Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

büyük japon motorlar çok pahalı deniyor ama..

Motovento
    REKLAM ALANI
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alın arabanızı tabi ya, istanbul trafiğinde araba ile gezin siz kardeşim. çok akıllıca hareketler bunlar.
    ben istanbul da yaşamıyorum ki. izmirin tüm trafiği akşam 2 saat olur. memleketim uşak ta o da yok. aha bak bir araba seçme sebebi daha buldum. buradan yola çıkarak uşak ile istanbul'u kıyaslarım bile
    GB79 bunu beğendi.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben istanbul da yaşamıyorum ki. izmirin tüm trafiği akşam 2 saat olur. memleketim uşak ta o da yok. aha bak bir araba seçme sebebi daha buldum. buradan yola çıkarak uşak ile istanbul'u kıyaslarım bile
    ben istanbul'da yaşıyorum ve arabam yok. çokta memnunum bu seçimimden dolayı.
    solmyr ve berkcigdem bunu beğendiler.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben istanbul'da yaşıyorum ve arabam yok. çokta memnunum bu seçimimden dolayı.
    tartışma güzel, hakarete çıkmıyoruz, seviyeyi aşmıyoruz. buna seviniyorum ama bir şeyler okuyayım diye giren arkadaşların hakkına gasp olduğundan, ben bu başlıktaki son mesajımı yazıyorum.

yeni tartışmalarda görüşmek üzere.

ayrıca madem istanbul trafiğindesin, ybr125 hayabusayı ikiye katlar.
    Karalı, Lucas ve Cuhara bunu beğendiler.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    elma ile armutu kıyaslamak bu. fiyatları aynı olabilir lakin kullanılış şekilleri farklı.

kendimden örnek vereyim. önüme 1 adet motor ve araba geldi. satış fiyatları aynı... Önce arabayı alırım!
    evliyim ve 1 çocuğum var. öncelik düzeneğimi ona göre ayarlamak zorundayım. sadece kendimi değil ailemi de düşünmek zorundayım.

varsayalım bekarım :
    o zamanda işin için fayda faktörü giriyor. her ne kadar gönül motordan yana olsa da kullanım şartlarım doğrultusunda hangisinden maksimum fayda sağlayacağımı hesap etmek zorundayım.

3ncü bir seçenek daha var (şu anda benim yaptığım)
    2012 model bir punto evo`m var. daha 45.000 km de. kazasız belasız... ekonomik bir araba tam aile işi ama motorda almak istiyorum bu sebeple aracımı satılığa çıkardım. kendime bir adet 250lik veya 125 lik sıfır bir motor alacağım, eşimede honda civic vtec düz vites (biraz da modifiye edelim istiyor, işte motoru ile azıcık oynarız, kasaya makyaj yaparız filan).

kısacası 2 araç arasında isterse ikiside aynı sınıftan farklı modeller olsun seçim yapabilmek o an ki kişisel imkanlar ve ihtiyaçlar doğrultusunda oluyor. size uyan başkasına uymayabiliyor...

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elma ile armutu kıyaslamak bu. fiyatları aynı olabilir lakin kullanılış şekilleri farklı.

kendimden örnek vereyim. önüme 1 adet motor ve araba geldi. satış fiyatları aynı... Önce arabayı alırım!
    evliyim ve 1 çocuğum var. öncelik düzeneğimi ona göre ayarlamak zorundayım. sadece kendimi değil ailemi de düşünmek zorundayım.

varsayalım bekarım :
    o zamanda işin için fayda faktörü giriyor. her ne kadar gönül motordan yana olsa da kullanım şartlarım doğrultusunda hangisinden maksimum fayda sağlayacağımı hesap etmek zorundayım.

3ncü bir seçenek daha var (şu anda benim yaptığım)
    2012 model bir punto evo`m var. daha 45.000 km de. kazasız belasız... ekonomik bir araba tam aile işi ama motorda almak istiyorum bu sebeple aracımı satılığa çıkardım. kendime bir adet 250lik veya 125 lik sıfır bir motor alacağım, eşimede honda civic vtec düz vites (biraz da modifiye edelim istiyor, işte motoru ile azıcık oynarız, kasaya makyaj yaparız filan).

kısacası 2 araç arasında isterse ikiside aynı sınıftan farklı modeller olsun seçim yapabilmek o an ki kişisel imkanlar ve ihtiyaçlar doğrultusunda oluyor. size uyan başkasına uymayabiliyor...
    bekarım ben. artı motosiklet hastasıyım. önceliğim her daim motosiklet olur. istanbul'da yaşadığım sürece araba filan almam. gün gelir küçük bir yere taşınırsam ancak o zaman alır kapının önüne dandik bir tane koyarım. dursun orada, belki bir gün lazım olur.

Motosikleti
    bekarım ben. artı motosiklet hastasıyım. önceliğim her daim motosiklet olur. istanbul'da yaşadığım sürece araba filan almam. gün gelir küçük bir yere taşınırsam ancak o zaman alır kapının önüne dandik bir tane koyarım. dursun orada, belki bir gün lazım olur.
    işte bekar olmanın avantajı... dönüp dolaşıp kişisel seçimler ve imkanlar noktasına geliyoruz. "duruma uygun seçenek" herkes için öncelik ve kabul edilir oluyor. evli ve bir çocuklu olsanız bu sefer o cümle "belki" şu şekilde kurulacak idi:

evimin önünde bir aracım var ancak motosiklet hastasıyım ben. önceliğim her daim motosiklet olur "lakin hangi şehirde olursam olayım kapımın önünde durumuma uygun bir araba bulunur. dursun orada, kimi günler lazım olur.

tabi şöyle bir eklentide yapalım: çocuk büyük, delikanlı veya genç kız olur. bu sefer ailecek her bireyin altında motor olur ve beraber gidersiniz? ne olacak tatile giderken valizleri uçakla gönderin?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Vallaha bende ezelden motorcuyum ama harbiden 2 tekere 50-60 bin verilmez. 30 bin piskolojik sınır bence.

Birde isin rahatlik konusu var, guvenlik konusu var, araba gibi rahat olmuyor motosiklet, kisin sicak, yazin serin, acarim muzigimi, kiyafet zorum yok, esya alabiliyorum diledigince. O yuzden motorla uzun yolu sevmem, safi eziyet.
    Cok kalabalik buyuk sehirlerde uygun mevsimde , en iyi ulasim aracidir motosiklet, ayrica mukemmel bir hobi aracidir. Hafta sonu 2 saat binilip kurtlar dokulur, sonrasinda herdaim araba avantajlidir.

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı Kara35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallaha bende ezelden motorcuyum ama harbiden 2 tekere 50-60 bin verilmez. 30 bin piskolojik sınır bence.

Birde isin rahatlik konusu var, guvenlik konusu var, araba gibi rahat olmuyor motosiklet, kisin sicak, yazin serin, acarim muzigimi, kiyafet zorum yok, esya alabiliyorum diledigince. O yuzden motorla uzun yolu sevmem, safi eziyet.
    Cok kalabalik buyuk sehirlerde uygun mevsimde , en iyi ulasim aracidir motosiklet, ayrica mukemmel bir hobi aracidir. Hafta sonu 2 saat binilip kurtlar dokulur, sonrasinda herdaim araba avantajlidir.
    istanbul gibi bir şehirimside araba kesinlikle eziyet. on dakikalık yolu bir saatte gitmenin keyfi meyfi olamaz.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    alırım motorumu trafikte bekleyen ferrarininde lineanında yanından geçer giderim :D neyse işin geyiği bu tabi :D hem araba hem motor kullanan bırı olarak önceliğim motor )))) ama motordan aldıgım zevkıde arabadan alamam. arabadaki konforuda motordan bu böle devam eder gider :D
    Murat.K. bunu beğendi.

istanbul gibi bir şehirimside araba kesinlikle eziyet. on dakikalık yolu bir saatte gitmenin keyfi meyfi olamaz.
    şehir içinde, trafikte hayabusa kullanmak ne kadar mantıklı

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı HamzaGcr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabadan çok daha mantıklı. ben oyuncak gibi oynayabiliyorum onunla. hoş işi biraz bilen herkes oynar çünkü ağırlık merkezi çok aşağıda. yine de bazen sıkışıp hareketsiz kaldığın noktalar oluyor nadiren.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı HamzaGcr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayabusayı jip yaptınız abicim sizde. emniyet şeridi var 2 tane aracın arası var. bu alet jip değilki 2 tane arabanın arasına giremicek. herkes trafik demişde o trafikte küçük motor 10 dkda gidiyorsa hayabusa 15 dkda gidicek trafik içerisinde. bu kadar bi farkı var dahada başka birşey beklemeyiin süre olarak. ki bizim ayııı sürücülerimiz bazen öle bi düzene giriyolarki ufacık motor bile geçemiyo aradan bırak diğer buyukler geçsin.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    ben bu ülkenin fiyat politikalarını protesto ettiğimden, bize ittirilen bu fiyatlarla ne sıfır km araba ne motor alırım, japona da çinliye de biçilen bu fiyatlar astronomik, sıfır almayın kardeşlerim burunları sürtünsün alayının aç kalsınlar

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu ülkenin fiyat politikalarını protesto ettiğimden, bize ittirilen bu fiyatlarla ne sıfır km araba ne motor alırım, japona da çinliye de biçilen bu fiyatlar astronomik, sıfır almayın kardeşlerim burunları sürtünsün alayının aç kalsınlar
    son model jipe 300.000 euro para veren memleketin insanından bahsedioruz )) bu arada parası olan verir zevkidir bişi diyemem.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    orası işin başka bir yönü ama şu bi gerçek ki aynı paraya aldığın bir motosiklet - scooter muadil bir arabaya göre çok daha fazla keyif verir, kullanmak zulüm olmaz, zevk için kullanır aynı zamanda da işini görürsün
    tabi iş dolayısıyla yada ailemizin ihtiyacı nedeniyle ek otomobil de şart oluyor ancak mecbur kalsam motosiklet önce gelir.

Cuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca madem istanbul trafiğindesin, ybr125 hayabusayı ikiye katlar.
    Bu güzeldi

Hayabusa olmasa bile, ki Hayabusa kullanmak nasıl bir şeydir tahmin bile edemiyorum :D Baksana adamın sevgisine :D

Ama şu konuda katılıyorum. İstanbul'da araba yerine bunu bile tercih ederim

Bakımı da kolay,yakıt desen koklamıyor bile Oh mis

Gerçi dövizin maşallahı olduğu için bunu da bize 20.000 TL'den aşağıya okutmazlar

hayabusa motosiklet sonuçta,şehiriçinde arabadan hertürlü daha avantajlı,bekar olsam hiç tereddüt etmeden linea yerine hayabusa alırdım,şekil on numara

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son model jipe 300.000 euro para veren memleketin insanından bahsedioruz )) bu arada parası olan verir zevkidir bişi diyemem.
    300 bin euro verir ama tüp taktırır.
    audioslave, HamzaGcr ve Murat.K. bunu beğendiler.

Motosikleti
    herkesin konuya bakışı ayırdığı bütçe farklı. motor aynı zamanda zevk işi bir şeytan icadı... gücü yeten bileğine ve deneyimine güvenen hayabusaya biner yetmeyen binmez. veya yettiği halde binmemeyi tercih eder, ötekisi gider hummer jip alır gaz taktırır... konuda uzarrrr giderrrrrr...

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Bence çok mantıklı bir düşünce 25 bin liraya fakir - gariban arabası olarak görülen sahibi olsan'da kimsenin sana saygı duymayacağı clio - symbol - linea - albea gibi arabalar alacağına git 25 bin liraya hayabusa al dünya ahiret herkes önünde diz çöksün

Hiç bir linea'da turbo değişimi - motor değişimi ( yada rektefeye ) yapılmadan asla 850 bin km felan yapamaz. Bunu zamanında fiat'ta staj yapmış olan biri olarak söylüyorum. 5 kere motor yemiş sarı taksi linea'lara binip'de '' ulan linea'ya bak 850 bine gelmiş helal olsun '' demeyin o araba kaç kere sökülüp birleştirildi kaç kere el değiştirdi asla bilemezsiniz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)