Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İfşa ediyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI

4-5 yil once araba kullanmaya basladigimda senin gibiydim. Bagirirdim,cagirirdim,gazlardim,agresiftim. Sonra bir gun olaylari dusunup davranmaya karar verdim. O gun bu gundur once kendim ve aracimdakilerin guvenligini dusunurum.
    Motor aldiktan sonra ilk bir kac gun bende agresiftim. Ama gerek yok,inan hic gerek yok. Bu millete ne yaparsan yap anlamayacak bosa ugrasma. Aksine bu davranislarin dahada dusmanlastiracak. Adam koyunlari satip sehre gelmis araba kullanmaya baslamis.
    Aslinda suclu sadece o sinyalsiz gezenler degil hepimiziz. Bilmem anlatabildim mi.
    VESPERA bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sene 2015 fotoğraf linki veremeyen adam var.

Sercan N'aber?
    İşi gücü olan adam var. PrtSc -> ctrl+c -> ctrl+v

İyidir abi senden naber
    Motosikletli Kaplumbağa...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sagdan gidip birde ustune surekli arac sagliyorsun. Zerre kadar motosiklet kullanmayi bilmiyorsun.Trafik bilginde hiç yok.
    Kuru Fasülye, SweentLy ve VESPERA bunu beğendiler.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    ilk olayda, araç senin önüne geçmeden evvel, virajın iç kısmında bir aracın sağından geçerken kaygan zeminde dip gaz gidiyorsun.

viraj çizgisi yanlış olduğu gibi, ıslak / kaygan zemine aldırış etmeden böyle gaz açman tehlikeli. orada kaysan, arkadan gelen aracın sana çarpmaması çok zor bir ihtimal kaldı ki bariyerde rende olmak da var.

yol bağlantılarında yerdeki çizgilere uymadan şerit değiştiriyorsun.

ikinci olayda, şehir içi bir yolda, yine kaygan zeminde yayaların yola çıkma ihtimalinin olduğu bir yerde önündeki aracın sağından geçiyorsun.

önüne aniden bir şey çıksa patlarsın, net.

"sinyal nerede" diyerek uyardığın otomobilin de sağından geçmeyi deneyecektin, yapamadın ve tepki gösterdin. oysa ki otomobilin ne yöne gideceği konusunda karasız olduğu o kadar aşikar ki, buna aldırış etmeden motoru sürdün.

kendini tehlikeye atıyorsun. sürüş tekniğin çok ama çok hatalı
    mehmetenis ve VESPERA bunu beğendiler.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Eğitim şart
    -Eldiven tavsiyesi verir misiniz arkadaşlar
    -ehliyetin var mı? Eğitim aldın mı?
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haa siz saygısız diye falan bunlara mı söylüyonuz :D ya dostum bunlar otomobil kullanırken de başımıza geliyor. normal yani :D ben hergün atlatıyorum böyle şeyler :D ben de yutupta izlediğimiz üstüne kırma videoları gibi falan oluyo da ondan izmirde başıma gelmiyo sanıyorum.
    bence normal. sürüşünüzde de bişey yok dikkatlisiniz tahmin yürütüyorsunuz. ha hızlı mı? evet makaslı mı evet? ama bence pek bilinçsiz gibi gelmedi.
    Bu mesajında katılmıyorum sana. Çünkü sürücü hiç dikkatli değil ve tahmin yürütemiyor. Yürütseydi eğer onune kıran arabayı daha önceden farkeder be dikakalarca kornaya basmazdı. Makas atmak, hızlı sürmek iş değil. Ben de yavaş sürmüyorum fakat başıma hiç bir olay gelmiyor. Ne beni sıkıştırıyorlar, ne önüme kırıyorlar.

Bu şanslı olduğum veya diğerlerinin şanssız olduğundan mı?
    Hayır değil. Ben olabilecekleri ön görüp önceden önlemimi alıyorum. bu hızı azaltmak da olabilir, arttırmak da. Örnek olarak; birileri trafikte sizden hızlı olsa da tehlike atlatmıyor fakat siz 'devamlı' bu tür olaylarla karşılaşıyorsanız (sinyal vermediğinden arabanın dibinde bitmek, arabanın önünüze atlaması, sıkıştırması vs) problem evrenin üstünüze oynaması değil, problem direkt olarak sizin kör sürüşünüzde
    Bune, MickeyMouse ve VESPERA bunu beğendiler.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Tamam adamlar sinyal vermiyor ama sende çok agresif kullanıyorsun.Birde üstüne yol bağlantılarının birleşmiş olduğu beyaz çizgilerin üzerinde gazlıyorsun ki lastikler en çok buralarda kayıyor aman dikkat!
    Araçların sağından geçiyorsun ki çok yanlış.Duran trafikte yavaş yavaş sağdan geç eyvallah tamam ama bu kadar hızlı trafikte öndeki aracın sağından geçmek kazaya davetiye çıkarmaktan farksız olası bir sağa hamle yaptığında feci bir kaza geçirebilirsin aman dikkat!

Biraz daha yavaş biraz daha sakin bir sürüş yapmanız dileğiyle.

Motosikleti
    Honda NC700X
    Bende kendi kanalımda ifşa ediyorum arkadaşlar buyrun ; Örnek bir video:

kimse yazmamış,gözünüzden kaçtı sanırım. ben yazayım bari ; çok agresif kullanıyorsunuz,biraz daha sakin kullanmanızı öneririm.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    İlk araç önündeki yavaş olduğu için sola geçiyor, sizi görünce sağa geçmek istiyor fakat siz dalıyorsunuz sağına. Sonrada siz sağına girdiğiniz için solda kalıyor. Ben burda araçta sinyal dışında bir hata görmedim aksine size yol vericekti bence.

İkinci araçta ise hata bence tamamen sizin.

Üçüncüsünde hata araç sürücüsünün fakat bunu öngörebilirdiniz.

Bilmiyorum yanılıyor olabilirim ama benim görüşüm bu yönde.

Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk videoda iki kere yol çizgisi bitmeden yan şeride atlıyorsun bunu bana yapan şoförün tekiyle ben geçen e-5 te bildiğin alenen kavga ettim yolun ortasında motoru yavaşlattım inip ağzını burnunu orda eline verecektim çekti gitti.

İkinci videoda ilk arabanın sağından geçtin dedim eyvah gitti verilmiş sadakan varmış bişey olmadı ikinci arabanın da sağına daldın Allahtan adam yavaş döndü burası Türkiye bigün cart diye döner bi tanesi alkışlamaya fırsatın olmaz barkının son videosu gibi geçirirsin arabaya yandan.

Sen haksız olduğun için haliyle diğer adamlar suçlu mu değil mi yorum bile yapamıyorum önce sen bi kuralına uygun sür ondan sonra biz karşı tarafı eleştirelim.
    Barkının son videosu derken ? AEA dan mı bahsediyoruz ? kaza mı yaptı hayırdır ne videosu ?

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mesajında katılmıyorum sana. Çünkü sürücü hiç dikkatli değil ve tahmin yürütemiyor. Yürütseydi eğer onune kıran arabayı daha önceden farkeder be dikakalarca kornaya basmazdı. Makas atmak, hızlı sürmek iş değil. Ben de yavaş sürmüyorum fakat başıma hiç bir olay gelmiyor. Ne beni sıkıştırıyorlar, ne önüme kırıyorlar.

Bu şanslı olduğum veya diğerlerinin şanssız olduğundan mı?
    Hayır değil. Ben olabilecekleri ön görüp önceden önlemimi alıyorum. bu hızı azaltmak da olabilir, arttırmak da. Örnek olarak; birileri trafikte sizden hızlı olsa da tehlike atlatmıyor fakat siz 'devamlı' bu tür olaylarla karşılaşıyorsanız (sinyal vermediğinden arabanın dibinde bitmek, arabanın önünüze atlaması, sıkıştırması vs) problem evrenin üstünüze oynaması değil, problem direkt olarak sizin kör sürüşünüzde
    hayır hocam kör sürüş değil bu gördüğüm için kendimi ona göre ayarladığım için ve aksi bir durumda ne yapmam gerektiğini bilip soğukkanlı doğru adım attığım için sağlıklıyım. eğer arkadaş da sinyal vermeyen arabanın döneceğini tahmin etmeseydi sağından geçmeye çalışırdı böylelikle onu görmeyen araç sürücüsü çarpardı dönerken. en basiti.. ben trafikte hiç böyle sürücülerle karşılaşmıyorum diyen insan ya motora hiç binmiyor ya da gece 3 te yollar bomboşken biniyordur. bu tarz şeyler türkiyede normal bundan bahsediyorum. araba ile bile aynı şeylerle karşılaşıyorum çünkü. hadi motor ufak diyelim. araba deve kadar onun önüne de atlayan adamlar var.
    ugurcan88 bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Bu şekilde motosiklet kullanıp diğer araçlardan şikayet etmek???

gokhanarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Naked
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendini ifsa etmissin aslinda.., bu sekilde kullanmaya devam edersen kisa cöpü çekmen içten bile değil...
    Hocam size katılıyorum. Dostum kusura bakma ama bunlar her gün başıma gelen normal şeyler, yapılmaması gereken yerde yapılan hızlar sonucu sizin gibi kaza atlatma olarak nitelendiriliyor fakat uygun hızda gittiğimizde hiç bir sorun olmuyor.

Aşırı agresif, hızlı kullanıyorsunuz. Böyle devam ederseniz bir gün hayatınız fazlası ile değişebilir veya sonlanabilir...
    MOTORUN İLE KORUNMADAN İLİŞKİYE GİRME

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Trafikdte sizden başka araçlarda var milletin 80 le gittiği yerde siz 130 la gitmeye kalkıyorsunuz bu agresif sürüş yerine göre iyidir arabaların çok olduğu yerler buralar , arabanın hızı

zaten yavaş sollamaya çıkarken siz arkasında bitivermişsiniz belkide öyle değildir kornaya uzun süre basılı tutmalar şunlar bunlar trafikde olduğunuzu unutmayın iyiki araba kenarı

felan çekmemiş birisi kıçımda kornaya abansa dellenirim
    babaçi bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    son dk gördüğü için mahçup olup sinyal vermiş ama asıl mesele sizin sürüşünüz. güvenli sürüş eğitimlerine katılın gereksiz pozisyonlara kendinizi sokmayın

Artes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence sen biraz sakinleş,agrasif birine benziyorsun. videodaki 2 şahıs içinde senin bu tarz şeyleri öngörüyor olman gerektiğini düşünüyorum.. dikkatli sürüşler..

kırk kişi hatalı olduğunu yazmış zaten, bence sen daha güçlü bir motor al, biraz kompleks yapmışsın;)

HAYAT10DA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx 125
    hocam ifşa ediyorum derken yanılmıyorsam yada anladığım kadarı ile kendini ifşa etmişsin detaya girmek gerekirse motoru trafikte agresif kullanıyorsun hem yol durumuna hemde trafik durumuna bakılırsa. asfalt zeminde kaygan görünüyor. onun dışında 1. video da adam sola girerken sinyalini vermiş zaten ama sen sol şeritte hem kör noktada kalmışsın hemde hızlısın yanılmıyorsam bu tip yolda hız limiti 50 olması gerekir 2. video da ise sola dönüş yapacaksın madem ama yolun en sağında ilerliyorsun ve sağda sapak var birçok motor kazasıda bu tip yanlış şerit takibi sonucu dönüşlerde meydana gelmektedir valla ne bilim tamam 4 tekerlilerde mal çok ama açıkçası buradakilerde bir öküzlük sezemedim ancak 2. videodaki adamda var öküzlük sen yanlış şeridi takip ediyor olabilirsin eyvallah ta o mal sonuçta senin geldiğini görüyor lap diye önüne kırmış dingil
    HONDA PCX 125 beyaz meleğim

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    "Kaybeden sen olacaksan kimin hatalı olduğunun önemi yoktur"

Geçişler, geçilecek aracın solundaki şeritten yapılır. Araçların sağından, hele sağ banketten geçiş yapılamaz.Ancak, sola dönüş yapan araçların, yolun ortasından giden tramvayların ve görevi gereği yolun solunda bulunan "geçiş üstünlüğüne" sahip araçların sağından geçilebilir.

Sokak aralarından hızla yola fırlayan hıyaroğluhıyarlar'ın yanı sıra özellikle geçiş üstünlüğü olan araçlar kırmızı ışıkta bile yola çıkabilirler. Özellikle aslında taksicilik yapan ambulanslar boş olduklarında siren açmayı unutup yola fırlamaktadırlar. Benim başıma geldi. Bu yüzden motorcu sokak başlarını çok yavaş ve yeşil ışıkta bile kırmızıda geçer gibi dikkatli ve yavaş geçmelidir.

"Kaybeden sen olacaksan kimin hatalı olduğunun önemi yoktur"
    telike, kittyhawk ve TIGERSHARK bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)