Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

AGV vs Shark

Motovento
    REKLAM ALANI
    uguruyaniker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R Repsol 2014
    Merhaba,

Arkadaşlar şu an kullandığım kasktan gına geldi artık. Buğu yapıyor, deli gibi ses yapıyor, üşütüyor falan. Kullandığım kask Givi h50.2, ucuz bir kasktı. Artık uzun yıllar kullanabileceğim iyi bir kask istiyorum. 1000 tl civarı bi bütçe ayırdım bu konuya. Acelem yok, iyice araştırmak istiyorum, pişman olmamak için. Aklımdaki modeller AGV K4-Evo ve Shark S900C, ama daha diğer markalara bakamadım iş yoğunluğundan. Sizin tavsiyeleriniz var ise onlara açığım. Sessizlik çok büyük bi etken değil ama Givi'nin uçak motoru gibi gürültüsü de olmasın istiyorum. Bir diğer isteğim de siyah veya renkli cam takılabilmesi. Givi'nin bu konuda hiç bir desteği yok, vizor kırılsa, çatlasa, değiştiremiyorsunuz.

Az önce yine gezerken gördüm, Shark SKWAL BLANK.
    (Hoşuma gitti ama kalite ve fiyat nedir acaba?)
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1000 Tl gibi bir bütçe ayırmışken plastik kasklara bakmak bence lüzumsuz olur. K4 fiber gerçi ancak S900c termoplastik.
    k4 ise yüksek süratlerde kendi kendi cam açma ve belli bir süre kullandıktan sonra üst taraftaki plastiklerin aşınmasından dolayı içine rüzgar alma gibi problemleri olduğunu okumuştum yurtdışı forumlarda..

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    1000 tl bütçeyle minimum speed-r alırsın race-r ı zorlarsın. icon variant var bu ara çok hoşuma giden 1300 tl civarı. shoei-shark-icon-belki arai den aşağı düşme

grottobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600RR/CB125E
    Shoei almanı öneririm.O paraya en azından sıkıntılarından kurtarabilir seni.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    shoei önereceğim süper bir kask 2006 senesinden beri kullanmaktayım. kaskın vizörü bile açıkken gelen ses diğer kasklarda kapalı iken geliyor. kullandığım diğer kasklar
    cox çene açılır, ls2 371, caberg ego bunların yanında muhteşem diğerlerini kullanmak nasip olmadı.

Motosikleti
    Degerli yorumlariniz icin cok tesekkurler. Peki Shark Raw hakkindaki dusunceleriniz neler? Ss motorda abes kacar mi goruntu olarak?

seljukdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR -125 ESD
    Bell marka kasklara da bakmanı öneririm.

Motosikleti
    Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 tl bütçeyle minimum speed-r alırsın race-r ı zorlarsın. icon variant var bu ara çok hoşuma giden 1300 tl civarı. shoei-shark-icon-belki arai den aşağı düşme
    Speed-r naked kaski degil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Anes'in sitesinde bulunan Shark Race-R Pro beyaz modelini buldum ama nasildir? Fiyati da biraz ucuz geldi; 1161 TL. Acaba uretim tarihi mi cok eski?

http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=1281

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Review summary kısmına bak ltfn

http://www.revzilla.com/motorcycle/s...o-helmet-solid

Ses seviyesi schubert kasklar ile yarışır. Hafiflik konusunda da çok başarılı. Kullanıcı puan ve yorumları da çok iyi. İncelediğin kasklar arasında en iyilerinden biri olduğunu söyleyebilrim

Motosikleti
    Alıntı porsuk80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Review summary kısmına bak ltfn

http://www.revzilla.com/motorcycle/s...o-helmet-solid

Ses seviyesi schubert kasklar ile yarışır. Hafiflik konusunda da çok başarılı. Kullanıcı puan ve yorumları da çok iyi. İncelediğin kasklar arasında en iyilerinden biri olduğunu söyleyebilrim
    Bu kadar iyi bi kask neden bu kadar ucuz ki peki? İçime kurt düştü resmen
    34 AJ 6431 - 250R ama Repsol 2014 hani

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Anes'in sitesinde Shark Speed-R (Race degil), uretim yilini 2012 yazmisti belki Race-R modelleri de oyledir. Bi arayip sormak lazim tabi.

Motosikleti
    Cok bi sikinti yaratir mi 2012 uretimi olmasi? Fena gozume kestirdim kaski.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Kaskın üretim tarihi eski olduğu için kayıtlara geçen kötü bir olay yoktur herhalde. Ya da bizlerin kulağına gelmedi.

Kaskın ömrü 3 yıl diyen var, yok 3 az 5 yıldır diyen var, kaskın tarihi mi olur diyen var. İçindeki malzeme sertleşiyor deniyor. Ama ticari bir amaçla mı söylenmiştir, bilimsel araştırma yapılmış mıdır bilemiyorum.

Yani aynı markanın 2 aynı modeli alındı( birisi 2014 diğeri 2010) ve çarpışma testleri uygulandı, sonuçta 2010 model kırıldı mı ya da korumadı mı diye sormak lazım.

Şahsi görüşüm ticari olduğunu düşünüyorum. Böyle bir test yapılana kadar da fikrim değişmeyecektir.

Motosikleti
    Persembe yada cuma gidip bi inceleyeyim ben bu kaski. Yaninda bir de siyah vizor alacagim zaten

imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Bende Shark Speed-R kullanıyorum kask için belirlediğim bütçenin çok çok üstündeydi.

Motosikleti
    Valla koydum kafaya. Alacagim bu kaski. Beyazi cok iyi gider siyah cam ile. Kalitesini tartismaya gerek yok zaten

'kaskların bozulma' konusuna motosikletinizin lastiğini misal verebiliriz. her nasıl kullanmasanızda lastik özelliğini yitirip bozulur keza termoplastik aynı malzeme olduğu için bozulma süresi daha çabuktur.. Termoplastiğin en büyük dezavantajıda maalesef budur; aşırı sıcak ve aşırı soğuk havarlda ciddi sertleştiğini kendinizde gözlemleyebilirsiniz

Motosikleti
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    'kaskların bozulma' konusuna motosikletinizin lastiğini misal verebiliriz. her nasıl kullanmasanızda lastik özelliğini yitirip bozulur keza termoplastik aynı malzeme olduğu için bozulma süresi daha çabuktur.. Termoplastiğin en büyük dezavantajıda maalesef budur; aşırı sıcak ve aşırı soğuk havarlda ciddi sertleştiğini kendinizde gözlemleyebilirsiniz
    Race-r Pro termoplastik degil ama :/

———————

Description
    The SHARK Race -R Pro, new high end model made of carbon/aramid fibers, has been developed in the first place for our top level racers: Moto GP, WSBK, Moto 2... We therefore had to ensure the essential elements reflected the importance of global functionality and ergonomics: lightness, stability, comfort, precision and aerodynamics.

Carbon Aramid fibres
    Spoiler CFD
    Multi axial fibers
    2 shell sizes : from XS to XL
    Double D chin strap fastening
    Magnetic strap end
    4 anchor points visor safety lock
    4 optimised venturi extraction points
    Variable material density : minimum 3 mm shield, up to 4,25 mm with anti scratch and new renewable anti fog coating
    SHARKTOOTH Ready
    Weight from : 1250 g + ou – 50 g

race-r için dememiştim, s900 ve aşağı serileri plastik.

shoei xr1100 kullanan bir arkadaşım race-r pro almış ve baya övmüştü ilk aldığında. . Ancak kendi demesine göre xr1100 3 yıl kullanmış ve shoei dipdiri durmasına rağmen shark 1 yılda kendisini bırakmış.. zannedersem üyeydi buraya belki yorum yazar

Motosikleti
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    race-r için dememiştim, s900 ve aşağı serileri plastik.

shoei xr1100 kullanan bir arkadaşım race-r pro almış ve baya övmüştü ilk aldığında. . Ancak kendi demesine göre xr1100 3 yıl kullanmış ve shoei dipdiri durmasına rağmen shark 1 yılda kendisini bırakmış.. zannedersem üyeydi buraya belki yorum yazar
    Kafam karisti simdi :/

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)