Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

... ve asfalta yapıştım

Motovento
    REKLAM ALANI
    ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Çok gecmis olsun
    40yapar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun bu kadar dikkatli ve bilinçli bir sürüş halinde (forumdaki yorumlarınızdan da belli oluyordu ezbere gitmediğiniz) böyle talihsiz ama ufak bir kaza atlattığınızı görünce içim sıkıldı. Ne kadar çok risk alıyoruz aslında, her park halinde duran araç, yol kenarındaki yaya, yanına girdiğimiz her taşıt potansiyel patlama nedeni. Dün gece kaldırımdan beni yola atlayan iki sokak köpeğini görünce istemsiz sol viraja attım kendimi, neyse ki mesafe vardı arkadaki araç ile. İleride durup kendisine durumu izah edip özür diledim. Belki de o adamın önüne atlasaydı o köpekler benim üstüme çıkacaktı. Allah korusun , en büyük kazanız bu olsun.
    40yapar bunu beğendi.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın inşallah.
    40yapar bunu beğendi.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakıp geçen neden sığır oluyor onu anlamadım
    milletin işi var gücü var
    her gelen duracak evine veya hastaneye kadar konvoy şeklinde seni mi takip edecek

bu arada sana çarpan da medeni insan oluyor nasıl oluyorsa

kavramları/haklıyı haksızı birbirine karıştırmışsın
    kazanın etkisiyledir belki de

bakıp geçeceğine onlar da sana çarpsaydı medeni insan derdin belki de

bir iki kişi acili aradı mı yeter
    yetkisi olmayan kişinin müdahale etmemesi belki de daha iyi
    sakatlanmaların bir bölümü kurtarma bahanesiyle yaralıyı taşımaya/çıkarmaya çalışmaktan oluyor

insanlardan çok beklenti içine girme
    rusya olsa bakıp bakıp geçiyorlar hiç umurlarında olmuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

geçmiş olsun

arkadaşlar
    motor kazası rezillik,
    hiç yaşamamanızı isterim
    motor sürüyorsanız bu durumların bilincinde olun
    Gecmis olsun dilegin icin tesekkur ederim. Umarim ki iki teker uzerindeki tek derdin cantaya ceza yazildi mi yazilmadi mi tereddutun olur.
    Bakip gecen neden sigir? Belki de haklisin. Ama hani nasreddin hocanin bir lafi var ya 'bana doktor degil ağactan dusen birini cagirin, o anlar halimden' diye. Belki de oyle bir psikolojidir benimki. Umarim sen de gunun birinde agactan düsmezsin.
    Saglicakla kal
    gursus, VESPERA ve kittyhawk bunu beğendiler.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    çok geçmiş olsun hocam
    inşallah bir daha böyle bir olay yaşamazsınız.
    40yapar bunu beğendi.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın inşallah.
    40yapar bunu beğendi.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Alıntı 40yapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha, bakıp geçen sığırlar da oldu tabi, CBF 150 idi çoğu!
    Öncelikle geçmiş olsun. Sizinde belirttiğiniz gibi korumalarınızın tam olması sizi olası daha büyük sıkıntılardan kurtarmış. Allah daha kötüsünü göstermesin.
    Her şey iyi güzel ama şu mesajınızdaki bu kısım olmamış. Duyarsızlık eden, sizin tabirinizle sığırlık yapanların CBF 150 olması neyi gösteriyor anlamadım. Bir motora binen kitleyi sığır olarak lanse etmeseydiniz iyiydi.
    VESPERA bunu beğendi.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Gecmis olsun. Her an hepimizin basina gelebilecek bir kaza. Ben de mecburen emniyet seridi ve sag kenari kullaniyorum. Zaten baska turlu motosikletin bir anlami yok Istanbul'da. Ara seritleri kullanan arkadaslarimiz aman dikkat esas tehlike orada. Cunku araclar yer degistiriyor. Ama emniyet seridine giren daha nadir. Tabii emniyeti kullanirken ben de psikopat gibi hep ileriyi kolluyorum. Frenler basladiginda ani durumda biri saga kirabilir seklinde bir senaryo hep aklimda. Frenleri gorur gormez yavasliyorum. Mumkun oldugunca otobuslerin sagindan gecmemeye gecersem de cok daha temkinli olmaya calisiyorum. Ozellikle kopru uzerinde. Ama arkadasimizin anlattigi sekilde hemen yanindaki veya cok yakinindaki direksiyonu kirdiginda yapacak hicbir sey yok. Bu riski bertaraf edemeyiz. Dusuk surat ve full koruma olursak hasari azaltabiliriz. Arkadasimiz da bu sayede onemli bir hasar almamis cok sukur. Emniyet seridindeyken farkedilmeyi artirmak icin surekli sinyal acik ve arada kornaya basarak gidiyorum arti olarak. Bir de tabii egsoz sesimiz guclu olursa fark edilme kolay olur. Benim motorun maalesef sesi cok yetersiz. Sonradan egsoz takinca cezaya tabii diye bildigim icin egzosu degistirmiyorum. Tekrar gecmis olsun.

geçmiş olsun
    40yapar bunu beğendi.

Motosikleti
    honda nc750 x
    Öncelikle çok geçmiş olsun, ama bu bahsettiğiniz durumdan gerçekten de kaçışımız yok maalesef. Durmayan arkadaşlar konusunda sana katılıyorum, en azından bir yan gözle bakıp ihtiyaç olup olmadığını sorup geçmesi oradaki kaza yapmış insanı tedavi etmese de en azından moral olur. Ama arkadaşın dediği gibi müdahele konusunda bilgisiz kişilerin de dokunmaması daha doğru olacaktır. Ben bir doktorum ve geçen sene durduğum bir motosiklet kazasında neler neler yapmaya çalışanları gördüm, Allah'tan oradaydım da engelledim. Her gelene doktor olduğumu belirtmek zorunda olduğum için kızmıştım o sırada ama beni uyaranlar doğruyu yapıyormuş sonra anladım. Müdahele edene mesleği veya tecrübesi mutlaka sorulmalı, şüphelenilirse engel olunmalı..
    Ayrıca yazım kurallarına ve dilimize olan saygın için de tekrar teşekkür ederim; malum satırlarca Türkçe cinayeti işleyen çok arkadaş var burada. Belki onlara önemsiz ve basit bir konu gibi gelebilir ama ben hemen her yerde uyarmaya devam ediyorum, kendi hatalarımı da kabul edip düzeltmeye çalışarak.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Dostum büyük geçmiş olsun, acaba boyunluk olmasaydı nolurdu diye düşündüm direkt. Bakırköy yönünde Haliç'e doğru inerken sağdaki bağlantı yolunda yine emniyet şeridinde benzer bir kazaya şahit olmuştum. Onda da klasik kapı açılması söz konusu idi. Çok düşük sürat olmasına rağmen sol ayak ve parmakta sanıyorum kırık vardı. Örneğin onda da scooter olsaydı en azından ayak parmağı kırılmazdı diye düşünüyorum. Sizin de şanslı olduğunuz diğer durum da scooter kullanmanız olsa gerek. Ben de scooterdan vitesliye geçtikten sonra hep bunu düşünüp duruyorum. Vitesli scooter'a göre daha riskli geliyor. En azından ayak ve bacak daha korunaklı. Doğrudan yerle ya da çarpan/çarpışan araçla temas etmiyor.Bu nedenle scooter'a tekrar dönsem mi diye düşünmüyor da değilim. Tekrar geçmiş olsun, bir daha yaşamamanız dileklerimle..

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun bu kadar dikkatli ve bilinçli bir sürüş halinde (forumdaki yorumlarınızdan da belli oluyordu ezbere gitmediğiniz) böyle talihsiz ama ufak bir kaza atlattığınızı görünce içim sıkıldı. Ne kadar çok risk alıyoruz aslında, her park halinde duran araç, yol kenarındaki yaya, yanına girdiğimiz her taşıt potansiyel patlama nedeni. Dün gece kaldırımdan beni yola atlayan iki sokak köpeğini görünce istemsiz sol viraja attım kendimi, neyse ki mesafe vardı arkadaki araç ile. İleride durup kendisine durumu izah edip özür diledim. Belki de o adamın önüne atlasaydı o köpekler benim üstüme çıkacaktı. Allah korusun , en büyük kazanız bu olsun.
    Çok geçmiş olsun size de. Dediğiniz gibi, biz ne kadar dikkatli olsak da elimizde olmayan şeyler var. Korumalardan taviz vermeyerek alabileceğimiz hasarı minimize etmek de bizim elimizde. Dilerim ki iki teker üzerinizdeki en büyük sorununuz dünkü dört bacaklılar olmuş olsun, dört tekerler sizden uzak olsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Alıntı sardokar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Sizinde belirttiğiniz gibi korumalarınızın tam olması sizi olası daha büyük sıkıntılardan kurtarmış. Allah daha kötüsünü göstermesin.
    Her şey iyi güzel ama şu mesajınızdaki bu kısım olmamış. Duyarsızlık eden, sizin tabirinizle sığırlık yapanların CBF 150 olması neyi gösteriyor anlamadım. Bir motora binen kitleyi sığır olarak lanse etmeseydiniz iyiydi.
    iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Cümlemiz daha kötülerini görmez inşallah.
    duyarsızların, veya sığır dediklerimin cbf150 kullanıyor olmaları birşey göstermiyor. o esnada, canınız yanarken, acıdan ve ağrıdan ziyade korku ve çaresizlikten dolayı gözleriniz nemlenmişken yanınızdan 7-8 tane hayabusa geçde bu sefer de "duyarsız sığırlar vardı ve çoğu hayabusa kullanıyordu" derdiniz, veya ben olsam öyle derdim. Bunun markayla modelle bir alakası yok. Keşke biri dursa da "iyi misin", "anahtarı üzerinden al", "tutanağı ihmal etme", "binmeden frenleri kontrol et" desin diye muhtaç gözlerle bakarken yanından geçip gidenlere kırılıyorsun. Gerçekjten kırılıyorsun. Kimse seninle hastaneye konvoy yapsın demek değil bu. Ama başından giden aklını yerine getirecek birine ihtiyacı oluyor insanın. 2 km geride 1 saniye hızlı olsan kırmızıya yakalanmayacak ve benim yerimde sen olacaktın. Bu vurdum duymazlık niye?! Kırıldığım nokta o. Yoksa cbf150'ye binenler öyledir, cbr kullananlar böyledir demek değil bu. Alınganlık yapmanızı istemem. gerçekten üzer beni bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun. Her an hepimizin basina gelebilecek bir kaza. Ben de mecburen emniyet seridi ve sag kenari kullaniyorum. Zaten baska turlu motosikletin bir anlami yok Istanbul'da. Ara seritleri kullanan arkadaslarimiz aman dikkat esas tehlike orada. Cunku araclar yer degistiriyor. Ama emniyet seridine giren daha nadir. Tabii emniyeti kullanirken ben de psikopat gibi hep ileriyi kolluyorum. Frenler basladiginda ani durumda biri saga kirabilir seklinde bir senaryo hep aklimda. Frenleri gorur gormez yavasliyorum. Mumkun oldugunca otobuslerin sagindan gecmemeye gecersem de cok daha temkinli olmaya calisiyorum. Ozellikle kopru uzerinde. Ama arkadasimizin anlattigi sekilde hemen yanindaki veya cok yakinindaki direksiyonu kirdiginda yapacak hicbir sey yok. Bu riski bertaraf edemeyiz. Dusuk surat ve full koruma olursak hasari azaltabiliriz. Arkadasimiz da bu sayede onemli bir hasar almamis cok sukur. Emniyet seridindeyken farkedilmeyi artirmak icin surekli sinyal acik ve arada kornaya basarak gidiyorum arti olarak. Bir de tabii egsoz sesimiz guclu olursa fark edilme kolay olur. Benim motorun maalesef sesi cok yetersiz. Sonradan egsoz takinca cezaya tabii diye bildigim icin egzosu degistirmiyorum. Tekrar gecmis olsun.
    Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Yazdıklarınızın altına imzamı attım sayın!...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

Alıntı akupunktur01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun, ama bu bahsettiğiniz durumdan gerçekten de kaçışımız yok maalesef. Durmayan arkadaşlar konusunda sana katılıyorum, en azından bir yan gözle bakıp ihtiyaç olup olmadığını sorup geçmesi oradaki kaza yapmış insanı tedavi etmese de en azından moral olur. Ama arkadaşın dediği gibi müdahele konusunda bilgisiz kişilerin de dokunmaması daha doğru olacaktır. Ben bir doktorum ve geçen sene durduğum bir motosiklet kazasında neler neler yapmaya çalışanları gördüm, Allah'tan oradaydım da engelledim. Her gelene doktor olduğumu belirtmek zorunda olduğum için kızmıştım o sırada ama beni uyaranlar doğruyu yapıyormuş sonra anladım. Müdahele edene mesleği veya tecrübesi mutlaka sorulmalı, şüphelenilirse engel olunmalı..
    Ayrıca yazım kurallarına ve dilimize olan saygın için de tekrar teşekkür ederim; malum satırlarca Türkçe cinayeti işleyen çok arkadaş var burada. Belki onlara önemsiz ve basit bir konu gibi gelebilir ama ben hemen her yerde uyarmaya devam ediyorum, kendi hatalarımı da kabul edip düzeltmeye çalışarak.
    iyi dilekleriniz için teşekkürler. Ne yazık ki bilinçsiz bir toplumuz ve biliyor gibi davranarak ne büyük zararlar verdiğimizin farkında değiliz. Sizin gibi değerli arkadaşlarımız gönüllü olarak ilk yardım müdahalesinde bulundukça bu basamaktaki sorunlar azalacaktır. Ama sizin gibi uzmanların sayısı az olduğu gibi iyi bir ilk yardım eğitimi almış olan sürücü sayısı da az ne yazık ki. Bu da hepimizin yapması gereken özeleştiri aslında. Yazım kuralları ve Türkçe konusunda hassas olmaya çalışıyorum, evet. Bu hassasiyeti sizde de görmek beni mutlu etti. Hayattaki tek derdiniz bitişik yazılan "de" olsun, Allah başka dert vermesin size
    Sağlıcakla kalın,

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Alıntı Evrenalpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum büyük geçmiş olsun, acaba boyunluk olmasaydı nolurdu diye düşündüm direkt. Bakırköy yönünde Haliç'e doğru inerken sağdaki bağlantı yolunda yine emniyet şeridinde benzer bir kazaya şahit olmuştum. Onda da klasik kapı açılması söz konusu idi. Çok düşük sürat olmasına rağmen sol ayak ve parmakta sanıyorum kırık vardı. Örneğin onda da scooter olsaydı en azından ayak parmağı kırılmazdı diye düşünüyorum. Sizin de şanslı olduğunuz diğer durum da scooter kullanmanız olsa gerek. Ben de scooterdan vitesliye geçtikten sonra hep bunu düşünüp duruyorum. Vitesli scooter'a göre daha riskli geliyor. En azından ayak ve bacak daha korunaklı. Doğrudan yerle ya da çarpan/çarpışan araçla temas etmiyor.Bu nedenle scooter'a tekrar dönsem mi diye düşünmüyor da değilim. Tekrar geçmiş olsun, bir daha yaşamamanız dileklerimle..
    Çok teşekkür ederim. Bazen şu halimi düşünüyorum da, scooter kullandığım için tarak kemiğim parçalanmadı ne güzel demek bile zul geliyor bana. Şükrettiğimiz şeye bakar mısınız Allah aşkına Tam da acaba oğlanı satıp bi ER6N veya F650 ya da ne bileyim inazuma alsam mı diyordum. Çok kararsız biriyim. bu kararsızlığım sağlam bir tarak kemiği bahşetti bana dün. Belki de alakası yoktur, bilmiyorum. ama züğür tesellisi de olsa güzel
    Sağlıcakla kalın

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Geçmiş olsun usta
    40yapar bunu beğendi.

Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy
    Trafikte bazı ..... (anladınız siz ) şoförler var sanırım trafiğe takılmadan onları geçmemizi kıskanıyolar bilerek üstümüze kırıyolar anladığım kadarıyla sen de onlardan biriyle karşılaşmışsın geçmiş olsun
    40yapar bunu beğendi.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    geçmiş olsun. şanslıymışsın ve iyi insanlara denk gelmişsin.
    40yapar bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı 40yapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun dilegin icin tesekkur ederim. Umarim ki iki teker uzerindeki tek derdin cantaya ceza yazildi mi yazilmadi mi tereddutun olur.
    Bakip gecen neden sigir? Belki de haklisin. Ama hani nasreddin hocanin bir lafi var ya 'bana doktor degil ağactan dusen birini cagirin, o anlar halimden' diye. Belki de oyle bir psikolojidir benimki. Umarim sen de gunun birinde agactan düsmezsin.
    Saglicakla kal
    4-5 ay önce ciddi bir kaza yaptığım için seni anlıyorum
    senin hatan SAĞLAMAK olmuş
    belki de trafik polisi çağrılsa sen hatalı çıkarsın.
    sonuç:
    hatalı sollama (sağlama)
    emniyet şeridini gereksiz yere işgal etme
    trafiği tehlikeye düşürecek şekilde araç kullanma vs...
    kusur olarak görmediğimiz şeyler bile aslında hatalı olduğumuzu gösterir

en sağ şeridi gene kullanacağız ama arabaları sağlamak için değil(doğruluğu tartışılır tabi)

sana çarpan "medeni insanın" hatası da takip mesafesini korumamak
    büyük şehirlerde araya biri girmesin diye dip dibe gider arabalar
    araya başka araç girmesini gurur meselesi yaparlar belki de

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Geçmiş olsun
    40yapar bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4-5 ay önce ciddi bir kaza yaptığım için seni anlıyorum
    senin hatan SAĞLAMAK olmuş
    belki de trafik polisi çağrılsa sen hatalı çıkarsın.
    sonuç:
    hatalı sollama (sağlama)
    emniyet şeridini gereksiz yere işgal etme
    trafiği tehlikeye düşürecek şekilde araç kullanma vs...
    kusur olarak görmediğimiz şeyler bile aslında hatalı olduğumuzu gösterir

en sağ şeridi gene kullanacağız ama arabaları sağlamak için değil(doğruluğu tartışılır tabi)

sana çarpan "medeni insanın" hatası da takip mesafesini korumamak
    büyük şehirlerde araya biri girmesin diye dip dibe gider arabalar
    araya başka araç girmesini gurur meselesi yaparlar belki de
    Sana da çok geçmiş olsun. Umarım kalıcı bir ağrı sızı yoktur.
    Tapitin doğru, sağlıyordum araçları. Zaten istanbulda motosikletin espirisi de o gibi. akan trafikle aynı hızda gitsek o zaman arabayla, taksiyle, dolmuşla gideriz belki de.
    Bu arada bana çarpan kişiler kasten mi çarptı, görmeden mi oldu onu bilemem, niyet okuyamam zira. Ama kendileriyle bizzat "tanışan" biri olarak ben, iyi niyetlerinden şüphe duymuyorum. Bu kişi ve iki arkadaşı, kazadan sonraki tutumlarıyla gerçekten "medeni insan" olduklarını gösterdiler. Ben, eşine motorla çarpan ve yerde bilinçsizce yatan çocuğun kafasını tekmeleyen insanlar da gördüm. "ölmemiş, iyi. bi dahaki sefere araba gibi şeritte gider" deyip basıp giden taksicileri de. Ben yerde yatarken ambulans arayan, ayağa kalktığımda hastaneye, hastaneyi istemiyorsam evime götürmeyi öneren, çekici çağırıp motorumu servise bıraktırmayı, motoru dert etmememi öneren, "sende hasar var mı" diye sorduğumda "bakmadım bile, sen iyisin ya, gerisinin önemi yok, kaportanın yerine yenisi gelir" diyen adam benim gözümde -daha önceki örnekleri de dikkate aldığımızda- medeni bir insandır. Ben bunu kendi hayat felsefem ışığında medeniyet olarak algılıyor ve adlandırıyorum. Sen farklı nitelendiriyorsan veya senin medeniyet anlayışın daha farklıysa ona da bir şey diyemem.
    Sağlıcakla kalasın,

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Alıntı Berkec. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte bazı ..... (anladınız siz ) şoförler var sanırım trafiğe takılmadan onları geçmemizi kıskanıyolar bilerek üstümüze kırıyolar anladığım kadarıyla sen de onlardan biriyle karşılaşmışsın geçmiş olsun
    Evet trafiğe takılmadan gittiğimizi kıskanıyorlar. Bazen bunu yüzümüze de söylüyorlar hatta Ama ben bilerek kırdıklarını düşünmüyorum. Belki de yanılıyorumdur, bilmiyorum.
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Fuarda, istediğiniz bedenin tükenmiş olması dışında motorla ilgili başka bir derdiniz olmasın inşallah!
    Sağlıcakla,

Motosikleti
    kuba cg-100
    Gecmis olsun istanbullu motosikletlilere allah yardim etsin
    40yapar bunu beğendi.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    hocam, öncelikle geçmiş olsun.

naçizane bir tavsiye, emniyet şeridi yerine şerit arası boşluklrdan gitmeyi tercih edin. araçlar sizin durumda olduğu gibi, aniden emniyet şeridine atlayabiliyor ve bunu sık sık yapıyorlar. bir tarafta araçlar, diğer tarafta bariyer kaçabilecek yer yok. şerit arasında böyle acil durumlarda fermuar düzeni giden araçların arasında bir boşluk yakalama şansın var. ayrıca şerit değiştirirken en dangalak sürücü bile daha dikkatli davranıyor.
    40yapar bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)