam, öncelikle geçmiş olsun.

naçizane bir tavsiye, emniyet şeridi yerine şerit arası boşluklrdan gitmeyi tercih edin. araçlar sizin durumda olduğu gibi, aniden emniyet şeridine atlayabiliyor ve bunu sık sık yapıyorlar. bir tarafta araçlar, diğer tarafta bariyer kaçabilecek yer yok. şerit arasında böyle acil durumlarda fermuar düzeni giden araçların arasında bir boşluk yakalama şansın var. ayrıca şerit değiştirirken en dangalak sürücü bile daha dikkatli davranıyor.
    Ara seritler mi bir daha dusunun. Ben ayni zamanda araba da kullaniyorum ve inanin motora baslamadan once serit degistirirken sadece bir kez bakardim aynaya. O arada motoru gorursem ne ala. Ama cogu zaman gorunmedigini simdi 2-3 kez baktigimda anliyorum. Serit degistirirken dikkatli davranan surucu sayisi da inanin sizin sandiginiz gibi cok degil. Aksine aynaya bakmadan serit degistiren o kadar cok surucu var ki. Bir kismi trafigin akisinda arka aynaya bakip degistiriyor. Kendisi icin yeterli ama motor kor noktada kalabilecegi icin yine cok riskli. 25 senelik bir otomobil surucusu olarak size tavsiyem asla trafikte ara seritleri kullanmayin. Ya normal araba gibi seridinizde gidin ya da hizli gidecegim diyorsaniz emniyeti kullanin. Ama ara serit inanin berbat riskli. Tabii tercih sizin.

deniz-caylak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250 2013
    ÇOK GEÇMİŞ OLSUN
    HANGİ şeritteydin, normalde nasıl gidersin, motorunun markasını paylaşırmısın?
    TAMAMEN kendimle kıyaslamak ve ders çıkarmak için soruyorum yanlış anlama LÜTFEN !

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)