Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsikletimin jantını değiştirdim(söktüm, taktım vs.), şimdi ön disk fren sürtüyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    umutdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200rs
    Motorsikletimin jantını değiştirdim(söktüm, taktım vs.), şimdi ön disk fren sürtüyor. Fren sıkıyormuş gibi geliyor. Hidroliğim de boşaldı gerçi, frenin hidrolik yağı dipte. Doldursam düzelir mi? Herhangi bir ayarı var mı? Teknik servis şart mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    her seferinde yazıyorum, sakın yanlış anlama hocam motorsiklet değil Motosiklet

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Durumu açıklaman lazım. Söktüğün jantı mı geri taktın yoksa başka jant mı taktın? Sökülen diski mi taktın yoksa başka bir disk mi taktın? Diskin konumuda 1 mm ile kayma olsa balatanın birine sürter ve fren yapıyormuş gibi olur. Hidrolik olmadığında fren basmaz, aksine fren boşalır, bassanda frenlemez.

Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsiklet hatta motorlu pisiklet. Dahada abartırsak mötörlü velespid

umutdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200rs
    Haha google'da 'bunu mu demek istediniz' çıkıyor sürekli ama herseferinden yanlış yazıyorum bro, k.bakma :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durumu açıklaman lazım. Söktüğün jantı mı geri taktın yoksa başka jant mı taktın? Sökülen diski mi taktın yoksa başka bir disk mi taktın? Diskin konumuda 1 mm ile kayma olsa balatanın birine sürter ve fren yapıyormuş gibi olur. Hidrolik olmadığında fren basmaz, aksine fren boşalır, bassanda frenlemez.
    Başka jant taktım, usta motosikletimin modeline göre verdi parçaları filan, sanırım oynama yok. Fren tutuyor, bastığımda kilitliyor lastiği fakat işte sürtme var.
    Life goes on.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Usta meselesine çok güvenmiyorum ama neyse. Tekrar bir sök, ben ilk söküp topladığımda balata tam oturmadığı için sürtüyordu diske, ama fren yapınca tutuyordu. Akabinde benim "usta" halletmişti sorunu.

Motosikleti
    2014 Fazer8
    hidrolik yağına bir bak ama istersen balataları sök o balataları taktığın yer özel spreyler var ondan sık çünkü oradaki aparat diyelim hidrolik yağı tarafından sıkıştırılarak frenlemer yapılır ve balatalar bittikçe öne gelir balataları falan değiştirincede önde kalır böylece sürekli fren yapar yeni balatalarda ziyan olur.

Bilmiyorum dediklerimden bir şey anldımmı ama o spreyden al ve balataları taktığın yere acımadan sık sakın frenlerine sakın wd-40 sıkma

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    hidrolik yağına bir bak ama istersen balataları sök o balataları taktığın yer özel spreyler var ondan sık çünkü oradaki aparat diyelim hidrolik yağı tarafından sıkıştırılarak frenlemer yapılır ve balatalar bittikçe öne gelir balataları falan değiştirincede önde kalır böylece sürekli fren yapar yeni balatalarda ziyan olur.

Bilmiyorum dediklerimden bir şey anldımmı ama o spreyden al ve balataları taktığın yere acımadan sık sakın frenlerine sakın wd-40 sıkma
    Tercüme edeyim: Balata spreyi diye bir şey var. Zaten kutusunda balata fotoğrafı var. Ondan sık.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tercüme edeyim: Balata spreyi diye bir şey var. Zaten kutusunda balata fotoğrafı var. Ondan sık.
    he işte bu!
    efendy06 bunu beğendi.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)