Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Pompacıların benzini damlatması

Motovento
    REKLAM ALANI
    xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle iyi forumlar, geçen gün benzin almak için petrol ofisine girdim. Pompayı pat küt sert bir şekilde depoya sokuyorlar. Dolum bittikten sonra direkt çekiyorlar. Ciddiyim bazen bir çay bardağı benzin akıyor motora. Geçen gün pompacı yine bayağı bir damlattı depoya ve yan grenajlardan falan aktı. Dedim peçeteniz var mı acaba silmek için. (Kendim silecektim). Fakat anlamadım bir anda bez aldı kenardan (kirli bir bez) sildi motoru bezi fırlattı bir kenara. Neden böyle bir tavır yaptı anlamadım. Bende karşılığını verecektim fakat, hadi dedim kim bilir ne derdi var kimler sinir etti adamı bindim gittim.Bu durumun bir çözümü yok, fakat yinede nasıl uyarabiliriz bu arkadaşlarımızı?

NOT: Bir keresinde shell'e girmiştim. Adam bir bez aldı eline daha ben durduğumda pompayı koydu sonra pompayı çekersen bezi altına koydu motora bir damla bile akmadı. Canını yediminin nasılda hayır duası falan etmişti arkamdan

NOT2: Gereksiz konu diyen forumdaşlarım için motorumu çok çok seviyorum her şeyini önemsiyorum. Bu da canımı sıkan bir durum.

Teşekkürler. İyi forumlar. Kazasız sürüşler
    TAYFUNBORA, mehmetenis ve Aykut009 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

benimde başıma geliyor yanımda selpak taşıyorum

Selpak ile silmenin motoru çizeceğini duydum. Ayrıca bazen kalabalık oluyor. Ben eldiveni çıkarıp, monttan çıkarana kadar kornalara basmalar, hadi hemşehrim demeler falan

Kendimiz pompayı alamıyor muyuz en azından onlar miktarı falan girdikten sonra?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    be shell ve bp den alıyorum bu tür şeyleri çok nadir yaşıyorum damlarsada 2-3 damla oluyor artık müdürleri başlarındamı dikiliyor nedir işlerini iyi yapıyorlar.hatta bir keresinde benzinliğe girdim takım elbiseli birisi duruyor pompaların orda pompacılar mum gibi bu kesin müdür dedim içimden. hoşgeldiniz efendim ne kadarlık olsun tabi efendim iyi günler derken baya bi gülmüştüm içimden tiye alıcaktım müdürüde vazgeçtim

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ne kadar sallarsan salla, dona düşer son damla.

Pompayı çekmeden önce, benzin damlatmaması için uygun bir dille uyarırsan dikkatli olacaklardır.
    Uyarmana rağmen yine damlatıyorsa, o zaman direkt dille uyarırsın
    cbr1907 ve mterayes26 bunu beğendiler.

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    be shell ve bp den alıyorum bu tür şeyleri çok nadir yaşıyorum damlarsada 2-3 damla oluyor artık müdürleri başlarındamı dikiliyor nedir işlerini iyi yapıyorlar.hatta bir keresinde benzinliğe girdim takım elbiseli birisi duruyor pompaların orda pompacılar mum gibi bu kesin müdür dedim içimden. hoşgeldiniz efendim ne kadarlık olsun tabi efendim iyi günler derken baya bi gülmüştüm içimden tiye alıcaktım müdürüde vazgeçtim
    Belki dediğiniz gibi olabilir. Bende hep shell'den almaya çalışıyorum.Kalitesinin de iyi olduğunu duymuştum hatırı sayılır bir abimden. Fakat bazen önümüze gelen ilk benzin istasyonundan almak zorunda olduğumuz durumlar oluyor.
    Mutluluk iki bacak arasındadır.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Benimde uyuz olduğum bir konu bu pompa'cı gelir gelmez ciddi şekilde uyarıyorum yavaş sok yavaş çıkar diye;) uyarmak gerekiyor

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde uyuz olduğum bir konu bu pompa'cı gelir gelmez ciddi şekilde uyarıyorum yavaş sok yavaş çıkar diye;) uyarmak gerekiyor
    Uyarma konusunda uyarıyorum. Kimisi tamam kardeşim diyor. Kimisi tamam deyip damlatsa dahi pardon kardeşim ya diyor. Bazıları ise işte en önemlisi burası sinirle koyuyor pompayı bir de damlatıp tavırlar sergiliyor. Tabi muhabbet çıkarsak yanında çalışan arkadaşlarına güveniyorlar ama...

muzoooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy Alpha
    meselenin tehlike boyutundan haberdar olmayan pompacı çok.
    çok sıcak motora benzin damlaması veya akması faciaya neden olabilir. depoya biraz damlamasından değil de alev almaktan korkuyorum.
    shooter1 bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    bazen oluoyr evet. malüm araba gibi değil ufak depo var köpürte köpürte dolduruyorlar bi de. geçen gün gaziemir otobana giriş kavşağının ordaki opette pompa şefine denk geldim. baya muhabbet ettik. çok da güzel iş yaptı böyle arkadaşlar var. özellikle büyük şirketlerde karşılaşıyorum böyle işini layıkıyla yapıp müşteri memnuniyeti sağlayanlara. bp shell opet. bu üçünden alıyorum yakıtı da zaten.

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    ben çok aşırı dikkat etmedim ama çoğu damlatmıyor sanki pompayı çıkartırken ucunu yukarı kaldırıyorlar
    bitek sıkıntı benzini koyarken otomobil depolarından alışmış olacaklar dibinekadar sokuyorlar biri şamandırayı kıracak diye korkuyorum

Alıntı muzoooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meselenin tehlike boyutundan haberdar olmayan pompacı çok.
    çok sıcak motora benzin damlaması veya akması faciaya neden olabilir. depoya biraz damlamasından değil de alev almaktan korkuyorum.
    Bunu bende duymuştum. Allah korusun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazen oluoyr evet. malüm araba gibi değil ufak depo var köpürte köpürte dolduruyorlar bi de. geçen gün gaziemir otobana giriş kavşağının ordaki opette pompa şefine denk geldim. baya muhabbet ettik. çok da güzel iş yaptı böyle arkadaşlar var. özellikle büyük şirketlerde karşılaşıyorum böyle işini layıkıyla yapıp müşteri memnuniyeti sağlayanlara. bp shell opet. bu üçünden alıyorum yakıtı da zaten.
    Abi bu söyleyeceğimin kesinlikle arkasında durmuyorum. Sadece kimden duyduysam opet'ten gaz al ama benzin sakın alma dediler. En azından 5 6 kişiden bunu duydum. Bir kişide iyi bir şey söylemediği için opet'i görsem bile girmeden devam ediyorum. Yani ne biliyorsun da girmiyorsun dersen susarım :D ama işte kafama yer etmiş girmiyorum. Sadece shell ve petron ofisi...

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    valla ben başında duruyorum cunku pompayı sokup doldugunda pompa otomatik attıgı halde benım motor onun uzerıne 15-20 liralık daha benzin aldıgı ıcın ben motoru düz tutuyorum adam dolduruyo dogal olarak başında oldugum ıcınde akıtmıyor. bu arada ben hep shellden alıyorum. aracımada shellden alıyorum.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    damlatmayan nadir bulunuyor cebimde selpak taşıyorum mecburen

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben başında duruyorum cunku pompayı sokup doldugunda pompa otomatik attıgı halde benım motor onun uzerıne 15-20 liralık daha benzin aldıgı ıcın ben motoru düz tutuyorum adam dolduruyo dogal olarak başında oldugum ıcınde akıtmıyor. bu arada ben hep shellden alıyorum. aracımada shellden alıyorum.
    Ben motordan bile inmiyorum ki

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı xbuky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motordan bile inmiyorum ki
    motordan inmek gerekir. pompacının bunu uyarması şarttır. ki pompacılar inmeme bile müsade etmiyor bazen. müsade et ineyim diyorum çok oldu. sonra tabi bi fırça. sizin bunu verirken indirmeniz gerekirken inmemi bile beklemiyorsunuz diye bi giriyorum kurallardan çıkıyorum. bi video izlemiştim. yakıt alırken inmiyor üstünden motor alev alıyor bi anda .. eleman da alev topu tabi koşturuyor sağda solda..
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Depoya benzin damlamışsa basar gaza gidersiniz ve hareket ettikten sonra ilk saniyelerde benzin buharlaşarak kaybolur.
    Bırakacağı lekeyi de bi ara siliverirsiniz.
    Hayatı ipe sapa gelmez nedenlerle kendine ve etrafındakilere zehir eden kıl adamlardan olmayın kardeşim

Telefonu cebe koyayım derken yere salarsınız, üstünüze bir nedenle çamur sıçrar, saçınız inatçı bir şekilde bozulur ve düzeltemezsiniz, arkadaşınız adres soran birine yol tarif ederken gelir parmağını sizin gözünüze sokar... böyle binlerce şeyle yaşamaya alışmak lazım.

Ayrıca kusura bakma ama benzin alırken motordan inmemek cahilce bir davranıştır. Buna izin veren pompacıya da iyi bir sopa lazım. Yoksa bak neler oluyor.
    hakikiteker, Sinan Aksu, telike ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoya benzin damlamışsa basar gaza gidersiniz ve hareket ettikten sonra ilk saniyelerde benzin buharlaşarak kaybolur.
    Bırakacağı lekeyi de bi ara siliverirsiniz.
    Hayatı ipe sapa gelmez nedenlerle kendine ve etrafındakilere zehir eden kıl adamlardan olmayın kardeşim

Telefonu cebe koyayım derken yere salarsınız, üstünüze bir nedenle çamur sıçrar, saçınız inatçı bir şekilde bozulur ve düzeltemezsiniz, arkadaşınız adres soran birine yol tarif ederken gelir parmağını sizin gözünüze sokar... böyle binlerce şeyle yaşamaya alışmak lazım.

Ayrıca kusura bakma ama benzin alırken motordan inmemek cahilce bir davranıştır. Buna izin veren pompacıya da iyi bir sopa lazım. Yoksa bak neler oluyor.
    hah levsy abimiz bulmuş o bahsettiğim olayı olayı
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tanıdık, samimi olduğunuz istasyondan alırsanız kendinizde doldurursunuz veya pompayı deponuza sokarken altına bezde koyarlar. Bu iş tamamen size yapılan muamele ile bağlantılı bir durum. Bıkkınlık ve bezginlik verebilir motosiklet kültürü detaylar içerir bu nedenle kullanıcılarda titiz ve huysuz olabiliyor. Dikkat etmeniz kafi.

caferacer21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisan toprak wrc 125
    Tamam eyvallah kimsenin birbirini küçük şeyler için kırmasına,sinirini bozmasına gerek yok ama pompacılık yapıyorsan ve sabahtan akşama kadar bir deliğe benzin doldurmaksa işin belli pratiklerini çözmen lazım.bu durum bir pompacının başına bir gelir iki gelir üçüncüsünde anlayıp daha sonrasına dikkat edersin.kim ne iş yapıyorsa yapsın farketmez herkes işini düzgün yapsa keşke.özellikle hizmet sektörüne giren,müşteri adı altında sürekli insanlarla çalışan kişilerin bazı şeyleri aşması lazım.genel bir yorum oldu benimkisi ama benzinliklerde tartışılabilecek çok problem var.
    braveguy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)