Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

cc buyuklugu ve vergi artisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Asya cros rx 250
    Sevgili arkadaslar hayirli aksamlar. Oncelikle 2015 yili motorsiklet Vergileri, cc buyuklugune ve yeni yaşina gore artmaktadir. Ornegin:
    251-650 cc 231 tl iken,
    651-1200 cc motorlar 591 tl.
    Motor almak isteyenler ve benim gibi xt 660 ve degisik modellerde hevesi olanlar bunu dikkate almali mi? Yoksa esmi gecmeli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Motorun yaşı büyükse MTV vergi de ucuz olur cc sorun değil.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    1200cc uzeri cok daha vahim.

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    yapsınlar, yapsınlar her gün her yıl zam yapsınlar.. bi dahaki vergi ödemeye gidişimde şu lisedeyken yaptığımız şakayı yapıcam ordaki memura "ellerim ıslak kardeşim sen alsana cebimden parayı" diye

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arabanın 112 tl motosikletin de 112 tl çok koyuyor be

Motosikleti
    Asya cros rx 250
    Sigortalari da ayri bir dert.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    BU soruya yanıtı verebilecek tek kişi sensin. Kimi insan vardır geliri 50 TL bile fazla vermeye yetmez. kimi insan 50 TL yi restoranda bahşiş verir. İşin özeti maddi durumun el veriyorsa gönlün hangi motoru istiyorsa nasıl daha mutlu olacaksan o seçimi yap. O MTV farkını ödeyebilecekken istemediğin bir motor alıpta mutsuz olabilirsin.
    ///MPOWER ve SUN bunu beğendiler.

Motosikleti
    Asya cros rx 250
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU soruya yanıtı verebilecek tek kişi sensin. Kimi insan vardır geliri 50 TL bile fazla vermeye yetmez. kimi insan 50 TL yi restoranda bahşiş verir. İşin özeti maddi durumun el veriyorsa gönlün hangi motoru istiyorsa nasıl daha mutlu olacaksan o seçimi yap. O MTV farkını ödeyebilecekken istemediğin bir motor alıpta mutsuz olabilirsin.
    Haklisin gardasim. Sonucta bu is zevk isi olunca ister istemez bazi seylerede katlanmak gerek. Zaten keyfiyete girdiginden vergilerde yuksek

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1200cc uzeri cok daha vahim.
    1200 cc alan adam vergi kaç lira gelmiş bakmaz bile
    Enes Bakır ve F54 bunu beğendiler.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorum 1200cc üzeri olmasına rağmen vergiye bakıyorum çünkü bana göre MTV tamamen devletin haksız kazancıdır. Bir aracı alırken zaten vergi veriyoruz birde yetmiyor her yıl vergi vermeye devam ediyoruz. yazık bu verdiğimiz her kuruşa diyorum başka da bir şey demiyorum konuyu siyasete döndürmeden kısa kesiyim

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    almak istediğim motosiklet bu ama vergisi sıkıntı : ) (bu eski model ama bu tarz motorları seviyorum ve pahallı değiller vergileri çok fena )

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı dadaş orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaslar hayirli aksamlar. Oncelikle 2015 yili motorsiklet Vergileri, cc buyuklugune ve yeni yaşina gore artmaktadir. Ornegin:
    251-650 cc 231 tl iken,
    651-1200 cc motorlar 591 tl.
    Motor almak isteyenler ve benim gibi xt 660 ve degisik modellerde hevesi olanlar bunu dikkate almali mi? Yoksa esmi gecmeli.
    yahu yemini düşünceksen aslan beslemenin alemi yok bence :D ayağını yorganına göre uzatmak gerekir. daha başka atasözleri de var ama biraz belden aşşağı :D ben hep böyle düşündüm saygılar :d

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Alıntı leokaplann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    almak istediğim motosiklet bu ama vergisi sıkıntı : ) (bu eski model ama bu tarz motorları seviyorum ve pahallı değiller vergileri çok fena )
    dostum o linkteki motosikletin yıllık vergisi 63 lira
    tinerci ve Yurdukoru bunu beğendiler.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    telike dostum burada sallamanın ifşasını gerçekleştirmiş tebrik ederim
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    Asya cros rx 250
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu yemini düşünceksen aslan beslemenin alemi yok bence :D ayağını yorganına göre uzatmak gerekir. daha başka atasözleri de var ama biraz belden aşşağı :D ben hep böyle düşündüm saygılar :d

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Gardas yeri geliyor yorgan kisaliyor, yerode geliyor sen uzaniyorsun. E ne yapmak lazim ona gore temkinli davranmakda lazim. Ama motorda lazim yav :-)

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dunyanin her yerinde vergilendirme sistemi kullandigin aracin karbon salinimi vede kullandigin yola yaptigi masraf ile dogru orantili olarak artar. bu nedenle MODERN her ulkede yeni araclarin vergileri eskilere gore daha azdir cunki karbon salinimi modern teknoloji ile daha az seviyelere inmektedir.

ancak canini sevdigim memleketinde vergilendirme sistemi resmen " sen suyu isit, su koseye don yat ben gelir isimi hallederim" uzerine oldugu icin vede milletimiz zevkle muamelesi ile bu isi yaptigi icin, devlet daha cooooook yatirir bizi koseye.

nefret ediyorum ulkenin halinden arkadas. avrupada veya asyada senin 3-4 yasindaki araca verdigin paranin aynisina 0kmsini alip daha az vergi oderken(ben cinde yasiyorum vergi bir kere olmak uzere veriliyor daha vergilendirme yok} sen memleketinde fiat ve turevlerine araba diye biniyorsun.

cinde petrol yok, cinde petrolunu tr gibi disaridan aliyor, ve bu kadar petrol ihtiyacina ragmen petroldeki dususu adam satislara dogrudan yansitiyor. su anda 1.2 dolar civarinda lite fiyati. ama trde oyle bir dunya yok.

sifir km bmw 730li burada 120.000 dolar iken turkiyede 2 yasindaki arabaya 500.000 tl veriyorsun. yada baska bir ornek vereyim. 0km camaro burada 75.000 dolar ama turkiyede ikinci elini alamiyorsun o fiyata. bu iki ornegini verdigim arac ta cinde uretilmiyor ithal geliyor buraya. yani turkiye ile ayni. ama yok sen binemezsin. niye? memleketimde zamaninda tempraya mercedes parasi vermeyi sana hak gorerken bu devlet kimse kalkip "lan siz ne yapiyorsunuz" diyemiyor.

ee sonuc? karbon salinimi az, trafigi rahatlatan, dogaya cogu aractan daha az zararli olan motosikletler arabalar kadar vergi veriyor.

neler yazarimda buraya , degmez...
    ///MPOWER bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı dadaş orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gardas yeri geliyor yorgan kisaliyor, yerode geliyor sen uzaniyorsun. E ne yapmak lazim ona gore temkinli davranmakda lazim. Ama motorda lazim yav :-)
    işte ona göre bişey alacaksın ya :D kendin belirlersin bunu da ben öyle yaptım mutluyum :D
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    (bu eski model ama bu tarz motorları seviyorum ve pahallı değiller vergileri çok fena )
    bi açıklama yapmıştım o yaştaki motorun vergiden muaf olduğunu biliyorum ama o tarzdaki motosikletleri beyenıyorum 30 35 binlere bu tarzda büyük cc li motosikletler var.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı leokaplann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (bu eski model ama bu tarz motorları seviyorum ve pahallı değiller vergileri çok fena )
    bi açıklama yapmıştım o yaştaki motorun vergiden muaf olduğunu biliyorum ama o tarzdaki motosikletleri beyenıyorum 30 35 binlere bu tarzda büyük cc li motosikletler var.
    dostum vergiden muaf değil tekrar belirteyim 63 lira yıllık vergisi.
    sen bunu istiyorum vergisi fazla dedin. ben de sana bunun vergisi çok az çekinmeden alabilirsin dedim. bence almalısın kaçırma bu fırsatı
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı manners adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dunyanin her yerinde vergilendirme sistemi kullandigin aracin karbon salinimi vede kullandigin yola yaptigi masraf ile dogru orantili olarak artar. bu nedenle MODERN her ulkede yeni araclarin vergileri eskilere gore daha azdir cunki karbon salinimi modern teknoloji ile daha az seviyelere inmektedir.

ancak canini sevdigim memleketinde vergilendirme sistemi resmen " sen suyu isit, su koseye don yat ben gelir isimi hallederim" uzerine oldugu icin vede milletimiz zevkle muamelesi ile bu isi yaptigi icin, devlet daha cooooook yatirir bizi koseye.

nefret ediyorum ulkenin halinden arkadas. avrupada veya asyada senin 3-4 yasindaki araca verdigin paranin aynisina 0kmsini alip daha az vergi oderken(ben cinde yasiyorum vergi bir kere olmak uzere veriliyor daha vergilendirme yok} sen memleketinde fiat ve turevlerine araba diye biniyorsun.

cinde petrol yok, cinde petrolunu tr gibi disaridan aliyor, ve bu kadar petrol ihtiyacina ragmen petroldeki dususu adam satislara dogrudan yansitiyor. su anda 1.2 dolar civarinda lite fiyati. ama trde oyle bir dunya yok.

sifir km bmw 730li burada 120.000 dolar iken turkiyede 2 yasindaki arabaya 500.000 tl veriyorsun. yada baska bir ornek vereyim. 0km camaro burada 75.000 dolar ama turkiyede ikinci elini alamiyorsun o fiyata. bu iki ornegini verdigim arac ta cinde uretilmiyor ithal geliyor buraya. yani turkiye ile ayni. ama yok sen binemezsin. niye? memleketimde zamaninda tempraya mercedes parasi vermeyi sana hak gorerken bu devlet kimse kalkip "lan siz ne yapiyorsunuz" diyemiyor.

ee sonuc? karbon salinimi az, trafigi rahatlatan, dogaya cogu aractan daha az zararli olan motosikletler arabalar kadar vergi veriyor.

neler yazarimda buraya , degmez...
    Neden böyle oluyor ? Çünkü biz etik nedir adalet bilemeyiz. Kapitalist düzenin, kibar tabiriyle uşağı olmuş bir ülkeyiz. Önenmli olan her ne şekilde olsun edebildiğin kadar kâr edebildiğin kadar et, bunun için yapacağın her şey mübahtır. Halkını vergilerle boğ, Turkcell gibi Digitürk gibi firmaların, bankaların milletin kanını emmesine izin ver. Bu ülke insanlarını bu hale sokanlara lanet olsun. Zaten düşük geliri olan bir ülkeyiz, insan gibi vergilendirme yapsalar hiç değilse insanların biraz yüzü güler.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    1000 cc bir araç sahibi ile 125 cc bir araç sahibininde aynı oranda vergi ödemesi bence düşünülemez.Yüksek cc motor,araba ve hummer jeep kullanan vatandaşlar karbon salınımına göre mi vergi ödemeli?Beni yanlış anlamayın ama egzoz muayenesi ne işe yarıyor?Yakında insanlarında karbon salımına göre vergilendirme yapılırsa ve desteklenirse hiç şaşırmam!Hülasa vergilendirme sistemine ayar yapılması gerekiyor!Yanlışım varsa özür dilerim.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)