Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kurye Olacağım Ama Motorsiklet Deneyimim Yok[ Salı işe başlıyorum]

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150
    Arkadaşlar Burger King de eleman eksikliği varmış içeride arkadaşım çalışıyor gel başvur kesin alırlar dedi. Gittim başvurdum almayacaklar gibi oldu ancak içeride çalışan arkadaşım kefilim falan deyince aldılar. Pazartesi gerekli evrakları vereceğim salı falanda işe başlayacağım. Ancak motosikleti sadece ehliyet aldığım dönemlerde sıkça sürmüştüm. Trafiği az çok biliyorum araç kullandım ancak onuda çok sık kullanmadım İşe girme sebebimde motosiklet için para biriktirmek zaten. Sizce becerebilirmiyim Scooter süreceğim ve motosikletleri kötüymüş sıkça bozuluyormuş falan. Kuryelik yapanlar bana küçük tavsiyeler verirse sevinirim.
    ilkadam ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üstüne çıktıktan sonra olur olur gider. rahat ol

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Bir yere birşey yetiştirecem diye hızlı gidip kendine yazık etme önce kendi can güvenliğin önemli. Çünkü bir baskı var varmış teslimatı hızlı yetiştirin diye.
    muhammetcon, Leonelle ve İlker41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150
    Alıntı logan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstüne çıktıktan sonra olur olur gider. rahat ol
    Hocam beni tedirgin eden hava şartları, adres bulma sıkıntısı birde hızlı teslimat etmek.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Çok zor durumda değilsen maddi olarak başka bi işte çalış,illa bu işi yaoacaksan kendi motorunda biraz tecrübe edin çok faydası olur ben hem acemisin hem paketçi olacaksınn işin çok zor

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ölürsün. tecrübesiz kuryelik yapılmaz. başka iş bak.
    Deeplord, İlker41, Leonelle ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiç kuryelik yapmadım ama tavsiyem daha önceden sürmüşlüğün olmasından dolayı ilk gün stres yaparsın 2.gün çok rahat sürersin senin için önemli olan trafiği okuyabilmen yoksa çok kaza yaparsın dikkatli kullan nerde ne çıkabilir nerde hız yapılır nerde yavaş gidilir bunları bil ve benimse yeter hee birde viraj dönerken hız düşürmek zorunda kalırsan sakın ön frene asılma

Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç kuryelik yapmadım ama tavsiyem daha önceden sürmüşlüğün olmasından dolayı ilk gün stres yaparsın 2.gün çok rahat sürersin senin için önemli olan trafiği okuyabilmen yoksa çok kaza yaparsın dikkatli kullan nerde ne çıkabilir nerde hız yapılır nerde yavaş gidilir bunları bil ve benimse yeter hee birde viraj dönerken hız düşürmek zorunda kalırsan sakın ön frene asılma
    Ön fren yüzünden scooterle daha önce takla atmışlığım var bir kerede vitesli motorla bayırda yanlışlıkla ön kaldırıp düşmüşlüğüm var hocam o sebeple dikkat ederim :D

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı justlook78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Burger King de eleman eksikliği varmış içeride arkadaşım çalışıyor gel başvur kesin alırlar dedi. Gittim başvurdum almayacaklar gibi oldu ancak içeride çalışan arkadaşım kefilim falan deyince aldılar. Pazartesi gerekli evrakları vereceğim salı falanda işe başlayacağım. Ancak motosikleti sadece ehliyet aldığım dönemlerde sıkça sürmüştüm. Trafiği az çok biliyorum araç kullandım ancak onuda çok sık kullanmadım İşe girme sebebimde motosiklet için para biriktirmek zaten. Sizce becerebilirmiyim Scooter süreceğim ve motosikletleri kötüymüş sıkça bozuluyormuş falan. Kuryelik yapanlar bana küçük tavsiyeler verirse sevinirim.
    Sen dh deki eleman değil misin ya ? ben sana demiştim pazartesi yetişmez diye salıya kaldı demekki. Bi dipnot da benden araçların yanından geçerken kapı açılma ihtimalini aklından çıkarma

Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen dh deki eleman değil misin ya ? ben sana demiştim pazartesi yetişmez diye salıya kaldı demekki. Bi dipnot da benden araçların yanından geçerken kapı açılma ihtimalini aklından çıkarma
    Aynen hocam dhdeki elemanım kesin bilgiler topluyorum sonuçta doğru yapılmazsa sıkıntı doğuracak bir işe başlayacağım :D Ama ilk haftadan sonra sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum. Bu arada dipnot için teşekkürler.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Neden eleman bulamıyorlar onu bir düşün, kış mevisimindeyiz sen karabüktesin askerliğimi orda yaptım oranın hava şartlarını sana anlatmama gerek yok sanırım her sabah en ufak su kütlesi bile buz tutar bilirsin senin motor su buzun Allah göstermesin ucuna deyse atar seni üstünden bunu sakın unutma acele etme apaçilik yapma efendi gibi sür asla ama asla ben oldum ya deme affetmez bu mevsim adamı.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    kuryecilik hiç yapmadım ama kendine dikkat et çok zor iş.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden eleman bulamıyorlar onu bir düşün, kış mevisimindeyiz sen karabüktesin askerliğimi orda yaptım oranın hava şartlarını sana anlatmama gerek yok sanırım her sabah en ufak su kütlesi bile buz tutar bilirsin senin motor su buzun Allah göstermesin ucuna deyse atar seni üstünden bunu sakın unutma acele etme apaçilik yapma efendi gibi sür asla ama asla ben oldum ya deme affetmez bu mevsim adamı.
    Soğuğun tabiki etkisi var ancak içeride 4 kurye vardı 3 ü aynı anda iş bırakıyor anlaşmamazlıktan dolayı 4 kuryeninde 2 sini tanıyorum bende zaten 1 i de beni işe aldırıyor işte.

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Bende öyle başladım gözünü yoldan ayırmamanı ve frenlere asılmamanı tavsiye ederim usta.

Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150
    Alıntı muhammetcon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende öyle başladım gözünü yoldan ayırmamanı ve frenlere asılmamanı tavsiye ederim usta.
    Hocam açıkçası trafikte seyir halindeyken değilde ışıklarda durduktan sonra kalkacakken yada ışıklarda aradan doğru öne geçtiğim de kalkacakken ne yapabileceğimden korkuyorum aslında kendimden değil çevredeki araçların ne yapacağından ve dikkatinden tırsıyorum biraz sonuçta scooter la trafikte arada kalmamak için önden kalkmam lazım ancak kullanacağım motorlarada güvnemeiyorum kısacası trafik ışıklarında ne yapmam gerektiğini anlatabilirmisiniz acaba?

otur altın elbiselinin tüm videolarını izle birkaç motosiklet kullanmayla ilgili kitap oku. bir de anladığım kadarıyla istanbulda falan yapmayacaksın kuryeliği. çok keşmekeş olmayacaktır. dikkatli de olursan olur olur gider bence. bir çok işe insanlar böyle başlıyor. bizim buralarda çocuğa yüzme öğretmek için çocuğu denize atarlar.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Dostum ilk zamanlar Yavaş ol.zamanla sürüş becerin değişir.bende ilk ehliyetimi aldım sonra motor aldım ist genelinde kuryelik yapmaya başladım.(büyük yanlış). Ee tabi bu süreçte başıma pek iyi şeyler gelmedi.sana tavsiyem dostum seri hareket et yavaş sür kendine bir limit belirle geçme o hızı tabi ortalama olarak göstergeyi izleme..hafif sabit gaz fıtı fıtı git gel.
    frenleme durma kalkma zamanla olur.tabi en doğrusu hiç bulaşmamak.

Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ilk zamanlar Yavaş ol.zamanla sürüş becerin değişir.bende ilk ehliyetimi aldım sonra motor aldım ist genelinde kuryelik yapmaya başladım.(büyük yanlış). Ee tabi bu süreçte başıma pek iyi şeyler gelmedi.sana tavsiyem dostum seri hareket et yavaş sür kendine bir limit belirle geçme o hızı tabi ortalama olarak göstergeyi izleme..hafif sabit gaz fıtı fıtı git gel.
    frenleme durma kalkma zamanla olur.tabi en doğrusu hiç bulaşmamak.
    seni direkt okyanusa atmışlar

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Alıntı logan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seni direkt okyanusa atmışlar
    Kendi hatam.kimse zorla vermedi işin gerçek yüzü böyle.arabada kendime çok güvenim vardı şu çok açık bir gerçek ki hayatta kalmam şans.büyük kumar oynamışım.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Hem tecrübe kazanacaksın hemde para. Ama sen işi azıtıp apacilik peşinde koşarsan daha ilk serviste yaptığın kaza üzerine kalır iki tarafında parasını ödeyeceğin gibi çok zor duruma da düşersin.

Efendi efendi kullan. Acele deselerde acele etme. Gezinti modunda git gel. 1-2 aya kalmaz ustalaşırsın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)