Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha r25 fiyatı tartışılırken rastladığım yorum..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Fiyatı gazlayanlar ikiye ayrılıyor. Matematik bilmeyip kafası basmayanlar. Bir de parayı sokaktan toplayanlar.

Fiyatı piyasa fiyatlarına referans olabilecek bir maldan bahsediyoruz. Siz bunun fiyatı gazladıkça diğer motorların fiyatı da ister istemez artacak. "Lan bu bu kadar ediyosa benimkisi düşündüğümden daha fazla eder lan" diyecek adamlar var.

Yukarda Avrupa fiyatlarından örnek verilmiş. Aşağıda da biri mal bulmuş mağribi gibi atlamış. Yamaha R25 Endonezya (ki üretim yeri) fiyatı 53 milyon Endonezya Rupisi. Kabaca 10.400 TL yapıyor. Hindistan satış fiyatı da 271.000 Hindistan Rupisi. O da yaklaşık 10.800 TL yapıyor

Dağılabilirsiniz.
    Bune ve TIGERSHARK bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı gazlayanlar ikiye ayrılıyor. Matematik bilmeyip kafası basmayanlar. Bir de parayı sokaktan toplayanlar.

Fiyatı piyasa fiyatlarına referans olabilecek bir maldan bahsediyoruz. Siz bunun fiyatı gazladıkça diğer motorların fiyatı da ister istemez artacak. "Lan bu bu kadar ediyosa benimkisi düşündüğümden daha fazla eder lan" diyecek adamlar var.

Yukarda Avrupa fiyatlarından örnek verilmiş. Aşağıda da biri mal bulmuş mağribi gibi atlamış. Yamaha R25 Endonezya (ki üretim yeri) fiyatı 53 milyon Endonezya Rupisi. Kabaca 10.400 TL yapıyor. Hindistan satış fiyatı da 271.000 Hindistan Rupisi. O da yaklaşık 10.800 TL yapıyor

Dağılabilirsiniz.
    Adamlarda kişi başı milli gelir diye bişi bile yok yahu... bizim çeyreğimiz hatta çeyreğimizin çeyreği... sence 15 derse satabilir mi orada?
    Mutluluk iki bacak arasındadır.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Bizim de Avrupa'ya göre milli gelirimiz yok. Ona itirazınızı göremedim. Fransa ve İngiltere'nin birbirine yakın kişi başına düşen gayri safi milli hasılası. Bizimkisi onların dörtte biri kadar.

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim de Avrupa'ya göre milli gelirimiz yok. Ona itirazınızı göremedim.
    Yahu itiraz ile alakası yok... Ben bu motor ucuz pahalı olsun demiyorum... Siz anlamıyorsunuz benim demek istediğim noktayı...
    Mutluluk iki bacak arasındadır.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Buradaki mesele Her markanın bulunduğu ülkedeki pazar payı ve ülkenin ekonomik durumuna göre fiyat stratejisinde bulunmasıdır.
    Herkes bindiği motorun daha ilgi çekici olmasını ister ve ilgi çekicilik az görünürlülükle ilişkisi vardır. Hergün yollarda scooter görüyoruz. Kimse gözünde maxi scooter yada değil diye ayırmıyor. Bazı maxi scooterların fiyatı 30,000 TL nin de üstünde ama çoğu kişi bunu algılıyamıyor çünkü genel kanı scooter düşük fiyatlı.
    Ama fiyatı fazla olan ulaşılması zor olan bir motor olunca. O motor herzaman daha ilgi çekici bir hal alıyor. Tabi binen de doğru orantılı motorundan daha çok haz alıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

Birde bu forumlarda şöyle bir şey var şu para olursa alırım bu para olursa almam. Eğer bir insan bir motora gönlünü verdiyse 1000 TL artmış artmamış gözü görmez bile biyerlerini yırtar ona ulaşmaya çalışır.
    Birçok kişiden kişiye değişir ama 1994 de ilk motorunu kullanmaya başlamış biri olarak. Honda ile Yamahanın aynı fiyatta olmasını asla mantıklı bulmuyorum.
    siz otomobilde bütün 1300 cc lerle 1600 cc ler aynı mı olsun dersiniz otomobilde fiyat faredince sorun olmuyorda motorda olunca neden sıkıntı oluyor.

Çok kaba olucak ama maalesef gerçek Birileri o motora ulaşırken ulaşamıyanlar hondaya binmek zorunda kalacak ve yamahaya binenin arkasından alamamnın hüznü ve kızgınlığı ile motoru b.klayacak bu kadar basit . Fazla söze de gerek yok bence
    Maslak ve berkerk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda niye herkes bi tek kendi akıllıymis gibi davraniyor o varken onu onu alan eşek ,salak bu nasıl bir hırs
    Kendi cebinizden cıkıyor gibi saldırıyorsunuz .. herkes bütcesine göre alır
    Kıskanclık yapıp parayı verene niye hakaret ediyorsunuz "motor o parayı hakeder etmez" size noluyor :D cbr 250 servis agı olsun parca olsun ucuzlugu olsun benzin cimriligi olsun iyi bir motor ayrıca
    Fakir edebiyatida yapmiyorum 2014 250r- 600rr birde dukemuz var butun motorlar sifir alindi bende isterim daha cok paramiz olsada daha baska istedigim motorlarida alabilsek ama ne verene ne veremeyene ,tercih edene etmeyene boyle hakaretler edilmez
    Ama herkesin beyninde ayrı bi dusunce var ayrı bakiş acisi var sizin tercih ettiginizi etmeyince yada fazla para verince eşşek ,salak olmuyor isteyen zevkine gore alir isteyen parasina bunun kavgasi bile sacma bize noluyor ki -.-
    Fakir Edebiyatı ile hangi zihniyetin eleştirildiği gayet açık lakin neye istinaden alınıp mal beyanında bulundunuz anlamadım. Neyse

Bir Malın Değeri veya ederi fiyat/performans ile ölçülür. Sadece servis ağı vs ile değerlendirmenin yanı sıra servis verimliliğine de bakmak lazım. Bunun yanı sıra araç üzerinde kullanılan parçalardan tutun da markanın global değerine kadar bir çok faktör ele alınır. Bunların tamamını değerlendirmek için illa ekonomi masterı yapmaya gerek yok. Temel bilgiler ve biraz araştırma ile bu sonuçlara ulaşılabilir. Bunun yanında muadil ürünleri ve markalarıda değerlendirmeye aldığınızda sonuca ulaşabilirsiniz. Ne yazık ki bizim insanımız bu kadar uğraşa gelemez o ayrı konu. O yüzden alıntısını ilk yaptığım vatandaş gibi duygusal buhran ile sayıklamayı tercih eder.

Benimde niyetim Harley Davidson night road almak idi ama başlangıçta eşim ile ayrı ayrı zapt edemeyiz diye düşük cc dem Kademeli büyütelim dedik. Öbür taraftan bakıyorum bu forumda insanların huyu her yeni çıkan motorda fiyata ağlamak. Bir noktadan sonra bayıyor insanı. Sanki Honda Kawasaki Yamaha aprilia bu foruma gelip kaça satalım diye soracakmış gibi davranıyorlar

Bütün bu ağlamalar kimseyi rahatsız etmiyorda hayatın gerçekleri bu arkadaş dendiğinde niye rahatsız oluyor insanlar?

Diğer taraftan ise 13500 vereceksin üzerine plâka vs masrafının yanında (ki sanki bu masraf cepten çıkmıyormuş gibi fiyat incelenirken kimse dahil etmiyor) birde lastik masrafı yapacaksın. Sonra Kalkıp daha uyguna daha iyi performans ve daha az maliyet çıkaran makineye yönelmek daha akılcıdır dendiğinde zevk meselesi diyeceksin. Madem zevk meselesi diğer markanın fiyatı için ver yansın edilmemesi lazım, yok kıyamet koparacaksan bak falanca maliyet/performans daha başarılı dendiğinde zevk faktörünü kalkan yapmayacaksın.

Bunları daha zeki olduğum için mi yazıyorum? Hayır! Sadece mantıklı yaklaşıyorum.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşey iyi güzel dostum da dünya üzerindeki diğer ülkelere baktığında bu fahiş fiyatlar sadece tTürkiyede demişsin. Sen gerçekten baktınmı bu fsaydığın ülkelerdeki fiyatlara. Ben cevap veriyim hayır bakmadın. Genel kulaktan dolma herşeyin pahalısı türkiyededir nasılsa diye salla gitsin

YZF125R İngiltere satış fiyatı 4336 GBP = 16.404 TL R25 avrupada R3 olarak var o yüzden karşılaştırma yapamıyorumn
    YZF125R Fransada satış fiyatı 4699 EUR = 13.150 TL
    Türkiyedeki satış fiyatı ise 12,800TL
    Yani ülkemizde bu rakkam çok daha düşük seviyede. Ben size gerçek farkı söyliyim neden bu fark.
    Avrupada insanlar motosiklet sürüyorlar scooterlara takım elbise ile binebilip işe gidebiliyorlar. Herzaman herşekilde kullanabiliyorlar
    Bizde maalesef genel durum araba almaya param yetmedi kız tavlamak için ne alsam acabada kız tavlasam arkadaşlara hava atsam. Türkiyede kaçtane takım elbiseli motor kullann gördünüz

Ya bu hesabı yaptım çok güzel ama e bariz yaptığın hatayı hala fark edemedin mi? İngilteredeki asgari ücret saatte 6.5 pound yani bi adam ingilterede ayda hemen hemen 1,500 - 2000 pound asgari ücret alıyor bu da demektir ki ingilteredeki bir vatandaş 3 ayda r25 + lastik + ekipman alırken Türkiyede asgari ücret alan bir kişi r25 için TAM 17 AY çalışması gerekmekte!

Budur olay yaptığın hesaplar doğru ama gsmh oranlarını katmadığın için sanki bütün dünya pound kullanıyormuş gibi algıladığın için maalesef hesabın yanlış oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:20 ----------

Alıntı xbuky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlarda kişi başı milli gelir diye bişi bile yok yahu... bizim çeyreğimiz hatta çeyreğimizin çeyreği... sence 15 derse satabilir mi orada?
    Peki bizim kişi başı milli gelirimiz ingiltere ile aynı mı? Ayrıca bu yorumundan şunu anlıyorum bizim millet beş para etmez çünkü bi endonezya kadar olamadık o adamlar fahiş fiyattan almazken bazı arkadaşlar (örnek sen) ya bu mal çok kaliteli bu fiyatı hak ediyor diyebiliyorsun.

Ben hala parayı dişini tırnağına takarak çalışarak kazanan adamın 250 cc ye 15.000 vermesini kabullenemiyorum. ha 13.500 ha 15.00 diyen arkadaşlar ha 15.000 ha 16.500 ne fark eder? madem fark yok verin o parayı yolda gördüğünüz birine eğer gerçekten bu kadar fark etmiyorsa.
    ozhanhrmann2 ve Shrieker bunu beğendiler.

ozhanhrmann2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bu hesabı yaptım çok güzel ama e bariz yaptığın hatayı hala fark edemedin mi? İngilteredeki asgari ücret saatte 6.5 pound yani bi adam ingilterede ayda hemen hemen 1,500 - 2000 pound asgari ücret alıyor bu da demektir ki ingilteredeki bir vatandaş 3 ayda r25 + lastik + ekipman alırken Türkiyede asgari ücret alan bir kişi r25 için TAM 17 AY çalışması gerekmekte!

Budur olay yaptığın hesaplar doğru ama gsmh oranlarını katmadığın için sanki bütün dünya pound kullanıyormuş gibi algıladığın için maalesef hesabın yanlış oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:20 ----------

Peki bizim kişi başı milli gelirimiz ingiltere ile aynı mı? Ayrıca bu yorumundan şunu anlıyorum bizim millet beş para etmez çünkü bi endonezya kadar olamadık o adamlar fahiş fiyattan almazken bazı arkadaşlar (örnek sen) ya bu mal çok kaliteli bu fiyatı hak ediyor diyebiliyorsun.

Ben hala parayı dişini tırnağına takarak çalışarak kazanan adamın 250 cc ye 15.000 vermesini kabullenemiyorum. ha 13.500 ha 15.00 diyen arkadaşlar ha 15.000 ha 16.500 ne fark eder? madem fark yok verin o parayı yolda gördüğünüz birine eğer gerçekten bu kadar fark etmiyorsa.
    mantıklı konusan ınsanları konuda görmek çok güzel
    zonguldak..

Motosikleti
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Senin konuştuklarını 2 maddede incelemek istiyorum
    İngiltereden bahsettiğin için yazıyorum. İngiltere asgeri ücretibizlerden yüksek olabilir. Genelde Londra ya gittiğim için ordan örnek vereyim. oda bir salon ev kiralamak istersen ortalama 1500 (5500TL)sterlin kira vermen gerekir. oda sayısı artarsa bu rakkam 6000 (22500TL)sterlinie gelir ve geçebilir bile. Sadece 1 tek odaya bile aylık 500(1900TL) sterlin fiyatlar isterler. Sigara 6-7 (23-26TL) sterlin. restoranları bizden pahalı. Sadece elektronik ve benzinde bizden ucuzlar. Adamlar şehir içinde belli sokaklara araba yada motor ile sadece geçmek için bile para öderler. Özet olarak ben çok firma gördüm geliri çok yüksek olduğu halde batan sebebi ise giderin fazla olmasıydı. Sadece gelire bakarsanız hata yapmış olursunuz. Adamlar bir ev alıyor 30- 40 sene ödüyorlar. O ülkelede de insanlar külüstür arabalara biniyorlar. O ülkede de geçim sıkıntısı çeken çok insan vaar.
    İkinci olarakta yok it gibi çalışılmış da o motoru alamamış. Bakın bunlar küçük emrah edebiyatı. Ben de it gibi çalışıyorum ama bugattii alamıyorum fazla pahalı diye bir yakınmam olabilirmi. Burada bu kadar edibiyat yapan arkadaşlardan kaç tanesi sigara içiyor alkol alıyor onu da çok merak ediyorum. Ticaret adam bir malı satıyor ve üstüne fiyat koyuyor. Ben it gibi çalışıyorum ve alamıyorum deyip ağlamanın bir anlamıyok. unutmayın ki sizin bindiğiniz motoru da alamıyan bir kesim var. O motorun fiyatı 13500 deil 10000 TL bile olsa alamıyacak insanlar var.
    Sonuç olarak bu motoru alan alır alamıyan da arkasından bakıp lkusur bulur.
    zapalka bunu beğendi.
    BETTER SWEAT THAN BLEED ( KAN AKMASINDANSA TER AKMASI ÇOK DAHA İYİDİR)
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Kedi ulasamadigi cigere mundar dermis" bizim ulkemizde motosiklet kullanicilarinin onemli bir kisminin tavri bu sekilde. Bazen de sadece bos konusmak icin laf atmalar gorulur. "O fiyata nah satar" gibi.

Bunun bir cozumu yok elbette. 100 bin liralik Ducati Panigale'yi bile 5000 lira yapsalar onu alamayacak akbilli kesimden "o para verilmez" diyecek adam bulursunuz. O insanlari alamadiklari icin yerme amacli soylemiyorum ama bizim insanimizin genel profili boyle iste.

Burada tek cizgi var "o paraya o motoru alan, r25e 15 veren enayidir" falan gibi laflar etmek magara adamlidigir, terbiyesizliktir, hakarettir. Efendilik cizgisini asmayacaksin.

Bunun disinda onlara yaw he he, dicen gecicen.

fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
    Bence bir telefona 2000 tl veren asgari ucretli, rahatlikla, zorlanmadan r25 alabilir

Bence hergun 10 liralik sigara kullanan asgari ucretli, rahatlikla, zorlanmadan r25 alabilir

Tabiki, ulkemizdeki vergi, tuccar, simsar vs. politikalari geregi bu gibi araclar (motosiklet, otomobil, telefon vs.) bizde biraz tuzlu. Ama "pahali olsun ki, herkeste olmasin, sadece bizde olsun, paramiz var uloogg" degil yani. Bu dusunce biraz sey olmus
    OnurTr bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin konuştuklarını 2 maddede incelemek istiyorum
    İngiltereden bahsettiğin için yazıyorum. İngiltere asgeri ücretibizlerden yüksek olabilir. Genelde Londra ya gittiğim için ordan örnek vereyim. oda bir salon ev kiralamak istersen ortalama 1500 (5500TL)sterlin kira vermen gerekir. oda sayısı artarsa bu rakkam 6000 (22500TL)sterlinie gelir ve geçebilir bile. Sadece 1 tek odaya bile aylık 500(1900TL) sterlin fiyatlar isterler. Sigara 6-7 (23-26TL) sterlin. restoranları bizden pahalı. Sadece elektronik ve benzinde bizden ucuzlar. Adamlar şehir içinde belli sokaklara araba yada motor ile sadece geçmek için bile para öderler. Özet olarak ben çok firma gördüm geliri çok yüksek olduğu halde batan sebebi ise giderin fazla olmasıydı. Sadece gelire bakarsanız hata yapmış olursunuz. Adamlar bir ev alıyor 30- 40 sene ödüyorlar. O ülkelede de insanlar külüstür arabalara biniyorlar. O ülkede de geçim sıkıntısı çeken çok insan vaar.
    İkinci olarakta yok it gibi çalışılmış da o motoru alamamış. Bakın bunlar küçük emrah edebiyatı. Ben de it gibi çalışıyorum ama bugattii alamıyorum fazla pahalı diye bir yakınmam olabilirmi. Burada bu kadar edibiyat yapan arkadaşlardan kaç tanesi sigara içiyor alkol alıyor onu da çok merak ediyorum. Ticaret adam bir malı satıyor ve üstüne fiyat koyuyor. Ben it gibi çalışıyorum ve alamıyorum deyip ağlamanın bir anlamıyok. unutmayın ki sizin bindiğiniz motoru da alamıyan bir kesim var. O motorun fiyatı 13500 deil 10000 TL bile olsa alamıyacak insanlar var.
    Sonuç olarak bu motoru alan alır alamıyan da arkasından bakıp lkusur bulur.
    İt gibi çalışma demedim en kimseye hayvan benzetmesi yapmam kaldı ki bir çok insana bu ülkede it demek o insana iltifat olur özellikle ülkede son yaşananlardan sonra...

Her neyse konuya dönelim, siz londra demişsiniz ingilterenin belkide tek turistik şehri herşeyin pahalı olduğu avrupanın belki de bir numaralı baş kenti oranın pahalı olması gayet normal, siz londra da hayat böyle pahalı derseniz bende bodrumda bi lahmacun 100 lira derim, bu ülke standardını tutturmaz ama değil mi?

Hepsini geçtim ben bu motor çıkmadan önce r125 ve cbr250 alanlara da giydiriyordum sürekli dediğim şuydu (xbuky iyi bilir ona çok yazmıştım çünkü) siz bu fiyatları hak etmeyen motorlara sevdanız yada tutkunuz olduğu için dayanamayıp bu fiyatları ödemeye razı olursanız o adamlarda yarın bi gün affetmez bu fahiş fiyatları standart baz alıp bi sonrakileri bunun da üstüne koyarak satarlar demiştim, keza öyle de oldu yamaha cbr' ı gözüne aldı bu fiyatı yazdı, belki bi çok kişiye tuhaf gelecek ama kawasaki sl250' nin bile fiyatını hak etmediğini düşünüyorum ben, adamlar ceviz kabuğu kadar motor yapmışlar ufacık ya ondan iri commuterler biliyorum, tek silindir ekonomik bi motor bloğu yapmışlar bu fiyatı neye göre biçmişler merak ettim ama herhalde dağıtıcısına helal olsun demek lazım yamaha Türkiye gibi üstüne daha fazla koydurup satmadı gerçekten z300 ve 250 arasında mantıklı bi fiyat aralığı koydu peki yamahanın r125' i ile r25' i arasındaki mantıklı fiyat farkı ne? Saçmalık tamamen saçmalık hani söylüyorum ya utanmaları olmasa elimize r25 resimleri tutturup hadi bize para verin size motor verdik diyecekler bu kadar açmış bu adamlar onu anladım.

Bir de ek olarak Allah' a şükür ben işimden dolayı memur gibi çalışıyorum haftasonum var çalışma saatlerim rahat aldığım maaşta beni tatmin ediyor ama bu benim r25' e o fiyatı ödemem için bi etken değil benim şuan 100 milyon dolarım olsa gidip r25' e 15.000 vermem çünkü hak etmiyor o parayı bu kadar basit.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Sende 5000 tl eder de. Kimin ne demesi kimi bağlıyo sonuç yine 13.500 liran var mı yok mu ya dönecek. Yamaha'da her ay kıyın kıyın zam ekleyecek.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende 5000 tl eder de. Kimin ne demesi kimi bağlıyo sonuç yine 13.500 liran var mı yok mu ya dönecek. Yamaha'da her ay kıyın kıyın zam ekleyecek.
    Ya peki almasa millet? Mesela benim de içimde sevda r25 ama almayacağım dişimi sıkacağım geri adam atmayacaklar mı o zaman? Bak kawasaki attı, yıllarca zenci pornocu diye bildiğimiz kawasaki motoru hesaplı fiyattan getirdi kimse almazsa yamaha neden aynısını yapmasın?

zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    Nedense bu fıkrayı hatırlattı bu konu bana:
    Anlayana davul zurna saz, anlamayana davul zurna az.
    Bu şekilde bencilce düşünenler için kdv de az ötv de az.

Aksak Timur'un Anadolu'yu işgalinde, ordusunda filler de varmış. Bunlardan birini, tarlada hizmet amacıyla köylülere armağan etmiş.

Fil, tüm ekinleri talan etmeye başlayınca, köylüler soluğu, Timur ile arası iyi olan Nasrettin Hoca'nın yanında almışlar.

-Bu fil bizi mahvedecek. Timur'a gidip, fili geri almasını bizim adımıza rica edebilir misin, ya Hoca?

Nasrettin Hoca düşünmüş, taşınmış. Bu adamlara da bir türlü güvenmezmiş...

-Tek bir şartla! demiş. Benimle birlikte Timur'un otağına varacaksınız; ben de sizin adınıza konuşacağım.

Köylüler kabul etmişler. Birlikte Timur'un otağına varmış, huzura kabul edilmişler... Daha doğrusu Nasrettin Hoca öyle sanmış. Astığı astık, kestiği kestik Aksak Timur seslenmiş:

-Söyle Hoca, dileğin nedir?

-Ben köylünün adına geldim, efendimiz! demiş Nasrettin Hoca. Onların derdine tercüman olmaktır dileğim. Diyorlar ki...

Nasrettin Hoca, kolunun çemberi ile köylüleri işaret etmek üzere şöyle bir yarım dönmüş ki; o da nesi? Ardında hiç kimse yok!

Yarı bele kadar eğilmiş ve:

-Diyorlar ki, diye devam etmiş... armağan ettiğiniz fil, öyle hayırlı, uğurlu ve yararlı bir hayvanmış ki... Ondan bir tane daha köye armağan etmenizi talepten utanç duyuyorlar. Kerem edin, köyümüze bir tane daha gönderin
    Shrieker ve braveguy bunu beğendiler.
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şunu unutanlar var honda ve kawasaki tek silindir
    yamaha 2 silindir
    Maslak bunu beğendi.

Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakir Edebiyatı ile hangi zihniyetin eleştirildiği gayet açık lakin neye istinaden alınıp mal beyanında bulundunuz anlamadım. Neyse

Bir Malın Değeri veya ederi fiyat/performans ile ölçülür. Sadece servis ağı vs ile değerlendirmenin yanı sıra servis verimliliğine de bakmak lazım. Bunun yanı sıra araç üzerinde kullanılan parçalardan tutun da markanın global değerine kadar bir çok faktör ele alınır. Bunların tamamını değerlendirmek için illa ekonomi masterı yapmaya gerek yok. Temel bilgiler ve biraz araştırma ile bu sonuçlara ulaşılabilir. Bunun yanında muadil ürünleri ve markalarıda değerlendirmeye aldığınızda sonuca ulaşabilirsiniz. Ne yazık ki bizim insanımız bu kadar uğraşa gelemez o ayrı konu. O yüzden alıntısını ilk yaptığım vatandaş gibi duygusal buhran ile sayıklamayı tercih eder.

Benimde niyetim Harley Davidson night road almak idi ama başlangıçta eşim ile ayrı ayrı zapt edemeyiz diye düşük cc dem Kademeli büyütelim dedik. Öbür taraftan bakıyorum bu forumda insanların huyu her yeni çıkan motorda fiyata ağlamak. Bir noktadan sonra bayıyor insanı. Sanki Honda Kawasaki Yamaha aprilia bu foruma gelip kaça satalım diye soracakmış gibi davranıyorlar

Bütün bu ağlamalar kimseyi rahatsız etmiyorda hayatın gerçekleri bu arkadaş dendiğinde niye rahatsız oluyor insanlar?

Diğer taraftan ise 13500 vereceksin üzerine plâka vs masrafının yanında (ki sanki bu masraf cepten çıkmıyormuş gibi fiyat incelenirken kimse dahil etmiyor) birde lastik masrafı yapacaksın. Sonra Kalkıp daha uyguna daha iyi performans ve daha az maliyet çıkaran makineye yönelmek daha akılcıdır dendiğinde zevk meselesi diyeceksin. Madem zevk meselesi diğer markanın fiyatı için ver yansın edilmemesi lazım, yok kıyamet koparacaksan bak falanca maliyet/performans daha başarılı dendiğinde zevk faktörünü kalkan yapmayacaksın.

Bunları daha zeki olduğum için mi yazıyorum? Hayır! Sadece mantıklı yaklaşıyorum.
    bak yine aynı şey hocam paran var ve hoşunada gittiyse alacaksın olay bu dışarıdaki fiyatların farklı olması tamamı ile devlet politikası işine gelen kabul eder gelmeyen zaten almaz, Ürün değerlendirmesi konusunda söylediklerin doğru bunun yanında söylediklerinle bağdaşmayan italyan markaları göz ardı edilemez bir gercek.. Bu nedemek oluyor herzaman fiyat değerlendirmesi yaparken bu söylediklerin üzerinden değerlendirme yapılmadığı.. Biraz uslüpsüz olacak ama parası olan alır biner dedim ya ZEVK meselesi

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak yine aynı şey hocam paran var ve hoşunada gittiyse alacaksın olay bu dışarıdaki fiyatların farklı olması tamamı ile devlet politikası işine gelen kabul eder gelmeyen zaten almaz, Ürün değerlendirmesi konusunda söylediklerin doğru bunun yanında söylediklerinle bağdaşmayan italyan markaları göz ardı edilemez bir gercek.. Bu nedemek oluyor herzaman fiyat değerlendirmesi yaparken bu söylediklerin üzerinden değerlendirme yapılmadığı.. Biraz uslüpsüz olacak ama parası olan alır biner dedim ya ZEVK meselesi

Eh bir diğer Açıdan benim söylediğimde aynı. Sanırım bir andığına yanlış anladığınız için benden Alıntı yaptınız.

Söylediklerim ile uyuşmayan italyanlara gelince. Kalite maliyet doğru orantılıdır. Her zaman maliyetlerden kısarak ve kaliteden taviz verilerek uygun fiyatlı ürün çıkarılabilir

Motosikleti
    Bazı insanlar için bazı şeyleri anlamak gerçekten zor. Ben buradaki pek çok insanın 13,000 TL fiyat olsa bile laf söyleyeceğini düşünmeye başladım. Çünkü burda gördüğüm sadece eleştirmek. caba ülkece bugatti almasak fiyat düşermi dersiniz bi deniyelim mi acaba. gerçi kimse almadığı halde düşürmüyorlar fiyatlarını. Yamaha kendine bir fiyat politikası belirlemiş ve bence de çok güzel yapmmış. Ben yamaha nın Honda ile aynı paraya satılmasına anlam veremem. kimsenin de ah yazık şu arkadaş çok binmek istiyor ama alamıyor onu da düşünelim de demez. bu topicte daha fazla yorum yapmamın anlamsız olacağını düşünüyorum.
    R125 olsun R25 olsun hepsi bence katagorisinin en yakışıklıları.
    R25 alan arkadaşlar sizlere şimdiden hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanın.
    Maslak bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    maddi durumu iyi olanlar ,parayı daha kolay kazanan insanlar fiyat iyi diyor maddi durumu daha düşük olanlar,parayı daha zor kazanan insanlar fiyat yüksek diyor bunun en basit açıklaması budur he birde malın ederi vardır o tartışmaya açık yalnız yukarıdaki arkadaş endonezya örneğiyle eder olayını cok güzel özetlemiş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)